Жената зодия Риби - 4

  • 22 052
  • 449
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 155
Много е готин тоя Рибок бе Ивафараааааааа  Flutter

# 16
  • Мнения: 155
Вивидас, ше ти дам аз на тебе 25 СЕВЕРНИ ЛУНИ!  Laughing ooooh! Аз за кво ви хротувам тука, теб луни от север ти се привиждат  Naughty
Туй са Лунни възли, не планети, не Луни  hahaha hahaha hahaha
Лелелелелеле, как се хилих досега само да знаете  smile3521

Да почерпя по едно по Рибешки  Laughing


Мале, НУР, сори бе миличка. Ама на мен сега едни лихвоточки са ме налегнали, бесилото вече виси от тавана и си чака реда  Crazy #Cussing out

# 17
  • Мнения: 155
Ивафара, поздрав за теб  Hug



НУР, а ти се посмей на това  Joy hahaha

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 347
Мили Рибки, радвам се, че нашата 4та тема вече е започната  Hug Дано ни е много уютно тук Simple Smile  Heart Eyes

ОХ, още ни ми го побира акъла хороскопа за Северен възел Везни  Mr. Green... ама как така...  Shocked
Отново благодаря на nelly  за помощта  Hug

ДОРОМ, ти намери ли за себе си в нета или да помагаме? Ако си намерила, моля те, постни го тук, защото сигурно има и други Рибки (по-срамежливи) като теб, които се интересуват  Hug

Друго да ви питам... как сте с вземането на решения? Аз съм много мъчна... за най-елементарни неща понякога се чудяяяяя  Blush все едно кой знае какво решавам  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 5
Северен лунен възел в Риби/Южен лунен възел в Дева
Родените със северен лунен възел в Риби са прекарали много минали животи като лечители или са помагали по друг начин на хората: те са били хирурзи, лекари и медицински сестри в много различни култури. Това са били постове от особена важност, за които се изисквала пълна концентрация защото животът на хората е зависел от това. Затова те притежават голяма преданост и усет за бързина и перфектност в този живот. Когато нещата се движат според плана, родените с лунен възел в Риби се чувстват уверени и силни, всичко е под контрол и "операцията" върви успешно. Но когато се появи нещо неочаквано, те изпадат в паника. Подсъзнателно мислят, че ако нещо се обърка, някой ще умре. Като медицински работници те са имали установени правила и ред на действията - грешките са били недопустими. Затова в настоящето прераждане те са изпълнени с прекалена загриженост всичко да бъде точно и безпогрешно. И така натоварват не само себе си с очакването за непогрешимо поведение, но са склонни да прилагат същите строги стандарти към хората около тях, особено на работното място. Може би поради миналите си животи в областта на медицината, те често са прекалено загрижени за здравето си, страхуват се от зарази и изпитват нужда да поддържат всичко около себе си идеално чисто. Освен това хората със северен възел в Риби са имали минали прераждания, в които са представяли духовната истина на обществото като монаси, монахини и духовни водачи. Те са били образци за подражание, другите са се вглеждали в тях, за да се научат как трябва да се държи един наистина духовен човек. Тъй като тяхното поведение винаги е предизвиквало възхищение и са били отрупвани с почести, сега имат подсъзнателно усещане как могат да бъдат идеални и в същото време нещата в материалния свят да се развиват по техния начин. Но в миналите си животи те до такава степен са били обвързани с перфектността, че са загубили връзка с най-съществената част от изцелителната си сила. Това е разбираемо, защото е трябвало да изпълняват ритуали и винаги да играят определена роля. Затова в този живот те искат да се освободят от пристрастеността си към формата и да се върнат към своята същност. Сега е моментът да се отдадат на спокойствие и вътрешна удовлетвореност, които заслужават заради службата си в името на човечеството в миналите животи. Това положение предполага една нелека съдба в настоящия живот – критичността, догматизмът, спазването на “буквата, а не на духа на закона” могат да дадат сериозни изпитания и трудна адаптация за хората, които не са готови на духовността и емоционалността, състрадателността и милосърдието, които изисква от тях Северния възел. Ако човек остане верен на дребнавостта, тесногръдието, непреклонността, статичните модели на поведение от Девата, животът ще предлага достатъчно ситуации, които да принудят човек да се раздели с физическото ниво и представите за структурирана, ограничена Вселена. Съмненията, които неминуемо идват след провали на най-старателно и аналитично обмислени и прецизирани проекти, ще трябва да доведат човек до Вярата, която не изисква аналитично мислене и доказателства. Задачата на Северният възел е да се научи човек на Божествената Любов, в която няма осъждането, сметките, баланса на Девата.
В сферата на съзнанието това е най-трудната възлова позиция, с която се заема индивидът. Тук, в резултат на много животи той започва да осъзнава своята непреклонност. Той е наясно със своите модели на поведение и колко много с това го нараняват, и все пак намира за трудно да се освободи от тях. В предишните животи е живял със съзнанието за една ограничена вселена, където всичко е било добре структурирано. Сега е в противоречие с разбирането, че истината се разпростира извън онова, което неговите ограничени сетива могат да обхванат или даже да разберат. Той неизбежно се противопоставя на ситуации, обстоятелства и събития, които го насилват да напусне своето физическо ниво. Въпреки това се опитва все пак да живее като сьомга - плувайки срещу течението, независимо от посоката на естествените сили. Той търси някакъв порядък. В действителност нуждата му от строга дисциплина е толкова силна, че започва да има здравословни проблеми, идващи от личната непреклонност, която увеличава напрежението във вътрешните органи. Той постоянно потиска силното желание в името на онова, което смята за правилно, тъй като би искал да поддържа един образ, вдъхващ уважение. В минали въплъщения той е изграждал своите разбирания върху факти, а не от "чуто и видяно". Сега възприема само онова, което идва от "големите авторитети". Той търси начини да се отърве от нервното безпокойство, което продължава да се стоварва върху него и въпреки това поставя условия за изцелението.
Трябва да се научи как да се потопи във водите на Космическото Съзнание и в това кръщение на мисълта може действително да изживее едно ново раждане. Преди да направи това обаче, той трябва да преодолее своя кармичен страх от факта, че живее в един покварен свят.
Той идва на този свят, вярвайки, че е изпълнен с опасности, затова постоянно поставя под съмнение самоличността на хората и условията, които смята да допусне в живота си. Всичко, което е чуждо на Аза, представлява заплаха от страдание, поради което понякога той наистина страда. За много индивиди с това разположение на възлите съществува голям остатък от сексуални проблеми, останали от минали въплъщения. Било от липса на сексуално преживяване или силната решимост да избегнат емоционално нараняване, в този живот те търсят повече разбиране. Някои са закостенели пуритани, докато други са способни да бъдат едновременно физически отзивчиви, но емоционално студени. Умът на този човек е толкова аналитичен, че животът му може да се впише в една игра на шах. Този индивид не изпуска подробностите и никога не подценява очевидното. Той е експерт в решаването на загадки; готов да прекара, много часове в упорито издирване пипнешком на най-финия отговор, но въвлечен в това, което прави, често загубва перспектива. Неговата минала склонност да дискриминира често го кара да разделя онова, което трябва да бъде заедно. По този начин, въпреки че е способен да притежава много ясна мисъл, той не изживява пълно умиротворение на духа. Посредством влиянието на Северния възел в Риби той трябва да се научи да Вярва. Когато спре да разделя света на малки части, той ще получи първото си бегло съзерцание на Всемирното Съзнание. Най-накрая ще достигне до разбирането, че всичкото е едно и едното е всичко. Преди това трябва да се научи как да разглежда себе си като част от останалия свят. Той ще мине през преживявания, които ще го принудят да стане по-състрадателен. Осъзнавайки, че неговите старателни проекти постепенно се провалят, той започва да гледа другите в различна светлина. Накрая минава през страданието на цялата вселена и така усилва своята Божествена Любов до такава степен, че напълно отказва да осъжда другите. Той прогресира, приобщавайки себе си към духовен начин на живот. Неговият растеж се простира дотам, докъдето достигат ръцете му. Докато ръката на неговото минало все още държи самоналожените му ограничения, ръката на бъдещето му се е хванала за по-висши алтернативи. Единствено неуспехите си, които трябва да изчисти напълно, му пречат да завърши преминаването в състояние на висше съзнание. Все пак той достига позицията, откъдето го вижда. От време на време забележителната му интуиция му разкрива мистериозната същност на живота, въпреки че спомените от минали въплъщения, идващи от Дева, го карат да се съмнява на всяка крачка. И така, по средата на пътя между единия и другия свят, човекът с това разположение на възлите е в състояние на непрекъсната промяна. Стигайки до целта, без да е сигурен, че е тук, той продължава да се връща назад, за да започне отново своето пътуване. Всеки път прави една стъпка повече в безкрайността, където накрая постепенно ще изгуби оковите на своето сурово минало и ще се роди отново като чист дух. Домът, в който е Южния възел, показва зоната на живот, която все още е твърдо вградена в една персонална преструктурирана идея. Домът, в който е Северния възел, показва как душата може да се отрече от всички сурови предопределения, така че да бъде свободна да плува в Божествения Океан.
Онова, което наистина искат, е да бъдат прави през цялото време и всичко да бъде перфектно, в смисъл че те и останалите трябва да следват плана 100 % от времето. Те искат всички да бъдат в пълно, идеално съзвучие с този план и смятат, че той е най-правилният. Първо те трябва да приемат, че не знаят какъв точно е планът. Затова трябва да се освободят от строгото физическо и материално планиране и да се съсредоточат върху по-голямата, духовна проницателност. Като вярват и се отдават на мъдростта на висшата сила, те могат да следят житейските обстоятелства с убеждението, че онова, което се развива пред тях, е наистина част от плана. Тогава всичко ще им се изясни. Те ще се изпълнят със спокойствие и ще се чувстват в съзвучие с плана, защото тяхната духовна проницателност е енергията на перфектността, която търсят. Родените със северен възел в Риби се чувстват добре, когато са с просветлено съзнание и изпитват чувство на единство с целия живот. Понякога те наистина изпадат в подобно великолепно състояние и чувстват силната си връзка с Вселената. Целта на техния живот е да задържат това състояние и да го направят част от ежедневието си.

П.П. Сега...понеже в този случай Северният възел съвпада със слънцето в Риби, въпросната личност ще се чувства едва ли не вътрешно напрегната, че непременно трябва да изпълни мисията, която изисква от нея Северният лунен възел. То с всички ни е така - усещаме вътрешен подтик да реализираме програмата, заложена ни от него /съответно - да се освободим от наследството на Южния лунен възел/, но тъй като тук имаме съвпад със Слънцето това ще ен ещо повече от подтик - нужда да се изпълни добре и то възможно най-бързо.

Това беше за ДОРОМ. Някого да съм пропуснала?  newsm78 Питайте пак, че съм забравила вече....






# 20
  • Мнения: 370
Много е готин тоя Рибок бе Ивафараааааааа  Flutter
аааааааа вивидас,тоя рибок ми е любим.ако знаете как го гледам като дават с него рекламатаааааа.........като едногодишно бебе съм по време на хранене. Joyмного му су кефя.щом щерката като го дават по тв-то ми вика-мамооо,тебе дават по теленизията представете си. Crazyама вивидас,на нур коктейлите със рибоците са много вкусни. Wink Joyхахахаха,смях да има.
ей бен,пак да те похваля,жестока ни е темичката.браво на теб.ти си от тук нататък нашия човек да знаеш.  bouquetза пускането нъ темичката де.
хахахха,вивидас ,нур дали си прилича ст оя розовия рибок,койтоси показала?хахаха,базикам се. Joy

# 21
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
НУР,много благодаря   bouquet

Има ли цялата тая история/аксцендент Рак,северен възел в Риби.../ нещо общо с това,че и на мен ми харесват всякакви образи на странни рибки и други подобни  newsm78

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 347
ivafaraHug
ДОРОМ, какво имаш в предвид под други подобни?

П.П. Прибавих линковете от последните две темички на заглавната страничка Simple Smile

# 23
  • Мнения: 5
Здравейте, хубавелки-рибавелки   bouquet Притичвам набързо да ви обясня всичко писано дотук на едно, за да схванете идеята. Защо ви давам така на парче неща, които все още не разбирате колко всъщност са важни? Ами защото сами по себе си те са едно мъничко нещо, но като се съберат и разтълкуват при получените конкретни комбинации вече е съвсем друго.
Ето защо реших да сложа край на първата част от астрологознанието ни и да ви събера частиците. Повод ми даде въпросът на ДОРОМ защо аджеба така я привличат рибоци и други подобни образи, както и имат ли общо с това Лунен възел и т.н и т.н.....

ИМАТ!  bowuu Най-лесно се разбира кой кого би харесал, какъв тип човек би го привлякъл за партньор /любов, брак и още нещо  Blush / по положението на оста Асцендент - Десцендент, Лунните възли, Луната, Венера, Марс, както и съвпадите на избрроените дотук неща на отсрещната личност с планети от нашия хороскоп.
Аз лично бих опънала поне 5 часова молитва на Бог, ако ме среща често с хора, които имат Слънце в Скорпион или Козирог и да речем асцендент или Луна в Дева, Риби Рак /защото аз съм Риби с Луна в Рак и асцендент Телец, съответно десцендент в Скорпион/.  Praynig
Същевременно ще се чувствам адски привлечена от някого с Марс във Везни и да речем Венера във Водолей, защото моите са съответно в Близнаци /Марса ми/ и Водолей /Венерата ми/. Това е много на бързо, ще обяснявам още, има време, дето се вика - де е време все е пред нас, а ние Рибите, както знаете пък се държим като да сме вечни, така че споко  Laughing

Много бързам, че персоналната ми Дева си тури вече една ракийка на масата и току подвиква да се присъединявам да му акомпанирам в близките 30-40 минути, преди да се трупяса в брачното ложе.  Party Изчезвам сега, дори няма да си проверявам грешките, чеееее.... ooooh!
Целувки на всички!   bouquet

# 24
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Бен имах в предвид такива работи  Mr. Green

             

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 347
 Joy

# 26
  • Мнения: 15 619
Тотално ми се оплескаха в главата. То иска много четене.... Crazy Crazy Crazy

# 27
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Тотално ми се оплескаха в главата. То иска много четене.... Crazy Crazy Crazy

Питаш ли ме мене  ooooh!

# 28
  • Мнения: 370
добро утро момичета. Hug


да ви черпя една закуска и едно ароматно кафе? Wink


нека да ви еприятна сутринта. Peace
и аз неща така се увартях ,че нещо нищо немога да разбера. Crazy

# 29
  • Мнения: 5
Не е бе, Луна  Flutter Прочете отначалото значението на всеки дом, на всяка планета /сама по себе си/, на асцендента, на Лунните възли. Това е. Няма как да се стигне до края на пътя, ако не се мине по пътя....Нищо сложно. Нещо като в химията само по себе си О2 е едно, Н е друго, но като ги събереш имаш вече трето нещо - вода.

Астрологични домове:
Домовете в астрологията са 12, всеки един от който по 30 градуса. Първи дом започва в асцендента. 12-те домове описват различни житейски сфери и опит от човешкия живот. Допълнителна информация носят и планетите, разположени в даден дом и знакът, който той заема.
Общите значения на домовете за повечето от системите са:
1. Асцендентът. Определя основната ориентация през живота. Показва външността и личните качества на човек, видими за околния свят. Показва още отношението на човек към себе си и реакцията му към обкръжаващата го действителност.
2. Дом на финансите – определя отношението към парите, към материалния и физическия свят. Показва ценностната система, областите, в които усилията от материална гледна точка ще са най-успешни.
3. Дом на общуването и взаимоотношенията. Тук са кратките пътувания, транспорта, кореспонденцията, средствата за предаване на информация, преподаване. В неговия обсег са братя, сестри, братовчеди, съседи, близко обкръжение.
4. Дом на семейството, родителите, жилището, корените, произхода. Показва старостта, отношението към стандарта на семейството. Той олицетворява Родината и отношението към нея.
5. Дом на любов, флирт, страст, ухажване, деца, изкуство, таланти, забави, развлечения, хазарт. Отразява способността за наслаждаване на любовта и изразяване на чувствата.
6. Дом на ежедневието, рутината, на задълженията, на недоразуменията, които трябва да се отстранят. Дом на здравето, който показва слабите места във физическото състояние. Показва препоръчителната професия, а не избраната кариера.
7. (Започва с десцендента) Дом на партньорство, брак, съдружие, съюзи. Описва това, което се търси у другите; условията, които поставя личността при сдружение. Показва реакцията и отношението на другите към личността.
8. Дом на смъртта, данъци, наследства, застраховки, завещания, чужди пари и секса, като форма на общуване между хората. Символизира вътрешните промени и дава информация за поведението в критични ситуации.
9. Дом на морал, етика, философия, религия, висши обучения и далечни пътешествия.  Определя способността за себепознание, разширяване на възгледите и мирогледа през различните житейски етапи.
10. Дом на кариера, издигане и почести. Сочи най-високата точка, до която може да достигне човек в тоя живот. Показва целите, стремежите и способностите за осъществяването им. Описва работодатели, отношение към властимащите.
11. Дом на приятелства, желания, проекти. Показва какво се търси у приятелите и от обществото. Символизира порива за свобода и определя обществените стремежи на индивида.
12. Дом на усамотението и на мъдростта. Дом на тайните врагове. Самоанализът по тоя дом е борба срещу Егото, с цел да се постигнат по-възвишени цели. Властва над затвори, болници.

СЛЪНЦЕТО показва нашата персонална идентичност и осъзнаването на личността ни. То представя реализацията на Аз-а, естеството на “битието” и виталността на живота. Чрез слънцето ние изразяваме своята индивидуалност по градивен начин. То символизира нашето житейско изразяване, начина, по който активно участваме в световните материи.

ЛУНАТА изразява нашите инстинкти, обичайни реакции, емоционални отговори и подсъзнателни условности. Чрез Луната ние изразяваме своите нужди и грижи, свързани с родителството/детството; желанието за сигурност и стабилност във връзките. Луната изразява и нашето детско състояние, когато сме уязвими и зависими от другите по отношение на сигурност, храна и топлина; показва потребността ни да удовлетворим тези си нужди. Настроенията – и добрите, и лошите - всички са част от динамиката на Лунния Аз.

МЕРКУРИЙ представя нашето мислене, знание и комуникативни способности. Той изразява способността ни да предаваме информация - както като факти, така и абстрактно. Управлява движението, усвояването на знания, духовната и физическа сръчност. Тази планета представя мотивите да приложим своите вербални, духовни и дипломатически умения, за да изразим себе си фактически и/или с въображение. Меркурий управлява всички форми на комуникация – желанието да направим всичко по възможно най-добрия начин.

ВЕНЕРА изразява удоволствието, радостта във връзките, любовта и грижите. Тя ни помага да решим кое е подходящо, за да се чувстваме добре и щастливи, какво е неподходящо и какво е лошо. Тя е причината да търсим партньорство и любов, затова и трябва да се отнасяме към нея с уважение. Венера е подсъзнателното ни желание да формираме съюз с другите, както и нашата воля за коопериране. Също така ни позволява да се наслаждаваме на нещата, които ни доставят удоволствие.

МАРС представя енергията, която използваме, за да защитим и отстоим себе си в битка за това, което искаме да постигнем и при решаващи действия. Ако трябва да обобщим Марс в една дума, то тя е “действие”. Той е волята и способността да се отзовем на предизвикателството, като използваме сила, инициатива и усилия, за да отстоим себе си - защитно или агресивно. Смелост, кураж и лидерство - всички те са свързани с Марс.

ЮПИТЕР Това е енергията, използвана при разширяването, растежа, уголемяването и изследването на широки житейски области, да се провокират и предизвикват утвърдените обществени норми. Оразованиета, животът зад граница. В опознаването на себе си ние разширяваме хоризонтите си, затова той представя и желанието да преминем извън границите в неизвестното – чрез пътувания, философски материи, както и да разширим изживяванията си.

САТУРН е сбитата енергия на дисциплината, ограниченията, пречките и структурата. Това е връзката със семейството и чувството на сигурност, което дават традициите.
Амбициите и целите, постигнати със Сатурновата страна от психиката са обикновено постижими, но се реализират трудно, бавно, понякога мъчно пробивайки рутините и стандартите. Сатурн изразява песимизъм.

УРАН е стимулът да променяш нещата по радикален, понякога разрушителен начин. Той изразява собствената воля и стимула да преобърнеш статуса - посредством разрушаването на структурните норми на обществото. Като “външна” планета, неговата дълга орбита означава, че ще остане в един знак за 7 години, затова и много от хората родени през 7-годишен период ще имат тази планета в същия знак. Астролозите го разглеждат като “генеративен” или като “колективна” енергия и е видно по бунтовническата страна от нашия характер, често реагираща по сроден начин сред себеподобните. Уран и прогресивната, творческа и непокорна страна от нас. Създава у нас желание за приключения и вълнения и ни прави ексцентрични, перверзни, оригинални и брилянтни.

НЕПТУН мечтателната, измамлива, илюзорна и въображаема, бягаща от действителността страна от човешката природа. Той е модел за чувствата, които са недоловими, романтични, магически и мистични, алтруистични и безусловно любящи; но също изразява и усещането да си жертва, да живееш в собствен нереален свят, бягайки от фактите и отдаването на фантазиране. Той ни дава способността да играем роли, да създаваме илюзии, да изразяваме енергията му чрез музика, изкуство, духовност и въображение. Тази планета ни дава възможност да изместим съзнанието си, да изразяваме идеи и видения, това е също “генеративен” модел, стоящ 14 години в един знак. С Нептун се свързва всичко, което е себеразрушително. Нептун също дава религиозност, развива мистични и окултни способности.

ПЛУТОН е стимулът към трансформации, пълна промяна, разбиране на най-дълбоките, тъмни страни на Аз-а. Той може да ни подтикне да бъдем деструктивни, но също и да ни доведе до реформация и тотални промени. Свързан е с най-дълбоката, подсъзнателна страна на човека и с областта на колективното подсъзнание. Плутон изразява притеглянето ни от злото и тъмните сили, но това е инстинктивното разбиране, че свободата се постига чрез елиминирането на части от Аз-а и живота, които са прекалено свързани с материалния свят. Изразява и най-високата и най-дълбоката форма на смъртта и прераждането в духовното измерение. Може да предизвика насилие и разрушителни страсти у хората и като колективна енергия има много по-мащабен ефект, отколкото само при един човек.

ЛУННИ ВЪЗЛИ
Лунните възли не са планети- те представляват точки, в които лунната орбита пресича така наречената еклиптика, т. е. въображаемия път на Слънцето по Зодиака.
Южният Лунен възел безпогрешно ни предупреждава за опасностите, които ни дебнат и ни насочва към областите от живота, до които изобщо не бива да се докосваме. Това са миналите грешки, от които трябва да се откъснем и да оставим назад в миналото си, далеч-далеч от съзнанието си в настоящия си живот.
Северният Лунен възел пък представлява нещо като перископ на подсъзнанието, което, според водещи психоаналитици, е истински диктатор. Именно подсъзнанието, колкото и странно да звучи това за мнозина, диктува повечето ни постъпки и действия. То определя до голяма степен и целия ни манталитет. Съвременната астрология стигна освен това до извода, че Северният лунен възел е ключ към битието, към смисъла на живота. Това е нещото, към което трябва всячески да се стремим да реализираме в този си живот. За съжаление - никак не е лесно. По-голямата част от хората остават дълбоко свързани с товя, което показва Южният им възел. Може би, защото е толкова познато и толкова лесно. Докато достигането на качествата на Северният лунен възел изискват от нас борба, себеутвърждение, отказване от стари, познати и лесни неща и т.н.

Значите, в които попадат всички изброени по-горе компоненти могат лесно да ни посочат ще хареса ме ли еди какъв си тип човек или не, както и той ще има ли афинитет към нас или не.


X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт