може ли да се смесва кърма след изцеждане

  • 6 441
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Може ли да се смесва кърма след изцеждане от двете гърди през деня ,ако млякото е изцеждано през различно време от деня и тогава да се замразява в фризера,и гърдите трябва ли да се редуват през 3 часа? Едната гърда ми произвежда по бавно сякаш млякото ,а другата спокойно може да храни бебата на всяко хранене...

# 1
  • Мнения: 2 837
Не съм замразявала, така че не мога да отговоря на единия ти въпрос (побутвам темата, за да ти отговори правилния човек).
За редуването на гърдите - аз винаги съм кърмила от двете гърди. Защо не слагаш детето по-дълго на проблемната гърда, но не в самото начало на кърменето, когато то е лакомо и нервно?

# 2
  • Мнения: 2 478
Ако кърмата съм я изцеждала в един ден я смесвах и чак след това замразявах.
Кърмих(изцеждах) и от двете гърди на всяко хранене.

# 3
  • София
  • Мнения: 95
Лично аз в началото имах много кърма и питах лекарката - тя каза че няма проблем, но ако се смесва изцеденото след хранене ще стане много мазно и ако това е често нямало да е хубаво.

# 4
  • Мнения: 690
няма проблем да се смесва кърмата в рамките на 24 ч. и след това замразявай  Peace без значение от коя гърда е, дали са редувани и през колко часа  Laughing

# 5
  • Мнения: 1 174
Няма проблем да се смесва, но не замразявай в голям съд, защото един път размразена кърма, не може да се замразява пак  Wink Ползвай малки съдчета, а ако ти трябва повече винаги може да извадиш 2 наведнъж.

# 6
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Аз смесвам кърма от няколко изцеждания, но в рамките на денят.
И при мен има дни, в които от едната гърда имам повече мляко, тогава гледам да слагам бебето на тази гърда за по- дълго време да суче, или пък да изцеждам при всяко хранене.

Общи условия

Активация на акаунт