ВарненкИ закичват марненички червено-бели, а децата за игри са пощурели - 38

  • 16 984
  • 286
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • Мнения: 317
Здравейте мами, Честит 8-ми март  Laughing

Ние вече ядем каша: ето

стигнали сме до 6 лъжички на ден оризова каша. Обаче имам няколко въпроса......Кали, ти си спасението  Joy
1. кога се смята за въведена - в смисъм до колко грама трябва да изяжда?
2.какво да й дам след това, според вас?
 
За инфо: ние сме с чувствителен стомах явно Sad
а много ни се яде - храним се вече през 2 часа, не търпим.

Тенк ю вери мач на всички, които ни помогнат   bouquet

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 180
ЧЕСТИТ 8-МИ МАРТ, МИЛИ ДАМИ! ДА СТЕ ВИНАГИ КРАСИВИ, УСМИХНАТИ И МНОГО ГЛЕЗЕНИ И ОБИЧАНИ!

# 48
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
мацки аз ве4ерта немога да се измъкна понеже се кърмим Mr. Green затова отиваме на обяд в вила буров с още 3 мацки-майки без де4урлигата Peace Приятно изкарване ве4ерта Hug

Ми то събирането не е вечерта, а в 15 часа, аз ще чакам в 14,45 на спирката на завод Дружба мамите които не знаят каде е ресторанта да ги заведа

# 49
  • Мнения: 1 554
мацки аз ве4ерта немога да се измъкна понеже се кърмим Mr. Green затова отиваме на обяд в вила буров с още 3 мацки-майки без де4урлигата Peace Приятно изкарване ве4ерта Hug

Ми то събирането не е вечерта, а в 15 часа, аз ще чакам в 14,45 на спирката на завод Дружба мамите които не знаят каде е ресторанта да ги заведа
оооооо така ли хммм.. ако решим нещо ще звънна Peace нашта резервация е за 1 ама една се бави ррррррррррр ще укаснеем дано ми пазят насата 4е ина4еее #2gunfire

# 50
  • Мнения: 50
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МИЛИ МАМИ  Hug ! Да сте най - обичаните на света от малките деца  Heart Eyes

И аз изфъшках всички на някъде  Joy  сега съм самичка в къщи и след малко започвам да се приготвям за срещата  Joy  Сама не съм оставала от половин година вече  Mr. Green Ако имах една цигара щях да си я пална ако ще и да припадна  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 745
                                                Честит празник и от мен!!!



Снимката е саморъчно изработена от мен!!!

# 52
  • Варна
  • Мнения: 175
ЧЕСТИТ ОСМИ МАРТ МИЛИ Д/М/АМИ!  bouquet
Бъдете обичани и желани,нека едно сърце бие само за вас,бъдете нечия утринна усмивка и последна мисъл преди заспиване... HugПриятно изкарване на празника!  bouquet

# 53
  • Мнения: 3 971
Честит празник на всички  bouquet Hug

Аз да се поФаля Crazy Моя мъж ми купи кола Sunglasses Мъничка като за мен Flutter неговата е комби /да побира всичко Mr. Green/
С Вержи ши прайм кушии Joy
Ся остана да взема няколко часа опреснителни ,че не съм карала градско от 5-6г

# 54
  • Мнения: 78
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МАМИ!ДА СТЕ МНОГО ЗДРАВИ,ЩАСТЛИВИ И ОБИЧАНИ ЖЕНИ И МАМИ.НЕКА ВСЕКИ ДЕН Е ПРАЗНИК ЗА ВАС.   bouquet
За някаква среща скивах.Изтървала съм нещо,но нямам време да чета.Утре ще се пробвам да прегледам кво сте писали.Ние без това се кърмим.Дано сте изкарали готино  Hug

# 55
  • Мнения: 29
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК,МАМЧЕТА!!!БЪДЕТЕ ВИНАГИ ДОВОЛНИ И ОЧАКВАНИ!!! newsm51 newsm51 newsm51

# 56
  • Мнения: 502
Здравейте мами, Честит 8-ми март  Laughing

Ние вече ядем каша: ето

стигнали сме до 6 лъжички на ден оризова каша. Обаче имам няколко въпроса......Кали, ти си спасението  Joy
1. кога се смята за въведена - в смисъм до колко грама трябва да изяжда?
2.какво да й дам след това, според вас?
 
За инфо: ние сме с чувствителен стомах явно Sad
а много ни се яде - храним се вече през 2 часа, не търпим.

Тенк ю вери мач на всички, които ни помогнат   bouquet


здравей,
първо честит празник със закъснение, но цял ден сме на вън и чак сега седнах!
за захранването искам да споделя:
и не сме с чувствителен стомах и се наложи да водя Ивка при д-р Георгиева-гастроентероложката да ми прави схема за захранване и то чак в края на 5м. по нейна препоръка започнахме с оризова каша като първия ден 3,4лъжички; втория ден дадох 7,8л третия ден 10,12л и след това и дадох 30мл и така постепенно за 8,9 дена стигнахме количеството от 120-130 мл. каза ми да не давам повече че кашите много надували и много се наддавало от тях. след като замених едно хранене- това в 9ч започнах да давам зеленчуково пюре пак постепенно докато стигна количеството на едно бурканче.
аз лично имах страхотни проблеми с захранването и бях луднала  af, но и това мина.....
иначе Ивка и тя много бързо огладняваше като беше само на мляко и нямах търпение да я захраня че да почне да се засища.
ако имаш някакви въпроси отноно захранването питай- ще се радвам да съм ти полезна.
поздрави и лека вечер  bye

# 57
  • Варна
  • Мнения: 893
интересно мойта Лора от четвъртия месец като пие за закуска и вечеря мляко с каша що не напълнява,а даже отслабва  Thinking
хич недейте ги слуша тея педиатри! направо имам чувството че никой от педиатрите няма деца като ги слушам кви ги приказват  #Crazy

begbie щом си и дала да яде и няма отрицателна реакция, значи вече е въведена и можеш да преминаваш на следващата нова храна  Peace препоръчително е да се направи пауза от около една седмица между въвежданията на нови манджи от гледна точка на това да разбереш ако направи реакция (не дай си боже) да знаеш от какво е. със зеленчуково пюре е хубаво да започнеш защото с плодовите свикват на сладко и после не щат зеленчуковите  Rolling Eyes
щом сте с чувствителен стомах трябва да спазваш този период от 1 седмица задължително, за да не се претовари стомахчето. за пръв зеленчук казват че е най-добре картоф,морков и тиква(за нея така и не разбрах към зеленчуците ли спада или плодовете  Rolling Eyes) ако се мръщи пробвай морков с ябълка, на Лора това и беше първото пюре. ако сте много чувствителни предлагам да се придържаш към оризовата каша
и повтарям КалиМа - целта на този етап не е да се замести ядене (даваш по малко като увеличаваш дозата всеки ден и дохранваш с мляко) а да се запознае детето с различните вкусове и да видиш как реагира на тях. а иначе като почне да замества ядене (след като си го захранила) трябва да яде колкото мляко пие горе-долу. макар че е силно индивидуално...Лора пие по 300мл мляко но едва изяжда 190мг пюре в момента  Rolling Eyes

всъщност аз не знам ти кърмиш ли или не? моята кърма спря четвъртия месец и се наложи да захраня набързо защото започна да слабее и да огладнява много често. препоръчва се от 6 месеца да се започне захранването и заместването на ядене, но в моя случай започнах от 4 месеца...общо взето водиш се по детенце  Peace

# 58
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Аааа Вержи ти от кое небе падаш бе мацко, вчера в китайския begbie седеше до мен и темата за захранването беше обсъдена на дълго и на широко, ти каде беше по него време, не помниш ли, ко  Mr. Green

# 59
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ама мноо съм хамава значи...чудя с еи се мая защо аджеба н еми излизат  "нови отговори на публикации"за Варненската тема-а то имало нова тема и аз чак днеска са натресох в нея Crazy Crazy Crazy

Пуста Сопа пак блея гаргите ooooh! ooooh!

да ви кажа аз вчер амалко  не разбрах коя  коя е на срещата Sick Sickда не ма земете за кухо парче bowuu,ама не разбрах коя е Данинка Tired
Смао Калима я запомних  защото има страШотна Коса.
ся дан са обидите другите  нещо за косите Joy Joy
ух на мен ми беше много арно на срещата-можеше да кибича още Peace

Общи условия

Активация на акаунт