През ОКТОМВРИ бебе ще се появи,мамо ти на БХС и ФМ отиди!

  • 13 015
  • 319
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Miracle,супер,че чудото наистина се е случило Hug

Фолиева киселина знам,че се пие 0.4мг на ден(една таблетка),не е проблем да се приема през цялата бременност,а при някои се препоръчва и в периода на кърмене.

Хриси,по-добре да се мобилизирам сега докато съм в майчинство,защото после ще ме чакат работа ,деца и уни #Crazy и мъж и домакинство,от време на време си мисля,че ние-жените в България трябва да сме супермени.Аз и следването си го изкарах работейки,което от една страна е добре,защото първо имам вече 4-год трудов стаж и получавам прилично майчинство,защото съм осигурявана на реален доход.Не ми е било изобщо лесно,но един път като свикне човек да му е плътно времето,нещата си вървят.

# 31
  • Мнения: 203
Аз пия Неофолик Мета по една таблетка 0,4 мg сутрин до 12 г.с така ми каза докторът ми!

# 32
  • София
  • Мнения: 83
Момичета, всички ли от вас ще ходят на БХСС в 12-та седмица? С предишната ми бременност аз ходих в 16-та на БХС (това, което го  правят в Майчин дом София). Сега тук прочетох и за другото изследване, т. нар. нухална транслуценция и се чудя дали да го правя. Мамите, които са в София, къде ще го правите?

# 33
  • Мнения: X

Хриси,по-добре да се мобилизирам сега докато съм в майчинство,защото после ще ме чакат работа ,деца и уни #Crazy и мъж и домакинство,от време на време си мисля,че ние-жените в България трябва да сме супермени.Аз и следването си го изкарах работейки,което от една страна е добре,защото първо имам вече 4-год трудов стаж и получавам прилично майчинство,защото съм осигурявана на реален доход.Не ми е било изобщо лесно,но един път като свикне човек да му е плътно времето,нещата си вървят.
Абсолютно съм съгласна с теб  Peace. Аз също изкарах следването си четири години, работейки, но не съжалявам. Тъй като се записах да уча на 200км. от града си мисля, че ще ми е много трудно с пътуването и малко дете, и за това искам да завърша и тогава да се отдам изцяло на семейството си. След две години да сме живи и здрави, смятам да запиша и аз магистратура  Wink

# 34
  • Мнения: 103
Аз мисля да отида в МЦ Фемина.
Досега не съм си правила никакви изследвания (9та седмица). Вие?

# 35
  • София
  • Мнения: 83
И аз не съм правила никакви изледвания. След две семици лекарката по ЖК ще ми пусне ПКК, урина, васерман и австралийски антиген. Кръвна група имам от предишния път. Vanirra a във Фемина при кой ще  бъдеш?

# 36
  • Мнения: X
То и аз не съм правила никакви изследвания, но съм на преглед  чак на 02.04.2009г., а тогава ще съм вече в края на третия месец. Според вас няма ли да е късно за изследванията, или ще бъде навреме. Малко ми е притеснено да не би да закъснявам  newsm78

# 37
  • София
  • Мнения: 463
Момичета, всички ли от вас ще ходят на БХСС в 12-та седмица? С предишната ми бременност аз ходих в 16-та на БХС (това, което го  правят в Майчин дом София). Сега тук прочетох и за другото изследване, т. нар. нухална транслуценция и се чудя дали да го правя. Мамите, които са в София, къде ще го правите?


 Нухална транслуценция е пространството между кожата и вратната мускулатура на плода.Измерва се на ФМ(фетална морфология ) 11-13 седмица. След резултатите от ФМ обикновено се ходи на БХС. Понеже не се плаща от ЗК ,плащаш сам изследването около 60-80лв е ,не всички лекари пращат пациентките си на ФМ.

# 38
  • Мнения: 103
при Димитров или Димитрова. Аз съм ходила при Димитров и го намирам за много добър, но за Димитрова също има хубави отзиви.
ако някой има инфо за тях- нека пише!

# 39
  • София
  • Мнения: 83
Iskrichka мерси за уточнението. Значи това си е ранна ФМ. Явно трябва да побързам да си запазя час. С предната бременност ходих на ФМ в 20 седмица при Димитър Марков. Ама дали ще има часове в такъв кратък срок newsm78

# 40
  • София
  • Мнения: 463
В момента за май месец записва часове. Обади се и помоли да ти намерят свободен, ако при него няма виж във Фемина. Ако лекаря ,който ти следи бременността  познава Марков ,може да ти уреди час ,ако му се обади. Трябва ти за 12-та седмица ,после незнам защо ,но каза че ставало късно.

# 41
  • Мнения: 103
Извинявам се за невежеството  Embarassed- това докторът ли го прави или са някакви изследвания (лабораторни)?
пак се извинявам за невежеството

# 42
  • София
  • Мнения: 463
ФМ се прави от лекар, БХС е лабораторно изследване , виж предишната тема Деси Х2 беше пуснала доста пълна информация и за двете . И двете се плащат ,като БХС беше по-евтиното изследване . И за двете решение да отидеш или не взимаш сама.

# 43
  • Мнения: 1 668
Аз съм ходила при Димитрова - отличен специалист. Сега имам час при нея за 31.03 - т.е. след 2 седмици. Записах си час, като си видях положителния тест.

# 44
  • Мнения: 103
Благодаря ви, Герчо и Искричка.
Значи и аз ще си запазя за началото на април. Дано се вредя. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт