4-та магрибска естетско - любопитна и ежедне&

  • 18 710
  • 301
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 468
Момичета, минавам да кажа на Свеар - стискам ти силно палци за 30-ти. И да се похвалиш веднага щом бебето се появи.   Wink bouquet

# 46
  • Мнения: 800
Свеар,  Hug   bouquet   за предния ти пост.
 
Чакаме и твоето бебе да прави компания на синчето на другото Светле  Simple Smile


Невена,    Sad  не е добре положението, както го описваш.  Ти си знаеш най-добре. Пази само психиката на децата да не пострада. А те как приемат татко си?

Викаш, ще даваш повечкои парички на юнака като тръгне по срещи, че да не се свива  Simple Smile
 
На мен татко точно поради тази причина, да не би да се оставям мъже да ме черпят, винаги ми е давал повече пари  Money
Интересна логика, на мен даваше пари, за да не ме черпят момчета, а на брат ми даваше пари, за да черпи момичета   Joy   
При кюрдите гледам е същото, дават повечко пари на щерките си, че да не се подлъгват.

# 47
  • Мнения: 110
Здравейте, момичета! Пиша този постинг в 5 сутринта, но не знам кога точно ще го публикувам – развали се картата ми за връзка с интернет – по-стар ми е компютъра и не е с вградена връзка, затова ще трябва по-късно да видя дали проблема е в картата, или в компютъра.

Ето сега малко отговори – вчера четох на диагонал какво сте написали и е много интересно:

Невена, силна прегръдка: доста преди да срещна конника, живях 6 години по този начин – с тази разлика, че човекът се беше върнал от Америка, не беше успял и минимален стандарт да има – някои хора са такива. Хвалеше се с Америка, пред външни хора, поръчваше си най-скъпото уиски – пиеше доста и агресивно, вкъщи е нямало нищо за ядене, а той ядеше по ресторанти и се прибираше с такси. Ходеше да се среща с фирми и им обещаваше невероятни проекти и инвестиции, после нищо не се случваше. По едно време тръгнах от една командировка в друга – беше включено спането и има и дневни – супер, нали. Често докато имам работна среща, се обажда почти с неразбираем говор, че ще се самоубие, ако не се върна. Доста пъти съм спала в офиса, понеже мразя агресия, а често я изпитвах. Изнервях се и аз. Говорех и правех неща, в агресията си, които не са ми присъщи. Тръгнах си.
Така стигнах и до Нагорни Карабах и Белгия и намерих конника, иншалла. Упреквах се, че не съм била силна, че не съм издържала и не съм помогнала на този човек, но след всяка агресия и съсипани вещи и дрехи, и изпразнена душа най-вече, всичко човешко в мене умираше – нито работата – работа... да, наистина, човекът е имал много лошо детство и неразбираема за мене демонстрация на любов от родителите си, а и аз не съм лесен човек, а и алкохола. Добре, че нямахме деца. Не мога да си представя как едно дете ще вижда и чува обиди, подигравка с хората, с които работя, както и отвратителни подигравки на походката ми. Да не говорим, че по странно подразбиране, аз трябваше да работя, понеже тази ценност се е върнала от Америка.

Криси, аз не мисля, че проблемът пред модернизацията в Магриба е точно начина, по който се разпределя наследството между мъжете и жените. В добрите семейства, където синът е израсъл и му е втълпено, че не може да стане и да замине, за да престане да се грижи да роднините си, той мъжът, поема почти всичко от издръжката на жените. Неговите отговорности и очакванията към него са неописуеми. Има и още нещо – в общество, където традиционно се е давала по-публична роля на мъжете, от времето, по което е низпослан Корана, е напълно естествено мъжете да имат повече. За жените пък остава това да бъдат ангажирани с разпределянето на бюджета и така те се ползват от активите, които мъжът има.

В бедните семейства, често няма нищо за разпределяне и роденият беден си остава такъв: оттам и шансовете за обучение, реализация, брак, са намалени. Разбира се, говоря по принцип. С моят конник сме си говорили, че ние от Европа приемаме нормално информацията, че някой е от семейство на разведени родители или самотна майка. Много не го мислим, понеже на нас самите това ни е познато. Възможно е една арабка доста да се позамисли иска ли такъв съпруг.

Вчера разбрах, че едно семейство от съседските в Агадир има 17 деца и 17-те са момчета. И нито една принцеска. Обсъждахме нещо, свързано с броя на децата в семейството и моят човек казва „Ето, еди кой си съсед, има 17 сина и нито една дъщеря!” А моят рекорд е едно семейство от Англия – страхотни хора са, сърдечни, таткото има хубава професия – не са някои, живеещи на социални помощи...Те имат 7 момиченца. 
   
Моите картички имат голям успех: вчера пак са ми писали, че са получили – изреждат от кои градове. Аз пращам и от Франция и Англия и Белгия – в смисъл, пиша на гърба и пращам от тук де – като ме споходи вдъхновението. А и пощальонът не само носел кореспонденцията, а и казвал „Имате пратка, г-н ....... от еди кои си страни”, или „Пак има картички за вас!” Надявам се да не ги чете! Хахахахаха

Аз вчера отпостих и последният ден за Рамадана – имах 5 дена. Конникът много ме насърчава и ми казва „Браво! Силна жена!” Аз вчера пак имах глупаво пререкание с колеги. В едната от медиите има клиенти –араби – за реклама. Аз не се занимавам с рекламите, а пиша за едни социални предприемачества – за защитени работни места за хора с увреждания, но пък съм в една стая – за последен работен ден – с колегите от „рекламата”. Като приключва разговора с клиента, колежката се изказва обобщено „какви пресметливи, отвратителни хора и нахални и безцеремонни са това арабите! Пълни идиоти.” Аз казвам, че това обобщение е малко грубо... и получавам отговор „Ми който спи с араби, така е! Защитава ги.”

После настана гадно мълчание и ми казаха „Ми на тебе ти е добре, мъжът ти пресметлив, за бюджета на семейството е идеално – да са приносливи мъжете и да не са прахосници! Ама тези, които живеят и работят в България, знаеш ли какви са?”

После като си говорих с мъжа си, той призна, че много араби имат лош имидж в Европа, но като му разказах как са ме категоризирали мене, той така бурно реагира – меко казано „бурно” – с доста цветист речник.     
   

# 48
  • Мнения: 32
Здравейте на всички   bouquet Hug
Ето че пожертвам от така необходимия ми сън, за да ви пиша. Можете с право да се чувствате привилегировани  Party
Цитат За самотните майки в Мароко, не са много, но ги има! Участта им е все пак по-лека от тази на много от близкоизточните им посестрими. Бих искала да внеса яснота. С изключение на Саудитска арабия и Йемен, Близкия изток изобщо не е това, за което го смятат европейците. Това , което би се случило в ОАЕ ако жена или непълнолетно момиче роди без брак, е че ще я екстрадират от страната. Но не се стига до там. Просто бременната трябва да направи екскурзия извън родината за кратко време. Емиратчанките са си намерили лесното по този въпрос - отиват в Канада или Щатите, раждат там /дете родено там автоматически получава паспорт/ и след това го връщат тук. А на американски гражданин тук виза не се отказва  Peace американец да си на този свят, хей! Имам позната на чийто свидетелство за раждане пише, баща неизвестен. Еми понацупили са се в емиграционното, ама ей я на дадоха и виза за детето.
та жената е супер зле: 1/8 ако няма деца, и 1/4 ,ако има деца от мъжа си! и до девето коляно Цитат по4ти вси4ки баби, дядовци, сестри, братя и още има дето наследяват мъжа! оле майко са наследствата! Това ме кара да се замисля на лично ниво.  Rolling Eyes Ами в България като ни е толкоз модерно законодателството, как стана така че братовчед ми наследи 100 процента, пък ние със сестра ми нищо. От двете страни така се получи, момчета нали са. 25% е по добре от нищо  Peace
Цитат Моят свекър иска6е да взема детето на една от етървите (сяка6 тои би го гледал по- добре  ) ама само на думи де
Шакира здравей добре дошла  Hug Да ти кажа, мойте екс-свекъри са българи, ама и те искаха да ми вземат момиченцето - и пак на думи само. Щото то на снимка е лесно да обичаш ShockedТо за хорската глупост граници няма  Stop Пък относно арабските свекъри - аз с мойте много се имам, много се уважавам ама слава Богу че сме надалече  Flutter Инак културни сблъсъци щяха да възникнат, въпреки че сме от една религия Wink
Невена ето ме  Simple Smile Относно кой ще плаща сметката - сега съм на мнение , че мъжа трябва да плаща. Отърсих се , слава Богу от глупавата си гордост и честолюбивост да бачкам като луда, да печеля повече то мъжа до мене , да се правя на майка, и домакиня, и служител, и всичко. Седиш ли на много столове, падаш от всичките. Резултата е преуморена, опухана от ежедневието жена без самочувствие защото нямах време да се поддържам.Пушех по 30 на ден и не заспивах без ракийка инак не можех да се отпусна.  Накрая  екса ми взе да ми изневерява, щото слугинята вършеше всичко, а той имаше свободно време да хойка. Ето ме сега - научих се от арабките да искам. Peace Като жена , имам право и да искам, не само задължение да давам. ИСкам на фризьор, искам детегледачка, искам кола , искам нови дрехи, искам на ресторант,искам фитнес, искам на хотел поне веднъж месечно за уикенда и той ми ги осигурява. Арабките знаят как да вадят душата на мъжа с памук. Контролират го, без и той да се усети  Peace
Цитат Аз  лично  мисля   че  щом  един  закон е послан  от   Бог      той  трябва  да  се  спазва     Peace Peace Peace
Поздрави на всички   bouquet

# 49
  • Мнения: 90
Добро утро девоики   bouquet,
настана такъв студ ,та пове4ето време сме си в къ6ти .
akhyal_katya такива заклу4ения са просто абсурдни и само от уста на тъпанар могат да излязат ....То4но поради тая при4ина спрях и да пи6а в Белгииката тема ,за6тото там ги нари4ат "4ар6афи , мизерници и миризливци"  Shocked .Много мразя някои да дава оценка преди да се е погледнал тои самият .Ама то така е 4овек като няма достатъ4но работа оби4а да си 4е6и езикът ...Твоите колеги сигурно не са могли да си пробутат рекламата и да се спорозумеят и затова е такова заклу4ението  Laughing .Нали знае6 приказката за лисицата и гроздето дето било кисело   Laughing

За пестеливост ,всеки ве4е си стиска портомонето ,цените всеки ден ска4ат ,нормално е ....В4ера за 3 пар4ета 6унка (таино си купих 6тото ми се прияде Embarassed ) дадох 2?  Shocked(това е само прост пример ).Между другото тези пестеливите имат наи-много кинти Simple Smile .
Лек ден от нас   bouquet

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 11:04 от Shakira26

# 50
  • Мнения: 110
Добър ден!

Нашето светле мароканско сигурно вече е в болницата, а децата ги гледа таткото! Дано всичко да е наред с нея!
 
Ал-ЯшбиHug Hug Hug Hug как сте, красиви и млади хора? Радвам се, че писа? Момченцето яде ли? Смее ли се? Прави ли муцунки?

В Агадир другата седмица ще има ревю на хиджаби. Това са много красиви дизайнерски шалове и с хубави декорации - мъниста, ресни, различна палитра от цветове. Сигурно ще е много интересно и красиво. Едната сестра работи в ателиенце за бродерия и е много запалена, а и има хубав усет за цветовете.

Трябва да кажа, че мароканки, ако решат да носят хиджаби са много смели в решенията как да връзкат забрадката. Особено по-младите. Има и такива, които правят традиционен скромен хиджаб, ила и такива госпожици, които направо събират погледа. Използва се много андалуското забраждане - шията се вижда, а краищата на хиджаба са или завити на кравайче около главата, или са сплетени на плитка, или подпъхнати под забрадката- и така все едно си със шапка.

Шакира, да, неколкократно четох белгийската тема, не искам да пиша там: определения като "чаршафи, чалми, миризливци" .... изобилстват.     

Да ви кажа, повредила се е картата за връзка с интернет - добре, че не е по-голямото зло и сега, докато си взема друга, ще ползват компютър в офис, в който се преместих. Вече гледам да приключа заниманията си тук, за да мога иншалла, да тръгна за Мароко и с някои хора се разделям с облекчение.

То сега с тези компютри, одиторска работа и статии може да се пишат и по нет-а, ако организацията е добра. 

 

# 51
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
светле, как е бебето? яде ли , как го приема мони? линда е на тема бебета и откъде излизат и иска да си играела!а не дава като дойде някой брат4ет дори да наближи игра4ките й, да не говорим за вниманието да е само за бебето!но знам и с това се свиква, щом ве4е не пипа 4увалите за бедните и знае , 4е са за даване!
светле марокнаско, нищо не каза в4ера, последно с линда ли ще са или остава за 1 ноемв? или ве4е сте налице 7 мина дружина?

# 52
  • Мнения: 914
Тууууууууууук    съм  момичета    ,вчера ми  налепиха  ръцете и краката с къна    Rolling Eyes
та  не  писах  снощи   hahaha

оставаме  за  събота  в 7 сутринта  Mr. Green правих допърнителни  анализи  днес  са  готови  но  оставихме  за  събота че да  мине  и  малкия  утре  ,а  има  рондеву  в  сряда  при  докторката  и  може и    с  него  да   пътуваме  и    бебко  ,че да  изненадаме  пъдиатъра му   Party Party

утре   Мохамед Амин   е на  анализи в Казабланка  с  татко и  голямата  щерка   че   има свободен ден сутринта,аз рискувам да пътувям  за да  не  родя в КАЗА  Laughing


ама   схватките  си  ги  имам  така че  нищо  не  се  зна е   Sick



леле  съвсем ме наплащихте  за  Белгия   ,ако  четеше  дъщеря ми  ще се  разочарова   Mr. Green

Шакира  тя  ще  идва  там след  няколко  години  ,ама  да  не  я  запознаваш с  свекито   Laughing,че и  не  знае    песента  за  рожденния  ден  на  арабски    Joy

Иска  да  учи    за   фармациен   биоложист ,хем  аптека  да  има  хем  лабо,абе  мароканка  е  има  усет  за  бизнес  Laughing   

ние  също  не  празнуваме  рожденни  дни  у  дома   ,довечера ще  пиша   повече   bouquet


Яшби    ,Невенке 

  bouquet     bouquet     bouquet

Амал  ,Кате     bouquet    bouquet    bouquet


# 53
  • Мнения: 90
svear аиде бе аз си помислих ,4е роди ве4е  Grinning .Безпроблемно раждане и вси4ко да мине по мед и масло  Hug ,.
Аз много се вълнувах преди раждането и последния месец ,всеки ден си измислях при4ини ,за да ходя на доктор Laughing -така ми се ражда6е и ве4е когато наистина доиде момента -мъжът  ми каза "аиде стига с твоите филми няма да роди6 днес " Laughing .
А дъ6теря ти бързо 6те нау4и да пее 4естит рожден ден покраи моито свеки ,но аз няма д аи при4иня това -да я познава  Laughing  ...6том има желания детето нека у4и .Тук винаги има места за хора с желание за работа и реализация ,а пък и 6том има усет към бизнеса -гладна няма да остане  Simple Smile.
Пускам няколко снимки от рождения ден http://picasaweb.google.com/vanina82/RojdenDen#
Лека ве4ер от нас   bouquet

# 54
Здравейте,
Ваня много хубави снимки поздравления и от мен
Искам да ви поздравя с мойте любимци:
http://youtube.com/watch?v=DuPhCmmfKiE
http://youtube.com/watch?v=L0eVAKIIt8g

# 55
  • Paris, France
  • Мнения: 14 100
Здравейте,

Днес бях на психолог със Сашко. Другата седмица ще и заведа Кати.

Свеар, значи петък през нощта не спим и от 6 сутинта в събота до около обяд  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig. Стискаме палци. Искам да ти кажа, понеже и моето първо раждане беше секцио. Помоли ги да те инжектират добре с местна упойка из рязаното! Много помага. Аз след операция от апендисит в София виех от болка. След секциото бях като нова, нито веднъж не ползувах помпата с морфина и даже парацетамол не пих! Манна небесна е тази упойка.

Иска  да  учи    за   фармациен   биоложист ,хем  аптека  да  има  хем  лабо,абе  мароканка  е  има  усет  за  бизнес - имам 3 познати с аптеки в Мароко. Едната е в Маракеш, другата в Каза и приятелката ми има аптека в Рабат. Напоследък не е лесно, има много аптеки и идеята за лаборатория е много добра.

Яшби,   bouquet Абсолютно съм съгласна със всичко, което си написала. Не питай старо, ами патило  Laughing!

Шакира, чудесен рожден ден! Голяма красавица е малката, пу, пу! На едната снимка русото момиче ( изрусеното броширано мароканско гадже  Laughing), което я държи е копие на една моя бивша съседка от Танже. Не е тя, защото след 15 години едва ли изглежда така, но нищо чудно да е дъщеря и. Майката да е живяла в Англия?

По-късно ще ви пиша пак

# 56
  • Мнения: 90
Благодаря ви за хубавите думи моми4ета Hug
Rozalia12 благодаря за поздрава лубими са ми тия песни,а Фудел4о много си го та4им в къ6ти  Heart Eyes

Невен4е ами русото моми4е ,което държи бебето(рождени4ката) съм аз(благодаря за комплимента) ,а мъжо е с бялата риза мургавия,ухиления с ГОЛЕМИТЕ ЗЪБИ  Laughing) на снимките тои държи малката ,за6тото тя само мама и тати признава Laughing.


Лека но6т Heart Eyes

пп едно поздрав4е и от мен  Winkhttp://www.youtube.com/watch?v=j6rf8YDV2a4

Последна редакция: чт, 30 окт 2008, 00:41 от Shakira26

# 57
  • Мнения: 126
Запис и от мен

Днес се връщаме Към париж и от напрежение и подтиснато настроение не мигнах чяла нощ-та Ви изчетох

за златото-и аз да си кажа как беше при мен. Моето мнение е че дават злато на жената-макар и европейка,макар и Не девственна-което е  Адски важно....но НЕ толкова ,колкото на девствено,непипнато арабско момиче.
АЗ-жена с опит зад горба си-с две деца - имама ми каза сама да си избера подаръка за сватбата.Но на мен  НЕ ми бяха ясни тези неща тогава-на самата  Малка Церемония,в къщи със трима свидетели и един имам,се затръшках че нищо не искам....Срамно ми се струваше да кажа че искам еди какво си ЗА дА се оженя-сякаж се продавам.Та ме придърпа единия от свидетелите и ми обясни че ТРЯБВА да искам-пръстенче ,едно евро дори-но Трябва да ми даде нещо мъжа.Та казах-пръстен.....в последствие -от чувствата между нас той ми подари комплект бижута-но алжирските са кухи-макар да изглеждат големи ...и ако трябва да си призная изглеждат масивно лъскави,но като стойност са Малко. Ако бях Девственна и мама и тате договаряха сватбата щях да получа ето това злато-като това девойче,моя рода .Само да вметна-тя спеше със Златото си -и един месец НЕ ГО смали от врата си

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=275318&pid=8620264

...но напусна мъжа си ЗАщото имал лошо отношение към нея -просто след визитата ни там си събрала багажа и отишла при майка си и сега мъжа и и дава два пъти повече да се върне-че го излага така,а тя поставя своите Условия....Хитри са арабките.Но това момиче ми показа  свидетелството за девствеността си от първата брачна нощ с такава гордост ,че Аз зяпнах  и се напънах да си спомня ...как и кога беше това събитие при мен....ама нещо се затрудних !ДААААААААА-така че с две думи-Всяка Жабка да си знае Гьолчето. И както е писала Марси-аз съм Благодарна за хубавите моменти с моя другар,за уроците които получих ,за мига на  светлина....и нищо повече-а Злато-сама си го купувм,като искам.но е глупаво за мен да купя нещо,което после да продам на половин цена  newsm78 ,а да се кича кото коледна елхичка-не ми е в кръвта.
За кафтаните- това бяха моите подаръци за родения Син...но нека да уточня-това бяха може би защото единия от братята имаше магазин за дрехи за сватбенни церемонии  и аз с радост приех да му бъдя манекен-нещо нечувано за арабската прИлична жена,но моят другар не беше против-дори напротив...и така се сдобих с три кафтана,които бяха приправени по моя размир...а направих снимки с още около 10страхотни кафтани.Пускала съм някои от тях... В къщи си донесох само един кафтан-бял и дантелен...и си спя с него. Но в нашата стая в Оран -в раклата си заключих другите два.Там -с тях ходех облекана и се потях от жега ,защото са тежки и сърмата жули телото.Обаче ги харесвам много и намирам че ми отиват  Heart Eyes
Да си призная-очаквах злато да ми подарят родата...още повече че за пръв път се виждахме-но осван Любовта и приятелството им ,и тези кафтани не получих  друго.В наша чест беше заклано едно агне-и се събраха  на отделно мъжете и жените  да ядат кус-кус.Жените ми додаряваха билки-прословутата тяхна отвара Тизан и бродирани възглавници-мъжете подаряваха на бебо традиционни дрешки...

Арабския свят вече не е това,което е бил преди...Трудно една европейка-с опит ще бъде опсипана със злато....нека момичетата ,които ни четат не изпадат в заблуждение-това не значи че не са обичани...напротив дори! Ако за някоя цената на любовта е да получи злато от мъжа си -...да се ориентира към страните от Голфа.Магреба е беден и винаги е бил такъв! Там е въпроса на честта-ако си покажеш обаче на сутринта чаршафа с петното.....може и да промениш нещата,но за нас тази процедура е леко унизителна.Аз мисля-и с право.....мое мнение
Обаче въпроса за това до колко са наистина девственни арабките ,които са из Европа ...не ми се засяга-че не е ЛИЦЕприятен....

Ех,много писах-ама  исках да внеса яснота -за  страничния читател

Невена- понякога котгато една врата се затваря,то е защото има открехната вече друга.....Щом не върви-според мен никога няма една окончателна раздяла с човек,от когото имаш деца. Но и усещането за спокойстиве и ведро настроение -не е без значение за домашния уют. Аз мисля че човек сам се ражда и все-пак сам умира...никой не е длъжен да остава с някой щом не го усеща със сърцето си ...

Свеарче-роди ли ти ? И все се сещам за теб...дано да сте добре!

# 58
  • Мнения: 3 804
Дала-зна4и където и да отидеш арабите са си араби-тук също много се котират масивните златни накити-но кухи,затова когато мъжо веднъж ми купувал колие продава4а го попитал-жена ти 4ужденка ли е? и мъжо казал да,но го попитал как разбрал-и отговора бил ,4е тежките се купуват за 4ужденки,а кухите за арабки Grinning
при мен беше същата раборта със златото-свеки ми подари само един пръстен
шакира много сте хубави   bouquet
светле ще се молим за теб Praynig Praynig Praynig

# 59
  • Мнения: 914
Сабах   ал  нур    bouquet

момичета    да  не  ни  забравяте  в  молитвите  си    днес

аз  повече  ме е страх  от  анализите  на  Амин  от  самото  раждане   Tiredвече  са  напът  с  татко  и  сестра му  а аз  ще  побързам  да    проветря  къщата  докато  ги  няма   ooooh!

Далка    Hug  май  ще  успеем  да  си  драснем  някой  ред     bouquet

ще се  опитам  да   пиша  пак  довечера  или  утре  вечерта 

Деска  и  на  теб   bouquet  и  всички 

за  златотто    аз  само  с  един  пръстен се  отървах   Joy,но  от  мъжа  ми   че  ако  оставаше  на  свекито  и  родата   Sick по скоро  щяха  да  ми  го  вземат   hahaha

не  искам  да  обобщавам  но  мароканците  чакат  от  чужденката  повече  ,отколкото  трябва  да  дадат  bowuuЗАТОВА   кАТЕ    извинявай  но  и  на  мен  не  ми  хареса  идеята  да  плащате  заедно    квартирата  в  Агадир  Wink

аз  съм на  принципа   Подалше    получше  Peace,особено  щом  ги  опознах  Money

до  скоро     bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт