Австралийско-Новозеландска Коледа (2-ра поред тема)

  • 23 402
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 780
МАЙКА, няма ли да се възползвате от възможността да разгледате Истанбул? Чувала съм, че е прекрасен град и всички, които са били там, горещо ми го препоръчват. Колко време се пътува до Бургас и Варна с автобус? Доколкото знам доста българи, живеещи в НЗ и Австралия, пътуват през Инстанбул за БГ и казват, че времето на пътуване се скъсява и е много удобно.

За зъбчето не се притеснявай. Не си ли спомняш, че аз скоро се жалвах тук по същия повод за първия зъб на Кейт. Ами падна си и този за днего се намести напред и се изравни с другите - няма проблем. Вчера падна и втория зъб на Кейт  Mr. Green и зад него пак си има зъб. Така поне не е имала "порта" още.

Гуги, ще пътешествате и вие казваш? За колко време ще бъдете в Сидни?

А прочетохте ли бебешките новини на риккHug  bouquet Heart Eyes

# 241
  • Мнения: 54
Здравейте банда. Работата така ме подбра вече и като се прибера в къщи и докато сготвя, вечеряме, поиграем и става вече време за сън за Джъстин, аз отида да му чета книжки и взема, че заспя и аз. Днес е Уайтанги дей - национален празник на НЗ. На 6 февруари 1840 е подписан договорът от Уайтанги, с който НЗ става част от британската империя, на маорите придобиват права на британски граждани. Тази и другата събота сме на детски рождени дни на приятелчета на Джъстин от детската градина

Колко хубави новини с рождени дни, спечелени екскурзии, неочаквано пътуване до България!!!

Ритка, посъвземате ли се вече?

Рикк, май не остана вече време, често си мисля за теб. Успешно и радостно посрещане на малкото човече!!

Алфи, твоят младеж започна ли да се храни по-добре и да наддава? Ти успяваш ли да поспиш от време на време?

Майка, по какви учебници започват да учат първокласниците? Продават ли ги по книжарниците? Джъсти след  три месеца тръгва на училище – направо не мога да повярвам!!

Мили, какво става с джима, продължаваш ли да ходиш?

Мама-Т, колко хубаво, че детенцето ти се справя добре!! Той как се казва?

Точно преди да изпратя този пост прочетох, че има новини от Рикк, отивам да ги чета

# 242
  • Мнения: 494
Rikk, да ти е жив и здрав сина, а ти бързо да се възстановяваш, кръстихте ли го вече?
  bouquet Hug

# 243
  • Мнения: 54
Рикк, честито да ви е бебчето, Hug да е здраво, да папка добре и да спинка много и бързо да се нагодите един към друг. Ти как си?
  bouquet

# 244
  • Мнения: 780
Здравейте банда. Работата така ме подбра вече и като се прибера в къщи и докато сготвя, вечеряме, поиграем и става вече време за сън за Джъстин, аз отида да му чета книжки и взема, че заспя и аз. Днес е Уайтанги дей - национален празник на НЗ. На 6 февруари 1840 е подписан договорът от Уайтанги, с който НЗ става част от британската империя, на маорите придобиват права на британски граждани. Тази и другата събота сме на детски рождени дни на приятелчета на Джъстин от детската градина
...
Мили, какво става с джима, продължаваш ли да ходиш?


Честит празник на НЗ-ките!  Mr. Green А как се празнува? Вие как празнувате?

А за джима - ходя, ходя. По час и половина-два 3-4-5 пъти седмично. Ако можех, щях да ходя всеки ден поне за 2 часа. Много ми е гот. Чувствам се отлично, хубаво ми е, че правя нещо полезно за себе си. Тонусът ми се повиши, болките в гърба започнаха да намаляват. Страшно се кефя като си сравнявам постиженията отпреди 3-4 седмици и сега. Но има още мнооооого да се желае. За мен е по-важно, че започнах нещо, което планувам от години! Хубаво ми е и че там съм сама, без дечурлига около мен, без домашни задължения.  Wink

# 245
  • Мнения: 19
Kalina V -моето момче се казва Георги.Чисто българско име и лесно изговоримо тук.Не е като моето,омръзна ми вече да го спелувам Simple Smile
mili46-чесно да си призная,незнам как се празнува този празник,защото съм от скоро тука.Но ние с таткото сме самички,нашия син е с баба и дядо на палатка за 2 дена и ние цял ден обикаляхме по плажовете.

# 246
  • Мнения: 3 116
Рик, да ти е живо и здраво бебчето  Hug Hug Hug

Ще чакаме новини от теб, като влезеш в ритъм  Heart Eyes

# 247
  • Мнения: 5 183
Рик, честито бебенце!!!
Нека расте здрав и щастлив!!!



# 248
  • Мнения: 5 183
НЕ, Мили, не ми се разглежда Истанбул, когато съм на крачка от родината и близките ми ме чакат! А и Томи няма да има търпение. По-скоро на връщане може да стане  Hug

Калина, няма такова нещо като уучебници тук. На първолаците им дават всеки ден книжка у дома за четене. В началото по-простички, после по-сложни. Разпечатват разни занимания и упражнения и ги носят после у дома да видим какво правят, но учебници нямат.

# 249
  • Мнения: 19
И от мен честито бебенце рикк!!!  bouquet Да расте здраво и щастливо и да те кара само да се усмихваш!

# 250
  • Мнения: 5 183
ЕХО, умълчали сте се нещо ...  newsm78

# 251
  • Мнения: 780
Ние след вчерашните рекордни 46.4с днес реанимираме.
Сигурно гледате новините.. много жертви, много нещо.. а за изгорелите цели градчета, просто нямам думи. Голяма трагедия!

МАЙКА, на коя дата пътувате? Измислихте ли как ще се придвижите до Бургас? Колко време е пътя?

АЛФИ, нормализира ли се кърменето? Бебо сигурно вече е започнал да става все по-нтересен, да се усмихва?

мама_Т, вие сте големи късметлии щом си имате баба и дядо в НЗ!

Калина, а Джъсти до последно ли ще е на градина?

Рикк явно все още "се опознават" с бебо  Hug  и се нагаждат към  промените.

# 252
  • Мнения: 3 116
И ние сме тук  Hug

След вчерашната гореща буря днес ходихме да купуваме маратонки на каката и по-дебели дрехи за бебо, че днешните 20 градуса ни изненадаха  Thinking Това е то Мелбърнска му работа  Whistling

Да, наистина много жертви, много тъжно  Sad

Мили, абе нещо не мога да се оправя с бебешката храна. В магазина има само Heinz, Only Organic i Nutricia. Дали можеш да ми кажеш нещо за тез пюрета, кои са по-добри. Има ли магазини с по-голямо разнообразие ? Търсех аз каши, като тези в Европа, разтворими на Милупа, ама такова нещо не видях. Само една видях оризова, но беше безмлечна  Thinking Дали можеш да ме светнеш къде мога да намеря разнообразие от бебешки храни  Thinking

Иначе сме добре. Децата като че ли посвикнаха на топлото. Мая почна да свиква с езика и е по-спокойна. Ходим по парковете. Мъжо почна на интервюта да ходи вече. И утре ще си вземем колата. Купихме си Toyota Camry, т.е капарирали сме я, утре ще я вземем.

Мили, имаш ли желание да се видим някой ден  Hug Кажи ако имаш да ти звънна да се разберем  Hug

А, и Алекс пролази ако не съм се похвалила и просто вече стана трудно. За секунда да го оставя и е връхлетял от хола върху гърнето на кака си в банята  Crazy

Целувки от нас момичета и да сте здравички  Heart Eyes

# 253
  • Мнения: 5 183
Ужас!
Мили, аз ТВ лятото рядко пускам, радио не случам, само музика на работа ни пускат  Crazy
Не знаех и за бедственото положение по вашите земи ... Срам голям  Embarassed Едно време работех във вестник и май се наситих, та и вестници чета изключително рядко напоследък. Но днес ми попадна Ню Зийлънд Хералд с огромна снимка и стряскащо заглавие за пожари, жертви ...  ooooh!
На въпроса ти за полета - летим на 9 Април. Още мъдруваме кой вариант е най-удачен за прехода Истанбул - Бургас.

Ритка, добре звучиш. Адаптирате се значи!  Peace Браво на Алекс за пълзенето! Сега трябва да имаш очи и на гърба си!!!

# 254
  • Мнения: 494
Здравейте мами, аз малко поизчезнах, ама тия дни се по шопингцентрове се крихме, вече си мислех, че ще се мре от жега  ooooh! Но от днес се захлади и даже превалява малко, дано повече да няма такива жеги  Praynig.
Гледам новините и слея за пожарите във Виктория, голяма трагедия  Sad, дано да няма повече жертви  Praynig Направо не искъм да вярвам, че някой нарочно го е запалил.
Оня ден в нас замириса на пожар и много се бях оплашила, ама се оказа, че е от един парк сравнително на близо и всичко е под контрол. То сега друг парк гори, но слава богу са все паркове, без къщи и жертви. 
А вие мами как сте? Аз чакам Рик да се появи с малко подробности, ама явно още си почива и се нагаждат с бебо. Много се вълнувам, чакам разказа и за домашно раждане, тя е най- смелия човек, който познавам  Hug

Общи условия

Активация на акаунт