Отговори
# 2 970
  • София
  • Мнения: 351
За съжаление не мога да помогна, баща ми, ми съдейства тогава. С ПИК на Нап ли влизате?

# 2 971
  • Мнения: 120
За съжаление не мога да помогна, баща ми, ми съдейства тогава. С ПИК на Нап ли влизате?
Да, с пик

# 2 972
  • София
  • Мнения: 5 617
С ПИК на НАП. Попълва се ГДД, заедно с Приложение 10, там има къде да се опишат данните от бележката. Има и опция да се прикачат снимки. Не е трудно, системата връща, ако има нещо непопълнено или грешно.
П.С. Аз не знаех, но и това данъчно облекчение е ДО размера на удържания данък. Така например, аз напълно безсмислено 2 седмици се борих с ДСК да ми издадат бележка на името на съпруга ми (той ми е съдлъжник), защото аз съм по майчинство. Но понеже само той се възползва от облекчението за деца (имаме 2), а е с ниски осигуровки.. И не му достигна дохода.

# 2 973
  • Мнения: 21
Имам следен казус. Купих апартамент и го изплатих изцяло. В момента сградата е на акт 14, и чакаме акт 15 до няколко месеца. Дали имам право да изтегля ипотечен кредит или само жилищен в последствие. Дали данъчно облекчение може да се ползва за ипотечен кредит, или е възможно и за жилищен и каква ще е разлика като цяло?

# 2 974
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Облекчението е само за ипотечен кредит.

Общи условия

Активация на акаунт