М & БИ - 66

  • 20 295
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 177
   Здравейте момичета и Честита ни нова темичка.Ние се напразнувахме,придремах набързо няколко часа и сутринта едвам успях да вдигна децата за училище,ама като им напомних ,че днес ще имат театър-скочиха набързо.Катенце,браво на теб.Крайно време бе да покажеш ,че човек като е добър и възпитан,най-малкото което очаква е поне уважение.Не зная ,защо много хора станаха такива и мислят ,че като си добър могат да те мачкат както поискат.Браво и на момчето,че взима твоята страна .Преди няколко години братовчеда на мъжа ми доведе булка-разведена с едно дете.Той ерген и майка му легна болна,не искаше и да чуе за сватба.То бяха обиди,скубаници ,караници.То цялата рода се изсипа да му чете-вуйчовци,стринки и т.н.Но той си държеше на жената и се бяха изнесли на квартира,защото не му разрешаваха да се нанесе в неговата къща-земята под къщата обща роднинска.Появи се и първото им бебе,за по старите от родата той не съществуваше,но братовчедите контактуваха с него.Един ден някой донесъл снимки на детето и майка му като ревнала и след няколко дни у тях,да види внучето-вече 2 годишно.Полека ,лека те при свеки тя при тях,помириха се-вече имат три деца,а и нейното от първия брак е с тях,бившия и мъж живее в чужбина и не се интересува много-много от детето си.Сега ела я виж лелята на мъжа ми,не може да нахвали снахата и четрите деца обича поравно и понякога като си говорим все се упреква,че има голям грях към тази жена,заради мъката която и е причинила в началото.
Момичета и аз ще боядисвам яйцата в събота,а кифличките и козунаците майка ми ще прави,че аз няма да имам време.Вие къде ще сте през ваканцията,че ние си отменихме резервацията заради жилищните проблеми,ама мъжа ми сега решил да ходим някъде а то на почти никъде няма места.Хубав ден.

# 16
  • Мнения: 216
Честита                                   Добро и
           Нова                                         Усмихнато
                  Тема   smile3525                                                Утро   newsm51                   
                                                                                                                                 




   
                                                                                                                                                                                         












# 17
  • Мнения: 800
Магде,  и на моя приятеллка свекървата не позволи от родилния дом да се върнат в тях, изгони ги с новородено, защото не е кръстено на нея ooooh!  После веднъж се сблъскали с количката на един ъгъл и свекървата се спънала в количката, извърнала си главата. Дете имат, а старите не дават да се оженят, защото му било рано да поема отговорност (около 38годишен е) , той така или иначе си живее с жената и детето и носи отговорност, ама някои хора по-далче от носа си не искат да видят.
То са истории, чудеса.
 Ама аз не съм и предполагала, че и при нас може да се случи, а то се оказа, че ми е бедна фантазията Mr. Green

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 12:59 от Шилан & Шиар

# 18
  • Мнения: 468
Да се разпиша и аз в новата тема.   bouquet

Брей, нашата Дуа каква домакиня е. Ние докато говорим за козунаци тя ги измеси. Mr. Green

Тарик мом, взимам онзи цикламения кафтан.  bouquet
И вие ли сте болнички, моят днес се събуди с температура. Дано мине само с това, че пак ще изпусне каратето.  newsm78
А вчера ни изкара акъла с таткото - тръшка се, че не сме му купили сладолед за 3 лв. и като хукна през паркинга на Кафулнад, ние го гоним с колата, направихме задръстване и той тръгва да пресича, щеше да го бутне една кола.  Sick #Crazy Мъжът ми отвори врата и като се разкрещя от страх, хората ни зяпаха втрещени. Ама мама ме успокои че и аз съм била такава - падне ли ми пердето незнам къде отивам и какво правя.  Mr. Green Та явно си е мое синчето.  Mr. Green Не като на мормонките, да не знаели коя била майката на всяко от 400-те деца.  #CrazyПредставяте ли си?  newsm78

Самира, дано да има резлутат!   bouquet
Абра, много съм отредна, докато прехвърля снимките ти вече си част от нашия албум.  Joy
По въпроса - нямам против да се даде паролата на номинираните момичета.  Heart Eyes

Светлето Зх, напълно съм съгласна с написаното.     bouquet

Кате, радвам се, че си ги казала тези неща, първо - за да ти олекне, и второ - за да направиш разликата между човека (конкретния) и хората от Близкия изток по принцип. Явно поведението му е ужасно непристойно дори за хора, изповядващи неговата религия.
Още малко и помирението помежду ни ще бъде пълно.  Mr. Green Heart Eyes Поне от моя страна де.
Колкото до кърменето, в Европа течеше такава кампания за кърменето, даже и в БГ имаше в един от парковете като убеждаваха жените да не се смущават от това да кърмят пред хора тъй като това е едно от най-естетвените неща. В Сирия например жените когато кърмят (говоря за нашите, че хасакските явно са други Mr. Green) или отиват в другата стая или си покриват гърдата с кърпа. А пък докато бях малка леля ми кърмеше братовчед ми, а вуйчо ми пиеше кърма. #Crazy Е това вече ми е малко странно, но пък знам ли?
http://estestveno.com/index.php?pageid=3&langid=0&itemid … 2010&cid=2002

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 10:42 от amal

# 19
  • Мнения: 216
Става ясно,че тази май, ще е нашата Арабска КОЗУНАЧЕНА ТЕМА  chef  chef

Другарче-поемай ръководството отговорно и с мерак-казвай как се прави козунак като  твоя,ама ътре като го резнеш да има ето такива чудесийки-стафиди,орехи,разнообразие от сушени плодове)-къде е тайната? в маята,в месенето в яйцата в печенето-или във всичко по малко  bouquet

Тониии-напльока се посред нощ в темата ,а сега сигурно хъркаш доволно и блажено десетия си сън Wink е хайде като се събудиш да знаеш,че докато спиш ние тук мислим за теб и разглеждаме красивите дрехи дато "пльосна" hahaha...Дано Тарик ти е дал да поспиш,нали не беше добре...аз отдавна знам,че извеждайки детето на катерушките,рискувам да се зарази от вируса дето върлува в момента в квартала,ама пък може ли все изолирани да ги държим-ншаала ще се оправи  bouquet

Деси ,какви правиш в три през нощта пред компа newsm78-не те ли е изтощила Даянка-калпазанка Wink

Кате,вчера докато четях СЛУЧКАТА Mr. Green помислих,че съм в ръка с някой приключенски роман bash Twisted Evil

Амалче -познай на какво се дължи грозното ми настроение тия два дни-???...ми не се ли сещаш search-ПМС-за това така се гърча вътрешно Joy,а то хормоните като разбъркано руби кубче са се омешали hahaha

Магда -малкия е в еуфория заради кукления театър Heart Eyes-после ще разказват Wink
Магде ,аз много исках да отидем за празниците ето тук ,обаче моя човек не му се ходи нещо без компания,пък и времето не е много хубаво

Това е в Боровец-вилно селище Ягода-били сме тук 4 пъти-страхотно е,във всяка къщичка има стаичка с двуетажно летло,спалня за възрастни,кухненски бокс и баня,а в някои има сауна Heart Eyes
Но май този път ,само ще си мечтая Sad

# 20
  • Мнения: 177
   Като гледам козунаците и с майка ми се зачудихме да направим нещо по-различно.Дуа,този твоя на снимката ми харесва ,ама рецептата я има на италиански и я пуснах на племенницата да ми я преведе.Амал и тя беше попитала за идеи и аз май се спирам на това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=271610.msg6955843#msg6955843 а и пиленцата по-надолу ще харесат на децата,стига да остане време,че ние се събираме при майками аз ,сестра ми и децата и такова боядисване и месене пада.А пък после децата като се закарат кой кои яйца и козунак харесва да си понесе в къщи....Сабинка,къде изчезна ще пием ли кафе тази година?Все се разминаваме.Дуа,то и моя не беше по пътуванията и все не му се ходеше ,ама го "развалих",а и като знае с децата в къщи кво ни чака....Хубаво е на Боровец,ама искам на топло.Имахме резервация за Гърция с няколко приятелски семейства ,ама по ред причини този път се отказахме.Сега се боря за Сандански или Огняново.

# 21
  • Мнения: 800
Дуа, само не говори за ПМС ,че мен ме хваща 2 седмици преди това. А пък  вуйчата с всеизвестната наглост ме гледа как съм се хванала за корема и едвам се влача и ме пита смеейки се, какво ми е, идваше ми да му кажа с точния термин какво ми е, ама си затраях, да не ставам вулгарна.
Вилно селище Ягода е много хубаво, има и сърнички и лицички наоколо, за баба Меца не знам newsm78


Амал, ние не сме се карали, различни гледни точки, породении от различните преживявания.
Снаха ми кърми,но сме били само жени в стаята. И други кърмещи съм виждала, прикриват си гърдите. Дори циганките, които кърмят, пак се прикриват. Кърменето си е съвсем естествено нещо, но все пак не живеем в първобитната ера, когато не е имало дрехи и са си щъпуркали гоолички или с по някоя препаска.  А Вуйната си ги изкара, разбирате , изкара си ги и двете, съвсем Shocked, а имаше мъже в стаята...   
Абе явно аз съм назад с тенденциите. Като чета из нета, бащи се къпели заедно с дъщери, ходели си голи из къщата, някои задръстени като мен се възмущават, ама има и коментари "оставете това ориенталско мислене, нормално си е нали са семейство, нека  да се виждат голи, нали не искате децата ви да се срамуват от тялото си!".....     Брей, че напредничаво мислене, направо като Содом и Гомор е вече.


А пък не се похвалих, снощи късно, звъня другия вуйчо от Полша, но той е много мил и възпитан, и Ахмед му разказва за скандала , а той се смее и вика, все едно не го знаеш брат ми какъв е , поздрави Катя, че не му е замълчала, кажи й че имаме поговорка, лъва е лъв без значение мъж или жена,  и й се извини от мое име за неговото отношение newsm03  .  И на него горкия не му дават да се ожени за една полякиня, все го дърпат към Сирия, но той няма да се върне там. Откъснал се е съвесм от тях, свикнал е с европейския начин на живот и го предпочита, и на гости дори не се връща.





# 22
  • Мнения: 468
Магде, много оригинални пиленца. Да ги направиш баш същите, иначе няма да ти ги ядем. Mr. Green
Да ви кажа какви методи каза колежката - единия е с потапяне на яйцето в желатин и после цапането му с пръсти, натопени в боя на прах (неразтворена). Сигурно го знаете. А вторият - в малка чашка се слага ориз, суров и се капва малко боя, вътре се пуска яйцето и започва дасе разклаща усилено. Ставало точкувано. Не съм ги пробвала, незнам как става, ама сигруно е интересно. А най-красивото яйце в живота ми което съм виждала беше направено с туткал, някакъв вид лепило.  newsm78 Но технологията не я знам.

# 23
  • Мнения: 720
Да се пренеса в новата тема както вика другарче Wink.

Тарик зелената рокля ми хареса, аз в  подобен цвят ми е половиния гардероб. Crazy

Лиле специално за теб ще пусна после снимките пак. Но не бях в арабски вид ,това си бяха африкански шапки и рокли.

# 24
  • Мнения: 333
Здравейте момичета!  Hug

Честита ни нова темичка.   bouquet Аз отдавна не съм писала....нещо не ми се пишеше напоследък. 

Тони бързо оздравяване пожелавам на малкия сладур.  Praynig Hug
аХ, че красиви кафтанииии ...   Heart Eyes

Катенце евала на тебе... хубаво си го насолила тоя гадняр...няма все да мълчиш...само така.  Hug

Хари аз ги бях видяла снимките...много ти отиваха.  Heart Eyes Hug

П.С. Една приятелка ще ми дойде на гости всеки момент ще продължжа да разказвам след малко. Имам новини за кюрдското момче. Онзи ден излизахме за пръв път само двамата. И същата вечер ми каза, че ме харесва много и иска да е с мен, а аз от няколко дена съм мн объркана....не знам дали имам чувства към него или не...  newsm78

Ще сложа после и снимки, където сме двамата.  Flutter

До после!  Hug

# 25
  • Мнения: 800
Дезъртттттт, newsm44, serseri min, насещам те , че май почваш да се двоумиш за кюрда Simple Smile   Щом е свестен, няма какво да се чудиш, хващай бика за рогата.  Тези кюрди от Турция , които познавам повечето са симпатяги. Пък и щом баща му е политик, значи не са в няке забутано село без ток и вода в околностите на Диарбекир, като завършиш и министър на екологията могат да те направят Wink

Познавам една бг. туркиня женена за кюрд от Сирия, и баща й не се е сърди, дори той я е запознал с момчето

# 26
  • Мнения: 3 425
Здравейте момичета  Grinning

Търся инфо за арабско училище в София?

Имам приятелка,която е женена за сириец и пак са в София:)Много им се иска детето да го запишат в арабско училище  Wink

Търсих в нета,но нищо конкретно не намерих,освен едно частно  newsm78


# 27
  • Мнения: 55

Kate-Marok  сега да ти благодаря за разясненията по моето питане.Със сигурност ще си поръчам ,само ще изчакам май месец ,че това което си избрах нещо не е в наличност. Hug
Сяла вечер разглеждах едни кафтани ,голяма красота но и много скъпи ,но какви материи само, красота.
 Дуа от къде ги намери тези красиви чашки ,то бива  бива сърчица ,но такова нещо за първи път виждам   bouquet
Другарче чакам за твоята рецепта за козунак ,как не го сънувах снощи  newsm78 ,но ми замириса  Joy ,за сега съм си приготвила само есенция за козунак  Joy ,от тук на сетне ще се снабдявам с каквото ми е нужно
Деси направо ме разби с тази детска песничка ,искам още  Praynig ,момичета ,ако не сте я чули ,не пропускайте, много свежа и енергична ,аз обаче си прослушвам всичко в You Tube ,че другият сайт не ме разбира нещо
Шиланке много са ти на сърце тези хора ,ама как можаха да ти се паднат баш на тебе от неразбиращите ,иййй ,като гледам обаче явно ти ще си тази ,която ще ги вкара в правия път ,щом не си единствената нежелана в рода им ,ще има промени в ръководството  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 110
Здравейте мами мили!

Вижте на каква статия попаднах преди малко:

http://www.capital.bg/show.php?storyid=235297

# 29
  • Мнения: 468
Акхиал, ти като абонат ли я четеш? Щото аз не мога. Иска ми лог ин. И защо не казваш какво става със заминаването, аз пак нещо не съм в час. От ЕГН-то е сигурно. Mr. Green
Кала, в Сф. има 4 арабски училища в буквалния смисъл, тоест по арабски системи или с разширено изучаване на езика и май-две или три български с изучаване на арабски като допълнителен език. Явно интересът към арабския расте. Mr. Green

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 15:09 от amal

Общи условия

Активация на акаунт