BG-Мamma форумки в ЮАР - една весела компания!

  • 49 387
  • 575
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 593
Добро утро, мами, пак съм аз.   food010
Имам два въпроса:

1. Как лекувате дечицата, когато настинат? От вчера Сиска ми е със сополи, нослето й е запушено, даже се закашля от време на време. В момента се сещам за едно много хубаво лекарство, което сестрата на мъжа ми носеше от тук. PUMA (мехлем за мазане - с ментол, евкалипт и още много други билки) много помага за запушен нос.

2. Някой може ли да ми препоръча зъболекар в Edenvale? Обръщам се по-конкретно към Албена13 и venus1, защото са от този район.

lelu, как изкарахте снощи купона?    party002

dyvaromi, как мина празника в детската градина? Tada

samuin, много искам да те видя, обади ми се тия дни ако можеш!  Hug

# 16
  • Мнения: 666
Здравейте африкански мамчета  Grinning Cybercat ние се лекуваме почти изцяло с хомеопатия откакто се е родил Крис. За първи път пи антибиотик тази година в БГ и то защото трябваше да пътуваме обратно насам и нямаше начин да пътува с червено гърло. За носа ползвам Стеримар морска вода за пръскане, за кашлицата билков сироп на Weleda. Иначе има един таблетки Echinaforce Junior също са добри за настинки. Нашия лекар е хомеопат и другите неща той ни ги изписва, когато се налага. Най-добре е да си намерите личен лекар, поне за мен така беше най-удобно. Запознат е с цялата ни семейна история на заболяванията.

# 17
  • Мнения: 277
Добро утро момичета  Hug

 cybercat ,ние също ползваме стеримар за запушено носле ,а също така преварям олио и с тампонче за уши леко почиствам вътрешната страна на нослето.Слагам и в овлажнителя за въздух  евкалиптови капки или лайка.

# 18
  • Мнения: 407
Zdrasti na vsichki. Za denia na maikata i v na Venus gradinata shte ima niakakvo tarzestvo tai che se kania da hodia. Tia gorkata neshto vse e bolna naposledak i dneska ne biahme na gradina tai che se nadiavam utre da e po dohre i da moga da ia zaveza za praznika.
Inache za nedelia nishto ne sme planirali. Obiknoveno mazia mi vzima hrana ot restorant che da ne gotvim. Toi ne obicha da izlizame na takiva praznici zashtoto ne obichal talpite i vika che bilo trudno da se nameri miasto v restorant. Tai che predpolagam sigurno shte sme si vkashti.

# 19
  • Мнения: 407
V SA az sam vizdala Puma Balm. Sigurna sam che moze da go namerish v aptekite kato Dis-Chem naprimer. Za nosa osven Sterimar nie polzvame Iliadin drops ili spray zashtoto ima decongestant. Vicks vapou rub sashto e hubavo za gardite, to e podobno na Puma Balm. Inache az na Venus obiknoveno i davam Nurofen za temperatura i bolka. Nasheto GP vinagi ni izpisva i antibiotik ako ima niakava infekcia no tuk za antibiotik ti triabva recepta ot lekar. Maikami mnogo viarva v antibioticite i triabva da kazia Venus dosta antibiotici izpi otkakto tia pristigna. Dori ako niamam sirop maikmi mi i chuka antibitotici na hapcheta i i gi davame s yougurt. Siropa za kashlica zavisi dali e suha ili vlazna. Za suha kashlica obiknoveno davam Tusitot a za vlazna Bisolvon linctus. I dvete niamat nuzda ot recepti. Over the counter.

# 20
  • Мнения: 593
Пази Боже! Аз съм на мнение - антибиотик само в краен случай!
За щастие нашият личен лекар в България е на същото мнение, така че Сиси много малко антибиотици е пила.
Благодаря, че споделихте имената на лекарствата в тази държава, ще чета листовките преди да купя нещо. Обикновено в аптечката винаги имам Нурофен, леки капки за нос и някакъв билков сироп за кашлица. Ще си купя PUMA, много е добро. Също знам, че тук може да се намери някаква Ехинация на капки, за подсилване на имунната система. Евкалиптовите капки, освен в овлажнителя (за който няма), могат да се сложат на някакво парцалче до възглавничката на детето. В комбинация с PUMA-та действа много добре.

# 21
  • Мнения: 407
Moze bi shte e dobre da si kupite humidifier i da slagate kapkite vav vodata tai kato prez zimata stava dosta suho tuk. No vikat sezonite se bili obarkali i tuk tai kato po princip po tova vreme na godinata ne bi triabvalo da vali tolkova mnogo dazd. Nadiavam se da e poslednia seriozen dazd za tazi godina, iskam da kazia do proletta tai kato e nepriatno kato e vlazno i studeno. Sutrinta imah chuvstvoto che se razboliavam i dori si misleh da si vzema bolnichen a sega neshto kato che li se poopravih. Izpih 2 Eferalgana deto gi imam ot bg. Spored men kato chovek pochne da se razboliava vazno e da se pie mnogo vitamin C. Az pia po 2000-3000 mg na den i obiknoveno se razminavam sas serioznite prostudi.
Tuk sam vizdala Echinaforce drops za deca za imunnata sistema. Edno drugo homeopatichno lekarstvo koeto go znam ot bg e Osciloccoium, ne sam mnogo sigurna za pravopisa no i tuk go ima. Mislia che e dobro ako pochne da se pie navreme. Vaznoto e chovek da ne dopuska da se rabolee mnogo seriozno predi da vzeme merki. I za decata mislia che e vazno da im se davat vitamini za imunnata sistema oshte i predi da sa se razboleli.
Moiata Venus beshe mnogo zdrava i izobshto ne se e razboliavala no sega otkakto tragna na gradina sme vse bolni. Tukashnite vikat che bilo hubavo za decata che im se usilval imuniteta. Ne znam dano da e viarno che veche pochnah da se pritesniavam za neia.

Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 22:47 от Дивиана

# 22
  • Мнения: 666
Също знам, че тук може да се намери някаква Ехинация на капки, за подсилване на имунната система. Евкалиптовите капки, освен в овлажнителя (за който няма), могат да се сложат на някакво парцалче до възглавничката на детето. В комбинация с PUMA-та действа много добре.

Ехинацеята са точно тези хапчета Echinaforce за които ти пиsаx. Има го и на капки. Другото хубаво е Immunoforce. В него също има ехинацея. Има ги в Clicks и в Health Shop.

# 23
  • Мнения: 593
A Vitamin C има ли?

# 24
  • Мнения: 593
       newsm18

ЧЕСТИТ ДЕН НА МАЙКАТА!

HAPPY MOTHER`S DAY!

FELIZ DIA DE LA MADRE!


 newsm51

# 25
  • Мнения: 0
олеее... одавна не съм се мяркала тука! Но и нищо интересно около нас... Рожденния ден на Цвети мина супер! Бая подивяха децата а и ние седяхме до 23:00 и щяхме до по касно но малката неможа да заспи защото и се ходише по голяма нужда а това го прави само и единствено вкъщи... Някой път направо ме побърква като излезем и тя неспира да мрънка докато не се приберем. Ужас! Но поне сега си свършва работа... между 6 и 9 месеца акаше по 1 път на 3-4 дена и направо изпадахме в паника!!!
Скоро и ние патуваме за БГ и нямам търпение!
Кога пак ще се срещаме? ама по към нас тоя път??? 4ways/waterfront/cresta вие избирайте!   Laughing

# 26
  • Мнения: 666
Леле момичета срамотa, занемарили сме темата чак на втора страница я открих. Я малко оживление бързо да настане. Разкажете кой какво ще прави за 24 Май. Тук тези дни се скъса да вали, направо порои се изсипаха и сега се надявам да дойде малко по-хубаво време че не можем да мръднем от в къщи. Тези дни трябва да преодолея мързела който ме е обзел и ще взема да кача наши снимки в албумчето.

# 27
  • Мнения: 593
Здравейте и от мен.  55

Bibi2202, направо ще изпаднем в "шеста глуха"  Laughing
Ама какво да се прави, известно време ще се усеща липсата на някои съфорумки....

Да се похваля (и да чукна на дърво) - Светославка оздравя.
Преди не съм имала повод да влизам между рафтовете с лекарства на Dis Chem, но направо се изумих! Има такова голямо разнообразие от лекарства на билкова основа, чак ми се зави свят.
Много благодаря за съветите, беше ми полезно да събера повече мнения.

Сега... имам един малко неудобен въпрос. Имам съмнения, че малката има глисти  Embarassed
Правих и теста с горещата вода, не излезе нищо, обаче няколко нощи спа при нас и я чувам да скърца със зъбки.  Sad В България при такива ситуации направо изписват хапчето за глисти (те са две на един блистер, първо се дава едното, а след няколко дена и другото). Не  помня как се казва, но искам да ви попитам как му е наименованието в ЮАР и как процедират лекарите тук при съмнения за глисти.
Благодаря предварително!   bouquet

# 28
  • Мнения: 277
momi4eta privet  ot kitna Balgaria Laughing Hug
pi6a za barzo i sori za latinicata ,no ostew nemoga da se opravia,tyk ima net samo v szalata i pisa za barzo ,4e navan vremeto e strahotno i otivam d amu se naslajdavam
haide pak ste pisa po kasno 4e malkia ne mu se sedi mnogo vatre  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 593


Честит 24 май, момичета!

Как сте днес?

Някой ще ходи ли на събирането?
То пък остана ли някой в ЮАР, да питам?!  Laughing

Няма значение, като се върнете пак ще си направим една голяма форумска среща.
samuin, dyvaromi, lelu, весела ваканция и се обаждайте, където и да сте!  Hug

Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт