Мнение за 133 СОУ - София

  • 128 295
  • 413
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 3 695
Съгласна съм- между двете и като основен език Руски- 133

# 376
  • София
  • Мнения: 2 849
Доколкото ми е известно, в 32-ро няма първи руски. Има само в 133-то и в 119-то.

# 377
  • София
  • Мнения: 4 352
Аз говоря за 2ри език руски, 1ви английски

# 378
  • София
  • Мнения: 2 849
Аз говоря за 2ри език руски, 1ви английски

Ами тогава Ви съветвам да изберете по-близкото и удобно за детето Ви като локация училище. Лично за мен 133-то си заслужава само при първи РЕ.


И още нещо, има много други варианти в първи АЕ и втори РЕ. Ако детето Ви мечтае за по-елитно училище, пишете на първо място най-желаното място, не се програмирайте предварително за къде ще стигне и за къде няма да стигне балът.

# 379
  • София
  • Мнения: 795
От тези двете, което по-удобно за детето.

# 380
  • гр.София
  • Мнения: 4 160
Светулчица,изобщо не се колебайте да пишете английската паралелка.( Та дори и френската) Почти нямам забележки по отношение на обучение и атмосфера в училището.
Вече как ще подредите училищата,вие ще си прецените.  Имай предвид,че  към момента за 3-ти  профил след 10 клас в училището,освен двата чужди езика се избира между предметите  Химия,Биология,История и География.
В 32- ро ,мисля, има и други.
Също,може да изчакате да изнесат статистиката за оценките от ДЗИ по училища , вижте резулатите и преценете.Успех!
Пп. По отношение руския като втори ако се гони добро ниво няма да мине без допълнителен курс или учител.

Последна редакция: вт, 13 юни 2023, 12:18 от blanc

# 381
  • Мнения: 214
И аз се чудя как да подредя 32 и 133, тъй като в първото има шанс само за френски и руски като втори език (т.е. и в двата случая ще е първи АЕ и втори РЕ). Може ли да споделите дали е много натоварено, учителите много ли изискват, към руския език като втори дали ще са много взискателни (все пак е руско училище, а и в 11 и 12 клас ще се учи много часове). Колебанията ми са главно между тези и 7 СУ, където вторият език може да е испански (по-желан, за разлика от руския), но пък ако не се държи особено на ученето и няма предмети на езика няма да е на същото ниво обучението. Детето пък иска съвсем друго училище, но само защото си е свикнало там. Благодаря на всички!

# 382
  • София
  • Мнения: 2 849
Не мога да кажа нищо за руски като втори, но от много близка моя роднина знам, че 7-мо в момента е много зле. Дисциплина, преподаване, учене, всичко.

# 383
  • гр.София
  • Мнения: 4 160
По мое мнение ,по руски ( като втори) вървят неамбициозно и бавно . Все пак са си минали учебника. Но различните паралелки и випуски са с различни учители.Т.е нашата няма да е на новите.
Актуализирам се за предметите на АЕ. Сега говорих с дъщеря ми, оказа се, че философията в 10 клас я учат изцяло на АЕ. Тази година дойде учителят,работят по негови материали,учебникът останал непипнат.

# 384
  • София
  • Мнения: 795
Не мога да кажа нищо за руски като втори, но от много близка моя роднина знам, че 7-мо в момента е много зле. Дисциплина, преподаване, учене, всичко.
Имаме две познати деца там и се чувстват чудесно. Намерили са среда, приятели и т.н. Мисля да го пиша, балът на детето ми е точно за там. За съжаление няма да успее да остане в 133 с АЕ.

# 385
  • Мнения: 4 263
Здравейте, в 1-4 клас какъв език се учи и по колко часа?На смени ли са децата?Занимални има ли, задължителни ли са?Как са отделени малките от големите?Благодаря!

# 386
  • гр.София
  • Мнения: 4 160
До 4 клас се учи само руски. 3 чАса седмично в 1 клас, 5 ч във втори клас, по 5.5 чАса в  трети и четвърти клас.
( В сайта на 133, раздел Документи,после Нормативни документи за 2022-2023, Първа част) А в раздел За учениците има полезно инфо за организацията на деня по випуски.
https://133sou.com/za-uchenicite/sedmichno-razpisanie.html

Първи клас са само първа смяна,от 8.20, а втори само втора смяна. По- натам- на смени.
Занималнята не е задължителна.Но има за всички желаещи.
С гимназистите се разминават в етажите. Но не са напълно отделени.
Възможно е гимназиален клас да дели стая с 4 клас и никога да не се засекат.

# 387
  • София
  • Мнения: 795
1 и 2 клас си имат отделно крило на етажа, на който е администрацията и учителската стая. До обяд учат първи, след това влизат втори.

# 388
  • Мнения: 3
Здравейте, моля за актуална информация за гимназиален етап в 133то училище.
Има ли изпити по изучаван език със сертификат в края на годината ?
Благодаря!

# 389
  • София
  • Мнения: 2 849
Здравейте, моля за актуална информация за гимназиален етап в 133то училище.
Има ли изпити по изучаван език със сертификат в края на годината ?
Благодаря!

Лично аз не съм чула за такова нещо.

Общи условия

Активация на акаунт