вижте какво ядат децата ви като са на училище

  • 9 185
  • 92
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, сега вече няма да има лафки, защото търговците печелят най-много точно от боклучавите храни и напитки.

# 76
  • Мнения: 24 467
Без друго тази година не ползваме такива, няма да ни е проблем , даже напротив- бих се радвала.

# 77
  • Мнения: 654
Е, сега вече няма да има лафки, защото търговците печелят най-много точно от боклучавите храни и напитки.

Все някой вие виновен.
Търговците дето ви дерат кожата.
Певците дето пеят чалга.
Ами не яжте и не слушайте.

Мразя да се повтарям , но вие сте упорите и си знаете едно и също.
Количеството е важно.
Не правете децата си зависими.
Всички знаем че забраненото е най-интересно.
Да не говорим че са деца и може да им се прияде.
Който не е патил , той не знае-стига се и до лекарска намеса.
Освен това сега децата ще излизат от училищния двор да ходят до магазини.
Или да издигнем стени по 5 метра и да сложим катинари.

# 78
  • София
  • Мнения: 62 595
А какво, краката им ли да целувам? Или направо да им стана фен?
Точно това правим - не ядем боклуци и не слушаме чалга. НО и двете са като хлебарките и миризмата на гнило - натрапват се от самосебе си и никой не може да ги спре. ТОва означава ли, че трябва да ги каня на масата си?
А ти, ако искаш си напълни една вана с газирано и се зареди с цял кашон чипс - да ти е сладко!
Няма нужда да се пънеш да обясняваш, защото не паса трева и зная достатъчно за този вид храни и култура, че да ги държа на разстояние доколкото е възможно. А като си говорим за лекарска намеса - ако боклучавите храни са основна и неделима част от менюто на детето много скоро може да стане пациент на някой лекар заради наднормено тегло, алергии или някакви други проблеми.

# 79
  • Мнения: 654
Виж RadostinaHZ.Много отдавна не чета това което пишеш защото ми звучи като грамофонна плоча.
Четеш избирателно , хващаш се за думата и водиш безспирен диалог.
Преди време , едно момче на 7години се случи следното:приятелче в училище донесло руски шоколад да се похвали.Почерпило едно , две деца .Ама те го оприличили на сапун,изплюли го и останалия шоколад изхвърлили.Та момчето имаше сериозен проблем докато стигнат до този прословут шоколад.Е , той го опита и го изплю,ама беля стана.

# 80
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво общо има това? Не вярвам да има дете, което да не е яло боклучави храни и да не е пило такива напитки. Едва ли има дете, което никога да не е имало достъп до такива храни. Номерът е да не се преръщат в част от ежедневното меню и да заместват нормалната храна. Въпреки, че за някои родители това не само, че е храна, а и направо луксозна храна, с която награждават децата си. Ето, това е обсурдното - да наградиш или изразиш обичта си към детето, тъпчейки го с боклук, който не само няма да е полезен, а дори му вреди. Става въпрос за възгледи и хранителни навици. Ако за някой родител е супер да води детето си за всяка шестица или рожден ден в МакДоналдс е ОК, за мен не е. Предпочитам да заведа децата си на истински ресторант с покривки и нормална храна, а не да ги тъпча с полуфабрикати.
Ама май ти четеш избирателно.

# 81
  • Мнения: 87
каймата е много гнусно нещо, още повече тази край училищата...

# 82
  • Мнения: 2 803
Забелязала съм ,че всяко дете си има собствени предпочитания за храната- даваш им това което обичат гарнирано с прясни зеленчуци, шише вода и плод, без джобни Laughingтака няма да прегрешат с вредна храна  chef

За сега и аз така правя и има ефект, но моето дете е от злоядите и не яде всичко.

# 83
  • Мнения: 222
На моята дъщеря /втори клас/ й слагам всеки ден храна за училище, която включва - домати чери или морковчета или резен зеле + пъдпъдъчи яйца + домашни бутер банички или сандвич + сок /биопроизводсто/ или домашен компот или айран + плод /ябълка, круша, банан, грозде/. Тя е цял ден в училище, понеже ходи и на занималня.
Не харесва храната в стола и затова с тази суха храна през деня задължително гледам на вечеря да яде супа или манджа.
До скоро не й давах пари за лафка или й давах за по-малкото зло - боклучета от книжарницата - лепенки, салфетки, моливи с шарен графит, но тя гледа от другите деца и й се иска да купува нещо от лафката.
А там както навсякъде явно няма нищо качествено - захарните гривни и гердани, някакви цветни и пукащи в устата прахчета, чипс, зрънчо, кубети, близалки, желирани бонбони и дъвки, сокче от вода, захар, консервант и боя.
Много приказвам за полезни и вредни храни, обаче за мое голямо съжаление не мога да й огранича консумацията на всичко, което гледа, че другите й съученици купуват.
Съветвам я да купува шоколад или вафла, малко по-безобидни според мен спрямо всички останали боклуци в лафката.

# 84
  • Мнения: 698
В училището на дъщеря ми им дават закуска в 10 ч. За мое съжаление, защото доскоро ядеше моят домашен сандвич. Няма как. Приех го. Смятах, че ще се чувства зле, ако всички други ядат нещо, а тя не може. Дават им кифли, банички, гевреци, милинки...нищо вредно, но само тесто и захар - което не намирам за полезно. Минаха две седмици и тя ми каза пак да й давам сандвичи от вкъщи, защото не харесвала много закуските, особено кифлите с шоколад - били много сладки и не можела да ги яде. Така прави и с тулумбичките за десерт в стола. Много е ящна, почти всичко обича, но явно навиците, градени 7 години да не се яде много сладко и много вредно, се отразяват.  Simple Smile

# 85
  • Мнения: 171
така няма да прегрешат с вредна храна  chef

О, все ще се намери добра душа да ги почерпи.  Mr. Green
Недей да разчиташ на това. Единственият начин да предпазим децата си, е да се забрани продажбата на подобни "лакомства" на територията на училищата. Придружена с невъзможност да ходят по магазини и заведения около училището, естествено.
Непрекъснатото дуднене не е панацея - децата са деца. Ако разсъждаваха като нас, щяха да са възрастни. Нормално е да се изкушат, както и да се поддадат на изкушението. Нашата грижа е да ги предпазим и то не да мислим само за собствените, но и за чуждите.
Стиска ли ни?
bowuuна мене да...Аз съм в училищното настоятелство и ще поставя този въпрос..пък ще видим. Thinking

# 86
  • Мнения: 5 173
каймата е много гнусно нещо, още повече тази край училищата...
Да, така е.
То специално за лафките покрай у-щата правят по-гнусна кайма ooooh! Joy

# 87
  • Мнения: 58
Дъщеря ми пък остана много учудена, като й казах за коментарите ви относно носенето в училище на домашно приготвени сандвичи. Каза, че в тяхното училище няма такова нещо. Много деца си носят сандвичи и никой не им се подиграва. Става въпрос за 32-ро училище.

  PeaceТочно така е,в повечето училища никой няма да ти се подиграва че си носиш сандвич.Дори малките предпочитат,вместо да се блъскат с големите ученици докато свърши междучасието,да си вземат нещо от вкъщи и да се нахранят на спокойствие.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 654
Моята дъщеря е в 4-ти клас. От лавката си купува само мин.вода, солетки или морена. Давам и по 1-1.50, които много често и остават, защото си носи от вкъщи сокче в кутийка, нещо сладко и плод. Всякакви там гърмящи бонбони, дъвки шок, чипс и прочие "изкушения" сама ги е отхвърлила Peace

# 89
  • Мнения: 260
Моят син е в 4 клас и си купува всевъзможни химии.Нестава да не му давам пари.Но напоследък се е ограничил,защото си събира пари.Но поедно време имаше болки в стомаха,които смятам ,че се дължат именно на това което яде в училище

Общи условия

Активация на акаунт