Паркирайте камилите отпред - арабски мами чакат ви с шербет! - 76

  • 19 785
  • 294
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 18 088
Хей момичета, не става така! no no noКъде се изгубихте, сянка ли търсите?!

Ето предлагам ви сенчица под чадърчето, сядайте и почвайте да писателствате! Wink
Тъкмо се видях свободна за малко в службата и си рекох, че веднага ще си уплътня приятно времето с вас, ама нееее, вас ви няма никакви.. Cry

# 31
  • Мнения: 800
Tеди, аз съм тук  Hug  дай да подхванеме раздумка

# 32
  • Мнения: 465
Привет, привет   bouquet

Тук е настанало голямо затишие.. Друг път като отворя и се притеснявам колко имам да чета Simple Smile Мушкам се под чадърчето на Теди, ама май няма никой на сянката Sad

Момичета, може ли да ви помоля за малко помощ  Embarassed Искам да изненадам моя младеж като му кажа нещо на арабски.  Embarassed Той няколко пъти ме учи на разни малки думички, но се тревожа, че няма да го докарам до смислена фраза. Мога ли да му кажа следното: "Marhaba habibi Simple Smile Kefek?" Или не е граматически ок? Приемам алтернативни предложения  Hug

Усмихнат ден на всички!  Flowers Four Leaf Clover

# 33
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
привет, фенки на арабския 4ар!пия си кафето и си мисля, къде забегнаха вси4ки! то тука сука днес е  супер сносен, да не сте се загубили из него! newsm78 Mr. Green
по-едри4ко да е 4адър4ето теди, да не ни напе4е гърбовете! Partyно ми хареса беседката, напомни ми на тази на деска и добре са огладени камъните! аз ценя довършителните работи! Mr. Green
кате ш, как сте там? newsm78 Peace
 латеа, кажи му го! кажи и мута3лик и ще му се разтупти сърцето! Mr. Green
деске, къде си ?как са зъбите? даяна какви ги ръси и щурей ли ? Crazy
после пак,лек ден!   bouquet

# 34
  • Мнения: 206
Мдаа, голяма тишина настана. Тука се позахлади, поне ветрец има вече и не е толкова жежко.
Иска къде си, какво стана с ученето, избра ли нещо?
Кате успокоиха ли се нещата из къщи? То като ти дойдат новите гости, ще си забравиш старите кахъри Simple Smile
Мароканско Кате и ти се покри нещо с много работа...
Деси неразбрах пада и те се път към България това лято или съм забравила...
Снощи в това предаване за Египет даваха и бг фирмата Алма тур дето прави пътувания до Египет и ги питат дали има интерес на египетски туристи към България. Човека се чуди какво да каже Simple Smile щяло да има ама в бъдеще, евентуално....
Но имаше добра новина, че планират да възобновят редовните полети София - Кайро
Аз като пътувах 1998 все още такива полети имаше и моето хабиби беше ми взело билет за бизнес класа. Беше ми и първо качване във самолет. До мене пътуваше един египтянин от Александрия, който се прибираше от САЩ чрез транзит през БГ и ми показваше снимки на жена си, която беше унгарка, ама тя си беше там в Александрията.
А срещу мене беше седнал Евгений Бакарджиев, който тогава беше министър на икономиката или нещо такова, та с правителствена делегация отиваха на селскостопанско изложение в Кайро. И на мене като ми стана лошо по едно време, едно повръщане, мале мале голяма излагация падна, а край мене само мъже бяха и то хубави мъже Sad даже и стюард имаше, не стюардеса  Joy
Та такива спомени са ми останали от първия ми полет със самолет и тогава си пожелах все в бизнес класа да се возя  bowuu
ама на връщане беше кошмар, самолета беше допотопен няма бизнес, няма 1-ва класа и така миришеше на чесън, щото имаше някаква пратка (товарна, де) Нали внасяме чесън от Египет, за срамотиите.... то сега гледам и картофи внасяме даже...
Айде казах си мойта приказка под чадърчето. Сега сте вие, разкажете някои интересни моменти от самолетните си пътувания насам - натам Simple Smile

# 35
  • Мнения: 100
едно поздравче от мен за добър ден  Party

Много интересна тема подхвана Надето... за самолетните преживявания... аз като нямам-само ще чета...


