Новозеландско-Австралийска все още лятна тема (3)

  • 15 835
  • 279
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 329


Рик, страхотно име  Hug Можеш да опиташ нещо, според мен бебчо са го почнали коликите. Обикновенно пик-а е между 17-18 до към 21-22 часа. Слагай бебо по корем върху твоя корем, ако е на голо по-добре. Действа много добре при колики. Според мен проблема не ви е в глада. Той ако е гладен ще се събуди. По-добре не го буди и го оставяй сам да си прави режима. И внимавай какво ядеш: никакви фъстъци, ягоди, бобови, грахови. Избягвай да пиеш прясно мляко или поне не прекалявай с него. Въобще избягвай газообразуващи и алергенни храни. Това което яде майката пряко се отразява върху коликите при бебето. Питай ме как след 6 месеца въздържание се натъпках с боб, гледай после шоу посред нощите, ревове и писъци от колики. Хем Алекс тогава беше на 6 месеца, уж голям. Можеш да вземеш и капки за колики, има едни английски които мисля че ги има тук, Инфакол. На Мая и Алекс определено помагаха. Със сигурност обаче не вредят.



Хехе, големи сте сладури  Hug

АМи той оня ден като беше неспокоен все върху мен спеше по корем. Skin to skin Wink Изброените от теб храни е ги консумирам по принцип, но може да огранича и другите млечни, мислех си го. Но днес бебо спа непобудно точно в посочения от теб за пиков интервал. Сега като се замисля, бях яла мед оня ден, може пък от него да е  newsm78 Ще видим... Аз пък се обринах, сигурно от притеснение  newsm78 Едни червени пъпки по краката, и много сърбят... Мислех, че е и при мен някаква хранителна алергия (не ми се е случвало от дете), но вече трети ден ме държи... Такива работи Simple Smile  Hug

# 31
  • Мнения: 5 183
Стискайте палци тази седмица, че има важни интервюта  Hug

Стискаме, разбира се!  Peace

Рикк, видя ли се с лекар за обрива?  Thinking

# 32
  • Мнения: 19
Здравейте момичета.Аз пак се замотах по задачи тия дни и вие сте изписали доста  Simple Smile

МАЙКА -да ти е жива и здрава сестричката  и все така да сте близки и да се обичате!И честито повишение на заплатата,скоро пак да ти се се случи! Пратиха ми адреса на църквата 443 Dominian Rd.Това е сръбската църква,която е точно до руската. Първата литургия е на 21.02.от 10 часа сутринта за задушница,а официалната литургия за откриване на църквата е на 1.03. от 10 часа сутринта.Ти получи ли имейл за празненството по случай трети март?

ritka-страхотни снимки,много сте сладки! Аз като видя малко сладко момиченце и се размечтавам за едничко...но май вече е късничко.Момченцето ми голямо и аз голяма  smile3503

rikk-Много хубаво име.За бебчо не се притеснявай.Моя юнак беше същия като се роди.Първите дни плачеше и аз бях изпаднала в паника,незнаех какво става а то се оказа че човека бил гладен не му стигало.Кърмата ми била по рядка.Започнах да го храня по на честичко и си спеше като къпано.

# 33
  • Мнения: 329
И нашият вече с успокои и не реве. Като е буден е спокоен и си говори нещо Simple Smile От време на време промрнква, ако известно време не му е обръщано внимание. Или съм яла нещо кофти, или просто бебчо е имал лош ден, както се случва на всеки от нас Wink

Майка, не съм ходила на лекар, защото знам, че е от притеснение. Прогнозирам до три-четири дни да изчезнат Simple Smile

# 34
  • Мнения: 3 116
Рик, мед също не трябва да се консумира. А това с обрива е хубаво да го види лекар, малко е странно  newsm78 Хубаво е че бебо е по-спокоен  Hug

Мама_т, то да ти кажа напоследък в БГ толкова късно раждат жените, първите ги раждат на 30 и няколко. Пък има и една тема на мамите над 40 Wink Аз не знам на колко си, но можеш спокойно да се замислиш според мен Simple Smile А за голямото момченце разликата с брат ми е 11 години Simple Smile

# 35
  • Мнения: 329
Дам, сетих се за меда, ама късно  ooooh!

Макар че днес ходихме на консултация и акушерката (или сестра ли беше, не съм сигурна) каза, че било нормално някои дни да са по-нервни и да не го вземам навътре. А наш бебчо вече е 4кг! (роди се 3200гр)  Laughing

# 36
  • Мнения: 19
ritka-Аз сам все още на 33 Simple Smile...абе напоследък все повече се замислям..ама ще видим Wink

# 37
  • Мнения: 329
ritka-Аз сам все още на 33 Simple Smile...абе напоследък все повече се замислям..ама ще видим Wink


Хехе, аз съм на 29 и половина и това ми е първото, пък съм планирала още две (поне Wink). 33 си е чудесна възраст за раждане Simple Smile

# 38
  • Мнения: 780
А бре, хора, недейте така, че аз тази година ще ударя 40-те, а мъжът ми (и не само той) още ми подмята да се пробваме за момченце. А аз колкото много обичам бебета - малко ми трябва да предам фронта!  Mr. Green Между 30 и 40 си е прекрасна възраст за раждане на деца, така че действайте, а аз само ще ви се радвам и мъъъъничко ще ви завиждам  Hug Heart Eyes . Де да бях мааалко по-млада, нямаше изобщо да се замисля за още едно детенце.

Аз само да допълня списъка на непрепоръчителните храни за кърмачки - цитрусови плодове.

рикк, с много хубави темпове наддавате! Ще имате ли група на майките?

ритка, много зелена и красива ви изглежда улицата! А бебе Алекс е да го схрускаш! Много лъчезарно семейство сте!
Не съм знаела, че тази събота ще има събиране в църквата. По какъв повод? Ние на църква не ходим. Предполагам знаеш, че последната събота на всеки месец българи се събират в залата към църквата - на хапка, пийка и раздумка. За тази събота имаме ангажимент, но може евентуално другата да се видим, ако ви е удобно. Донкастър ни е на около 15 минути с колата. Ще се чуем тези дни и ще се доразберем Simple Smile.

# 39
  • Мнения: 3 116
Сега да кажа, аз съм на 32 и планирам поне още едно бебе  Crazy За три секцио надявам се тук разрешават  Hug

Мама_т, че ти си в златната възраст на жената и за деца и за всичко, какви ги говориш, на възраст била Shocked Че то и аз покрай теб тогава съм на възраст, пък защо ли не се чувствам така Wink

Мили, абе те жените на 45 годинки първо раждат пък ти, я не се разсейвай ами работете по въпроса Simple Smile

Мили, аз пак съм се объркала, мислех че таз събота дето идва е последна, ама не била. Значи не таз, а другата събота било събирането в църквата. Иначе Донкастър и от нас е на 15 минути по freeway. Ние даже вчера ходихме там Simple Smile Да ще се чуем да се разберем пък другата събота ако ви се ходи може и в църквата да се видим  Hug

# 40
  • Мнения: 329

рикк, с много хубави темпове наддавате! Ще имате ли група на майките?



Мили, я и аз д кажа - бързо да се обзавеждате с бебе! Аз съм решила възрастовата разлика между децата да е по-големичка, за да мога да се радвам поотделно на всяко бебче. Иначе си имаш две бебета, което не е лошо, но както вчера мъжът ми отбеляза - вече не съм много сигурен дали искам разликата да е 1-2 години  Laughing

Та за групата на майките не знам, ама си харесах един курс - "Positive Parenting" или нещо подобно, и мисля да се запишем. Тк са малко разхвърляни нещата, в смисъл, че различните "звена" са на различни адреси.

# 41
  • Мнения: 19
Ех момичета...след тези ваши приказки ще взема да се предам пред нашия татко WinkТой милия откога иска второ дете...пък аз все се ослушвам

# 42
  • Мнения: 780
ритка, с 3 цезарови си в лимита, нямаш проблеми Simple Smile

мама_Т, ако само възрастта те е карала да се замисляш, действай смело и ви желая скоро да се похвалите! Hug

При мен решаващ фактор е само възрастта. Просто искам да имам време да се грижа за децата си, да ги видя как израстват и дай Боже да сме живи и здрави да се радваме един ден и на техните деца. Моята майка почина на 49 години от рак. Аз бях на 22. Омъжих се на 33. На 34 и 35 родих. Сега си мсиля, че ми е късно за друго бебе. Знам, че гаранции никога няма, но просто защото така се случи в нашето семейство, съм сколнна повече да премислям и да гледам на нещата от този ъгъл.
Успех на всички в бебеправенето!  Hug Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 5 183
Мама_Т, действайте за бебе и хич не му мислете, а ние с каквото можем ще помагаме, като се роди. Пък кой знае ... може един ден заедно да дондуркаме  Grinning Аз съм с една година по-голяма от теб и определено сме ЗА още едно детенце.
Знам за литургиите. Получих имейла. Много сме заети пак тозИ уикенд, направо се уляхме ... Вътък не ми остана. На тенис сме и на РД в събота, в неделя на обедно парти на друг РД - 21 години! А искам и на църква да ида.

Рикк, браво на юнака. Добре наддава.  Hug По-спокоен ли е вече?

Мили, много мъчно ми стана за майка ти. Но такъв е живота. То на човек каквото му е писано. Има хора млади си заминават, други живеят до дълбока старост. Никой не знае... Не може страха от страростта, болестите или смъртта да ръководят живота ни. Но те разбирам какво имаш предвид...   bouquet

# 44
  • Мнения: 780
МАЙКА,  и за теб Hug  bouquet  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт