Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 13

  • 81 448
  • 471
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 209
Не съм искала да те засегна с питането за калибрирането. Просто личните ми впечатления бяха много неблагоприятни. И то като се има предвид, че една колежка и нейна приятелка ми уреди контакта с нея! Имах написано и систематизирано всичко, ден по ден, анамнеза, терапия, изследвания - само да имаше желание да хвърли един поглед.   При нас проблемът се доказа след флоуметрия - детрузорна дисфункция, въпреки че при микционната урография впоследствие се установи, че има характерна вторична промяна на мехурната шийка, както при съществуващ проблем с детрузора. Казвам го, за да обясня причината  за  неблагоприятното си впечатление. От вратата - аха, имате стеноза, ами сега ще направим  цистоскопия, после един ТУР, а после ще оправим оперативно и везико-уретерния рефлукс, при положение, че не е погледнала нищо от изследванията, рефлукс няма и от анамнезата е чула само изречението "пишка често!". И при нас нещата стартираха с протеус, после Е.коли, от 3 г и половина всичките посявки са без растеж. Стискам палци всичко да се оправи бързо и лесно.
На гугъла излизат много статии при ключови думи voiding dysfunction, някои са доста в популярен стил, но има и глави от учебници по детска урология.

# 31
  • Мнения: 449
Прави сте момичета, че трябва да се установи, къде е проблема и не трябва да я оставя така. Яд ме е, че досега не я заведох на уролог. Миналата седмица бях в отпуска, тази също, а аз нищо не направих Sad Не мога да си го простя. А сега трябва да си взема отпуска. Моля ви, препоръчайте ми при кой уролог в Пирогов да отида. Дали ще й направят тези изследвания - калибриране и флоуметрия още същия ден като отидем или ще се наложи да останем?

# 32
  • Мнения: 5 531
chere6ka аз лично ти препоръчвам Момчилов или Панчев. Доц. Кюркчиева и аз не я харесвам. Калибрирането се прави за минути - много е гадно, но отнема не повече от минута. Могат веднага да направят и уродинамика . За флоуметрия  незнам, на нас не са правили. Стискаме ти палци, не се отказвай. Мисля че няма да ви оставят в болницата не се тревожи.
bobolin успех и на вас, спискаме палци всико да мине леко.

# 33
  • Мнения: 449
marychery, много ти благодаря за отговора Hug На Маги й е правена уродинамика в Токуда, така че само калибриране трябва да се направи. Не слагат ли някаква упойка, не нацяло да я приспиват, а само колкото да не усеща болката Sad

# 34
  • Мнения: 5 531
Не не слагат. Предполагам че боли, защото всъщност се вкарва в уретвара накрайник с топче, но става за минути. И ако и отвлечеш вниманието, докато ревне и вече са свършили. Мария не е плакала но на нея и го прави д-р Панчев а тя много му вярва.

# 35
  • Мнения: 90
здравейте мами
на нас операцията ни наближава( 11.12) при д-р Чаначев в Пирогов....адски съм притеснена Cry днес бяхме на цветна снимка на бъбреците,оказа се,че това,което са го смятали за изменения по бъбрека се оказа двоен бъбрек с 2 уретера,излизащи оттам. Cry Cry Cry ще ви пиша,когато направя консултация с лекар...

# 36
  • Мнения: 1 913
 didolinkata ,спокойно всичко ще мине и при вас, наистина е трудно, но майките се справят с всичко.Имаи доверие на д-рЧаначев, аз мисля че той и д-рМомчилов са изключителни специалисти и може да им се вярва.Желая ви успех Hug

# 37
  • Мнения: 72
здравейте мами
на нас операцията ни наближава( 11.12) при д-р Чаначев в Пирогов....адски съм притеснена Cry днес бяхме на цветна снимка на бъбреците,оказа се,че това,което са го смятали за изменения по бъбрека се оказа двоен бъбрек с 2 уретера,излизащи оттам. Cry Cry Cry ще ви пиша,когато направя консултация с лекар...

здр. д-р Чаначев е наистина най-добрия уролог в страната. при него са идвали пациенти то чужбина

# 38
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
bobolin, при кой ходи в правителствена болница и защо няма там да е операцията?

# 39
  • Мнения: 10
И на мен ми се искаше да е в правителствена, но за съжаление Минков ве4е го няма. Свързах се с Гайдаров и той беше много отзив4ив, но според мен мястото за тези операции не е правителствена. Пирогов е с многогодишна история в детската урология. Истината е 4е аз съм на ужасен кръстопът................много ми е трудно

# 40
  • Мнения: 796
Ето ни и нас след Пирогов Simple Smile Оперираха Хриско на 18.11 и вчера ни изписаха. Бързам веднага да успокоя didolinkata, че в двойния бъбрек няма нищо страшно. Разбира се, стига да няма в него аномалии, огромен брой хора си го имат и ако си функционира нормално, те дори и не подозират, че бъбрекът им е двоен, ако случайно това не се види на ехография.  Христиан също е с двоен бъбрек, но при него долният полюс беше с хидронефроза, но дори и да го махнеха щеше да си остане с горната дренажна система. Така че се успокой, ако всичко с двойния бъбрек на детенцето ти е наред, той не би трябвало да ви създава проблеми по принцип. При Христиан също има два отделни уретера вдясно. При нас се оказа, че освен стеснение на уретера е имало и усукан около него кръвоносен съд, който с пулсирането си допълнително е притискал уретера. Между другото доц. Кюркчиева обясняваше на една майка, чието детенце също беше с двоен бъбрек, че тази аномалия се среща при деца, в чийто род по бащина или майчина линия е имало близнаци.
Искам да успокоя всички от вас, на чиито дечица им предстои операция в Пирогов, че това е мястото, не сте сбъркали в решението си. Специалистите там са ной-добрите. Христиан го оперира д-р Момчилов. Невероятен човек. Heart Eyes Hug
Мизерно е и то много, срещат се и хлебарки, чаршафите, макар и истински стерилни, са с ужасен вид. Мирише гадно, особено като влизах в кухнята да дам да ми пуснат стерилизатора в микровълновата, спирах да дишам Sick Цялото отделение прилича на бежански лагер, особено сега, когато преди празниците издърпаха операциите напред и приеха страшно много деца. Санитарките минават с един парцал цялото отделение, понякога решават и да не метат преди да мият. Не мога да си кривя душата, макар и повечето сестри да си вършеха работата с безизразно и пренебрежително изражение, все пак си я вършеха отговорно. Една единствена сестра ми допадна, но пък от педиатърката д-р Димова съм възхитена, страхотен човек Hug Аз бях в една от двете ВИП стаи и съм страшно благодарна, че имах късмета по това време тя да е свободна и да не съм в боксовете или другите стаи, в които са по пет деца с майките си, защото там наистина им е трудно.  Sad  Естествено си носех почистващи препарати и дезинфектанти, защото ВИП, ВИП, ама е в детската урология в Пирогов и не пречеше в банята и в стаята да има мръсотии и косми. Осигурете си всичко, което ще ви помогне да си създадете чистота около леглото на детенцето си.
Нарочно не ви спестявам нищо, за да сте подготвени за лошата обстановка. Някъде бях чела в по-предните теми, че според една майка от особена важност е сестрите да си слагат ръкавици при промивките на катетрите, нефростомите и протезите. Всички сестри си слагат, но по-скоро да си пазят ръцете от покапване на урина , а и не виждам как по този начин може да се замърси навътре урината на детето.
След това дълго писание искам отново да ви уверя, че Пирогов е мястото, където тряба да оперирате детето си, специалистите там са наистина най-добрите. Като приемете вътрешните им правила и се настроите, че в името на детето си ще изтърпите, времето ще мине по-бързо. Успех на всички дечица Praynig

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 00:30 от Дона

# 41
  • Мнения: 117
мили , майки!искам да запитам-някой има ли актуални координати на доц. Лилова?Приема ли другаде , освен в Токуда?Мобилният номер, който е даден се оказва грешен (0888869480), а искам да се свържа ли4но с нея, не чрез болницата....много благодаря предварително!

# 42
  • Мнения: 796
Доц. Лилова - 0884933074, мисля, че приема само в Токуда.

# 43
  • Мнения: 117
Blagodarq!Tozi otovarq:)

# 44
  • Мнения: 72
Доц. Лилова - 0884933074, мисля, че приема само в Токуда.

 

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 23:32 от mischoni

Общи условия

Активация на акаунт