Детската градина и училището - обич или омраза?

  • 2 013
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 506
И двамата ходят по-скоро с нежелание, с много уговорки. Дъщеря ми не може точно да обясни защо (имам известни подозрения, че донякъде копира брат си), но синът ми има някои съществени възражения, които в общи линии трудно могат да бъдат разрешени - не иска да спи на обяд (по принцип не спи вкъщи), шумно му е, не иска уроци, такива работи. След ваканцията тръгна уж с желание, с уговорката, че този месец ще го взимам на обяд, изкара три дни вдъхновен, че си вижда приятелите, но още от вчера започна да се пазари да не ходи...
Може да обичат градината, разбира се. И за двамата знам каква детска градина би им харесала, знам и колко часа седмично биха прекарвали там с удоволствие, но трудно може да се организира на този етап. Затова положението в момента, независимо от всички гимнастики - ходят по задължение, с уговорки и т.н.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Не бих казала, че си обича градината, поне засега.  Твърди, че харесва госпожите и децата, ходи без пазарлъци, но го прави защото трябва. Предпочита да си е с нас или с баба си.

# 17
  • Мнения: 2 960
дъщеря ми ходеше с голямо удеволствие на детската градани.Първите дни на първи клас ,като всеки преход-са необичайни ,децата малко се стресират и им се искат повече игри....но зависи от хората покрай тях дали ще заобичат школото.

# 18
  • Мнения: 8 244
Синът ми ходи с голямо удоволствие на ясла, а вечер ние я заключваме  Mr. Green. Като кажем, че отива на ясла започва да подскача от радост: "Ясла, ясла". Уговорките сутрин са, че има голямо желание да тръгва с големия камион.
Аз лично много спомени нямам дали съм си харесвала яслата и градината. Градината май много не я харесвах, че ме караха да спя следобед. Иначе училището си го обожавах - от първия учебен ден в 1-ви клас, та до абитуриентския бал. Всяко лято в края на ваканцията, вече нямах търпение да дойде 15.09. Дано след време и синът ми да е така.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
...А ти защо се интересуваш точно от това?

Честно казано отговорите ви ме изненадаха. Аз почти не познавам дете в БГ, което да ходи на училище или градина с желание и удоволствие. Всички чакат ваканцията да дойде, правят уговорки да не ходят, сутрин плачат и прочие...
Правя паралел с деца ходещи на градина и училище извън БГ, които буквално страдат, когато са във ваканция или поне тези, които аз познавам.

А попитах, защото за мен най-важното за едно учебно заведение е, детето да ходи там с удоволствие и желание. Дъщеря ми казва, че иска да отиде на градина, вечерта преди първия учебен ден след ваканцията, даже ме молеше да отидем само да види градината, но... положението не е същото като ходи там. Казва че предпочита да си прекарва времето с мен или баща си и у дома.

Аз самата мразех градината и недолюбвах училището.

# 20
  • вкъщи
  • Мнения: 704
За детската градина малко трудно свикнаха учителките-там не можах да избирам при кои да са.В  у-ще попаднаха на страхотен педагог много си я харесват и с такова желание ходят на у-ще .В къщи само слушаме г-жата това каза  г-жата това направи.Много съм доволна от учителката- към всички се държи еднакво няма мои и твои.

# 21
  • Мнения: 2 479
Моите дребосъци ходят с желание. Има и редки изключения - ако предишния ден някой ги е ядосал там с нещо. Като цяло обичат да ходят.

# 22
  • Мнения: 3 034
голямата обича детската, но само ако не е в сборна група.
иначе си има приятелчета, обажда им се да ги кани на рождения си ден, който е през лятото.
обича си много двете госпожи, случвало се е да й домъчнее, да им се обадим по телефона и да си говорят по 1/2 час.

малката ще тръгва другата седмица, още нямам наблюдения.

# 23
  • Мнения: 46 557
Много обича градината. От първия ден, та до сега Crazy
Даже в началото плачеше събота и неделя, че няма да я водим, а сега като ходихме на море искаше да търсим градина, за да я запишем, докато сме там  ooooh!

Аз мразех градината  Blush

# 24
  • Oslo
  • Мнения: 659
И двамата ходеха с желание на градина(ясла), още от 1 ден - без плач, драми и уговорки. Сега големият е ще е 5 клас , не показва видимо притеснение от срещата с нови учители и съученици, просто очаква първия учебен ден с любопитство. Трудности с адаптацията където и да е никога не са имали, което ме радва.

# 25
  • Мнения: 1 526
Дъщеря ми много обичаше градината. Сега е във втори клас, но определено на у-ще повече и харесват междучасията.
Синът ми е страшно свободолюбив и не мога да кажа, че му е кеф в градината, защото го ограничават по някакъв начин.
Не реве и дори обича да ходи, но го приема по скоро като задължиние за съжаление.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Може ли да отговоря от свое име?

Мразех и ДГ, и училище... до гимназията, но това не означава, че ми е липсвало през ваканциите или нещо подобно - напротив. Там са ми харесвали определени хора - които съм срещала и през ваканциите, и до сега...

# 27
  • UK
  • Мнения: 1 334
Дъщеря ми обича да ходи на детска градина, но разбира се, ако има избор ще си остане с мен вкъщи или където и да е.
По нейни думи най-добрият вариант е тя да играе с дечицата в градинката, а аз да стоя на пейката и да я гледам  Grinning
За училището е категорична,че няма да ходи  Laughing, понеже учениците не си играят,а само учат.
Аз мразех да ходя на градина, но на училище ходех с голямо желание.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт