Леле, колко са големи ОКТОМВРИЙСКИТЕ кореми!

  • 14 297
  • 294
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 217
Казват, казват Simple Smile На срещата оня ден Съни поясни, че като излизат раменете на бебето, все едно с нож те режат...

Малее, това не съм го усетила... дали защото се получават разкъсвания?...  Thinking

Аз нямах разкъсвания предния път, може би затова съм го усетила само като гигантско разтваряне и изплъзване...

# 286
  • Мнения: 80
  Аз да ви кажа честно раждах преди 8 години,а човек не е устроен да помни болката.Помня само че ме боляха самите контракции и то накрая вече (първоначалните изобщо не са болезнени).А самото излизане на бебчо стана с три напъна.Главичката беше излязла още в предродилна зала и аз изобщо не съм разбрала (което значи че не ме е боляло).После ме преместиха на магарето и усетих излизането на раменцата като пареща болка,но то толкова ми беше изтръпнало вече,че да ви кажа честно не ми направи особено впечатления.още повече че веднага след това идва облекчаващото изхлузване на бебчо.Абе изобщо не е страшно и толкова болезнено,само не допускайте страха да ви скове и като напъвате стискайте очите и напъвайте долу  Hug.
 Дано съм била полезна.

# 287
  • София
  • Мнения: 368
Здравейте, сладурки! Сега се прибирам и бързам да ви прочета! Бебка пак се сдоби с малко подаръчета, ей, не мога да се сдържам....
Виждам, че вече знаете, че вече някой от нас са медиини звезди  Wink даже ни снимаха и ще ни изтипосат в списанието ама ние вече няма да сме с тумбачета тогава  smile3533
Днес и лекцията и презентацията бяха скучни, но това не ни попречи да си хапнем, пийнем и да си побъбрим! В четвъртък уговорката е да се чакаме в 10 часа пред страничния вход на ЦУМ ( този, който е от страната на Шератон ) в 10 часа,не по - рано защото магазина отваря в 10 часа и лекцията ще започне най - вероятно към 10.30!
Честит рожден ден на Шики!  newsm59 Бъди много щастлива и обичана жена и мама!
mylili, за болното гърло момичетата са ти казали вече изпитани лекове! Пожелавам ти бързо оздравяване!
Пуки, браво на твоя малчуган!
Параход, благодаря ти за снимчиците! Ма много сме хубави, нали?!  smile3521
Да се похваля току що ми донесоха матрака на бебка, този на Магнифлекс, който ви показах вчера! Чудя се дали трябва да слагам някакъв протектор, хавлиен чаршаф с ластик върху него преди да постелям чаршафчето на беба  newsm78  

# 288
  • Мнения: 80
  Искам да поясня,че въпреки 4кг бебе което родих,аз също нямам разкъсване,просто усетих едно парене като излизаха раменете Peace.

# 289
  • Мнения: 144
Болят контракциите за получаване на разкритие. Все едно ти режат корема с нож. Имаш чувството , че ще ти се разцепи корема. Самите напъни по излизането въобще не болят. Малко гадно звучи, но все едно ти се ходи до тоалетна, ама много ти се ходи Joy Joy Joy

Аз предишния път нямах шевове така че не ме болеше самото раждане. Чувала съм, че самото разкъсване боли, и шевовете също. Мен предварително ме предупредиха, че трябва да слушам много внимателно при напъните. Като ти кажат напъвай - напъваш, като ти кажат спри - спираш. Те през това време го обръщат като свредел и по този начин няма разкъсвания. Ама го обясних. newsm78 newsm78 newsm78

# 290
  • Мнения: 817
Ей, момичета страхотни сте   bouquet Благодаря на Пуки, feel_u,  alliss3, sunny_77 и каран за поясненията, относно техните раждания.  Heart Eyes Направо сте като една безкрайна енциклопедия за мен. Hug Аз все се надявам да родя с упойка, но откакто ме отразя моя лекар ми се иска и да имам някаква психическа подготовка и за болезнено раждане.

galinaig, обади се като дойде в София, за да направим една срещичка  Peace

# 291
  • Мнения: 217
Мацки, сега правя една странна манджа в гювеча, наистина много странна, тип "слагай квот' намериш", ако става за ядене, ще дам рецепта. Честно казано, винаги си представям предварително какъв ще е вкуса като готвя нещо ново, но в днешното съчетание на продуктите хич не ми е ясно какво ще излезе...

 Искам да поясня,че въпреки 4кг бебе което родих,аз също нямам разкъсване,просто усетих едно парене като излизаха раменете Peace.

И моят си беше голям - 3, 700 кг, което си е доста за моята структура.... Но вече се убедих, че важна е еластичността на тъканите, а не размера на бебето или колко е едра жената. Моя приятелка роди 2,500 кг мома и пак не отърва шевовете.

Другото ми наблюдение е, че който е родил веднъж голямо/малко бебе и следващия пшът ражда такова (освен ако в единия от случаите бебето не е било, примерно, недоносено, с отлепена плацента, преносено и др.)

Сев, казват, че не усещаш напъните добре ако си с упойка... Ама да ти кажа, аз метнах докторите, че усещам напъни, просто бях чула, че казват, че разкритието е 10 см и ги извиках да ме водят в родилна.... Не знам какво е напън, просто като ми казваха: "Напъвай", напъвах  Mr. Green

# 292
# 293
  • Мнения: 80
  galinaig, докторката се казва Петра Семерджиева,млада и енергична жена.Даже моя син като я видя и вика :Мамо ма тя е колкото теб,а аз си мислех че като е докторка ще дойде някоя баба  Joy.

# 294
  • Мнения: 7
здравейте
честит рожден ден на Шики много щастие и любов и много бъдещи излети по палатките Simple Smile
за раждането и аз като питам моите приятелки всички казват че самото раждане не боли само контракциите. аз напоследък се замислям да раждам без упойка ама ще видим какъв герой ще съм. че пак от тези разкази на приятелки казват че с упойката изобщо не могат да напъват и акушерката им викала давай. а те как да дават като не си чувстват тялото от кръста надолу та незнам.
аз да ви се оплача от 2-3 седмици имам постоянна полка в срамната кост-преди доста време някои от вас се оплакваха че имат такива болки ама да ви питам имате ли още и дали е нормално-все едно яко съм се натъртила там и много боли-не мога да си обуя гащите  newsm78  и кръста вече почва да ме боли и съм като бабичка

Общи условия

Активация на акаунт