 Мога ли да му кажа следното: "Marhaba habibi Simple Smile Kefek?"


 Joy  Много забавно - кажи му бахабик ктир йа омри лалабад  Heart Eyes


 латеа, кажи му го! кажи и мута3лик и ще му се разтупти сърцето! Mr. Green


Марсииии... ах ти жено  Joy Не забравяй, че момичето надали е наясно какви звуци символизират 3, 7 и 9 в арабските думи.... то и Амр Диаб не е Амр ами е 3мр ама тва е друга тема...  Crazy

# 36
  • Мнения: 465
Момичетаааа Simple Smile съвсем ме объркахте Embarassed  Hug

Кажете ми какво означават тези неща  Embarassed Много ви моля Simple Smile

бахабик ктир йа омри лалабад

и

мута3лик?

Цяла сутрин ровя в нета да измисля някоя велика фраза  newsm78

Мерси в аванс  Hug

# 37
  • Мнения: 112
здравейте  bouquet
надявам се настроението при всички да е на макс Hug
и аз да се вкл'ча с моите познания по арабски Mr. Green ана мажнун хаббик(ако е вярно де) означава луд/а съм по теб Mr. Green
вчера излизахме с дезъртката много е точна,супер момиче  bouquet
дано някой път да си направим една варненска среща Grinning
лек ден....

# 38
  • София
  • Мнения: 18 088
Eто ме пак под сянката, слава Богу се наблюдава раздвижване Wink
Латеа,
Виж дали този линк ще ти свърши работа?http://www.travlang.com/languages/cgi-bin/langchoice.cgi?lang1=b … bic&page=main
Верно, че разговарникът не съдържа любовни излияния, ама за тях на помощ сме ние... Ето ти едно предложение:
Кифък, я омри?ИншаАла мапсут.Бахабък джидан, я хабиби, ярет шахър тиса иджи бсура, ашан мустаджла ашуфък.
Което ще рече:Как си миличък?Надявам, се че си добре.Любов моя, обичам те много и се надявам септември да дойде бързо, тъй като съм нетърпелива да те видя отново..Разбира се, с уговорката, че  изказът е напълно разговорен..
Интересна темичка за пътуванията със самолет сте подхванали...Аз нали винаги в самолетите съм с 1,2 или 3 ремаркенца/щерките/, та изпълнения от тяхна страна никога не липсват... Laughing
Първият път, когато голямата щерка летя със самолет, направо ме подлуди...Последният излиташе по разписание в 16,15 часа, а нея като я обхвана параноята, щяла да закъснее и съответно висяхме в салона за пътници близо час и половина, вместо да си разглеждам аз Free shop-овете  CloseСамата нея я хвана скуката, ама вече нямаше връщане назад..Само ние двете и една баба с бастун толкова бяхме подранили.Имаше една такава машина-автомат, от която с пускане на монети си закупуваш разни напитки..Как ги пусна  девойката на два пъти по 2 ЕВРО не знам, ама напитки така и не получихме Sad
Още по-зле бяха нещата с един полет от Атина дотук преди 2-3 месеца с една от близначките.Точно преди да тръгнем за летището, една българка, работеща в Атина, имаше неблагоразумието да говори пред нея, колко се страхувала от полети и как самолетите често падали.. #Cussing outПознайте, какъв беше ефектът от тез нейни думички..Както и да е самолетът на Bulgaria Air излетя, страхливката и тя в него. Беше въз мизерничък, с тесен коридор между седалките...Последното го казвам неслучайно.Стюардесите тъкмо ни сервираха напитките и манджарето, подминаха ни с количката и изведнъж диването казва, че му се ходи по  голяма.....Опитвам се да я убедя да постиска до кацането, все пак до София оставаше по-малко от половин час..Да, ама не става PartyНакрая й казах да стане и да отиде сама, тъй като не мога по никакъв начин да премина през количката и тесния коридор с моите габарити..Става тя от раз и сокът от масичката пред нея се разлива, ама не къде да е ...а върху мен.И с това се примирявам..След малко се връща, уж приключила.Тресе я обаче ситната истерия, че неколкократно се пробвала с пускането  на  производството, ама не успяла....Горката, откъде да знае за понятието химическа тоалетна и принципа й на действие..Е, поуспокоихме се накрая и кацнахме. Mr. Green

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 14:17 от sarated

# 39
  • Мнения: 100
Латеа, извини ме - бахабик ктир йа омри лалабад означава много те обичам, живот мой, завинагиEmbarassed

А Марси да ти каже какво означава мутайлик  Party  Flutter Aaaaйде, от мен да мине - умирам за теб означава  Heart Eyes
Абе той тоз младеж не ти ли говори на арабски...???  newsm78
Марси може да напише още неща - да понауча и аз  Party

Лили, като пращаш самолетите - прати и билетите деееееееее  Mr. Green

Момичета, благодаря за овациите покрай новата тема... но искам да споделя, че Абра даде едно рамо за заглавието, така че - овациите са споделени и с нея  Hug

Пожелавам ви прохладен ден!!   bouquet

# 40
  • Мнения: 113
Привет  Hug
Вени- не си само ти, драга- и аз драйфах на първото си пътуване със самолет. Шест часа издържах до Кабул и точно когато колесниците се спуснаха на летището и ...  Embarassed Мани- мани, голям срам брах и аз, ама какво да направя. Всъщност, още като излетяхме и на 10-тата минута вече ми се виеше свят, след половин час вече се чудех как ще издържа толкова дълго време в тази машинка. То моето прилошаване повече от страх беше- хиляди мисли ми минаха през главата, в съзнанието ми все беше как самолетите се забиват в кулите- близнаци в Ню Йорк. И се питах; "Ами ако този, който управлява нашия самолет е някой такъв фанатик?" /важно уточнение- пътувахме с афганистанските аеролинии "Ариана", за които предварително бях изчела милион предупреждения да не ползваме услугите им поради неблагонадеждност  ooooh!/.
Е...на връщане беше по- добре. Пак ми се зави свят, но се ядваше. А и пилотите и стюардите бяха едни красавци, като че ли избирани с конкурс за красота. Не спрях да им се възхищавам, деверът ми взе да ме майтапи по едно време  Blush

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 15:09 от nafasima

# 41
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
латеа, Mr. Greenмутаалик, с гърленото а е умирам за тебе!

# 42
  • Мнения: 206
Милена и аз така си мисля, че първия път си беше от страх. Следващите пъти не съм имала такива проблеми, дори понякога гледах и през илюминатора
А когато пътувах от Атина за София с мене имаше един по-възрастен от мене грък, поне 60г ги имаше. И определено искаше да направи впечатление и звъни по мобилния на някаква мацка предполагам, че беше от София и и вика как си, що си (на английски) не съм те чувал отдавна ама сега ще пътувам за България, искаш ли да се видим. Как е университета? А тя явно се дърпаше нещо момичето и той вика по едно време, трябват ли пари, прати ми банковата си сметка, че да ти пратя  #Crazy  #Crazy И изведнъж разговора стана по-интимен и любвеобилен  Crossing Arms Незнам той какво искаше да ми покаже с тази демонстрация, защото през цялото време хвърляше поглед да види дали следя разговора, но на мене ми стана гадно, че едно 20 - 25г. се занимава с такъв възрастен мъж (който и аз не бих погледнала) само защото я попита за банковата сметка  #Cussing out
Незнам защо се сетих за тази случка сега, ама тогава наистина се почувствах доста гадно...
Рали пратих тези арабски думички на един човек и оооо небеса, веднага имаше ефект  Embarassed  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 14:27 от Nadia Jasem

# 43
  • Мнения: 3 804
въх 4ак треска ме тресеше-в4ера се оказа 4е имаме повреда в телефона-ние нали сме през модем,накарах мъжо да позвани на поправки-но от там казаха 4е 4ак днес ще го оправят  #Cussing out,проработи телефона,да ама спря тока  #Cussing out #2gunfire,и едва до4аках да се залепя за компа
та зна4и аз правя 2 в 1  Laughing-оправям един зъб и вадих мъдрец,и утре пак сме на посещени при -тотор нан-доктор аснан-зъболекар hahaha,и още един бисер от Даяна-влизаме в 00 там,и Даяна замръзва-няма гърне и апо4ва да се дърпа-не ще падна в дупката  Joy Joy Joy
светле никога не съм имала проблеми с децата-в БГ бяха и на градина,но пък и те не се отли4ават видимо от другите деца там-а и имената им не се свързват от останалите с арабския свят-Самара е по лесно,по скоро и казват Тамара,а виж с произнасянето на Муфида има проблем-но и това не го свързват с традицонните арабски имена,да видим каква ще е реакциата към дреби
вени още не сме определили дата,но и първо да си свърша зъба и след това

# 44
  • Мнения: 85
Здравейте, момичета! smile3525

Предварително се извинявам, че не успях да дочета предната тема и бързам сега поне да се включа. Децата тъкмо заспаха.

Видях, че ме издирвате - та да ви дам отчет.
Ние заминаваме утре следобед. Запознатите знаят, че всеки четвъртък има полет до Бейрут.
По този повод тук трябваше да се свършат още много неща. Тъй като не съм много сигурна колко време ще остана този път. Още повече, че не сме си ходили повече от 8 месеца.  В Бейрут имам намерение да стартирам още един бизнес, така че в понеделник ни се наложи да ходим и до Пловдив на две срещи. Естествено с децата. То там още по-голяма жега от София и не се трае, но се справихме. Доволна съм. Сега да видя какво ще направя в Ливан. В тукашния офис разпуснах всички да почиват Naughty до второ нареждане. Така и така при нас сега е мъртъв сезон и всичко може да се контролира в движение и чрез Интернет.
Аз в Бейрут имам Интернет постоянно, и ще мога да ви пиша. Друг е въпросът колко ще имам време.
Мисля все пак и да почивам.

Ра и Абра, темичката е много сладурска. Добре, че камилите ме ориентираха кой път да поема.

За самолетите, ние обичаме да летим и досега някакви изпълнения особени не е имало. Преди няколко месеца нали си ходихме до Гърция и малката добре го прие. Сега предполагам пак ще е добре. Само на връщане този полет в 3.30 през нощта хич не го харесвам.

Само аз веднъж като отивахме на едно състезание в Бразилия и нали трансфера е през Мадрид, та малко след като излетяхме от Мадрид се установи, че има проблем с единия мотор и малко повисяхме, пък накрая и се върнахме в Мадрид. Praynig Интересното беше, че не ме е беше страх. Не знам, аз не съм от плашливите. Но да не забравяме, че все пак тогава нямах деца.

elisinia, радвай се, че детето ти вършее, а не болнее! Да е живо и здраво е най-важно!

Приятен ден, мили мои. Дано успея да се включа отново преди да тръгнем. Багаж още не съм готвила. Утре ще я върша таз задачка, че ако почна от днес се създава една суматоха и... 
Kissing Heart Kissing Heart Kissing Heart И отдавна не съм ви казвала, ама да знаете не съм си променила мнението:
СТРАХОТНИ СТЕ

Аз също не съм преживяла някакво по-специално отношение към децата. И двама са с френски имена. По-скоро хората проявяват интерес откъде, защо? За малката само в болницата предположиха, че бащата не е българин, защото аз съм светла, а тя е по-мургава. Но чак пък толкова.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт