ОКТОМВРИ мина и замина,а ОКТОМВРИЙЧЕТО напред е с една година!!!

  • 63 943
  • 278
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 505
ооооооооо здравейте мами !!!

веждам тука позабравени силуети са се ОТЧЕЛИ... Миленче как е с отказването на цигарите... мъчи ли те никотиновия глад...

Седефке, май ти се е сбрало на главата доста, но ти си смела и вярвам че ще преодолееш трудностите , колкото до операция и аз не знам май наистина е по добре ако не дават добри изгледи за възстановяване да отклоните правенето на такава... newsm78

Ради , какво прави Ванката  Hug

Луча, абе исках да са разнополови...ама мъжа е явно художник и само женски ги докарва..  hahaha но сега като се замисля май по-добре е че е момиче  защото квато е бойна и колкото дебела глава има,  ooooh! как ли щях да я озаптя ако беше и момче.. ..мисията невъзможна  #Crazy

Ади, завърнахте ли се от морето..пиши как беше, малката как прие морето, а Мишо прояви ли се като грижовен батко  Hug

аз стягам куфара за Виена, ама ми е едно притеснено , че оставям таткото сам с Диди , как ли ще се разбират като и двамата са инати и се дразнят взаимно, та ще намерят ли компромисно решение и за двамата, че тези 5 дни доста дълги ще им се видят  ooooh!

# 226
  • София
  • Мнения: 3 064
Здравейте момичета, завърнахме се от ваканцията и колкото и да е тъпо чаках вече да си се приберем...явно съм голяма глезла, лигла, каквото и да кажете ще е вярно, но аз за последен път (вече сериозно си обещавам) отивам "на квартира", а не в хотел, а за липсата на басейн - ми и това няма да се повтори  Crossing Arms
Първо рекламираната като "луксозен двустаен апартамент" квартира се оказа на 5 етаж БЕЗ асансьор (а ние сме с детска количка  Crazy ), мръсно, мръсно, нямаше кърпи, да не говорим за сапуни и шампоани (хайде приех го, не е хотел все пак, ама по тази логика и чаршафи можеше да няма  ooooh!) всъщност ползвахме 2 стаи от някакъв голям тавански апартамент, които бяха свързани с остъклен балкон, на който беше т.нар. кухня и...банята  Crazy това ме остави безмълвна, по-малка баня не бях виждала в живота си  ooooh! голяма колкото ъглова душ-кабина, но в нея натъпкана и тоалетна чиния и мивка  Whistling ако можете да си го представите  Crossing Arms
Аз предварително исках да ми пратят снимки на мейла, обаче онези ме успаха, как ние сме първите българи за сезона, само чужденци имали до сега, много го харесвали...защо ли се вързах...и аз не знам.
Както и да е.
Не знам аз ли се настроих негативно, или беше от мръсотията, но един по един всички се натръшкахме от ужасен стомашно=чревен вирус  Crossing Arms като другите, освен мен ги и повтори.
Още втората вечер Мишо повръща, следващата вечер бях аз, следващата мъжа ми, последна беше Катето и после пак - Мишо го повтори този път с ужасно разтройство (точно 10 дни, отслабнал е, бузите му хлътнаха  ooooh! ), накрая се оправи със суметролим, който между впрочем още пие...втори покосен от втората вълна беше мъж ми, той 2 дена бдеше в тоалетната, но някак си му мина, пребори го, но Катето...е нея я повтори с температура, отказа всякаква храна - само кърма, ама аз не произвеждам вече такива количества, все пак имахме заменени 3 хранения... (е, вече произвеждам  Mr. Green ) през 5 мин редувах по лъжичка хидрасек, глюкоза, сок от дренки за да не се обезводни, а тя ги изстрелваше през дупето почти веднага - такова разтройство за първи път виждам  ooooh!  сега се захранваме все едно отново - днес успя да изяде един малък картоф с малко сирене за обяд  ooooh! и тя отслабна милата, че и не може да яде обикновени бисквити и солети, не одобри лечебната каша на хумана, нито оризовата на нестле и на милупа и се отказах да купувам други - само си ги събирам...та така, само на кърма милото, на 8м и половина  ooooh!

Мишо пък се оказва голям бъзльо, той в морето едвам влиза и то само до кокалчето (нямам никакъв пръст в това, даже влязох навътре да му покажа че не е страшно, ама ТЦ) само питаше кога ще ходим на басейна с пързалката (това е някакъв спомен от минали морета). 2 дена влиза в морето, на третия отказа даже банските да си облече, стоеше на плажа с дрехи и чакаше да дойде време за вечерната разходка, за да се качва на разните люлки, батути и т.н. Иначе за такива е пък голям смелчага, вози се и на едно скоростно влакче, дето се спуска с голяма скорост и се накланя даже - трябва да имитира, че падаш  Crazy всички пищят той се кефи и иска пак....блъскащите колички също достойно ги уважихме, както и всички батути в околията  Mr. Green

иначе Бургас много ми хареса, морската градина е супер  Peace голяма, зелена, поддържана, много е чисто по улиците (всъщност май само в София е толкова мръсно). Главната улица също - вечер сядахме да вечеряме (който можеше да яде нещо различно от солети  Mr. Green ) по заведенията на главната, на кериз-шоу, а децата играеха с децата от съседните маси. Ние бяхме с едни познати, жената е от Бургас и те си бяха при нейните родители, на плажа за малко се засичахме, защото те ходеха между 9-12, а ние успявахме да се доберем към 11...но поне вечер излизахме заедно  Mr. Green те са с 2 деца на 4г и 1г и 2м - за всеки имаше компания  на подходяща възраст Mr. Green

После с тях ходихме на една тяхна вила в село Горно Ябълково (това е в Странджа, под Средец), обаче моите хубостници нали се бяха из-по-наакали и двамата, даже и тримата, та малко в притеснение и смяна на памперси ми мина времето там  Sad

Та така, отчет дадох, ето и малко СНИМКИ (първите 2-3 са си у нас, ама що ги качих като морски, не знам)

Марго, съжалявам за свекър ти, сега остава последните му дни да си ги изживее човека щастлив и в семейна среда, но все пак вие ще решите най-добре  Hug

Луча, и аз много исках второто да е пак момче, въпреки, че всички ме убеждаваха, че не съм права - сега разбирам, че май са били прави  Laughing нали си е моето дете - ще го обичам без значение от пола, това са само терзания на бременелки, налегнати от купища разбунени хормони  Mr. Green
Снимките ви са страхотни  Peace сега само бегло ги прелистих, ще ги разглеждам по-подробно аз не посмях да събуя памперса на малката на плажа, да не й се напълни бубата с пясък  Mr. Green

до скоро момичета, откъм кухнята вече мирише - ще ядем печени ябълки със захар (и 2 без захар за Катето  Mr. Green)  Hug

Последна редакция: сб, 22 авг 2009, 17:43 от mama_na_misho

# 227
  • Мнения: 2 040
Добър ден ... приятно ми е да се запознаем  Hug Embarassed
Помните ли ме????  Embarassed Аз вас ДА  Heart Eyes

Иначе ви чета, да знаете, ама израза "свободно време" все ме "заобикаля" ... :oops

Предполагам, че сърдити няма ... ако има, да ме екскюзмът ...  Praynig

Първо да кажа коментара си за прочетеното до тук ..

Вили, ако вече си тръгнала за Виена - приятно изкарване, гледай си кефа и не мисли за това как ще се справи таткото ... и да му е трудно, ще се съвземе до 3-тия ден ... гаранция  Peace
Миналата седмица смогнах да актуализирам сайта със снимки на Никол и качих тези от Патиланци ... загори тенджера съм, ама за такива като мен: По- добре късно, отколкото никога!  Laughing
Та си спомних какъв купон направихме там  Heart Eyes
Много са сладки госпожиците ти ... гледах снимките ви  Hug

Маргаритке, много съжалявам за свекър ти, но такъв е живота .. вечни хора няма!
Водете внуците по- често при него, защото за който, и какъвто и да е човек, това е смисъла на живота му .. най- голямото му богатство .... знаете, че внуче се обича повече от дете .. така поне всички баби и дядовци казват!

Ади, ти си се стопила бе жена, стига с тез ябълки и краставици ... ще затриеш дрехите  Laughing
Хубави морски снимки, Мишо е много пораснал, а Кати е станала истинска малка принцеса .. Снимката дето пие бирата със сламка обира всички класации  Laughing

Луча, приятно ми е ... снимките от селцето ви са уникални .. с удоволствие бих го посетила някой ден ...  Peace

Рени, как сте бе мила, идвате ли си насам ... обади се, някой път, като имате време ..  Peace

Отивам на обяд .. после ще продължа!!!

Дойде време да продължа с разказа си ... днес чудно как има време за всичко  Laughing

Та по същество ... ние сме добре, при мен много промени в работата, но всичко ще си дойде на мястото до 1-2 месеца ...
Никол е на градина, щурее, слага ни в малкия си джоб с баща й, винаги има готов отговор за всичко, успява да се измъкне от всяка ситуация ... все тя е невинна, все друг е виновен, даже когато няма кой друг да бъде ... така извърта нещата ... лисанката  Laughing
Само й дай да ходи по кафенета и по ресторанти, а вкъщи да обискира комп. с филми и игри, или да гледа Джетикс ... Иначе с яденето сме под кривата круша ... ядем колкото да не се уморим от глад... тя де, не аз .. аз ям като за последно всеки път щом седна на масата, особено като ми е нервно ... хората тогава слабеят, аз обратно ... нали не съм като нормалните хора  Sick
Важното е, че обича да ходи на градина, да учи букви и числа, в къщи решава задачи, събира и изважда до 10, брои до 100 ... отначало беше много смешна, като стигнеше до 29 и после казваше двайсе и десет  Laughing ... ама сега ги оправи тия кръгли числа ...
Неможе да чете, нито да срича, даже не знае всички букви, ама аз не съм я й карала ... още повече, че много често си говоря с директорката на началното у-ще, една супер интелигентна и знаеща жена ... та тя ми казва, че всяко нещо с времето си да е, не бил момента сега да й пълня мозъчето с толкова информация ... тя каквото иска да прави, това да е ... Пък и я наблюдавам, че някоя вечер предпочита да си пуска филмчетата на Мagic English, друг път на комп. си пуска мултимедийната цифренка, но много рядко буквенката ... обича да решава задачи и то много, а аз да й пиша шестици ... ако се случи да сгреши и й пиша двойка и веднага прави физиономия, скръства ръцете, казва ми, че не ставам за учителка и повече не й се играе .. Crossing Arms Обича да си измисля приказки, да събере играчки, да я наобиколят и да им разказва ... Добре, че си намира начини да се забавлява сама, че иначе .. newsm78
До морето не стигнахме това лято ... въпреки, че имаме до края на лятото запазена стая в хотел Белвю на Златни пясъци, то не остана време да идем ... уж за септември се каним, но сега в общината от 04.09 като започнат едни празници, брой и чет нямат ... аз юли си взех, че на Никол градината не работеше и трябваше да я водя в другата в сборна група, та се поразходихме напред - назад из Б-я, август си дойдох, кмета пак ме гонеше отпуск, да съм си починела, аз не излязох, а сега септември може и да е късно ... тутава работа съм ..  newsm78

Сигурно предполагате, че това лИбовно писмо до вас, го пиша цял ден, затова ще взема да го пусна, докато не е, я ток спрял, я комп. забил,  всичко е възможно ... пък пак ще ви навестя ...
Ако сте ни забравили, имаме нови снимки, но вчера баба Пепи и деди Кольо ми дадоха диск със снимки на Никол от техния апарат и са най- малко 300, та докато намеря време да ги сортирам, пък да кача някоя и друга, минало още едно лято ... с моите темпове .. ето и сайта: www.irena80.multiply.com

Ще гледам скоро да се вясна пак ... айде със здраве ... Heart Eyes

Последна редакция: пн, 24 авг 2009, 15:43 от Irena80

# 228
  • Мнения: 112
Ади," страхотно море сте изкарали", но по снимките не ви личи, добре си прекарвате. Добре ли са вече децата, особено малката, много е трудно за диета при толкова малки деца, но щом сте вкъщи нещата сигурно са се оправили.
Irena80, виждам, че си от Правец - аз съм живяла 8 години в Ботевград, като ученичка, и сега ми стана едно мило като пречетох Правец smile3518 Ходя в годината по 1 път и винаги ме обзема носталгия.
Приятен ден на всички!

# 229
  • Мнения: 2 040
Луча, много се радвам, че имаш хубави спомени свързани с този край ... аз не съм от Правец, но тук съм брачно- закотвена  Laughing  ... в добър смисъл го казвам, не сменям адреса си за нищо на света .. поне за момента  Laughing

Другия път като идвате, можем да се запознаем  Peace

# 230
  • Мнения: 112
Здравейте мами, как сте? Аз пак имам питане - какво давате на децата си през есенно-зимния сезон като имуностимулатор? Аз 2 години  давах Бронховаксом, но не съм доволна и ангини и пневмония. Сега педи ми препоръча Имунобор кидс за 1 месец и после Рибомунил. За рибомунила съм чувала добри отзиви, но за този Имунобор не прочетох нищо обещаващо. Иначе съм давала Ехинацея, Цитросепт, Коластра давам почти целогодишно на "Аквасорс". Ще сум блгодарна да споделите с мен вашия опит в тази област!

# 231
  • Мнения: 990
Привет и от мен Wink

Луча, конкретно на въпроса - нищо не давам и не съм давала, най-вече антибиотици, според мен те са причината здравето на децата да се скапва... Гледам още при първите признаци на разболяване да действам с чайове, хомеопатични, масажи, компреси и т.н. Да чукна на дърво тази година не съм давала АБ на Вальо и не се е разболявал, освен летния вирус, но без тях не може Sad За това и продължавам да кърмя малкия, той пък е още по-чист от към лекарства, да видим до къде ще я докараме Wink В този ред на мисли, Ади изобщо не е странно бебка да е само на кърма на тази възраст и при тези обстоятелства, даже това е най-адекватното решение, и ние така се излекувахме преди няколко дни от вируса, който изреди всички ни...  Tired
Луча, другия момент за  мен е каляването, хич не ги пазя моите калпазани и свекървата ( която е много зиморничав човек, изпада в тих ужас  Laughing), Кирил нон-стоп си е само по памперс на теракота и по паркета, чорапогащници в нашия гардероб никога не е имало, тоест Вальо има един, който обуваме, когато Т паднат под -15 градуса  Blush Шапка на главата слагам на децата само при отрицателни температури, да не говорим за ужасената ми свекърва, когато разбра, че Вальо като бебе спи бос и без шапчица  Laughing Даже и сега лятото и двамата спят отвити, за разлика от мен - аз съм с олекотена завивка  Blush, но точно защото съм се напила на АБ, тях ги отглеждам по друга система  Wink 

Ние изпразнувахме първия РД на Кико, снимки има в подписа ми, на който му се гледат, беше скромно мини мини парти  Laughing Другата седмица заминаваме в петък за Велинград и от сега стягаме есенните дрехи, че то там сутрин било 6 градуса  Shocked

# 232
  • Мнения: 505
Здравейте на всички и големи и мънички !!!   bouquet

Ние се завърнахме от нашето пътешествие до Виена, началото беше трудно и след 7 часово висене на летището в София най-накрая излетяхме, но с това гадното свършва и почва едно приказно приключение в столицата на операта и красотата.
Развлекателната ни програма беше доста натоварена и време за разтакаване нямахме, децата просто каталясваха в края на деня, но така е максимум преживявания за минимум време, посетихме двореца Шонбрун с всичките му градини, лабиринти, музейни екстпонати, карети, зоопарк и щрудел шоу даже като завършек на първия ден имахме и билети за оперета в дворцовия театър, та като видни Бай Ганьовци се изтипосахме и на такова културно събитие, даже намазахме аванта, като с най- евтините билети ни настаниха на места с най-скъпи такива...  hahaha  Joy далаверка средихме  bowuu
Качихме се на Виенското колело и кулата на Дунав и на двете места срещнахме българи работещи там и голям смях падна на коментарите ни относно офертата да си купип снимки със съответния атракцион при скромната цена от 6 евро парчето, и момчето ни обеснява на чист български, абе аз ще ви дам номерче пък вие си преценете  hahaha  Joy
В двореца Хофбург в начало ни беше скучно сред купища от сервизи и прибори, но покоите на Сиси си заслужаваха, така че разочаровани накрая нямаше   Stop
Всяка вечер ходихме пред кметството им -Ратхаус , където имаше монтиран огромен екран и даваха разни концерти и опери, хората поддържат имиджа си на музикална столица и това е  Peace
Последния ден влезнахме и в Парламента им , който е страшно красив, както отвън така и вътре, почуствахме се депутати  bowuu
Хапнахме си виенски шницел и разни вурсчета, тортите не ми харесаха особено, а щрудела не е моята страст... напазарувахме си бонбони и шоколади Моцарт и разни зепълчета, а на Диди която се държа направо изненадващо мъжки и купихме Барби цветни кичури и други допълнения, заслужи си го детето  Hug
има доста за разказване, но нали си ме знаете че писането не е моята страст, та затова ще продължа със снимков материал, който заснех с новата си придобивка..  smile3509 полупрофесионален фотоапарат  bowuu така де крайно време беше да се уважа подобавъщо  Blush

Виена, красота и още нещо.......

Последна редакция: вт, 01 сеп 2009, 11:14 от wily

# 233
  • Мнения: 112
WILY, страхотни снимки! newsm10  Особено в Операта и Парламента!

# 234
  • Мнения: 382
Вили,както винаги си се отчела с чудесен снимков материал Heart Eyes
Виена е страхотна,Обичам го този град Hug За Петето сигурно е било голямо преживяване.
Ние началото на октомври ще ходим в Прага живот и здраве Hug

Луча,ние сме само на хомеопатия и с това вдигаме имунитета и борим болестите.

Направо не мога да повярвам ,че Иренка се е появила. HugАми навестявай ни по често,де...С тази кметска работа ,хич не ти остава време за нас.Николчето много е пораснала,както всички  всъщност Hug

Айде със здраве от мен и до скоро Heart Eyes

Седефкеее и ти се затри жено,видях в Трявна къде правят и продават от твойте часовници Heart Eyes

# 235
  • София
  • Мнения: 3 064
Здравейте момичета,
Вили страхотни снимки  Peace Петето сигурно знае, че има си страхотна майка, такива емоции и преживявания да й доставиш   bouquet
Пиша това, защото напоследък тук около мен това лято всички решиха да спестят малко пари в кризата, като не заведът децата си никъде. Те щели да ходят на море, ама без децата, че било скъпо  ooooh! едни познати даже ходиха на концерт на AC/DC, съчетан с екскурзия  в Амстердам и сега нямало да ходят никъде другаде, защото нали вече се били разнообразили за това лято - а детето...то от какво се било толкова изморило, нали само си играело  ooooh!
А за българите по света - май наистина навсякъде има много българи...спомням си преди няколко години, когато бях на гости в Брюксел - излизаме на разодка вечерта и на площада един свири на китара и пее "дали хазяйката ше идва рано...с виенска кифла с каничка кафе..." Mr. Green сядаме пием бира - на съседната маса една копания на чист български, обсъда нещо си, отиваме в едн парк на разходка - подминават ни групи, говорещи български...

Луча и аз нищо не давам като имуностимулатор  newsm78 и никога не съм давала...единствено тази пролет купихме едни витамини - марсианци и то защото педиатърката ме попита някак в небрежен разговор "какви витамини давате на баткото, че сега е важно да е здрав..." (на консултация с малката бяхме) и аз  Shocked та купих въпросните марсианци...
Смело мога да кажа, че Мишо не боледува много, много. С изключение на стомашно-чревните вируси, които никога не го подминават всяко лято  Crazy и някоя хрема/кашлица зимата (която минава с капки за нос и сиропче) нищо сериозно не е карал от 2 години (от онази злопулучна серия отити, които правеше преди 2 зими, и тогава са единствените пъти, в които е пил АБ, защото за отит веднага го включват). Сега, обаче, понеже много се надявам вече да тръгне на ДГ (дълга тема, не ми се подхваща, чакам 19.09 да разбера съдбата си) та не знам как ще бъде като се сблъска изведнъж с всички вируси...до сега все пак е бил доста по-изолиран...ще поговоря пак с педиатърката (тия дни ще ходим на конултация за малката) дали не е подходящо да пие нещо... Thinking
иначе и аз го калявам, доколкото мога и разбирам  Crazy защото мен малко да ме надуха вятър и вече носа ми тече, гърлото ме боли  ooooh! затова гледам да го обличам по-леко, да не му се притеснявам ако се намокри, изпоти (е, преобличаме се, естествено, но не съм някоя вманиячена, дето през 5 мин го проверява дали е изпотен  Crazy ). Малката също - даже повече я пазя от прегряване, отколкото от изтудяване  Crazy Ама моите и двамата се оказват студенолюбиви - ако е хладно, дъждовно спят дълбоко и спокойно, ако им е топло - мятат се като риби на сухо. Сега спят отвити и двамата, Мишо по потник и слипчета, Катето по боди-потник, за ужас на майка ми (която твърди, че бебетата трябвало винаги да са с чорапи, защото много лесно им изтивали краката - дрън, дрън, щъпури с проходилката по цял ден боса по стаите, килим има само в стаята на Мишо, ама и на него съм му вдигнала мерника  Mr. Green )

Иренка Никол е станала една страхотна малка госпожица (на майка си се е метнала  Hug )! Много е пораснала и е много чароно дете - Драго трябва да приготвя вече двуцевката зад вратата  Twisted Evil
А относно моите кг - имам да свалям още 5, още не съм загубила надежда, че може да ги сваля - ама никакви усилия не полагам  Embarassed ям едни пици, препечени филии (мога да живея на домати, сирене и препечени филии) - абе ям от всичко по много  Embarassed По едно време мислех да ставам Дюканка, ама нали кърмя - отлагам го във времето, като се надявах някак си...така както се свалиха онези 20 да се свалят самички и последните 5, ама явно няма да стане...ама все пак здраво се бях освинила тази бременност - качих 25кг  ooooh!
За сега ви казвам чао и до скоро  Heart Eyes

# 236
  • Мнения: 505
МАРГО, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, много здраве и щастие !!!



# 237
  • Мнения: 112
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ, КОИТО ПРАЗНУВАТ ДНЕС- НАДЕЖДА, ВЯРА ЛЮБОВ И МАЙКА ИМ СОФИЯ newsm51!

# 238
  • Мнения: 990
Отчетните теми ще се заключват на 50 страници, не мислите ли, че е по-добре да се обединим с тази слаба активност всички родени през 2004 в една тема...  Rolling Eyes гледам и април и май са в една... пък и много малко останахме пищещите... Rolling Eyes Първо вас питам, пък ако сте съгласни ще попитаме и в другите темички какво мислят, може една анкета да пуснем  Peace

# 239
  • Мнения: 505
Отчетните теми ще се заключват на 50 страници, не мислите ли, че е по-добре да се обединим с тази слаба активност всички родени през 2004 в една тема...  Rolling Eyes гледам и април и май са в една... пък и много малко останахме пищещите... Rolling Eyes Първо вас питам, пък ако сте съгласни ще попитаме и в другите темички какво мислят, може една анкета да пуснем  Peace

яз съм ЗА   Peaceч т ай на там отват отчените...   

Общи условия

Активация на акаунт