Хайде да откажем цигарите завинаги!

  • 50 440
  • 555
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 394
Подгответе се психически,трябва наистина да го искаме.Преди да вземете решението,знайте и си повтаряйте,че това ще е най-умното решение през живота ви!Няма да опитваме,направо ще действаме!

# 16
  • Мнения: 25 707
Трябва много силна мотивация. Не пречи да опитаме.

Няколко идеи. Заделете парите, които давате обикновено за цигари за целия месец и ги похарчете - купете си нещо за вас или за децата.
Аз направих нещо друго - похарчих предварително парите за цигари за 3 месеца и купих GSM-а, който синът ми толкова много желаеше, но в момента не можехме да си позволим. Това стана и повод да се хванем на бас с мъжа ми - убедих го, че парите ще бъдат спестени от моите цигари. Това също ми помогна много, освен Табекса.  Wink
Освен това си казах, че 20 години от живота си съм била пушачка, следващите 20 ще ги изкарам без цигари. Живот и здраве, по-следващите 20 може пак да пропуша. Ми така де, какво са 20 години, като един ден ще минат...  Laughing
Пък и на 60 години няма да ми пука особено колко съм сбръчкана или колко са ми жълти пръстите...  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 4 784
Моят мотив да откажа цигарите беше детето. По принцип още по времето, когато пушех ненавиждах миризмата на цигари, оставаща по дрехите и най-вече по ръцете ми. Казах си, че не бих могла да обслужвам и да се грижа за детето си с ръце и уста, излъчващи тази отвратителна миризма и това да остане неговия спомен за усещането на майка му още от първите му дни живот. Освен това не си представях как си крада време покрай грижите само и само да запаля цигара настрани от него или ... спрямо ситуацията. Въобще в един момент пушенето ми придоби много унизителен характер в очите ми и така от раз се реши проблема. Истината е, че вече трета година изпитвам пълна неприязън към цигарите, не съм си и помислила да запаля, просто не ме влече, дори адски ме отблъсква мисълта.
Намерете и вашия мотив - там е истината! Поне при мен този начин проработи. Успех!

# 18
  • Мнения: 87
сьгласна сьм с вас!имам и мотивацията и волята да ги спра, но искам някаква гаранция,4е няма да ка4вам килограми, защото вси4ките ми приятели са ка4или килограми. в момента подьржам супер фигура за моите години сьс системен спорт и правилно хранене. ако някои има идея да пише/относно ка4ването на килца/,защото неискам да ставам дебела непуша4ка. ако има добьр вариант ги спирам веднага,но знам 4е няма две добри... Tired и все пак дайте идей

# 19
  • Мнения: 25 707
Килца се качват, когато заместиш цигарите с ядене. Ако продължиш да спортуваш и да се храниш разумно, няма да качиш. Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 1 311
Привет и от мен  bye Аз година се опитвам да спра цигарите с лепенки,хапчета,а сега и с електронна цигара.Пуша само по 1,2 цигари на седмица но искам и с тях да се преборя  Mr. Green
Ще ви следя с интерес!  Hug
Успех на всички!  Peace

# 21
  • Мнения: 1 163
Ами от кога почваме момичета  Laughing Laughing Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 1 311
Ами от кога почваме момичета  Laughing Laughing Laughing
Веднага!  bowuu
Моя най-голям стимул да откажа цигарите е че те ми пречеха на съня,заспивах много трудно и трудно се наспивах....трябваха ми поне 10 часа ,а сега 7,8  Laughing

# 23
  • Мнения: 1 163
Ами да почвме тогава. И утре всеки на отчет как преодолява страста от непушенето. Лелее а сутринта с кафето какви ще ги вихря. newsm78 newsm78

# 24
  • Мнения: 1 394
Никотиновият глад наподобява физиологичният глад,но те нямат нищо общо.Когато откажете цигарите,започвате да си мислите,че сте гладни и започваме да се тъпчем с какво ли не.Само,че истината е друга,ядем повече не защото сме гладни,а защото всъщност ни се пуши,но тъй като сме наложили на мозъка си,че не трябва да пуши,на него пак му се пуши,но той казва:"Като не ми даваш цигари,дай ми да ям!"Мисля,че Как`Сийка обясни същото.Но да не се колебаем повече,и да изпушваме вече последната  си цигара.

# 25
  • Мнения: 25 707
Яденето не идва от глад, а от това, че имате формирани навици да поднасяте нещо към устата си. Дали е цигара, солета или чипс, все нещо трябва да се лапа. Това е проблемът - ако един навик се замени с друг. Номерът е да си ангажирате ръцете, за да няма много възможност да си пъхате нещо в устите или ако толкова ви се хапва, да не е калорична бомба, а някакъв плод или зеленчук, например.
Дъвченето на дъвки също помага, стига да можете да го правите дълго време.
Кафето без цигара също не е толкова страшно, но първите дни можете да го смените с черен или зелен чай. Пак ще си получите дозата кофеин, но ще разчупите шаблона кафе+цигара.

# 26
  • Мнения: 526
Това за яденето е вярно от личен опит го зная, ям защото ми се пуши.  Другото вярно нещо е че се напушвам до обед а след обед се тровя с цигарите. Снощи направо се уплаших, взех аванс и похарчих 40лв от които 10лв за цигари. Наистина за трима човека но ако превърна тези пари в храна или нещо друго ще е супер.
 Бях ги отказала но с Табех, което се оказа фатално за моето здраве. Кардиолога ми каза че това лекарство е дори по-силно от цигарите защото влива в организма ми директно никотин.
От днес ще се постарая да ги намаля поне до половин кутия, малее направо ако успея ще съм герой Mr. Green

# 27
  • San Diego, CA
  • Мнения: 78
Отказах ги преди две години и 3мес.!Просто един ден станах,беше ме тръшнал грипа,неможех да дишам ,камоли да пуша,и без да ми се е допушило до сега.Верно,следващия месец вече бях бременнаи това ми помогна много, но и 2-3 мес преди да спра цигарите ,бях спряла да пуша с първото кафе,просто нямах време за цигара.Работех на 50км.от вкъщи,ходех сама ,приготвях и карах голямата на детска и просто не оставаше време.После си мислех,че като отида на заведение ще ми се пуши зверски и веднага отидох да проверя.Не ми се припуши.Никога не съм си и мислела да отказвам цигарите,не съм правила опити,не съм говорела за това .Казвах ,че ако сама ,вътрешно го реша -ще стане.А това да ти се пуши ,и да се тормозиш зверски да не запалиш,никога не съм го изпитала.Моето отказване беше най-лекото,близките ми още са учудени от мен.
А килограмите?Ами преди ,докато пушех ,имах недостиг,а сега имаммалко в излишък Laughing!
Успех на всички,не е трудно!  bouquet

# 28
  • Мнения: 1 163
Ох момичета колко обнадеждаващо говорите. Аз ги намалих значително от два три месеца но изкара ли ме някой от равновесие почвам да пуша като обезумяла пак една кутия за един ден. Но мисля, че или трябва да ги откажа от раз или с това намаляне няма да стане. То все се стискам не пуша по цели седмици ми се събират по пет шест цигари на ден но ядосам ли се хоп едната кутия е на лице. А мъжът ми не пуши и ми се вижда лесно щото в къщи няма кой да ме дразни с цигари. Само като си помисля че докато бях бременна и кърмех не пушех кой дявол ме накара да ги почна отново.

# 29
  • Мнения: 25 707

 Бях ги отказала но с Табех, което се оказа фатално за моето здраве. Кардиолога ми каза че това лекарство е дори по-силно от цигарите защото влива в организма ми директно никотин.


В Табекс няма никотин. Но пък веществото, което съдържа, има действие като никотина и може би това е повлияло на здравето ти. То в листовката си пише в кои случаи е противопоказно.

Общи условия

Активация на акаунт