Въпроси за БТ

  • 9 093
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Русе
  • Мнения: 526
Здравей, Гери!
Току-що ти гледах графиката. И аз не съм голям специалист в разчитането на резултатите, но ми се струва, че ти е малко височка температурата в началните дни. За съжаление най-пълен анализ може да се направи като ти свърши този месечен цикъл и имаш пред себе си всички стойности на БТ.
От личен опит ще ти споделя, че моите графики от предните 3 месеца напомнят на твоята-не се вижда ясно изразена двуфазност. Лекарят ми назначи изследване на хормона Пролактин, който се оказа повишен. Порових се да почета за него и открих, че той възпрепятства овулацията. Вече повече от месец пия Бромокриптин за регулиране на въпросния хормон и за първи път графиката ми имаше 2 ясно разграничени фази.
Ти беше писала тук, че от скоро мериш БТ. Явно трябва да минат няколко месеца и с твоя лекар да разгледате графиките и той да направи необходимите заключения. Моят гинеколог ми поиска графики от поне 3 месеца поред.
Ами това се сещам сега, дано съм ти полезна.  Heart Eyes

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 21 662
Гери , на 19 , а по - скоро на 20ти  ден е била овуто  но трябва още 2-3 дни с висока БТ , за да се окаже вярно това ! . Днес колко е ?
А може и да не се получи двуфазност и да не е ову това .

И по принцип може да ти е на 21 , че и на 22 , и т.н.  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 507
Здравейте момичета,
Благодаря Ви, че сте толкова внимателни, незнам какво щях да правя без вас. Доста съм босичка по този въпрос, защото меря БТ за втори месец и не съм хич на ясно как трябва да изглежда графиката когато има ову.  Embarassed Embarassed Embarassed  Cry
Значи температурата ми е била на 18 ден - 36.3; 19 и 20 ден - 36.6;  21 ден - 37.1, а днес 22 ден - 37.0. Снощи пак се постарахме... за всеки случай, де не би да изпуснем нещо  Embarassed

Сега пак ще прочета в библиотеката за БТ, за да престана да досаждам с въпроси.  Embarassed

Благорадя Ви още веднъж  Heart Eyes  bouquet

# 33
  • Враца
  • Мнения: 5 206
Хихик Hugне ни безпокоиш, обичаме да гледаме графики и да коментираме. Иначе прилича на ову, но с твоите темератури е много трудно предвидимо newsm78

# 34
  • Мнения: 507
Аз ще се старя  Embarassed, а пък да видим какво ще стане. Поне така няма да ме ят, че съм изпуснала нещо,  Laughing Laughing Laughing  хи, хи

# 35
  • Мнения: 4 324
Гери, съжалявам че трябва да го напиша, ама не ти е много добра графиката. Съжалвам, ама няма двуфазност, поне за сега. Искренно се надявам овулацията ти да предстои.
Да не си настинала или нещо такова (питам заради повишението на 21 ден).

Сопред мен, предният месец ти е бил ановулаторе (а и ФФ го потвърждава) Sad

Следиш ли по друг начин овулацията, освен чрез БТ

# 36
  • Русе
  • Мнения: 526
Мила Гери, ами тази графика не е много добра Sad Все пак предният месец със сигурност БТ ти показва липса на овулация, докато този месец може и да имаш, но поради нетипичните температури трудно ще се ориентираш кога е била. Както ти писах вече и моите графики от предните месеци са подобни на твоята-имат по-високи температури и повече от един ясно изразен връх, а съм вземала същите лекарства като теб-Клостилбегит и Дуфастон. Сега с добавянето на Бромокриптина графиката ми стана нормална, че даже успях да регистрирам и положителни тестове за бременност, която ти знаеш как завърши...
Та мисълта ми е следната-моят лекар ми каза, че липсата на двуфазност не означава липса на овулация, само дето БТ не може да те ориентира кога е този заветен ден и са необходими и допълнителни изследвания, каквито аз не съм правила...

Общи условия

Активация на акаунт