Рязани цветя - букети и декорация

  • 100 446
  • 197
  •   1
Отговори
# 180
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
Здравейте, моля да ме упътите от къде мога да си закупя рязан цвят за София, да си украся къщата по- големи количества. Много обичам пролетните цветя.
 Благодаря Ви.

# 181
  • Sofia
  • Мнения: 26 438
Има цветна борса на пазара Димитър Петков,но трябва да се отиде към 6-7ч сутринта

# 182
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
Много ти благодаря,а за някаква в дружба знаете ли, и там рязан цвят дали има

# 183
  • Мнения: 229
Здравейте момичета! Имам един въпрос към вас. Вчера мъжо ми подари за 8-ми март много красива кошница с цветя които са поставени в пиафлора. Та въпроса ми е как да се грижа за тях колко често да ги поливам и дали е на принципа като в саксия в пръст т.е. дали ще идържат повечко време цветята защото много ми харесва. Не съм много запозната с пиафлората. Благодаря ви предварително. 

# 184
  • Sofia
  • Мнения: 26 438
Сипваш по малко вода върху гъбата през ден

# 185
  • Мнения: 0

Dами, много интересна и полезна тема сте направили! Имам  малко  книги по флористика, но са  на руски език, ще видя къде да  ги кача, за да си изтеглите, дано да са  съм полезна на свой ред и аз. ))

Скоро ще поръчам  пиафлора  и ако  има жени от Варна ще се радвам да разделим  пиафлората , тъй като  цял кашон  ми е пределно много -  правя  композиции само за  дома си, за собствено удоволствие.  Кашонът е 24 бр, с  цена 16 лв.

# 186
  • Мнения: 6
Здравейте, момичета! Страхотна темичка, много полезна. Имам няколко въпроса, ако някой има желание, ще се радвам да ми отговори.
Септември месец ми предстои сватба. Реших, че сама ще си правя украсата - букет, бутониери от естествени цветя, украса за колата, както и по масите в ресторанта. Цветята, които ще използвам са калии и зелени хризантеми, избрах ги заради ниската им цена и издръжливостта им, а и съвпадат с цветовете на сватбата. Въпросът ми е - ще издържат ли цветята, ако приготвя всичко предния ден и необходима ли е по-специално съхранение (споменавате Хризал, да си го набавя ли). За центъра на масите ще използвам пиафлора, но бутониерите няма да имат водичка - мислите ли, че няма да клюмнат до вечерта? Никога не съм се занимавала с аранжировка на живи цветя, изгледах доста клипчета и изчетох доста по темата и уж всичко ми е ясно, но се притеснявам. Мисля да опитам преди сватбата да направя някоя красота и да видя как ще ми се получи и колко ще издържат цветята.
Благодаря на отзовалите се!
Поздрави

# 187
  • Мнения: 55
Задължително си направи проба преди сватбата! Така ще видиш и със сигурност точно колко цветя ще ти трябват и колко време ще ти отнеме изработката им, а и ще си изясниш напълно как ще изглеждат нещата Simple Smile Често едно го мислим, друго става  Simple Smile
Калата е малко трудна за поставяне в гъба (отрежи я под ъгъл и в стъблото й сложи пръчица, за да влезе по-дълбоко в гъбата и да нямаш разместване и измъкване, май не обясних добре...), но за 1 ден не би трябвало да имаш проблеми. Агенциите винаги правят нещата предварително - няма как да се направят примерно 12 големи аранжировки, букет, бутониери, кола и т.н. за 4 часа в деня на събитието, а често има и повече от 1 събитие на ден  Wink Бутониерите си ги направи на по-дълги стъбла и ги сложи във вода и след това само ще ги отрежеш малко преди да закичиш гостите с тях.

# 188
  • Мнения: 6
New leaf, много благодаря за съветите   bouquet След като забуча пръчицата в стъблото на калата (в момента ми хрумва за пръчица да използвам дървен шиш), докъде трябва да я забуча калата - само пръчицата ли забучвам в пиафлората или пръчицата и част от стъблото?

# 189
  • Мнения: 55
И стъблото, за да може да си пие вода от гъбата Simple Smile

# 190
  • Мнения: 4
menka, new leaf  е абсолютно права Simple Smile всичко можеш да си направиш предният ден преди събитието. Нито едно цвете няма да се повреди щом е във вода Simple Smile Важно е да нямаш пречупени цветя или такива, до които да не достига вода Simple Smile Пожелавам ти успех, щастлив празник, много хармония, дълъг и щастлив семеен живот и много, много любов!   bouquet

# 191
  • Мнения: 6
Момичета, много ви благодаря! Малко се бях обезкуражила, че ще ми увяхнат цветята. Сега остава да направя пробна украса и бутониера, за да видя колко време ще ми е необходимо, да не се окаже, че няма да ми стигне предния ден Simple Smile Ще бъдем 120 човека и ще има доста работа. Нямам търпение да си поиграя с цветята, само да си набавя пиафлората, че в нашия град като питам по цветарските магазини ме гледат като паднала от луната Simple Smile

# 192
  • Мнения: 1 170
Здравейте Simple Smile. Може ли някой да подскаже как се прави този букет? Искам да го направя за едно бъдещо мамче, което ще се жени, но не ми стига въображение, да го разгадая Embarassed

# 193
  • Мнения: 55
Това е букет тип "гламелия" (в случая "лилимелия"). Позволявам си да пусна линк към статия с повече информация от моя блог, защото не е популярен букет в България http://milenanikolaeva.com/%D0%B1%D1%83%D0%BB%D1%87%D0%B8%D0%BD% … 0%BB%D0%B8%D1%8F/
 Прави се адски трудно, трае много малко и не ти препоръчвам да се заемаш, ако нямаш много стабилен опит! Общо взето в България да има-няма 10 човека, които са правили подобно и то честно казано не съм виждала точно лилимелия. В интернет има уроци, най-вече в руските сайтове, потърси и виж Wink

# 194
  • Мнения: 6
Замря темата.Какво става,не правите ли букети?

Общи условия

Активация на акаунт