Пролетта красива тук е вече,но ОКТОМВРИ е далече

  • 13 864
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 715
и аз съм тук Simple Smile

# 16
  • Мнения: 851
Хоп , ето ме и ,мен, барабар Петканка с октомврийските мами.
Аз съм си родена в София, но нямам по-омразно място за уикендите. ИМаме вила в ено селце на 40 км от София  и си напаравихме хубава къща в Банско и с нетърпение чаам да започнем да пътуваме. Мразя да оставам тука съботите и неделите и празничните дни. За съжеление за сега мъжът ми го е страх да ме кара и въпреки , че лекарката го убеждава, че всичко е наред, той не ще ли не ще!
Относно витамините за бременни аз не съм ги започвала. Пия само НЕОКСИД, не знам дали вършат същата работа.

# 17
  • София
  • Мнения: 463
Препоръчаха ми Prenatal, може и да са ми казали от кога се пият ,но ми е бяло петно все едно никога не са ми казвали newsm78

http://www.framar.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0% … dukt30007954.html

Това трябва да са ,имат си вътре и фолиева киселина. Канадски са ,тестовете за овулация ,които ползвах бяха Канадски -супер точни ,благодарение на тях съм бременна,та вярвам аз на канадците Peace

Ровя в нета сега за витамините,пише ,че тези се разграждали почти изцяло 98%.

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 16:50 от iskrichka

# 18
  • Мнения: 141
Здравейте и от мен в новата тема!
Относно витамините, моята лекарка каза, че от 12 г.с било препоръчително да се започнат, особено ако някои от показателите на изследванията не са в норма,като хемоглобин ,желязо и т.н.Понеже аз си имам от време на време анемия си мисля да говоря с нея да приемам и допълнително желязо, а и фолиевата киселина не смятам да я спирам.

Moondream, моля те кажи къде ходи на училище за бременни и ако може да разкажеш какво правите там, ако искаш и на лични, няма значение! Hug

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Аз пия единствено и само Nutrilite - както съм казвала и преди - изключително са ефикасни (при мен след 2-рия месец прием се появиха много добри промени в кръвната картина), милиграмите от всеки витамин са същите като в Центрум Матерна, но нямат нищо общо с тях. Желязото, което е от тях, няма абсолютно никакви странични ефекти - нито гадене, нито запек и е с изключително приятен вкус.

# 20
  • Мнения: 203
Ох докато се усетя и вече нова тема,че и колко сте изписали!Аз пия Неофолик Мета и Supradyn energy-но така ми е гадно от тях,чеее ги спрях леко и ям плодове повечко!

# 21
  • Мнения: 5
Да, ако ви интересува и вас мили дами, бих помолила да побъбрим за училището за бременни, мен мн ми се иска да ходя на подобни сбирки и ще съм ви много благодарна ако някой сподели впечатление и дори препоръча нещо конкретно тук в София. Мерси ви предварително и ще чета с удоволствие. Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 463
В София можеш да ходиш в ЦУМ, организира ги сп. 9месеца . На сайта им имаше, мисля че кои дни са. Аз изпуснах предишната лекция беше на 20-ти ,но ме забавиха в МД за БХС -то и отпадна лекцията. Следващата по спомен беше на 27-ми,май все в петък ги правят,но се обаждаш предварително да те запишат,иначе рискуваш да не те пуснат. От 10.30 ч са винаги.

Намерих програмата http://www.9m-bg.com/pictures/programa/big/7_ProgramaNOVA.jpg
Тая лекция за утре не е най-интересна де Joy

# 23
  • Мнения: 99
У мойто село нема такава екстра като училище за бременни  Blush Мажо ми казва, че баба ми като не е ходила на такива училища не е кой знае какво изгубила  Joy Това на шега  Crazy Иска ми се и на мен да ходя ама нямаме в околноста и ще си остана с четене и питане  Hug
А за витамините и аз се чудех какви и дали  newsm78 Но ще питам доки и ако ми каже ще гълтам въпреки, че само като си помисля за хапове и ми се повдига  Sick

# 24
  • Мнения: 571
И аз да се разпиша...
Аз съм записала един фотографски и един за начинаещи инвеститори, така че и да искам нямам време за друг курс Simple Smile

# 25
  • Мнения: 5
Благодаря много за инфото за училището за мами Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 463
Ще видим другия месец ,дано има по-готини лекции. Много ме е яд ,че изпуснах тази за болката при раждането ама ...свършено е вече.

# 27
  • Мнения: 851
да се включа в дискусията за училищата. на нас тримата ни казаха още другата седмица да се запътваме към упражнения, че иначе може да ни се стъжни след време от обездвижване и аз започнах да проверявам и да обикалям.
Аз съм възхитена от оранизацията на център "Съвременни родители". Като маретиална база също е на ниво - такива снимки съм виждала на училища по бул. Стамболийски и около гарата, че косите ми настръхват.
Започвам курсовете седмицата след Великден, 9 семдици е първата част, един път в седмицата, после има и други нива, за раждане и т.н.
Освен това има йога и 2 вида гимнастики за бреемнни, а и така мечтания от ме МАСАЖЖЖЖЖЖЖ....
Не искам да прозвучи като реклама, това са само първоначални впечатления.... другата седмица ще споделя и практически такива;)

# 28
  • София
  • Мнения: 463
Cho_ko  , това ли са те http://www.roditeli.info/    ?

# 29
  • Мнения: 183
Moondream, моля те кажи къде ходи на училище за бременни и ако може да разкажеш какво правите там, ако искаш и на лични, няма значение! Hug


Ето това е за сега. На тези ходя, но са сутрин. Ако искаш идвай... интересно е! Ако не да слушаш лекцията то поне да си бъбриш с други бъдещи мами. При нас предварително записване не е задължително. Прави се еднократно на място и вече те има в списъка им. Ако ти е удобен часът след две седмици в четвъртък е другата лекция и ще е за правата ни като здравноосигурени, майчински, помощи и тн. А ако не ти се ходи сама може да се разберем на лични ... и другите варненки да го имат предвид... и да ходим заедно. Сам е малко скучно!

Има и едно училище в Окръжна болница. Там дните са същите, но са от 16 ч след обяд. там знам че единия ден разхождат из цялата болница бремените и им показват родилната зала, стаите... всичко. Аз днес и там щях да ходя, но сато се прибрах и нямах време да се спускам пак към града. Така че и за там може да се организираме една групичка.

И за двете се плаща по 4 лв, като при курса на (месеца, това ти е куверт за консумация в заведението, а в Окръжна... нямам представа за какво е.

Общи условия

Активация на акаунт