114 прекрасни БГ стиха вплетени в арабска любовна поема

  • 27 789
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 206
Днес ми е ден на тъжните новини. Сутринта имах емайл от дъщерята на мой познат, която ми пишеше, че е починал от спукана язва, само на 62г. Той е англичанин, с който се запознах по Интернет. Беше си купил къща край Ямбол и си търсеше българска булка, след като наскоро беше останал вдовец (жена му починала от рак). И тъй като аз не сметнах, че съм точната жена за него, го запознах с моя клиентка и само след няколко месеца се ожениха. Същата тази дъщеря тогава ме заля с емайли, че българката ще вземе всичко от баща и, парите, къщата, които били дело и на покойната и майка, интересуваше се от законите и правата на наследниците в БГ и т.н. И оттогава без да приказва с баща си... докато смъртта му е изненадала... И сега докато ми пише за тъжната новина между другото ми пише, как да продаде къщата на баща си в БГ защото "българката" я оставила сама да решава този проблем....
О, времена! О, нрави! Две години без да си проговори с баща си, за къща, която в края на краищата "българката" и е дала.... Просто е тъжно и гадно... за човека, моя познат...
И накрая скъпа Ажда, нещата с тока и електромерите няма да се оправят... тази вечер съобщиха, че ще има нови цени на тока. Аз още не съм поела въздух от зимните сметки, те набързо ме поляха с още по-депресиращи вести
Как ще изгаяли тоз народ?

maria_grigorova, arabskibliasak, PAULA_PAULINA   bouquet  bouquet  bouquet

# 31
  • Мнения: 689
Здравейте момичета Hug, чета ви от много време но до сега не се престрашавах да пиша.
Имам един въпрос "Кога е Рамадана тази година?

И аз знам,че е покрай 25-ти август,иншаАлла!
Защо питаш-готвиш се да постиш ли? Grinning

Надя-тъжна история,парите убиват човешкото....

# 32
  • Мнения: 333
Надия много неприятна новина наистина....лек му пръст на човека.
Парите какво ли не правят човека.  Confused
А с тока положението е трагично....то май всичко е трагично вече в БГ  newsm78  Tired

Лили сама ми хрумна...исках да си сменя ника и исках да е нещо пак пустинно и мислейки си , че сахрауия ще означава пустинна така се писах... да не би да означава нещо друго?  newsm78

# 33
  • Мнения: 800
ЛИЛИ, доста ще ме одере шИвачка , а това Има ч бродерИя

Дезърт, а вИдя лч манчкюрИте на моделката с абаИте, отврат   И много напорИст поглед Има   Twisted Evil

Да тИ кажа една туркИня от ИзмИр как ме ядоса, не я е срам, да правИ по=хубавИ лозовИ сърмИ от мойте   Crossing Arms   не мога да го прежИвея, откъде се намерИ тая да ме засен4И така  Embarassed      майсторка тИ казвам, майсторка, евалла, ама МИ е трудно да го преглътна   Embarassed   

Дес, сменИ сч нИка на РАБОТЛИВКА   Peace

БЗ, колко струват мИрИзлИвчте броенИцИ? 

# 34
  • Мнения: 3 804

Лили сама ми хрумна...исках да си сменя ника и исках да е нещо пак пустинно и мислейки си , че сахрауия ще означава пустинна така се писах... да не би да означава нещо друго?  newsm78



не съм ЛИЛИ-но,ще отговоря-точно това си означава-пустинна


Дес, сменИ сч нИка на РАБОТЛИВКА   Peace



въх нидей-нека първо да си направя основното почистване,зимнината,да свършат големите даскалото,че тогава ще го сменя-да не би с новия ник да ми секне ентусиазма

Момичета-свързах се със снежна добре са-на Аднан му никнат зъбчета  Heart Eyes

свеар голям красавец е Яхия  Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 1
Сахрауия, никът ти също означава и гражданка на държавата Западна Сахара. Честно казано като го видях си помислих, че има замесено
някое сахрауи бежанче, ама сега си изясних.

Експеримент във Варна съм си правила, точно по време на сезона, когато всички са по потници и бански...аз по дълга до земата пола дълга риза и хиджаб....е, никой не се впечатли. Приемаха за дадено, че съм чужденка и ме заговаряха или на руски, или на английски. Ако мислеха(знаеха), че съм българка определено щеше да има впечатлени.

Лили, какъв е този аватар, прилича на героиня от някой научнофантастичен филм, и ми изглежда недружелюбна.

Паулина, честито за изпита.

И аз питам за миризливите броеници, къде могат да се намерят и на каква цена?

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 23:44 от Monsoon_rain

# 36
  • Мнения: 0
айдееее идааа...направо усещам по телепатия кога да се довлека:)) качамаци и това другото,дето хич и немога да го кажа още не са ме напънали да правя хахаха.....аз четох,четох корана,но....пак направих фал....божеее много съм зле с разбирането на арабските мъже. той ме обвини,че го чета неправилно. трябвало да сум купана и незнам си кво още,както и да не ми е дошъл цикъла. мале полуде тоо човек,като разбра,че в цикъл му чета свещенната книга. ми,че аз т де да знам бре?? друго кво.......нищо.боря се да стана добра мюсулманка,ама засега всеки ден поне по едно препятствие срещам....карай да върви. така или иначе още нямаме истинска физическа връзка...само на любов в наи-чистата и невинна форма го караме.

лилийкееее аз не сум германка,а швейцаро-египтянка за момента хахах......ако се разпърдим може след известно време и ливанка да стана...кой ме знае къде ще ме завее вятъра хахах....шегувам се  Laughing

наде филе данк!:)

иииии поздрави и целувки на всичкииии:) днеска съм на кеф,че току-що се здобрихме след едно гооооолямо каране по повод моето нетипично за мюсулманска жена поведение:)))


мале какъв е този новия фен тука?? уоууу той от мое село бре:))

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 23:44 от maria_grigorova

# 37
  • Мнения: 333
ауууу... Свеар много хубаво бебе е Яхия.... МашаАллах!  Heart Eyes чак като гледам снимките ми се иска да го гушна. Като ангелче е МашаАллах! Да е живо и здраво!  Hug

Мързел ааа добре... успокоих се! Викам си да не съм се изцепила пак нещо, мислейки, че е нещо друго.

Сетих се за една моя изцепка, която стана скоро..аз нали все съм по изцепките.  ooooh! Laughing
Бяхме на кафе с моя приятелка и още един приятел - палестинец, и моя приятел - сириец. И този приятеля - фаластини се базикше с моята приятелка и уж й сваляше звезди и я кандърдисваше да му стане принцесата  Mr. Green (голяма комедия бяха, голямо пазарене беше) и моята приятелка се противеше и го контрираше постоянно с думи от типа: "без брак нищо не давам и нищо няма да ставам на никой"  Mr. Green и аз я защитавах и мислейки си, че думата е обща от турската - никях означава брак и му викам "Ааа няма такива работи...първо никяха и после всичко останало...Харам!  Naughty Laughing " И тези двамата почнаха да се подхилкват и аз викам "хич не се хилете, първо никяха" и другия ми вика "точно така първо никяха" и моя приятел ми пошушква тихичко "тихо, че никях на арабски означава секс"  Shocked  ooooh! и аз "ама как така, аз си мислих че от турски и думата е пак същата и означава никях..." е да ама не е била същата, друго означавало.  Mr. Green Мн се засрамих тогава.  Blush

Мунсън да, тука явно щото варненците са свикнали да виждат най-ризлични туристи от различни страни.

миризливите броеници у Стамбула голяма може да ги намериш.... ще питам мама кач пара са.... но предполагам, че няма да се кой знае колко мн.  Simple Smile

Кате не се коси.... сигурна съм, че и ти можеш.   chef
Манекенката облечена с абаите си е точно мръснишкия тип арабкиня  Laughing


# 38
  • Мнения: 112
хоп-троп  Laughing честита нова тема
паула-честито вземане на изпита Hug
аз съм в супер добро настроение понеже моя доктор ми звъни от няколко дена и само го разигравам  Mr. Green Mr. Green Mr. Green така му се пада  Laughingа и бил махнал едната сестра тя беше нова и го питам защо я махна и той каза че нали съм била казала че говорела като селянка и не се държала добре с хората и аз да ама заради мене не трябваше да махаш жената не се съобразявай с моето мнение и той не щом се съобразявам значи е важно за мен  :mgreen:
хайде лека нощ че от събота започвам работа и трябва да поспивам повечко преди да започна-това беше върха на тъпотията която казах  Crazy

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 01:12 от hеlwa

# 39
# 40
  • София
  • Мнения: 18 091
Добро утро на арабелките и Дядо Хаджи,
Чак на 3-та стр.  се включвам.. Rolling Eyes Деска, мерси за темата!  bouquet
Паулина, честито за взетия изпит!Дано оттук насетне останалите ти изпити  да минат по вода!
Честито и на булката Цецифло!Желая ти дълъг и успешен съвместен живот, много любов и усмихнати дечица!  bouquet
Дезърт,официалната дума за въпросното нещо е далеч от казаното от теб.Даже на практика се ползват две думи.Разговорната - също!   Peace Така че, споко..Съдържа почти същите букви, но в малко по-друг ред... Wink
По-късно ще се включа, че ще закъснея за работа.. ooooh!
Преди това обаче,  ще ви поднеса закуска!

http://www.hotels-paris-rive-gauche.com/IMG/jpg/breakfast_pantheon.jpg

# 41
  • Мнения: 208


И аз знам,че е покрай 25-ти август,иншаАлла!
Защо питаш-готвиш се да постиш ли? Grinning


Не няма аз съм християнка но ще ходя в Египет и ще гледам да не улуча Рамадана че по това време повечето са едни кисели Whistling

# 42
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Опааааа, Арабелките и Арабелчоооо Hug
СТУБОРНЧЕ-Благодарско за закуската тази сутрин Hug
ХЕЛВИЧ-разигра ли го докторчето?. Спря ли да му се обждаш както кака ти Делта те учи Wink Ако е така виж как си му събудила мерака, а smile3503
МАРИЙЧЕ-до къде стигна със Корана. Ей това не е шега работа. Да не е поредната ти приумица, че ти много бързо палиш Simple Smile
Момичета на всички гушки Hug, че хич не ми ражда главата тука няколко дена а и да скачам аз и да се оправям, че Духа от лампата на Аладин и той нещо нефелен тези дни-назландисва се и казва, че е много болен newsm78
Много усмихнат и слънчев ден на всички вас и вашите любими хора  bouquet

# 43
Добро утро в новата поетична тема и от мен. Нали като е такава стихотворна няма да пишем в нея в мерена реч?!!Но ако трябва....
Честито на Паулинка, тъкмомкроях планове как да му спукаме гумите на тази гадина, но му се размина ( има рима).
А по въпроса кое ястие от къде е- то и на мен ми е все едно.Много обичам качамак, но го поръсвам с много черен пипер и всички ме гледат странно. Подсетихте ме да си направя скоро (мога да готвя качамак, но само от готовите в пакетче).
А тези абаи са много красиви.Поне на мен щяха да ми отиват, като ми поскриват прелестите( а те доста ми преливат отвсякъде, такава съм пухкава). Ама не ми е било писано да има причини да се облека така
hеlwa , твоето докторче сигурно се е поуспокоило малко след многото работа. Поразиграй го още малко, но му давай и надежди ,да не се отчае.
Е хайе , приятен ден на всички героини от арабската любовна поема.Целувки от мен. Днес съм в страхотно настроение, не знам защо, но живота наистина е толкова хубав!

# 44
  • Мнения: 216
дЕСИ-сЪГЛАСНА СЪМ С ТЕБ-НАЛИ СИ ЗНАЕШ  Heart Eyes-Биляди шам сме си и храната ни е такава и центърът си е Шам(Дамаск Wink)-но пък и е най-вкусната и здравословна Hug
иначе казах,че е традиционно ливанско ,щото все това се готви,пък и кеббе мелието в ресторанта като го готвехме и управитела на салона (сириец)каза,че в Сирия го правели по-различно -не отвън и отвътре месо Confused-а  само отвътре Wink-пък ливанците на всичкото отгоре тази смеска за кеббе(месото с булгура)и сурово го ядат Crazy
Но както се знае във всеки район храната претърпява промени и местни приумици-та така-а ливанците ннали са над 8млн.навън са я разпространили по света,но тя всъщност си е билядишамска храна Laughing
Онзи ден имаше презентация на готвене в един дамаски ресторант-непременно бих го посетила-пък  може и при теб да се отбия Heart EyesКолко още им трябват на кайсиите при
вас да узреят newsm78-няма и месец-Чакай ни Heart Eyes-че тогава тръгваме за Ливан(Ншаала)-само да минат изборите,че да не стане някоя баш ливанска манджичка Laughing
за абсолютно всички наши съфорумци,с уважение и най-вкусни пожелания от Билядишамския екип


Приятен ден  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт