Приемен родител

  • 68 502
  • 343
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 334
Е,Линд направо си е за честитене!  bouquetСмятам,че скоро ще ви предложат детенце,така че скоро се надявам да се похвалиш и с това!  Hug

# 301
  • Мнения: 356
Мами здравейте,

Пиша ви със сълзи на очи, с мнго тъга в сърцето. Защо хората са такива егости. Много са устати и всички се раздават като става дума за сираци и деца от домове, но като кажеш ще искаш да си вземеш такова у дома се почва: "как ще се справяте, ами материално, ами кога ще имате време, ами как ще ги обичаш поравно, ами така лъжеш детето че го обичаш а после като го вземат и т.н." все тъпи доводи които са от крайно незнание и нежелание за любов. Но така реагираха родителите ми, когато им казах за решението си да вземем детенце. Някой имал ли е подобен проблем? Аз съм готова да пренебрегна мнението им, но те са отгледали 3 деца с много любов, били сме много сплотено семейство, минали сме през много трудности, самата майка ми е учителка с голяма любов към децата, а баща ми работи в червения кръст. За мен беше голяма и невероятно гадна изненада отношението им?

# 302
  • Мнения: 1 163
Мами здравейте,

Пиша ви със сълзи на очи, с мнго тъга в сърцето. Защо хората са такива егости. Много са устати и всички се раздават като става дума за сираци и деца от домове, но като кажеш ще искаш да си вземеш такова у дома се почва: "как ще се справяте, ами материално, ами кога ще имате време, ами как ще ги обичаш поравно, ами така лъжеш детето че го обичаш а после като го вземат и т.н." все тъпи доводи които са от крайно незнание и нежелание за любов. Но така реагираха родителите ми, когато им казах за решението си да вземем детенце. Някой имал ли е подобен проблем? Аз съм готова да пренебрегна мнението им, но те са отгледали 3 деца с много любов, били сме много сплотено семейство, минали сме през много трудности, самата майка ми е учителка с голяма любов към децата, а баща ми работи в червения кръст. За мен беше голяма и невероятно гадна изненада отношението им?

И при мен е така. Но за съжаление срещам голяма подкрепа от родителите си а мъжо се опъва ли опъва. Снощи пак му заговорих а той само ми вика стига бе ние това не сме изгледали а какво ще правим с още едно. Имаме си хубав апартамент в стаята на Рали сложих и още едно легло защото съм с ясното съзнанание, че трябва да стана приемен родител, че трябва да помогна на едно дете и никога няма да се откажа независимо от това какво дрънка мъжо или хората около мен. Искам го толкова много, че няма сила която да ме спре и да се откажа да се боря. Знам, че все някога ще склони той е много добър човек но има доста глупави задръжки. А детето постоянно врънка, че е само надявам се и тя да му подейства разбира се положително.

# 303
  • Мнения: 6 243
Мими, хвърли един поглед на доклада, линк към който пусна Мария Емануилова по-горе. Има доста данни за нагласите на хората в страната. Поне ще си дадеш сметка, че съпругът ти не е изключение - това са страховете, задръжките и притесненията на преобладаващата частн а хората. Но и ти си наясно, че без пълната му и безрезервна подкрепа, това, което искаш, не може да стане. Затова бъди търпелива, говори с него и се настрой да почакаш.

И една препоръка - защо не отидеш сама във вашето ОЗД. Говори със социалните, виж как гледат на идеята за дългосрочно настаняване, дали има разбиране. Ако получиш обнадеждаваш отговор, отидете двамата.

Мария, когато най-близките ни дадат воля на страховете си, това може да ни нарани и огорчи. Дай им време да свикнат. В момента те си мислят за тебе и за трудностите, които ти предстоят. Като родители на три деца си дават сметка, че няма да ти е лесно, затова вероятно така за реагирали. Пък и сама казваш - "крайно незнание". Новото плаши. Те се притесняват освен за теб, и за децата ти - техните внуци. Говорете пак. Не се разстройвай, всичко ще се нареди.

Майка ми ми каза - "Щях да се радвам, ако бяхте решили да си родите трето, но щом така искате - добре. То ще си е пак мое внечу". Не прави разлика между децата, не ги дели. Но при родителите на съпруга ми понякога усещам предпочитанията към "биологичните" внуци. Старая се да не ги виня, все пак е въпрос на манталитет. Просто с мъжа ми правим всичко възможно детето да не попада в ситуация, в която ТЯ да го усети. Дано да успяваме.

# 304
  • Мнения: 356
Страшно много ви благодаря за подкрепата и окуражаващите думи. Копнея да чуя, това което си чула ти от майка си и да вярвам че отношението им по този въпрос ще се промени. Няма да спра да се моля и да говоря по този въпрос, склонна съм да пренебрегна родителите си и да стана приемен родител, защото съзнанието на мен и на съпруга ми е, че това е най-доброто което мога да направя с това което разполага.
Ще бъда търпелива и ще се опитам с добро да въведа тази идея сред роднините, но ми е страшно трудно и не мисля да насърчавам техния егоизъм. Затова съм готов на всичко

# 305
  • Мнения: 6 243
Хубаво е, че се подкрепяте със съпруга ти и сте решили твърдо. Но бъди търпелива и тактична с вашите. Като го вземете детенцето, знаеш ли колко ще са ти важни те  Grinning Ами че на него ще му трябват и баба, и дядо. Со кротце, со благо...ще я докараш на твоята, ама недей с рогите.

(между другото, в хода на проучването и изготвянето на социалния докрлад, един от въпросите е дали имате подкрепата на близките си, така че това е много важно)

# 306
  • Мнения: 1 163
Аз пък се замислих за детенце за събота и неделя и по празниците. Дали може така разбира се дългосрочно. Сигурна съм, че всички ще се привържат към него даже се замислям, че може би мъжо няма да се изплаши толкова като му кажа че ще е за празниците е след време той сам да поиска да го вземем. Знае ли някой дали дават така деца от домовете. Ще съм ви благодарна за отговора.

# 307
  • София
  • Мнения: 787
Не, не дават така деца от домовете и слава богу.

# 308
  • Мнения: 1 163
Не, не дават така деца от домовете и слава богу.
Така си и мислех. Сигурно е много неприятно дате вземат и после пак да те хвърлят в дома. Но нали често дават звезди по телевизията покрай коледа, които вземат деца само за празниците  newsm78 newsm78 newsm78

# 309
  • София
  • Мнения: 787
Не, не дават така деца от домовете и слава богу.
Така си и мислех. Сигурно е много неприятно дате вземат и после пак да те хвърлят в дома. Но нали често дават звезди по телевизията покрай коледа, които вземат деца само за празниците  newsm78 newsm78 newsm78

Да, тази гадна пи ар практика е съществувала за известен период от време, но вече не.

# 310
  • Някъде в България
  • Мнения: 1 036
Що за идиотизъм е това "само за празниците"! Децата са човешки същества, с човешки съдби, а не домашни любимци! Ама наистина ли е съществувала такава практика в България!!! #Crazy

# 311
  • Мнения: 1 163
Що за идиотизъм е това "само за празниците"! Децата са човешки същества, с човешки съдби, а не домашни любимци! Ама наистина ли е съществувала такава практика в България!!! #Crazy
Да имало е такава практика. Даже имам и познати, които са вземали дететето за събота и неделя и празниците и след време са подали документи за осиновяване.

# 312
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Що за идиотизъм е това "само за празниците"! Децата са човешки същества, с човешки съдби, а не домашни любимци! Ама наистина ли е съществувала такава практика в България!!! #Crazy
Да имало е такава практика. Даже имам и познати, които са вземали дететето за събота и неделя и празниците и след време са подали документи за осиновяване.

Ами браво на твоите познати. Но можеше и да не подадат документи за осиновяване, нали?

Как мислиш че се чувства едно дете, което чака добрите "чичко" и "леля" да дойдат да го вземат, ама добре знаейки че може и да не дойдат никога вече? Защото на практика нямат никакви ангажименти към него, а само добри намерения породени от техни си вътрешни потребности за благотворителност, които могат да се превърнат в постоянни, но може и да отшумят.
При втория вариант на развитие детето остава с напразни очаквания и с чувството, че е "лошо дете" и затова всички са го зарязали и дори и да го вземат за малко, като видят колко лошо е - пак го захвърлят.

Малко на повечко емоции ме изби, ама наистина си мисля, че това с "взимането на дете по празници" и после връщането му в дома е чудовищна практика. Надявам се никому повече да не му хрумне да я практикува.

# 313
  • Мнения: 1 163
Що за идиотизъм е това "само за празниците"! Децата са човешки същества, с човешки съдби, а не домашни любимци! Ама наистина ли е съществувала такава практика в България!!! #Crazy
Да имало е такава практика. Даже имам и познати, които са вземали дететето за събота и неделя и празниците и след време са подали документи за осиновяване.

Ами браво на твоите познати. Но можеше и да не подадат документи за осиновяване, нали?

Как мислиш че се чувства едно дете, което чака добрите "чичко" и "леля" да дойдат да го вземат, ама добре знаейки че може и да не дойдат никога вече? Защото на практика нямат никакви ангажименти към него, а само добри намерения породени от техни си вътрешни потребности за благотворителност, които могат да се превърнат в постоянни, но може и да отшумят.
При втория вариант на развитие детето остава с напразни очаквания и с чувството, че е "лошо дете" и затова всички са го зарязали и дори и да го вземат за малко, като видят колко лошо е - пак го захвърлят.

Малко на повечко емоции ме изби, ама наистина си мисля, че това с "взимането на дете по празници" и после връщането му в дома е чудовищна практика. Надявам се никому повече да не му хрумне да я практикува.
Все пак съм на ясно за това как би се чуствало едно дете в такава ситуация. Но защо по коледа дават на някой БГ звезда да взема детенце и после го връщат без даже да има ясното съзнание, че може един ден да го осинови. Значи за да си правят известните пиар на свой гръб може да се злоупотребява с децата. Нямала съм намерение да вземам дете за събота и неделя и после да го захвърля. Или да покажа колко съм благородна и благотворителна. Когато ми се ще да правя благотворителност ходя в някой дом и нося играчки нещо за ядене на децата и т.н. Съжалявам ако така се е приело. С ясно съзнание съм, че искам да стана приемен родител. Мисля че нападките просто бяха излишни. Не съм седнала да си чеша езика. Просто не съм предприела крачката, защото мъжът ми още не е сигурен на 100 процента, че иска да е приемен родител.

# 314
  • София
  • Мнения: 9 517
mimi_msm, спокойно, нападките не са срещу теб, а срещу практиката.
Аз имам спомени, че любимата ми Масларова я беше въвела тази практика - вземи дете за Коледа.

Общи условия

Активация на акаунт