Съпруги, чийто мъже пътуват 7

  • 58 801
  • 426
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 112
Пак ще съм без мъж за празниците Cry. Вчера говорих с мъжа ми , ще ги свалят след месец и нещо като се върнат в Европа. В Бразилия ще направят смени само на тези , които са над 5месеца. Той е доста притеснен - потвърди за телекса за увеличение на командировачните с 5 евро, но пък е спрян извънредния труд и саморемонта и по този начин заплатата му намаля, а не се увеличава. Не знам точно от кога, но разбрах че и заплащането за стаж се намаля- май до сега беше по 1 % за всяка година, сигурно ще го направят както е по кодекс - по 0,06 %. Започвам да се плаша....

# 31
Другите корабоплавателни фирми плащат сеньорити колкото по дълго работиш там,а любимото БМФ намаля заплатата за прослужени години-нешто не е таман.

# 32
  • Мнения: 46
Добро утро!
Моя мъж също се ядосва, че са спрели извънредните.С новите задължения казва,че върши всичко като на старши камериер, само дето не чисти, а са вдигнали само с 5 Е. Според капитана повечето работа била компенсирана от увеличението. #Cussing out
Няма да се учудя ако намалят % за прослужено време!

# 33
Кризата изплува на хоризонта
Рейдът стана паркинг за безработни кораби
Финансовата рецесия плени десетки чуждестранни плавателни съдове във Варненския залив
Може да изкарат така цялата зима, защото липсват поръчки, престоят им е безплатен
Световната финансова криза се вижда на буквално на хоризонта във Варненския залив, коментират от морския бранш. Рейдът е буквално пред задръстване от безработни кораби. Поне 13 плавателни съда установи проверка на „Народно дело“. Кораби на БМФ също се скупчиха в пристанището в очакване да поотмине финансовата буря. Възможно е нещата да се раздвижат едва когато търговията отново тръгне нагоре, коментираха морски експерти. Вероятно екипажът на някои от корабите вече е освободен, а е оставен персонал, колкото да извършва поддръжката.
„Броят на корабите на рейда е по-голям от обичайното. Една от причините със сигурност е финансовата криза. Изчакват указания от обслужващите ги фирми“ - потвърди шефът на „Морска администрация“ - Варна, кап. Богдан Богданов.
На 9-о кейово място в пристанище Варна като никога са се скупчили 3 плавателни съда на БМФ. Въпреки че от параходството засега отричат да са пряко засегнати от кризата, то слуховете носят, че корабите са пуснали котва именно заради срива на пазара.
И при мен достига информация, че кризата оказва влияние върху бранша, коментира шефът на „Пристанищна инфраструктура“ Петър Сеферов, но посочи, че няма статистика дали се е увеличила натовареността на кейовете. От държавното предприятие обаче имат повече полза, ако това се случи, тъй като получават дневна такса за престой на корабите.
Абсолютно никакви дивиденти обаче няма пристанище Варна, посочи зам.-шефът кап. Александър Станков. В порта има постъпления само ако има някаква дейност. Пребиваването на плавателните съдове на рейда им излиза напълно безплатно.

# 34
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
galq, сигурно вече си разбрала за лодките, но аз пак да си кажа.
Когато е хубаво времето и няма вятър лодка обикаля всички кораби на рейда и събира пътници по два пъти на ден в 9.00 и 18.00 часа.Като много често не го и спазват режима.Лодката е безплатна.
Поради големият брои кораби обаче, разходката трае над 4 часа., така че ти се въоражи с търпение, а съпруга ти с топли зимни дрехи..Смените и времето за престои на брега е въпрос на споразумение между екипажа и капитана.
Извънредният труд е до 30 часа.Може да се пишат и повече, но се изисква обяснения, които никои не иска да пише.
За останалото нищо не съм чула още...

# 35
  • Мнения: 5 462
Момичета как е в другите фирми - Зим , Зодиак , Промар и т.н. ????
Дайте някакво инфо и за тези фирми ???

# 36
В БМФ нещо се притесняват дали този месец ще има заплати ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

# 37
  • Мнения: 112
Еееее, стига де, това просто е слух, някой се опитва да създава напрежение въз основа на световното,икономическо положение.

# 38
  • Мнения: 6
Zdraveite!

Moeto momche se kachi predi 4 sedmici na korab v Pirea (Gyrciq), ostanaha tam na reid do vchera. Izglejda chakaha tovar. Vcheta trqbva da sa otplavali za Turciq, a sled tova po plan -  kym Yemen.

Na nqkoq ot Vas polovinkata syshto da e naet ot benavi?

Leka nosht Hug

# 39
  • Мнения: 657
Здравейте, мацки Wink

Записвам се при вас - съпруга, дъщеря и сестра на моряци. Mr. Green Мъж и брат ми са в Карнивал на пътнически кораби, а баща ми - в доброто старо БМФ. На Сакар е в момента, в Италия са.

Радвам се, че ви намерих, незнаех че имало и такава темичка в нашия форум. Hug Ще ви следя. Wink

# 40
  • Мнения: 23
АЗ мога да кажа за ПРОМАР за сега казаха че ще има увеличение на заплатите от януари но не искат да намалят контрактите общо взето или контракти 4 месеца или 5 месеца контракт и увеличена заплата,но това ще се разбере януари месец и пак ще пиша,като цяло тази криза е засегнала всички

# 41
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Здравейте, мацки Wink

Записвам се при вас - съпруга, дъщеря и сестра на моряци. Mr. Green Мъж и брат ми са в Карнивал на пътнически кораби, а баща ми - в доброто старо БМФ. На Сакар е в момента, в Италия са.

Радвам се, че ви намерих, незнаех че имало и такава темичка в нашия форум. Hug Ще ви следя. Wink
На кой кораб са в Карнивал?
Моят мъж е на Вентура Grinning

# 42
  • В море от любов
  • Мнения: 519
http://www.pocruises.com/Ships/Ventura/Overview.axd
Ето тук е моето златно съкровище  Mr. Green Mr. Green Mr. Green  и другия месец ще слиза Crazy

# 43
  • Мнения: 657
Прайд, от Лос Анджелис. Wink Вентура най-новият ли е? Уау, представям си какъв кеф е. Mr. Green Всъщност и аз бачках там преди да забременея, на нови кораби не съм била, чувала съм как менаджмента юрка персонала всичко да е изрядно. Какво работи мъж ти, Иве?


Ааа, сега видях, той е в Р&O. Peace Много готин кораб. Wink

# 44
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Прайд, от Лос Анджелис. Wink Вентура най-новият ли е? Уау, представям си какъв кеф е. Mr. Green Всъщност и аз бачках там преди да забременея, на нови кораби не съм била, чувала съм как менаджмента юрка персонала всичко да е изрядно. Какво работи мъж ти, Иве?
Да, Вентура е един от най-новите и най-големите параходи на компанията. Наистина е голям разкош Flutter Crazy
Мъжа ми беше на получаването на кораба от Италия и на първото парти Party Party Party
А преди това беше на един от най-луксозните кораби на компанията, старичък беше, но много луксозен, нещо тип Куин Мери, но му забравих името сега.
В момента си е на Вентура и там ще го оставят. Длъжността му е 2-ри механик (примо), но сега го повишиха и няма вахти, а си е на работа от 08-17 часа все едно нормален работен ден и е подръжка на климатици, нещо такова Mr. Green
С една дума нищо не прави по цял ден Joy Joy Joy, само въртим телефони, ама..........

Общи условия

Активация на акаунт