Зима иде в Австралия и Нова Зеландия - 5 тема!

  • 20 498
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 183
Ей, растат децата
Ей го на Никола - кога се роди, кога стана на 4 месеца? Hug
А моят племенник Никола завърши 4 клас вчера. Пък аз още си го гушкам и "мачкам", като да е на 4 годинки, а не 4 клас! Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 780
Ама че тема сте отворили... "патето на леля" (както все още си наричам племенника) стана на 20 години преди малко повече от 2 седмици. А за мен е все едно вчера, когато го преобувах и водех с количката на разходка  ooooh! Колко бързо минава времето.... и колко бързо остаряваме.
Живи и здрави всички, да се радваме на децата си!  Hug

# 17
  • Мнения: 494
При нас е захванало едно дъждовно време, много неприятно, за нищо не става. Цялата седмица го дават да е такова Sad
Аз почнах вече да пазарувам сувенири за нащо пътуване. На последък само за това мисля.
Мили, аз няма да гласувам. Едно, че нямам и идея кои са кандидатите, друго, че чесно казано ми писна от глупости. Да сме попълвали форми и глупости и трябвало да има най-малко 100 сигурни гласоподаватели за да дойдат до Сидни. На предните избори били гласували само 78 и затова сега се дърпат и не искат да идват до тук. Казаха ни, че Канбера била само на 3 часа път с кола до Сидни и можело спокойно да утидем до там  Rolling Eyes

# 18
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
ЗДарвейте момичета!Искам да ви питам има ли директни полети от Австралия (Аделаида)до България(София),защото нашите приятели искат да ни дойдат на гости.А някакви документи трябва ли да им пращам от тука-например покана натурално заверена за пребиваване в нашата страна или от там те си вземат всичко необходимо?А знаете ли на каква цена ще им са билетите като се има впредвид тяхния стандарт,доста ли ще имс а скъпи.То те си ги плащат но аз искам пак да попитам.

# 19
  • Мнения: 494
Сладка капка, няма директни полети от Австралия до Аделаида. Може да се пътува с най- малко една смяна някъде в Европа, като има и едно междинно кацане за презареждане на самолета. Обикновено има две смени на самолета, пак казвам зависи от компанията с която летят. Цената на билетите зависи от компанията с която летят, сезона когато летят и т.н. От време на време има и много изгодни намаления на билетите, но това те трябва да си го проверят. Аз бих казала, че цената много грубо би била около 2 200AUD за двупосочен билет за възрастен. Пак казвам много грубо, могат да си намерят и по- евтини. Не знам какъв е техния стандарт тук. И тук има и бедни и богати, но като цяло това си е скъпо и за тукашните разбирания.
Не трябва да им пращаш нищо. Австралийците нямат визи за бг ако стоят по- малко от три месеца мисля че беше. Не съм сигурна само в БГ дали няма да трябва да ги запишеш в районното МВР, че са у вас.
Те само в БГ ли искат да ходят или мислят да пообиколят в Европа? 

Тук пак вали днес  Tired Вече си мечтая за не даждовен ден, че да може да се разхождаме с дребосъка.

# 20
  • Мнения: 329
Тук пък са се заредили едни слънчеви дни... само леко превалява, колкото да не ми изсъхне прането  Laughing На мен дори не ми е хрумнало да гласувам, да ви кажа честно, даже първия път мили като каза си помислих, че става въпрос за някакви избори тука  Embarassed

# 21
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
ЗДравейте и благодаря за отговора.Да,те само в България искат да дойдат на гости при нас.И аз мисля,че трябва да ги запиша в МВР че са при нас-такъв е реда.Е,щом няма да има нужда от никакви документи нещата тогава стават по-лесни за нас.Аз мисля,че тука има какво да видят а и нашата страна също е много красива.Те ме питаха с какви пари да тръгвали от там за да знаели но честно казано и аз не знам,тъй като нашата среща ще ни е за 1 път и аз не зная как харчат ,а по нашите магазини сигурно ще искат да си накупят някои неща. Там вече те да си решават,иначе тука за ядене и спане,разходки ще са на наши издръжки.Надявам се да им хареса България,иначе знам,че не знаят нищо за нея.

# 22
  • Мнения: 494
Сладка капка, за парите те трябва да си решат.  Те могат да си теглят пари от австралийските сметки от български банкомати.

# 23
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
Да,и това е вариант но наистина и аз мисля така,че те трябва да си горешат това.Днес на нашите деца започват външните оценявания по всички предмети и е много натоварено и притеснено както за тях така и за нас .При вас как е образованието има ли такова нещо като тука?

# 24
  • Мнения: 5 183
Сладка Капка, какво е това"Външно" оценяване?

# 25
  • Мнения: 5 183
Падна още едно зъбче - 6-то поред.
Много е смешен и му е трудно на се храни с 4 липсващи зъба  Crazy

# 26
  • Мнения: 329
МАЙКА - колко сладко  Hug

# 27
  • Мнения: 5 183
Да, Рик, наистина е много сладко "вампир4е"  Mr. Green
Като перфоратор е. Няма ги предните горни два, а долните две предни са почти изникнали, но пък липсват двете от ляво и дясно. Дано ме разбрахте. Досега поне от едната страна гризеше, а вчера, докато направя пицата за вечеря, му падна зъба. Чудеше се милото как да я захапе, а аз се шегувах, че за него май само бебешки кашички са подходящи сега.

# 28
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
Това външно оценяване е от министерството на образованието им изпращат на всички училища тестове по всички предмети и те ги решават на целия материал и после ги оценяват пак от там.Оценката се вписва като текуща

# 29
  • Мнения: 37
Здравейте на всички!
Какви новини имате за свинския грип, положението не е никак добро. В Австралия какво предприемат за ограничение на разпространението, знаете ли?
Трябва всички сериозно да се информираме и подготвим.
Поздрави от Фангарей.

Общи условия

Активация на акаунт