Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 - Тема № 21

  • 12 370
  • 278
  •   1
Отговори
# 45
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
darka_jivko, тъкмо щях да ти пиша, че моето в болницата ми беше 70/50 и гледам на didikar отговора. Само дето сладко много рядко ям.  Laughing Колегите ме успокоиха, че мога да припадна, ама не и нещо по-сериозно. (Ама те мъже, единия още не знае, че съм бременна Party)

# 46
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте и от мен. Чак сега ми остана малко време да изчета всичко и да ви драсна някой ред.
Не ми е изкочило пъпчето, даже си е доста хлътнало... ама то си имам някои сланинки по корема ooooh!, дето ги мъча от няколко години, та сигурно за това. Blush И линия не ми се е появила още. Иначе Мамбина и Бубулече, аз вече се оплаках, че ми се появиха повечко косми по корема. В сряда не се сдържах и ги минах с епилатора. Горкото бебе, не знам какъв музикален вкус му заформих. Whistling

Не мога да се включа към пазаруването на бебешките неща, но утре пък смятам да ходя в магазина за бани, който си харесах, за да поръчам част от по-спешните неща преди празниците. Почти съм взела решение за всичко. Което си заслужава черпене, след пет месеца търсене. Ай, наздраве с бебешки питиета Misc Baby Bottle

Момичета по въпроса за контракциите и лекарствата - от това, което прочетох, подготвителните не трябва да са повече от 5 на час. Може би, ако са по-нарядко, докторите на изписват лекарства. newsm78

Берушка, Рал - много страхливи тези вашите мъже. Някоя умерена заплаха няма ли да помогне?! newsm78 Например, че няма да готвите вечеря (ако го правите принципно, де) следващите две седмици. Joy
Вирджинити, надявам се да се справите бързо с проблемите на малката.
Дарка, аз си живея със 100/60 кръвно, ама нищо ми няма. Пробвай повече течности и солени неща - айрян примерно.

# 47
  • Мнения: 2 806
И с предната бременност ми изскочи пъпа /много удобен стана за качествено почистване  Joy/, че и с косъмчета се обзаведох, но те паднаха след раждането -НЕ ГИ МАХАЙТЕ СЕГА.
Линия нямах / Вирджинити - момиченце родих/ и сега нямам.

За кръвното - наистина течности и сега е момента за оправдателно ядене на шоколад.  Peace

Лека вечер!

# 48
  • Мнения: 425
Jillian много ме разсмя с това със заплахите  Joy Joy Joy
В къщи готви мъжа ми, на мен я ми се случи веднъж на два месеца да сготвя нещо я не. И ако го заплаша, че няма да готвя сигурно много ще ми се смее  hahaha Остава варианта да го убедя, че няма нищо страшно за бебето.

Хайде лека нощ, аз отивам да водя преговори  Mr. Green luvbed Embarassed


# 49
  • Мнения: 32
Мамбина, аз съм на Попа, ти къде си?
Моят пъп не е изфръкнал, но ми се появиха тези косъмчета, слава богу много не личи, но като знам, че ги няма по принцип и ме дразнят. За кръвното много странно по принцип съм с много ниско кръвно 60/ 90 и преди мнго често ми прималяваше, а сега от както съм бремена ми е станало 75/ 120. Лекарката остана доволна, мен ме притесни, защото по принцип е доста различно. Много се зачуди, защото кръвното по принцип падало на бремените, а намен ми се е вдигнало.

# 50
  • Мнения: 36
бъдещи мами на близначета и редовни студентки, четохте ли това?
http://dnes.dir.bg/2009/02/26/news4062750.html

Само дано не се окаже че в предните теми и страници само това се е обсъждало че нямам време да чета.  Embarassed

# 51
  • Мнения: 30
количката я беше показвала и колежката coctail от Английско ето тази е
http://www.quinny.com/quinny/productdetail.aspx?id=51

голямо умуване беше, защото ни препоръчаха два модела, които като цена-качество били много добри.не знам дали и в БГ ги има тях, Hartan и Teutonia. ние обаче сме си височки,хеле половинката е близо 2м, та гледахме тази ваничка да е по-височка и така стигнахме до Quinny.абе не е много евтинка, но дано наистина да е добро качество, че може и за второто и третото да остане  Grinning

julsko bebe не се къхари мила, ще купите количка.при нас беше толкова спонтанно,че даже и не разбрах цялата сума, чак като излязохме от магазина  Laughing
Verginityтърсейки какво е линеа негра, попаднах на немски форум, в който мадамите са се преброили както заръча ти  Laughing и се оказа, че няма такава закономерност

за протокола нито пъпчето е изскочило,но май е на път, нито тази линия я имам.

# 52
  • Мнения: 1 091
Pazza, много ми харесва количката. Браво за покупката, със здраве да си я ползвате  Hug.

Тиква, благодаря за линковете, поуспокоих се. Аз такова стягане на корема имах вчера веднъж и днес веднъж, явно не е нищо притеснително  Whistling. Мамбинка, благодаря и на теб за инфото  Hug.

Кукумявче, дано резултатите от повторното БХС са много по-добри и да се успокоиш  Praynig.

Пъпа ми си е прибран и нямам Линеа Негра. Четох за нея, че при по-бели кожи може и да не се появи. Имам 10-ина по-тъмни косъмчета, които искам да махна с пинсета, но засега се въздържам, че не искам да станат постоянни  Stop.

И аз като Julsko bebe имам ниско кръвно по принцип, а сега сякаш се вдигна. Един път ми го измериха 118/70 и на мен ми се видя много високо   Shocked, но пък и бях притеснена. Вкъщи си е 100/60. Чувствам се добре, не ми се вие свят или нещо такова, но и аз съм свикнала с това кръвно. Знам, че някои жени си носят  Кока-кола в чантата и ако усетят прималяване просто посядат на най-близкото място, може и тротоар и пият няколко глътки. Дано никой не припада  Praynig.

# 53
  • Мнения: 36
 pazza купихте ли я количката?
 Пожелавам ви и за  второ и за трето да си я ползвате.
Е-е-е-х-х-х- и аз едвам ще дочакам да мине още месец-два и ние да си я купим. Харесала съм цвят-Breen. Ти какъв цвят взе? А как ти се струва допълнителната седалка за след 18 месеца?

# 54
  • Мнения: 30
Грация* радвам се, че ти е харесало возилото и благодаря за пожеланията,да ви се връща  Hug
cocktail взехме я да.Ти доколкото си спомням искаше с трите колела, нали?И нея я гледахме и много ми хареса, че е доста височка, но все пак ми се стори нестабилна.Абе изобщо и на двамата много ни хареса всичко по количката,изключвам само цветовете.Комбинацийте им са просто уникални smile3555 и срам не срам си поръчахме цвят Storm (антрацит/черно)  Rolling Eyes е друго нищо не ни хареса. В каталога/интернет цветовете изглеждат коренно различно от на „живо“, така че ако имаш възможност хвърли едно оче. Седалката ми се стори много удобна и мека, хареса ми и, че се сваля до хоризонтално положение. Моето голямо „дете“, т.е. съпругът,седи до мен и само ми диктува „Да кажеш, че много се кефя, че мога да въртя бебчо в количката на въртележка“  Joy - много е лека и се бута супер лесно наистина.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 893
еми явно е нещо RANDOM това с линията  Mr. Green ...все пак ми е странно , първия път имах а сега нямам...и космите по краката ми окапаха  Whistling ....и косата ми пада много здраво  ooooh!
кръвното сега не го знам как е...по принцип ми е нормално. първия път беше паднало до 100/60
сега много често ме боли глава...но може и да е от очите, нали съм кьорава и от време на време като ме гепи...мани беги! доктора ми каза САМО парацетамол Cry аз хич не го кусвам щото не ми действа, и си ходя по два дена с таверна в главата Tired

