97 арабски принца омаяни от български принцеси

  • 38 420
  • 289
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 55

Момичета,благодаря ви от все сърце за пожеланията,едва сега имам малко време и така ме зарадвахте,но първо пускам малко сладости и отивам пак да чета .
Прекрасни сте и много ме зарадвахте, да ви се връща стократно добрата дума    bouquet  bouquet  bouquet

# 286
  • Мнения: 3
зДравейте,момичета как сте?
Много ме е срам  Embarassed признавам си нередовна съм.Но не съм ви забравила,просто не6то тия дни съм на сто места едновременно и само мисля,накрая кат патката дето мислила,лислиа,пък взела,4е умряла,та и аз така. Laughing
Шилан & Шиар,незнаех,4е са те нападнали,ама ега ти какви хора има,жена да нападат ужас. Sick.А тея от полицията не ги и чакаи да се задействат,те са едни овце. #2gunfire
[quote auth

Марси,
Цитат
аз установих ,4е който е измислил азбуката им е бил леви4ар
- това и аз съм си го мислила. По-лесно е да издърпваш ръката си отколкото да "буташ". Аз си мисля, че и мазохист е бил с тези 4 различни форми на изписване на буквите. Също и късоглед, като златарите, за да вижда миниатюрните детайли.
[/quote]
Даааа,има нещо такожа и аз незнам как пи6ат с тези букви.

# 287
  • Мнения: 1
Относно арабската азбука, четирите форми на буквите не са съвсем различни, а по-точно кратките са част от цялата буква. Това се прави с оглед по-лесното свързване с предходната  и следващата буква. Не всички имат по 4 форми. Като се свикне никак не е трудно, много е приятно, а арабското писмо предразполага и към желание за калиграфия...

Единственото, което намирам за кофти е, че не пишат гласните. Пишат ги единствено в Корана, старите книги, за първокласниците и...чужденците. Ако не знаеш арабски за да се досещаш за значението на думата от контекста, просто няма начин да разбереш какви гласни да слагаш.

На въпроса на Латеа, за хадисите отговарям накратко за да не оттегча някого. Ако някой има повече въпроси да ми пише на лични, ще се опитам да отговоря.

Погрешно е да се смята, че Коранът е единствения иазточник на законодателство за мюсюлманите. Както всички знаете, той е доста малък по обем и чисто и просто не би могъл да обхване всички житейски ситуации...Той дава само общи насоки, които биват уточнявани и разяснявани от стотиците хиляди хадиси, или още наречени сунната (примера) на Пророка.

Пример: В Корана се казва, че трябва да се молим на Аллах, но не е уточнено колко пъти. За петте молитви знаем от сунната (хадисите).

Сунната бива два вида:

1. сунна муакада (задължителна) и
2. сунна гаир муаккада (незадължителна, препоръчителна)
 
Номер 1 е всичко, което е било разкрито на пророка в смисъл на законодателство и е задължително както петте молитви. Има други неща, които той е правил, и е хубаво и ние да ги правим, в смисъл да следваме примера му, но не са задължителни защото не са му разкрити от Аллах като заповед за мюсюлманите.

На яденето с лявата ръка не се гледа добре първо защото тя е 'резервирана' за измиването след тоалетна, и второ има общ хадис, че да се започва отляво е начин предпочитам от шейтана.

Хайде, че пак стана дълго...
 

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 21:19 от Monsoon_rain

# 288
  • Мнения: 177
 
Ч.Р.Д. на Хаяти и Веси, желая Ви много здраве,щастие и късмет!!!

# 289
  • Мнения: 3 804
моми4ета Ди беше писала 4е пуска новата тема ,но да не пишем още в нея,но ве4е сме на 20 страница,а и Белбей ве4е се е разписала там,ще отнема за малко ролята на Ди и ще ви поканя в новата тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=357612.new#new

Общи условия

Активация на акаунт