Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Освен всичко друго - и шапка за главата Simple Smile
В резервните дрехи аз слагам повечко гащи (защото има пропуски още), 1 комплект къси панталони и тениска и 1 комплект дълги дрехи, ако захладнее.

# 16
  • Мнения: 14 133
Освен всичко друго - и шапка за главата Simple Smile
Да, за летните жеги е задължителна.  Wink

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
И при нас искат същите неща- хав. кърпа, пантофи, пижама, резервни дрехи по твоя преценка и шише с вода, надписано с името ...

# 18
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Вътрешни обувки според сезона, с пантофите им е трудно да тичат
Хавлиена кърпа
Пижама - тези двете си ги взимаш всеки петък за пране и носиш понеделник
1 комплект дрехи + шапка + нещо горно ако захладнее случайно - стоят си в раницата
Веднъж месечно носим тоалетна хартия + салфетки, когато се сетя - течен сапун /някои деца го предпочитат/, както и пакет мокри кърпички, казват ни като свършат, на всяко дете е надписан.

На родителската среща ще ви покажат какви материали ще ползват и колко пари трябва да дадете за тях. Ако имат нужда от нещо друго - също ще ви кажат.

# 19
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 802
И ние следващия месец ще сме в първа група. Ще трябва да нося повече гащички и панталонки защото те ходят до тоалетна не в гърнета а на "дупки". Ще трябва да кляка и да си държи дрехите за да не ги измокри, но това ще е трудна работа особено в началото.

# 20
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 837
Мили мами, разбирам притесненията ви, защото и аз съм минала по същия път. Като се сетя как до последната група синът ми се тръшкаше и ревеше...... а после в училище искаше да се връща пак в градината. Иначе за необходимите вещи - всяка градина има своите специфични изисквания. В някои раниците с достатъчно количество дрехи се носят в понеделник и в петък се взимат обратно. В нашата градина раниците се носят и взимат всеки ден - така всеки може да види дали детето няма нужда от подмяна на някоя дреха или пък са намокрени пантофите. Желателно е пантофите да са с добра подметка и да са без връзки (с лепенки тип "котешка лапичка"). Защото в тоалетните има вода и е възможно да се намокрят децата. А тоалетните наистина са клекала с дупки (по изискванията на РИОКОЗ във връзка с дезинфекцията). В началото децата имат един специфичен страх - да не паднат в дупката, но това лесно се преодолява (с помощта на персонала). Нека в раничките да има достатъчно дрехи за преобличане (дори и в голяма група) - случва се да се намокрят, да повърнат или да разлеят нещо върху себе си.  При нас в понеделник се носи пижама и малка хавлиена кърпа за ръце, които в петък се взимат за пране. Дрехите да са съобразени със сезона и да са удобни за обличане от самото дете (панталоните да бъдат с ластик по възможност; дрехите да не са прекалено тясни). Може да улесните децата си като избягвате ежедневно да им слагате дрехи с тиранти или пък много копчета. Когато в групата са 20-25 хлапета, не винаги може всички да се видят като ходят да пишкат. И когато клекнат във WC-то - тирантите са във водата. Или пък докато се разкопчеят - и се напишкват. В първа група лелките и госпожите помагаха на децата,но постепенно трябва да се научат сами да се обслужват. Иначе носим сапун, 1 ролка тоалетна хартия и 1 пакет салфетки всеки месец, а когато има нужда - по 1 пакет мокри кърпи. Малко се поувлякох в писането, но дано да съм ви била полезна. Ако се сетя за още нещо или пък някой има въпроси - да пише.

Общи условия

Активация на акаунт