BG-Мamma форумки в ЮАР - една весела компания!

  • 49 441
  • 575
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 666
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА СИСИ!!! ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА И МНОГО ДА СЛУША МАМА!!!   bigdance2  ura

Поли радвам се че съм ти била полезна. Района е много хубав наистина и гледката е страхотна. Ще се радвам да се видим на местна почва.

# 61
  • Мнения: 593
Добро утро на всички!   food010

Много ви благодаря за картичките и милите пожелания!  Hug
Рожденния ден мина добре, макар че си бяхме вкъщи, само тримата. Днес съм малко изморена, но не и Сиска - тя нямаше търпение да стане, за да се радва на подаръка си (получи скутерче, за което отдавна мечтаеше). Като голямо момиче, вече се преоблича сама. Остава да се научи и да се храни сама... тя не че не може, де, ама все я "заболява ръчичката". Тарикатка.  Laughing

Какво му става на това време? Май истинската зима идва в Африка.  cold
Вече включвам печката и през деня, а Сиска излиза навън с кожух.

Хубав и ползотворен ден ви желая!   bouquet

# 62
  • Мнения: 937
Здравейте, как сте момичета? Тези дни времето беше ужасно, но все пак по-добре от истинската зима в БГ. Не е ли странно ние сме в Африка и е студено, а в БГ е жега. Търся да си купя череши ако някой е виждал някъде моля да сподели. И също хляб без консерванти? Благодаря предварително.
cybercat как е колата, свикна ли с обратното движение? На нашата на таблото е написано dont forget to KEEP LEFT Joyи трябва непрекъснато да го повтарям.

# 63
  • Мнения: 593
Скъпа tiina,проблемът ми изобщо не е в обратното движение, а в това, че съм толкова шашната и незнам какво правя. В смисъл, правя глупости от типа: тръгвам на втора; опитвам се да тръгна на свободна; оглеждам се и докато тръгна, някоя кола вече е дошла и т.н. (мисля, че вече ме разбираш).  Embarassed Единственото хубаво нещо засега е, че въпреки всичко, упорито продължавам да карам. Мъжа ми много ми помага... ама имам чувстово, че ще му побелее косата от мен.  Sad

Днес пак ще излизаме насам-натам, ще се огледам за череши. И за хляб без консерванти ще разпитам. Аз като дойдох, купувах хляб от една пекарна в Мидранд - "Тam Bakery" (собственичката е българка). Незнам какъв ми е състава, сигурно и в него има някакви консерванти, но се разваляше по-бързо от другия хляб (от Pick'n'Pay) и също така беше много вкусен.

Вчера ходихме да разгледаме няколко детски градини. HOLY SHITTTT! Бях предупредена, но признавам си, идея си нямах за какво става въпрос.
В двора на едното училище имаше две кучета - едно голямо и едно малко. Малкото постоянно лаеше, а голямото се буташе в нас да го галим, накрая реши, че вече сме приятели, захапа ми ръкава и започна да го дърпа.  #Puppy dog
А госпожата направо ме застреля с думите: "Eh... they keep me busy more than children".  Shocked Shocked Shocked

EXCUSE ME?!?!?!  smile3538

Последна редакция: сб, 13 юни 2009, 10:45 от cybercat

# 64
  • Мнения: 277
Privet momi4eta  bouquet
Radvam se 4e ste dobre
Dobre dochli i na novodochlite.
Nabarzo naminavam da vi pozdrava ,4e vremeto si teche a az nemoga da se naradvam na moiata mila rodina Laughing

Haide sas zdrave
  Nature Sunny i malko balgarska jega cheers

# 65
  • Мнения: 937
Здравейте,
samuin радвам се, че си изкарваш добре в БГ.
cybercat за  колата, аз не съм шофьор обаче когато мъжът ми се качи на колата, постоянно гаснеше, особено на светофара, но му трябваше един месец и  свикна, така, че спокойно, няма как да се качиш и да караш перфектно. Тук поне има по-хубави пътища.
А за градината, ужас, егати и госпожата, а тази градина държавна ли е? А частните как са, скъпи ли са, защото  имаме познати евреи, които търсят еврейска градина и намериха една, казаха, че е перфектна.
Оф всичко е тъпкано  с консерванти, дори и доматеното пюре, май им се иска да намалят популацията ...

# 66
  • Мнения: 593
За това училище става дума. То е primary. Ние търсехме pre-primary - те са от 4 до 6 години, но попаднахме в това. Госпожата ни упъти към тяхното pre-primary, но така или иначе бяхме там и я помолих да разгледам. Както и да е... 
 
tiina... щом дъжиш на храни без консерванти - препоръчвам ти супермаркетите WOOLWORTHS.  Там съм виждала organic пилета на грил, organic прясно мляко и други. По-скъпо е, отколкото в Pick'n'Pay, но си струва да разгледаш.

# 67
  • Мнения: 666
tiina ако тук ти се струва че всичко е тъпкано с консерванти какво да кажем за храната в БГ, където и в бебешките пюрета има 40% захар например, а повечето продукти са с толкова Е-та че докато ги прочета се отказвам да си купя каквото и да било. Cybercat правилно ти е казала за тези магазини, аз предимно от тях купувам храна, мъжа ми познава човек от контрола по качеството и той ни гарантира че всичко е наистина така както го пише. Мога да кажа че храната тук е много по-качествена от БГ. Аз като си отодих там качих 5 кг за няколко дена, не съм се хранила по различно. Майка ми пък като дойде тук винаги сваля кг без да се ограничава в храненето. За градините е относително, навсякъде спят по земята де, но като изключим това повечето частnи градини, пък и доста държавни, са с много добри условия. Аз не държа толкова на това къде ще спят децата да ви кажа, колкото да са внимателни учителките, да им обръшат внимание и да ги учат на полезни неща. Аз исках да пускам Кристиан сега на градина, че нещо ме подлудява тези дни, но за съжаление се оказа че в най-близката до нас няма места, а аз много исках да е там. Сега ще търсим в околноста

# 68
  • Мнения: 937
Благодаря ви момичета за отговорите, в woolworth сме пазарували, но не съм имала достатъчно време да разглеждам всичко, сега ще го имам впредвид. А що се отнася до консвервантите, ами аз се интересувам от тези неща, в БГ си пазарувам от био магазини, но дори и от обикновен магазин хляба мухлясва за 4-5 дни, а и отвореното мляко (е зависи какво на Данон или Верея им няма нищо с  месеци, но Елби например е супер) се вкисва доста бързо, а тук нито хляба нито млякото им става нещо за 10 дена, киселото мляко купих такова без консерванти, ами нищо му нямаше 10 дена след като му беше минал срока на годност.  А за пюретата в БГ зависи какви пюрета си купуваш на ХИП, Гербер и Сънвал нямат никаква захар, сол и т.н освен това в БГ и разнообразието е по-голямо.Наложи ми се да търся и детска козметика, ами освен Елизабет някоя си и Джонсън'с бейби друга не видях, а търся качествена медицинска бебешка козметика, няма клоран, няма мустела, аз ли не гледам където трябва не знам.
 С гореспоменатото изказвам само лично мнение, не искам да обидя или засегна никого.

Последна редакция: нд, 14 юни 2009, 22:47 от tiina

# 69
  • Мнения: 666
Никой не обиждаш спокойно, с времето ще свикнеш  Wink Купувала съм от всички пюрета, бях си 6 месеца в БГ и точно тези на ХИПП плодовите са с много захар. Woolworths имат над 500 вида органични храни, така че разтърси се там щом си падаш по такъв вид храна съм сигурна че ще откриеш много неща. За млякото и хляба така е наистина, но пък имат други много качествени храни. За козметиката има Себа Мед в аптеките Дискем, потърси там. По принцип няма голямо разнообразие на козметика наистина, но имай в предвид че Бг Джонсън се произвежда в Турция и аз там също съм имала много проблеми с тази марка, но тукашния е ок. Може да потърсиш и козметика на Weleda, имат в Baby City.

# 70
  • Мнения: 593
tiina, можеш да си квасиш кисело мляко - става.   chef
Аз отначало квасех със закваска Parmalat, но ми се получаваше някакво... слузесто. Една позната ми каза, че става такова, защото в Parmalatа слагат желатин и ми донесе от нейната закваска. Сега ми се получава супер!!!
Ако решиш да квасиш - мога да ти дам от моята домашна закваска. Все ще намерим начин да се видим.

Като споменахте бебешката козметика Elizabeth Ann's... да ви разправям как се прецаках! Купих един шампоан за малката (много хубав бил, не съдържал сапун), обаче се оказа, че не прави пяна.  Confused А моята госпожица е с една коса - почто до кръста... и направо се видях в чудо! Ама така ще е... трябваше първо да питам у форОма.  Laughing

Лека вечер на всички!  Hug

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 10:55 от cybercat

# 71
  • España
  • Мнения: 1 273
Мацки,завърнахме се! Имам много за разказване,изкарахме си сууупер!Имам и богат снимков материал.За съжаление ,последния ден,снимайки децата на плажа се излюсках във водата като един батланин и прецаках камерата!От видеото нищо май не остана,а снимахме толкова много и в Дисниленд,в Лувъра,из цял Париж и Мароко! Но поне на снимки я докарваме!!!
Някой горе питаше за череши,вчера си купих от Woolworths  ,а и по принцип аз само там си пазарувам храни,заради доброто качество и богатото разнообразие.Казвайте кога е следващата форумска среща и къде?

# 72
  • Мнения: 407
Здравейте на всички. Да се присъединя и аз кам темата за храната тук. Аз пазарувам предимно от Pick n Pay, oт Wolworths купувам само определени нешта и то не всяка седмица. Във Wolworths продават бебешки пюрета естествено по скапи от Purity в другите магазини. Аз на моите деца им давам предимно Purity и сам доволна. Дори сам забелязала че даштериа ми предпочита неща от Pick n Pay (Purity, yougurt, кренвирши). Затова от Wolworths купувам както казах само определени нешта но всеобщото разпространено мнение тук е че Wolworths е top quality таи че които може да си го позволи go for it girls! Аз пазарувам често и от Fruit and Veggies. Просто зависи. В тези дни на рецесия всеки се саобразяжа с бюджета си.
Киселото мляко в Wolworths се разваля по бързо тай че сигурно има по малко конесрванти но знам че доста народ тук си квасят сами мляко. Аз оште не сам пробвала.
Mutela за бебета и аз си я нося от бг тук не сам виждала. Обикновено ползвам Johnson Baby Oil i Elizabeth Anne Shampoo the pink one, makes lots of foam, cybercat.
Tiina на мен педиатърът ми препоръча крем Eucerin за бебето и бях доволна. Предполагам има и други кремове. Трябва да видиш съставките на Mutela и да питаш фармацевт за нешто подобно но аз лично не сам виждала.
В бг впечатленията ми са че децата ядат от млечна кухня а Hipp e доста скъп.
По принцип смятам че храната тук е по добро качество от бг и има по голямо разнообразие но може и да греша тъй като в бг нештата са се променили през последните 8 години.
Добре дошла на Divaraomi. Надявам се да се видим скоро. Този weekend и следваштия сме заети но ако нешто се организира по нататък ште се опитаме да присъстваме. Оставам нештата в ръцете на cybercat която е блестяща организаторка.


# 73
  • Мнения: 666
Venus права си за Хипп, а и не само той е по-скъп. Общо взето идват двойно пюретата там сравнени с тези тук. Кристиан израсна с Пюрити и каши и пюрета и съм доволна, плюс много плодове. Той сладко за първи път яде в БГ разбира се на година и половина, защото там няма как да избягаш - я баби, я на площадката, но явно си е свикнал с плодовете и сега пак си ги хапва не се оплаквам. Иначе разнообразието хубаво, но това което малко ме озадачи в БГ беше че не можеш да си купиш всичко в един магазин, а за всяко нещо ходиш на различни места, но има хубави неща там, има хубави неща и тук. Предимството е, че тук всичко за деца е доста по-евтино, особено дрехите и храната.

# 74
  • Мнения: 253
Ехо здравейте и от мен! Не бях влизала във форума от сума и време и ето каква приятна изненада - БГ мами в ЮАР сте спретнали.

Не съм от най редовните, но ще се постарая.
За статистиката на първа страница - Аз съм Славена, живея в Кейптаун и съм мама на Александър - 14.03. 2002 и Анастасия - 09.03.2006.

Общи условия

Активация на акаунт