Информация за училище ЕСПА

  • 83 749
  • 267
  •   1
Отговори
# 45
1. Системно нарушаване правата на децата
2.Създаване на интриги между учител,дете и родител, в които детето винаги е потърпевшо и с вина, която то започва да носи в себе си като психичен проблем.
3. Страх у децата да споделят с родителите си какво се случва в училищното ежедневие.
4. Ежедневни наказания на децата/така наречената "бланка"/
5. Култа към личността на президентката на училището Елена Немцова/запомнете това име добре/
6. Нежеланието на президентката за създаване на училищно настоятелство- важен фактор за родителски коректив в образуванието на децата
7.Нежеланието у президентката да задържа постоянен учителски екип с цел по-централизираното управление,чрез налагане на еднолично мнение, и страх у учитеките.

Това е за начало....

# 46
  • Мнения: 4 516
1. Системно нарушаване правата на децата

Което се изразява в...?

# 47
  • София
  • Мнения: 5 019
Нежеланието на президентката за създаване на училищно настоятелство- важен фактор за родителски коректив в образуванието на децата

Имаш предвид образованието ли?

А ти от кои си - родител на дете в 'ЕСПА' или учител в 'ЕСПА'?

# 48
Забрана за  ходене до тоалетна- по време на час и в междучасията- често срещано в долните класове/ до 4 кл/
Забраната за изказване на личното мнение на децата и провокирането на свободен диалог с голяма част от учителите
Лишаването на децата от по-горните класове/ до 7 клас/ от малко междучасие до края на тази учебна година, заради бой със снежни топки
Конфискуване на личните вещи на децата като: PSP,Ipod,GSM,MP4 и тн. и откупуването им срещу 50 лева- заплатени в касата на училището
Организирането на коледни-" благотворителни"-търгове, в които родителте са поставени пред свършен факт и трябва да  откупуват създадените през срока картини,сурвачки и други предмети на изкуството, за да не убидят децата си


 

# 49
# 50
  • София
  • Мнения: 5 019
Жалко, ако това, което описваш, се случва действително.

# 51
За съжаление това е истина, моето търпение бе до тук и аз самата съм бясна от всичко това. Надявам се чрез този форум да разубедя много родители да не записват децата си в ЕСПА. Това не онова училище от преди 5-6 години. Има и куп други неща- особено финансови, но тях аз оставям на второ место. Утре със съпруга ми ще ходим в МОН, за да подадем жалба по възникналият спор между нашето семейство и училището

# 52
  • Мнения: 4 516
Не само до МОН, ами и до Икономическа полиция. Дават ли разписка срещу тези 50 лв, дето ги вземат "откуп"?  Shocked Това със сигурност не е законно и мисля, че не е трудно да се провери.

# 53
В момента МОН е по важен заради възникналият спор между нас. То-министерството дава лиценза на училището/нали е частно/ и само чрез него можем да упражним някакъв контрол върху средата в която учат децата- за тяхно добро, а финансовата или данъчна полиция е предмет на друг дебат

# 54
Детето на мои приятели учеше в ЕСПА и аз като страничен наблюдател съдя че училището и преподавателите са много добри.Детето и родителите му също бяха много доволни.
Напълно Ви разбирам, аз също съм майка на дете от 6ти клас,подкрепям това ,което казахте и именно за това открих нова дискусия за /Истината за ЕСПА/

# 55
Чувствам морално удовлетворение като чета форума след двата кошмарни месеца, в които детето ми посещаваше детската градина. Аз го спрях навреме сега съм все по- убедана в правилната си постъпка, но то още е впечатлено и използва изрази от рода на "ще ти залепя устата със стикер", "боли ме главата от вас" и др. подобни "прекрасни" неща. Пожелавам Ви успех, аз скоро също ще започна да си търся правата, тъй като среща ми се отказва.

# 56
  • Мнения: 7 263
Чувствам морално удовлетворение като чета форума след двата кошмарни месеца, в които детето ми посещаваше детската градина. Аз го спрях навреме сега съм все по- убедана в правилната си постъпка, но то още е впечатлено и използва изрази от рода на "ще ти залепя устата със стикер", "боли ме главата от вас" и др. подобни "прекрасни" неща. Пожелавам Ви успех, аз скоро също ще започна да си търся правата, тъй като среща ми се отказва.

Репликите, които си цитирала съм чувала 1 към 1 от наши приятели, чието дете е там в момента Thinking, но те го приемат от към майтапчийската страна.
Дали наистина  е било казано като упрек към детето  Tired
За жалост имайки доста печален отип с отношенията ми с някои училищни институции вече бих повярвала на всичко ......
Едно ще ви кажа само с писане по форумите няма да стане.
Ако наистина са нарушили вашите и детето ви права - подавайте жалби до уторизирани институции и изисквайте проверки, прекалено много пари се плащат, за да получават хората подобно отношение /тук не визирам само ЕСПА, а въобще учебните институции позволяваще си подобно отношение към децата/.
И не на последно място няма такова училище, което да си заслужава да си разбиете здравето и нервите на детето, плащайки си за това  Twisted Evil

# 57
Предполагам че не искат да ви върнат пари,а може би и депозит.Хора търсете си правата!Ако сега трябваше да запиша децата си в ЕСПА , никога нямаше да го направя!!Това е форум и тези неща не трябва да остават покрити.Пишете по често за тези проблеми, за да не  бъдат подвеждани още родители и деца в  тази илюзия изградена с красиви думи и обещания, които нямат нищо общо с действителността.А на всичкото отгоре ти тормозят и обидят детето и теб!

# 58
Искам да подкрепя казаното  от smut -  много от нещата , които ти обещават когато записваш детето си във въпросното школо  ЕСПА са ПРАЗНИ ПРИКАЗКИ! Обещават качествено образование и  супер храна(всеки родител се вълнува с какво хранят детето му), но......много  скоро  " лустросаната и лъскава фасада" се пропуква. 
Първо храната - ужаасссс!!! -  детето ми  трудно бих нарекла "злоядо", но за престоя си в  това  място -  така и не започна да яде  "супер" храната им, която като капак  на всичко е в минималистични количества!!!! ААА ако пък си  загрижен родител  и приготвиш сандвич - те  мъмрят на родителски срещи ГРУБО  и ти замазват очите с какво супер качество  гощават детето ти.
Учителите - преди години  там имаше  наистина стабилен екип от преподаватели по основните предмети, кадърни учители по езиците и директор , който  наистина се интересуваше от децата, а те го боготворяха. Разбрах, че скоро  е напуснал почти целия екип , който работеше там от  дълги години начело с директора. Въпросната г-жа президент изкарала всички некадърни и нелоялни...е как така реши , че са такива след като тези хора  работеха там дълги години ,а  тя все  ги хвалеше и им благодареше по родителските срещи?!?!?! - изведнъж ги изкара най- черните, та чак и някакво си  писмо  пращала на родителите да се прави на излъгана и изненадана. Едва ли  са си тръгнали от добро хората !!!   Сега  чувам , че има текучество  в екипа, нямат стабилни учители по езиците, разни какички уж знаят какво правят с децата - иначе са езиково училище ?!?!?! Мои приятели търсят училище за  децата си , изпаднали в потрес !
 Добре , че  се осъзнахме навреме и махнахме детето от там!!!!!

# 59
  • Мнения: 1 144
Добре, защо тогава ние не сме се сблъскали с никой от тези проблеми? Имам чувството, че чета за друго училище. Косьо носеше телефон, направиха му забележка и му казаха да си го прибере в шкафчето - не са му го конфискували. За тоалетната наистина не им дават да ходят по време на занятия, но за сметка на това ги подсещат през междучасието. Не вярвам да оставят някое дете да се напикае. Той е ужасно претенциозен за храна, а там си изяжда всичко и дори ми прави забележка, че моето фрикасе не било съшото като в училище. Обожава и боготвори учителките си. Относно благотворителните базари - вярно е, че си купуваме разни картини и "произведения на изкуството" на децата, но те са по 2-3 лв, а и никой не те задължава да си купиш. Но сега на Коледния пазар купихме сурвачката, която Косето сам си беше направил и тя беше пет пъти по хубава от боклуците, които продават, при това той беше ужасно горд и щастлив. Директорката действително е постоянно присъствие в живота на децата, но аз съм била свидетел как ученици (по-големи, моят е срамежлив и малък и не го е правил) се хвърлят да я целуват като я видят - явно е обичана личност. Може би някоя от учителките е предизвикала такъв стрес у детето ви, Смут? А относно отписването - какъв е проблемът? Доколкото знам, според договора ни с ЕСПА, тази такса за шестте месеца, която се заплаща, всъщност е гаранция, че няма да напуснете градината от днес за утре - тоест, ако решите да местите детето, то просто не заплаща втория семестър. Това ми беше обяснено на мен, като постъпвахме и аз съм го приела. Ако сега реша, че от първи клас няма да сме в ЕСПА, а да речем си харесам друго училище, просто ще платя половин такса за догодина.

Вие имате ли опит с други градини? Не е зле да проверите как е положението там. Ние бяхме една седмица в държавна, десет дни в друга частна и досега само ЕСПА допада на Косьо и в нея се чувства добре. Но ако вече имате конфликт и не сте доволни от учители и директорката, разбира се, че няма смисъл детето да се травмира. Но имайте готовност за много "по-страшни неща" в други градини от това да ви карат да пазарувате произведенията на детето на базари и да не допускат телефони. Казвам го от съвсем личен опит.

Общи условия

Активация на акаунт