# 56
  • Мнения: 9 109
Нямам снимки #Cussing out Дивиди-то е повредено, не го разчита компа...днес ще ходя пак до фотото за нов диск, съжалявам че ви метнах вчера Crazy

Пъпчето леко е тръгнало да стърчи, но не забележимо, а линия нямам - за сметка на косми Crossing Arms
А за сутиена - май съм се прецакала, ама момичето в магазина ме попита дали за кърмачки или бременни и аз директно си казах в коя група съм все още, така че за кърмачки дори не ги видях. Купих го от Конти, но фирмата гледам е старозагорска, нещо Доли не знам си какво. Много е удобен, просто нямам думи.

Снощи спах ужасно...първо ми беше лошо и за малко да повърна, после сънувах страшни неща и се събудих много уплашена, докато се усетя че е било сън...сънувах, че котката ми е паднала и си е счупила зъбчетата, аз като взех да рева, звъня на ветеринаря - той не вдига...като се събудих,веднага й се метнах да видя дали е добре, чак тогава се усетих че е било сън ooooh!

# 57
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Добро утро и от нас  Hug
Аз нямам линия, но и аз имам малко косми  Sick но ще се махнат, това не ме притеснява!
За кръвното- моето е 85/55 нормално, въпреки че не пия много течности - едва го докарвам до 1л на ден, пия едно кафе сутрин и повече нямам проблеми  Peace
Много ми хареса идеята майките студентки и мамите на близнаци да взимат тези пари наведнъж, дано да стане, защото си е някаква помощ, още повече като е накуп повече неща могат да се купят - като детска стая и т.н. Дано скоро приемат закона  Praynig
Стеф, това е ужасно, дано направят нещо по въпроса в студиото  Shocked
Аз усещам бебето постоянно, но вчера имах контракции и беше по-спокоен, но вечерта като поотминаха започна едно шутиране на корема на мама  hahaha Вече се вижда като мърда, не много, но все пак  Heart Eyes
Прекрасен ден ви желая  Hug

# 58
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте, момичета.
Моето кръвно също по принцип е ниско 90/60, а откакто съм бременна се всигна 105/70.
Моето пъпче не е изхвръкнало, но определено не е вече толкова навътре , както си беше.
Аз като че ли имам такава линия, но е почти незабелижима.Аз нямам такива косми по корема все още.
Моят доктор никога не ме е питал имам ли контакции, което ме кара да мисля, че и да ги имам не са проблем.Аз също не знам какво са контракциите, но като че ли понякога чувствам нещо по-особено.
Някои питаше дали като си свием краката ни боли, при мен почти винаги ме наболява, или поне ми пречи много.Това е засега, успех на всички.

# 59
  • София
  • Мнения: 121
Добро утро мами,

pazza, честита придобивка , много е хубава , със здраве да си я карате и да ви върши работа поне още 2 пъти  Peace

Аз имах около 3-4 дни в които кръвното много ми падаше , но след това се пооправи. иначе съм с ниско кръвно и склонност да припадам. Tired

Вирджинити и другите с първо детенце, това с падането на косата направо ме ужасява, и без това сега ходя всеки ден с прахосмукачката щото падакато луда, а после направо  незнам. Да знаете нещо може ли дасе направи, маски помагат ли от тези бабинитие - газ, мас и т.н. Или някви подготвителтни маски преди това, дали няма да помогнат поне малко?

Космите на корема ми станаха по-тъмни и без това преди имах малко и ги махах, та сега няма как, но като цяло по целия корем мъхчето ми стана по-тъмно ,- ще го чакам да се махне после. А линия мисля, че забелязах като че ли много слаба - или се бъркам ooooh! тя веднага ли става тъмна и по цялата дължина на корема до пъпа или става постепенно?

А за помпите - кои са електрически, кои марки?
А нещо да кажете за този модел количка на БебеКомфорт - Лола! Мен ми харесва , но на картинка за сега http://www.bebeconfort.com/collection-2009/UKonly/prom_poussette_loola.htm


Общи условия

Активация на акаунт