Порцеланови фасети - 2

  • 216 947
  • 760
  •   1
Отговори
# 720
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 116
Изобщо не е задължително. Ще ги направят с вашия цвят. Simple Smile

# 721
  • Мнения: 3 087
Каква е поддръжката на бондинга , колко често се налага?

# 722
  • Мнения: 3
Да,Златка Райкова  там ги е правила,но като цена 650 лв на зъб не е ли малко прекалено,не  знам,нямам идея затова питам...
Мой познат зъболекар ми сподели, че на повечето места качествените порцеланови фасети са между 700 и 1000 лв на зъб...

# 723
  • София
  • Мнения: 1 759
Скъпички са фасетите.
Е верно трайни,но...
Аз първо ще опитам с бондинг при др.Ситновска.

# 724
  • Мнения: 610
Моите фронтални  са с множество обтурации  и са умъртвени и даже може би по- удачно ще бъде коронки да сложа

# 725
  • Мнения: 3 096
Какво може да се направи за преден умъртвен зъб, който е оцветен? Правих избелване преди време - отваря се зъбът, почиства се наново, маха се запълващият материал, който е довел до оцветяването, и се слага избелващо вещество. По стечение на обстоятелствата ми сложиха такова избелващо само един път, а имаше нужда да се повтори. И сега въпросният зъб е една идея по-тъмен от другите.

Следях преди години темата, тогава пишеше един зъболекар от Варна, не знам дали все още е активен, но не ми допадаше идеята да се изпили здрав зъб, макар и умъртвен. Сега обаче съм готова да се жертвам, защото усмивката ми е разтегляне на устните, така че да не се виждат зъбите Grin Не си харесвам усмивката, защото зъбите са ми сравнително големи Smiley Та, надали ще започна да се смея и усмихвам нормално дори и да се коригира цветът Grin

Имам нужда и от избелване, за което преди години също бях много против, но ето че сега съм съгласна и на това Grin

https://i.postimg.cc/GmVtYjYB/IMG-20210601-204937.jpg

# 726
  • Варна
  • Мнения: 334
Какво може да се направи за преден умъртвен зъб, който е оцветен? Правих избелване преди време - отваря се зъбът, почиства се наново, маха се запълващият материал, който е довел до оцветяването, и се слага избелващо вещество. По стечение на обстоятелствата ми сложиха такова избелващо само един път, а имаше нужда да се повтори. И сега въпросният зъб е една идея по-тъмен от другите.

Следях преди години темата, тогава пишеше един зъболекар от Варна, не знам дали все още е активен, но не ми допадаше идеята да се изпили здрав зъб, макар и умъртвен. Сега обаче съм готова да се жертвам, защото усмивката ми е разтегляне на устните, така че да не се виждат зъбите Grin Не си харесвам усмивката, защото зъбите са ми сравнително големи Smiley Та, надали ще започна да се смея и усмихвам нормално дори и да се коригира цветът Grin

Имам нужда и от избелване, за което преди години също бях много против, но ето че сега съм съгласна и на това Grin

https://i.postimg.cc/GmVtYjYB/IMG-20210601-204937.jpg
Най- консервативния начин е да се направи пак вътрешно избелване. Като втори вариант е фасета и на последно място е корона. Това е само на теория. Трябва да се види зъба и да се прецени спрямо състоянието му.

# 727
  • Мнения: 3 096
Благодаря за мнението. Бих предпочела фасета, ако е възможно, но трябва ли и на съседния зъб да се сложи фасета в такъв случай?

# 728
  • Варна
  • Мнения: 334
Благодаря за мнението. Бих предпочела фасета, ако е възможно, но трябва ли и на съседния зъб да се сложи фасета в такъв случай?
Не е задължително да се прави фасета на съседния зъб, но е доста по-трудно. Необходим е клиничен преглед и да се изговорят вариантите.
Хубав ден Simple Smile

# 729
  • Мнения: 3 096
Корекциите с бондинг или с фасети ви изглеждат по-естествени? На мен сякаш бондингът не ми допада, зъбите изглеждат изкуствени и някак удебелени.

Както е видно, аз още се подмотвам, но май се разколебавам за бондинг. Някой знае ли колко взимат за полирането и почистването на зъби с бондинг?

Междувременно, някой правил ли си корекции да сподели впечатления, а може и снимки Grinning

# 730
  • Мнения: 17
Фасетите си мислих, че е най-доброто решение, но скъпо удоволствие и какво става когато падне фасета на преден зъб!? Виждала съм бондинг правен в Чехия и направо останах без думи - прекрасна работа.

# 731
  • Sofia
  • Мнения: 26 467
Ако падне,пак се лепи 😁

# 732
  • Мнения: 2 049
Той бодинга се отчупва, отделно се полира през 6 месеца.Нищо не е вечно.

# 733
  • Мнения: 3 096
А колко струва полирането и почистването на зъб с бондинг? Ориентировъчно питам, за някакъв диапазон. И какво се случва, ако не се полира на 6 месеца? Губи блясък, оцветява се или друго?

# 734
  • Варна
  • Мнения: 927
Аз останах силно впечатлена от снимките на  резултати при бондинг в Фамилия дент Варна. Някой посещавал ли ги е, има ли лични впечатления?

Общи условия

Активация на акаунт