ЗА колко дни стават изследванията за яслата

  • 19 711
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 181
На мен не са ми искали васерман Peace

# 16
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
И на нас не са ни искали Васерман.

# 17
  • Мнения: 239
Да попитам и аз нещо Embarassed

Изследванията се носят в деня в който детето тръгва на ясла/ДГ или по-рано?
Идеята ми е дали резултатите триабва да са валидни към датата на тръгване или валидни към датата на подаване на докум. в ДЗ.

Незнам дали се изказах правилно дано ме разберете Embarassed

Мерси предварително за отговорите  bouquet
 

# 18
  • Мнения: 239
Между другото и на нас ни искат Васерман

# 19
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Важна е датата, от която детето започва да посещава детската ясла, защото от тогава е в контакт с другите деца.

# 20
  • Мнения: 224
На нас дори кръв и урина не ни искаат. Така като чета, чак ми стана странно. А за давността на останалите, директорката каза че е месец.

# 21
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Цитат
(2) При постъпване на детето в детска ясла родителите представят:

1. личната амбулаторна карта на детето от детската консултация (когато в нея се води отделна карта) или епикриза за здравословното му състояние;

2. еднократен отрицателен резултат от изследване за патогенни чревни бактерии (шигели, салмонели) и чревни паразити, а за децата до 1 г. - и за ентеропатогенни бактерии Ешерихия коли. Изследванията трябва да бъдат извършени в 15-дневен срок преди постъпването на детето в яслата;

3. изследвания на кръв и урина, извършени в едномесечен срок преди постъпване на детето в яслата;

4. изследване с отрицателна реакция на Васерман за родителите, извършено в шестмесечен срок преди постъпването на детето в яслата.

От ТУК Само че от ОДЗ-то на мен не са ми написали да им трябва кръв и урина

# 22
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
  Гита Ог, това е   Информационна система за обслужване на детските градини. Изследванията за яслите и градините са различни.

# 23
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
  Гита Ог, това е   Информационна система за обслужване на детските градини. Изследванията за яслите и градините са различни.

То отгоре си пише: При постъпване на детето в детска ясла родителите представят:
.....


За градина не се иска Васерман

# 24
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Извинявай! Явно не съм прочела внимателно. Медицинските бележки, които ние представихме се различаваха от описаните в тази наредба.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
За градина Васерман не са ни искали, а мисля, че и за яслите отпадна. Но явно навсякъде е различно и трябва да се провери на место.

Общи условия

Активация на акаунт