Работещи майки 2006 г. - тема 15

  • 19 749
  • 287
  •   1
Отговори
# 45
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Честит празник!
На този ден, преди . . няколко години и аз бях в редиците на абитуриентите. Обожавахме си почти всички учители, макар един от тях често да ни наричаше "господа вулгарни материалисти . . " . . по философия. И майка ми е била учителка. Аз трябваше да съм пето поколение в родата . . ама не.

# 46
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Снощи имаше ревю за Мини Мис нещо си  newsm78 Кандидатките от детските градини... Водещия обявява всяка участничка...:"Сега пред вас излиза И.... В.. Т....На 4 години от градина Р.....В свободното си време обича да играе " #Crazy #Crazy #Crazy Ега ти, аз си мислех, че друго не правят, а те в къщи сигурно като Пепеляшка ги карат да требят леща и боб, да пускат прахосмукачка, пералня и чак като свършат домакинските задължения, тогава - игра. #Crazy #Crazy Ееееее, ще ми се да пропусна тези удоволствия за дъщеря си, някаква елементарна госпожа да формира групички от "красиви момиченца - тип Барби" #Cussing out #Cussing out А не мога да ви опиша каква суетня - майки, татковци,лели, стринки,калековци - цялата налична рода, дошла да гледа малката фръцла, то снимки, то пози.... #Puppy dog smile3555
Сигурно аз съм сбъркана, знам  ли  newsm78

# 47
  • Мнения: 1 584
Добро утро,

аз да се обадя, че се завърнахме. Не ми се наложи да търся болница в Инсбрук Mr. Green

Изкарахме си страхотно, пообиколихме доста езера в района, всеки ден си правихме планински преходи от по 6-7км и сега ще почиваме от почивката Joy Снимки ще качвам следобяда Simple Smile

На вас - лека работна седмица!

# 48
  • Мнения: 1 336
Мини Мис ли  #Cussing out никога не бих си пуснала детето на подобно събитие  #Cussing out
Да ви се оплача свекърва ми гледа Михаил 5 часа и пак е болен  #2gunfire повече само на снимка ще го гледа  #Cussing out

# 49
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Кате, не се заричай! От личен опит ти го казвам. Не че не си търся оправдание да стоят децата при мен, но все ми се ще някой да гледа децата поне за 2-3-4-5 часа на седмица. Колкото са по-големи децата и по-малко боледуват, пък и нахитряват. Хванах Петьо с температура преди време, 37.2, и зачервено гърло, пък твърдеше, че е добре, само за да може да ходи на градина и на допълнителните им занимания. Не че аз не съм ходила на работа болна, ама за него рано, такъв работохолизъм.

# 50
  • Мнения: 1 584
Гер4о, какво стана - има ли развръзка?

Аз днес използвах, че Ясмин е на гледачка (оставихме я за 2 дни да ходи в седмицата) и ходих да ме подстрижат. Помотах се по магазините после - то било голям кеф така. Не бях излизала сама не помня вече откога Embarassed

# 51
  • Мнения: 1 270
Може да ми се смеете ама днес мъжо е водил Здравчо да му првят лятна прическа и като са го подстригали, в задната част на глават му е излезнала една лента от едното до другото слепоочие където косата почти му я няма и е много светла все едно че нарочно е направено.Сега като заспи ще му направя по обстоен преглед, ама се чудя дали да го заведа на лекар, чудя се какво да мисля, ама като се знам каква съм сигурно утре ще го заведа до докторицата.

# 52
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Ваня, добре дошла и ти в клуба на майките-хипохондрички  Hug Не се притеснявай,  детето ти си е наред, в главата ни  нещата не са  Laughing
Майраааа, завиждам ти, почини си, сега ти се е паднало. Peace
Аз едва гледам, подготвям празник за първи юни и съм сдуууууууухана.
Лека и наспивна  smile3524

# 53
  • Мнения: 1 336
Искам да ви споделя че изобщо не съм нормална или работя с множество дебили  #Cussing out последните дни по цял ден предледвам някого да си свърши работата опитвам се да стиковам 5 човека да успеем да подкараме един тъп проект, всеки се почесва не мога да разбера защо само аз приемам нещата толкова навътре  newsm78 Крайните срокове са ни притиснали много здраво...Вчера си го изкарах и на мъж ми, бях му поръчала да свърши нещо и той с най спокоен тон ми изтъкна някаква тъпа причина, защо не го е направил и аз побеснях  #2gunfire развиках му се че това е униклана мърловщина и само мъжете са способни да забатачват нещата по този начин, обясних му че е същия мърльо като тези с който си контактувам по цял ден, насметох и майка и те ме обиждат на БРЕМЕННА  #2gunfire и си коментират как още 4 месеца ще ги побъркам  #Cussing out в случая бременноста ми няма нищо общо с несвършена работа, може да съм БРЕМЕННА но не си забатачвам работата   Wink
Оплаках ви се, знам че само тук получавам разбиране  Hug
Ваня, добре дошла и ти в клуба на майките-хипохондрички  Hug Не се притеснявай,  детето ти си е наред, в главата ни  нещата не са  Laughing
Peace  Wink

# 54
  • Мнения: 1 584
Кате, и при мен беше така. Очакваха, че като съм на работа само до 20.5 ще зарежа всичко. Мъжка им работа Rolling Eyes
Ти как си иначе, разбра ли пола вече?

Наталка, тя Ясмин ще ходи само 2 дни за по 4ч ама пак е глътка въздух.

Иначе и "направих" нов режим и сега е супер - сутрин излизаме и играем или 2та дена е при гледачката, после към 12 и малко обядваме и в 13ч като легне - откарва до 16 и малко. Така и аз имам време и да посвърша нещо и да подремна следобед Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 668
забравихме темичката - това не е добре. Айде Равия си има оправдание покрай 1-ви юни, ама останалите хич ни няма.
Развръзка нямаме в градината - вчера се изпокарахме с директорката, психоложката, учителката... Тя историята има още продължения - значи малкия не иска да си спи в стаята, щото щяла да го вземе баба яга. Настръхнах направо и вчера стана грозно. Директорката ми се репчеше нещо, че това било делото на живота и и нямало да и казвам как да гледа децата и от това изречение като ми кипнаха лайната им обясних, че делото на живота ми е в другата стая и си играе и че ако нещо му се случи ще им помета делото на техния живот от лицето на земята. Нещо се опита да ми обясни, че не трябвало със заплахи и скандали та трябваше да и обяснявам, че като реша да и вдигна скандал ще разбере - щото ще съм там със всичките инспекции + 24 часа и националната телевизия. Малкия вечерта беше доста доволен - явно всички са му се въртели на пета и не е имало проблеми... намерих и още една недоволна майка... Въпросът е, че няма по-добра градина в района  newsm78. Всичките са едни гадни малки копторчета - ужас направо... а и аз искам да имат двор, щото той търчи към колите и не мога да си позволя да го разхождат в парка. Другата седмица заминавам на море, после е 2 месеца на вилата, та ще имам време да се поразходя и да видя какво е положението по планинските градини (драгалевци и т.н.) макар, че с транспорта излиза майка си и баща си, а няма как всеки ден да го водя и вземам от майната си...

# 56
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Мдаааа, великите педагози и психолози  #Cussing out  Напоследък все с подобни индивиди се сблъсквам покрай празниците. Бяхме на празник на градината, където работи нашата Таня. Не знам на какво се дължи, че не проявява типичните учителски синдроми newsm78, но като цяло мен ме устройва. Иначе на тържеството, само като им погледнех физиономиите -  Shocked ми те си говорят за болестно състояние. На другия ден отидохме да носим подаръци на децата за 1 юни. Ох, утрепаха се да ми лижат г..а. Все едно, че от това,колко са милички с мен, ще има кутии за децата. Не знам с гледането как ще продължаваме, но не ми се иска да сме в заведение.  Ще го мисля, като дойде. 
Розичка, много рано на море? Завиждам ти  Embarassed По всяка вероятност ще го пропуснем тази година.
Хубав петък и весел празник, ако не пропиша до неделя. Hug

# 57
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Герчо, в повечето детски градини си правят каквото искат, именно защото има много желаещи и ако ти си вземеш детето, ще приемат друго. Не знам дали би ти била удобна ОДЗ 12, в Мусагеница. Държавна е, но съм СТРАХОТНО ДОВОЛНА. Имат голям, много голям двор, извеждат децата по два пъти на ден при хубаво време. Напоследък ме карат да оставям Митко с маратонки сутрин, в 8, защото щели да ги извеждат в 10 . . ще говоря с директорката. Разбрана е. И разтропана. На 28.05. бяхме на тържество в старата детска градина на Петьо. Едва тогава видях Огромната разлика с новата. Съжалих, че не съм го преместила по-рано. От есента ще ми е адски неудобно да ги водя сутрин двамата, че училището е далече, но едва ли ще местя Митко.
След края на юни може да се подават молби и записват деца и направо при директорките.

# 58
  • Мнения: 1 336
Рави, хич не ни е рано за морето защото заминаваме за Анталияяяяя  Simple Smile чакам с нетърпение и аз да дойде 7-ми  Wink
Розичка, все си мисля, че скоро ще го преместиш... като те гледам как си тръгнала, мислиш ли че тези кретени са се стреснали... аз не вярвам, че ще успееш да промениш "възпитателните им методи"  newsm78
Аз нямам почти никакво време последните дни и така ще си откарам още 1 седмица...

# 59
  • Мнения: 1 668
То проблема Кате е, че няма къде.... Иначе да съм го изнесла на секундата след вчерашния екшън. Просто другата, която ми е удобна е в паянтова барака Shocked и двора е колкото моя хол (хола ми не е голям - да не си помислите сега нещо). и вила вилекула, която била в къща, ама като гледам снимките двор няма или не е за показване, щото го няма на нито една снимка и четах в една от темите, че учителката ги удряла, когато удрят и хапела като хапят, което сигурно е изключително възпитателно, но ако се случи на моето дете, мисля, че възпитателката ще бъде обасена на първото дърво. Тука шефката е едно зло куче не е истина, ама останалите са ок. Те последно разбира се отричат да е наказван иван и да му е споменавана баба яга. Показаха ми уж книжките от които им четат - нищо обезпокоително - няма от онея приказки, дето и на най-откачения сценарист ще му дойде в повече насилието, като любимата ми червена шапчица, дето има 2 убийства за 2 страници. може и да са прави да го чул от някое дете, ама не ми го побира акъла как ще го чуе от дете и ще помвярва толкова, че да ен може да спи

Общи условия

Активация на акаунт