въпрос за сраствания от секцио

  • 2 606
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 636
Имам 5 коремни операции. На всяка следващо рязане ми махат срастванията от предишното. Обаче имам чувството, че зависи от опериращия много. След последното секцио нямах никакви оплаквания - никави придърпвания, нищо.

# 16
  • Мнения: 55
При мен пък нямаше много болка само 2 седмици,ама има един участък от корема над операцията и по средата към пъпа,който ми е много слабо чувствителен.
Някоя от вас има ли такова нещо?

# 17
  • София
  • Мнения: 1 262
Аз имах леко опъване една седмица след секциото, после никакви оплаквания.
Актуалният метод за секцио предполага отместване на мускулите, а не рязането им. За жалост не мисля, че това се практикува в България.
Ако има сраствания след секцио, те могат да се отстранят при следваща операция, ако е наложително. Но могат да си останат и там завинаги, без да има каквато и да е опасност.

# 18
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Така, така. И мен ме срязаха по спешност. Почти 6 месеца и белега още ме боли и не чувствам мястото около него. Изтръпването идва от прерязване на нервите. Те в последствие прорастват, но никога не се възстановяват напълно. За да се направи секцио се срязват 5 пласта - кожа, мускули, нерви, коремна ципа и матката (дано не бъркам). Всичко това трябва да зарастне, но никога не може да е "както преди". Никога не бих избрала да родя секцио "По желание".

# 19
  • Мнения: 144
Никога не бих избрала да родя секцио "По желание".

И аз съм на това мнение.

# 20
  • Мнения: 245
Момичета благодаря ви за отговорите , като ви чета ми става ясно само едно " добре че всичко мина по живо , по здраво" , секциото съвсем не е майтап работа.  Да гушкаме бебоци и по-малко да се шашкаме , може би е въпрос на време.

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм, не знам, но прегледа е добра идея.
Не мога да ти помогна, понеже някаква изобщо болка съм изпитвала само от самия шев - на няколко пъти се случи да го "понапрегна". Да речем, че съм имала лек дискомфорт от него. В мига, в който ми махнаха конците (доста противно нещо - изпитвах невероятен гъдел, при положение, че гъдел нямам, а докторката ми се караше да не мърдам...  Blush) и това изчезна...

Та - за мен операцията беше... ами, дори не нещо особено запомнящо се. Спомням си, впрочем, какви усилия ми костваше първото обръщане - от гръб на една страна, понеже ми беше неудобно, 15 - 20 минути, след като ме изкараха от операционната и ме оставиха в реанимация, и как ми се скара сестрата (или е била акушерка не знам), като ме видя при влизането си и ме накара да се обърна обратно... което ми беше почти толкова трудно...  Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
Почти 6 месеца и белега още ме боли и не чувствам мястото около него. Изтръпването идва от прерязване на нервите.
...

Това странно усещане на кожата като... безтегловно, не знам, не е точно изтръпване, е само повърхностно - и отшумява.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 590
Нямах никакви подобни оплаквания,болките бяха до към седмица след секциото.

И при мен беше така. Дано скоро спре да те боли. Hug

# 24
  • Мнения: 2 960
Никакви оплаквания не съм имала от секциото си.Леки болки в началните 2-3 дена и после всичко си беше о.к.

Общи условия

Активация на акаунт