Ниска плацента

  • 45 221
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • London
  • Мнения: 2
Здравейте момичета, радвам се, че намирам доста отговори на въпросите ,който ме вълнуват.
Аз съм в 17 г.с и получих силно кървене . Приеха ме в болница( но понеже живея в Лондон, и тук не се предписват никакви медикаменти)Прегледаха ме дали имам разкритие-нямам, наблюдаваха ме един ден и ме пуснаха. Същия ден в къщи получих силно ,чисто черно течение. Реших да  не се вращам в болницата, те така или иначе нищо не правят. Казаха ми ,че  нямам привия, разбирало се след 20г.с. Нищо не могат да направят да чакам да видя дали плацентата ми ще се вдигне.Не ми казаха да почивам. Доста сам уплашена! Незнам да лежа ли , да се вращам в болницата....чета че пиете лекарства, но мен малко ме е страх на своя глава.

# 31
  • Мнения: 556
Няаправо се изумявам , как могат да оставят момиче с обилно кървене без лечение ! Shocked
Аз бях в същото положение в 13та и 15 та седмица. Веднага в болница, прегледаха ме,  настаниха да лежа, дори документацията оправиха лежейки, без да ме карат да ставам. Сложиха ми дори гърне до леглото за да не ходя до тоалетната.  Веднага системи кормагнезин, но-шпа, спазмалгон, докато лежа ми слагаха абокати и др.. Кървенето спира като с магическа пръчка от кормагнезина и двата пъти. Първо става тъмна кръв, после кафяво зацапване и накрая спира...
Това което мога да те посъветвам ако не си стигнала до болница: пълен покой, ставане само до WC, магнезий на таблетки /аз пиех 3x2/ но-шпа, 3х1, евентуално спазмалгон, В тези седмици може да се почне и тежката артилерия - Гинипрал (съответно придружен от лекарство за налмаляване на пулса) Но просто ти трябва лекарско наблюдение! Без рецепта можеш да си вземеш поне магнезия и но-шпа-то и лежи!
  Не мога да си го обясня това английско здравеопазване - системите с магнезий са напълно безвредни,  и предполагам 4е не са особено скъпи.. Що за практика да те изпратят в къщи.. Тук /в Русе / отделението ме посрещнаха като спешен случай, реагираха светкавично.. Не изписват, докато не спре кървенето, дори превръзките ми следяха..
Дръж се мила, знам че когато кръвта е тъмна е по-малко опасно. успех и пиши!

# 32
  • London
  • Мнения: 2
Благодаря ти Hari ,
аз също съм потресена, но това е положението. Тук всичко е божа работа и имай в предвид ,че ме водят висок риск бременност . Сега се опитвам да се свържа със специалист в бг,  започнах с но шпа и днес за сега няма кървене. Лежа. Страх ме е да ходя до тоалетна да не взема да се напъна нещо:)

Общи условия

Активация на акаунт