Секцио или нормално раждане?

  • 7 221
  • 159
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 636
Здравейте

Какъв е периода на възтановяване при секцио и какъв при нормалното раждане?
Казвали са ми че след секцио след това неможеш да вдигаш ест. тежки неща трябва да има задължително някой до теб за детето че ... трудно.
А при нормалното единствено след това нали  кофти е ходенето до тоалетна ... и ест. по бурзо се възтановявало.


Пълното възстановяване след секцио при мен беше 7 дни. Не съм имала нужда от човек да ми помага за бебето. Просто забравяш, че си била бременна или оперирана. Разходки, чистене, секс - всичко това е възможно след изписване от болницата. Не виждам какво има да се възстановява 2 месеца. Сега ми предстои трето секцио в рамките на  4 години и нищо плашещо не виждам  Grinning

# 106
  • вкъщи
  • Мнения: 704
нормално раждане е най добре

# 107
  • Мнения: 485
кои шевове - от нормалното ли?
мен не са ме боляли...първите 2-3 дни ми беше малко странно просто...чувствах го, без болка...просто усещаш, че нещо не е съвсем както трябва....но мойте бяха предимно на шийката...т.е. вътрешни....нямам епизиотомия....

аз да си призная доста по-голям ужас изпитвах от операция....казваха ми че съм за секцио заради тесен таз...уммрях от страх...накрая кротнах, след като няколко лекаря казаха - пробвай нормално и ако не стане най-лесното е да те срежем...е стана...и то без някакви ужасии...

единственото което сега бих променила или за второ ще искам - лекар който да не ми бута система за ускоряване без нужда.....Wink



Пък ти не казваш в кой месец си...но при всичките ти навивки - все пак може да има показания за секцио накрая...тогава няма 6-5 Wink
ако са обективни Wink

Не му се страхувай толкова....
Ееее определено ми е рано да раждам още Simple Smile ама аз да попитам че вече какви ли не глупости ми наговориха и ...  newsm78
А в кой месец съм .... чесно да ти кажа вече незнам ... в смисал нещо немога да си ги исчисля както трябва ако може ест. някой да ми помогне  Laughing
в 26 г.с съм ...

А много ме стряскаха също за тези шевове че много болели че незнам си какво.... те с упоика ли се правят или ... не то е истрапнало и за тва несе усеща нищо?
Абе като цяло раждането от където и да го погледнеш си е болезнено ... ест. важното е бебчо да се роди живо и здраво  пък после ще се оправям   Grinning

# 108
  • Мнения: X
Хрисе, боли си раждането, каквото и да е, но това е сладка болка. Най-хубавата......хич не го мисли, защото няма да е , както си го мислила, различно ще е, но ще е хубаво, ще станеш майка, ще гушнеш най-сладкото човече на света и, като го видиш ще си готова на всичко, само то да е добре, все ще ти е тая какво ти правят, само да знаеш, че бебето е живо и здраво.
Все пак жените раждат по повече от едно дете, ако беше толкова ужасно, едва ли някой щеше да се навие за повече....е, то си е ужасно, но пък за такъв резултат и през ада се минава  Grinning

# 109
  • София
  • Мнения: 44 201
с местна упойка някаква ме шиха....без упойка са шили майките ни...част де не всички.....

# 110
  • Мнения: 1 394
Винаги за предпочитане е да се ражда нормално.Ако лекарят прецени,че трябва да се направи секцио,тогава нямаш право на глас.При повечето нормални бременности,протекли без каквато и да е патология и при наличието на родилни болки лекарят препоръчва нормално раждане/освен ако в хода на раждането нещо не се обърка и не се предприемат мерки за секцио,което става в изключителни случаи/.Ако няма болки и датата отминава,се налага така нареченото медикаментозно предизвикване на раждането.Ако и това не повлияе и лекарят прецени,че неможе повече да се чака едва тогава може да предприеме секцио.А и понякога термина не е много точен,за това си има специалната апаратура,чрез която лекарят може да прецени колко е възможно да се изчака.
.......................
Да добавя-когато аз раждах при мен имаше жена,която бе преносила рожбата си /според определеният термин/,около 2 седмици...а бе родила нормално,непреносено момченце.  Peace

# 111
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

Здравейте

Какъв е периода на възтановяване при секцио и какъв при нормалното раждане?
Казвали са ми че след секцио след това неможеш да вдигаш ест. тежки неща трябва да има задължително някой до теб за детето че ... трудно.
А при нормалното единствено след това нали  кофти е ходенето до тоалетна ... и ест. по бурзо се възтановявало.


Както виждаш аз родих преди почти година.Секциото беше по спешност, не по мое желание.Миналата седмица бях при двама лекари поради това, че все още имам силни болки от операцията.Някои познати мислеха, че щом секциото е било в БГ - значи смотаните лекари не са си свършили работата PartyТук ме прегледаха обстойно, всичко със шевовете е както трябва, грешки от страна на бг лекари няма Simple SmileНо и двамата лекари бяха много изумени на въпроса ми защо имам болки и каза едно и също:"Ами вие какво си мислите, рязана е цялата мускулатура.Нормално е да ви боли поне 2 години".Нарочно подчертавам, че са го казали английските лекари, защото за разлика от мен повечето пишещи във форума мразят и плюят всичко българско.

  При някои възсановяването е бързо, при други като мен мнооого бавно.До преди 5 месеца слизах по стълбите държейки си корема защото ме болеше.За това който иска - нека го режат.Надявам се само в скоро време в БГ да забранят секциото по желание!Тук, ако кажа на някой лекар, че искам секцио по желание и ще се блещи с часове от недоумение.Това е което исках да напиша Simple Smile

# 112
  • Мнения: 755

Здравейте

Какъв е периода на възтановяване при секцио и какъв при нормалното раждане?
Казвали са ми че след секцио след това неможеш да вдигаш ест. тежки неща трябва да има задължително някой до теб за детето че ... трудно.
А при нормалното единствено след това нали  кофти е ходенето до тоалетна ... и ест. по бурзо се възтановявало.


Както виждаш аз родих преди почти година.Секциото беше по спешност, не по мое желание.Миналата седмица бях при двама лекари поради това, че все още имам силни болки от операцията.Някои познати мислеха, че щом секциото е било в БГ - значи смотаните лекари не са си свършили работата PartyТук ме прегледаха обстойно, всичко със шевовете е както трябва, грешки от страна на бг лекари няма Simple SmileНо и двамата лекари бяха много изумени на въпроса ми защо имам болки и каза едно и също:"Ами вие какво си мислите, рязана е цялата мускулатура.Нормално е да ви боли поне 2 години".Нарочно подчертавам, че са го казали английските лекари, защото за разлика от мен повечето пишещи във форума мразят и плюят всичко българско.

  При някои възсановяването е бързо, при други като мен мнооого бавно.До преди 5 месеца слизах по стълбите държейки си корема защото ме болеше.За това който иска - нека го режат.Надявам се само в скоро време в БГ да забранят секциото по желание!Тук, ако кажа на някой лекар, че искам секцио по желание и ще се блещи с часове от недоумение.Това е което исках да напиша Simple Smile


 smile3501 newsm10   Много правилно ! Подкрепям! Секциото не трябва да бъде прищявка , а по строго медицински показатели!  Peace

# 113
  • Мнения: 329

Здравейте

Какъв е периода на възтановяване при секцио и какъв при нормалното раждане?
Казвали са ми че след секцио след това неможеш да вдигаш ест. тежки неща трябва да има задължително някой до теб за детето че ... трудно.
А при нормалното единствено след това нали  кофти е ходенето до тоалетна ... и ест. по бурзо се възтановявало.


Както виждаш аз родих преди почти година.Секциото беше по спешност, не по мое желание.Миналата седмица бях при двама лекари поради това, че все още имам силни болки от операцията.Някои познати мислеха, че щом секциото е било в БГ - значи смотаните лекари не са си свършили работата PartyТук ме прегледаха обстойно, всичко със шевовете е както трябва, грешки от страна на бг лекари няма Simple SmileНо и двамата лекари бяха много изумени на въпроса ми защо имам болки и каза едно и също:"Ами вие какво си мислите, рязана е цялата мускулатура.Нормално е да ви боли поне 2 години".Нарочно подчертавам, че са го казали английските лекари, защото за разлика от мен повечето пишещи във форума мразят и плюят всичко българско.

  При някои възсановяването е бързо, при други като мен мнооого бавно.До преди 5 месеца слизах по стълбите държейки си корема защото ме болеше.За това който иска - нека го режат.Надявам се само в скоро време в БГ да забранят секциото по желание!Тук, ако кажа на някой лекар, че искам секцио по желание и ще се блещи с часове от недоумение.Това е което исках да напиша Simple Smile


 smile3501 newsm10   Много правилно ! Подкрепям! Секциото не трябва да бъде прищявка , а по строго медицински показатели!  Peace
И аз съм твърдо-ЗА  Peace като да подчертая, че и аз съм със секцио по спешност.
 JoyНие като нищо можем да направим една петиция Joy

# 114
  • София
  • Мнения: 4 590
Само едно не мога да разбера -  откъде накъде вие ще решавате как трябва раждат всички жени?! За Господ ли се мислите, вашите тела ли ще режат, вашите деца ли ще се раждат, някой насила ли ви кара да раждате така...Или най-вероятно е много трудно да приемеш чуждото мнение, различно от твоето, и трябва веднага да нападаш и да се налагаш.
Искрено се надявам, че винаги жените ще имат избор!
И ще поясня (не че има значение или съ длъжна), че секциото ми не беше по желание, но никога не бих налагала мнението си на другите!


# 115
  • Мнения: 2 110
Само едно не мога да разбера -  откъде накъде вие ще решавате как трябва раждат всички жени?! За Господ ли се мислите, вашите тела ли ще режат, вашите деца ли ще се раждат, някой насила ли ви кара да раждате така...Или най-вероятно е много трудно да приемеш чуждото мнение, различно от твоето, и трябва веднага да нападаш и да се налагаш.
Искрено се надявам, че винаги жените ще имат избор!
И ще поясня (не че има значение или съ длъжна), че секциото ми не беше по желание, но никога не бих налагала мнението си на другите!




Има такава тема ! Някой пита и се интересува  от мнението на майките !Никой тук не налага ,всеки споделя и разказва !

# 116
  • Мнения: 239
Цитат
Само едно не мога да разбера -  откъде накъде вие ще решавате как трябва раждат всички жени?! За Господ ли се мислите, вашите тела ли ще режат, вашите деца ли ще се раждат, някой насила ли ви кара да раждате така...Или най-вероятно е много трудно да приемеш чуждото мнение, различно от твоето, и трябва веднага да нападаш и да се налагаш.
Искрено се надявам, че винаги жените ще имат избор!
И ще поясня (не че има значение или съ длъжна), че секциото ми не беше по желание, но никога не бих налагала мнението си на другите!





Аз също съм в подкрепа на нормалното раждане .Но че има жени които пожелание искат секцио си е тяхна работа живеем в слободна държава и всеки има своя избор .

# 117
  • София
  • Мнения: 4 590

Здравейте

Какъв е периода на възтановяване при секцио и какъв при нормалното раждане?
Казвали са ми че след секцио след това неможеш да вдигаш ест. тежки неща трябва да има задължително някой до теб за детето че ... трудно.
А при нормалното единствено след това нали  кофти е ходенето до тоалетна ... и ест. по бурзо се възтановявало.


...Надявам се само в скоро време в БГ да забранят секциото по желание!...

Си♥си, това си е чисто налагане. А следващите и следващите постове напълно го подкрепят...

Както и да е, досега не съм прочела едно разумно обяснение и довод по този въпрос и едва ли ще прочета.Просто така трябвало да бъде, защото на някои не им харесва, че има хора, искащи нещо рзлично от тях.
 Няма какво повече да напишаи се оттеглям. Успех на всички! Peace

# 118
  • Мнения: 682
При преносване, както пита момичето в конкретния случай, най-добре е естественото раждане. Ако всичко с плода е наред, най-добрия вариант е да се изчака. Мен ме чакаха 1 седмица, но тоновете не бяха много добри и ме приеха за предизвикано раждане. При мен контракциите не бяха достатъчно ефективни и се наложи да се направи секцио по спешност.
Секциото е операция, при която се прибягва в краен случай, а не се прави по желание  Peace. Но това е тема, разисквана на няколко пъти вече из форума.

# 119
  • Мнения: 838
Имам позната, която си направи секцио по желание, плати си и те я срязаха. Беше към 26-27 годишна тогава.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт