Информация за училище ЕСПА

  • 83 834
  • 267
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 20
Привет и от мен момичета. Имам приятелка, чието дете учи там, та от нея съм чувала, че действително поради общински причини и по-точно неписването  в кадастриалния план на устройствени промени  за бъдещия терен на училище, все още не e започнало строителството на нова сграда.И доколкото знам също сега имало някакъв период в който понастоящем ЕСПА може да бъде в тази сграда т.е законно все още е там. Но се надявам, че в скоро време ЕСПА ще положи основите на ново училище,тъй като обмисляме къде да запишем и нашето детенце. В процес на обмисляне сме действително и трябва да направим и ние добър избор. Виждам, че вече сте питали Stella Maria къде е записала своите пиленца, но тъй като и мен този въпрос ме вълнува ще си позволя и аз да я попитам, за да сподели мнение. Simple Smile Благодаря и хубав ден.

# 226
  • София
  • Мнения: 6 261
Ей, някой явно мн. се интересува къде отиват децата, напуснали ЕСПА  Laughing

Не знам как може да са законно в общинската ДГ, при положение че изобщо не е спазена Н А Р Е Д Б А ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА ТЪРГОВЕ И КОНКУРСИ
... Чл. 1. По реда и условията на тази наредба се провеждат търгове и конкурси за сключване на сделки по управление и разпореждане с имущество (имоти и вещи), собственост на Столична община (СО), а именно :

1. отдаване под наем на свободни нежилищни имоти–частна общинска собственост.

2. отдаване под наем на части от имоти–публична общинска собственост, които не подлежат на концесиониране.

3. отдаване под наем на земи от общинския поземлен и горски фонд, както и на земи в строителни граници.

4. отдаване под наем на вещи–частна общинска собственост : машини, съоръжения, оборудване, транспортни средства.

5. продажба на имоти и вещи–частна общинска собственост.

6. учредяване право на строеж върху имоти – частна общинска собственост.

7. учредяване право на надстрояване и/или на пристрояване върху имоти–частна общинска собственост.

8. учредяване право на ползване върху имоти и вещи–частна общинска собственост.

Както и Саня писа, след влязло в сила съдебно решение, най-накрая СНБМ получихме цялата обществена информация по въпроса, въпреки отказа от страна на ЕСПА и СО да я предоставят, независимо че последните са задължени за това със закон  Peace

# 227
  • София
  • Мнения: 4 055
...

Както и Саня писа, след влязло в сила съдебно решение, най-накрая СНБМ получихме цялата обществена информация по въпроса, въпреки отказа от страна на ЕСПА и СО да я предоставят, независимо че последните са задължени за това със закон  Peace

И после какво? Интересно ми е, не се заяждам.  Peace Ще има ли наказани-от ЕСПА или от СО за това безобразие? Очевидно е ЕСПА продължават да си измислят глупостите и явно нямат намерение да се местят. Навремето Фандъкова доста ревностно ги защитаваше, ще има ли някакви санкции изобщо?

# 228
  • София
  • Мнения: 6 261
aunt Ogg, за мене това също е безобразие откъдето и да погледнеш. СНБМ няма да се отказваме... Добре е да имаме подкрепата и на още родители, особено от района  Peace

# 229
  • Мнения: 1 144
Привет и от мен момичета. Имам приятелка, чието дете учи там, та от нея съм чувала, че действително поради общински причини и по-точно неписването  в кадастриалния план на устройствени промени  за бъдещия терен на училище, все още не e започнало строителството на нова сграда.И доколкото знам също сега имало някакъв период в който понастоящем ЕСПА може да бъде в тази сграда т.е законно все още е там. Но се надявам, че в скоро време ЕСПА ще положи основите на ново училище,тъй като обмисляме къде да запишем и нашето детенце. В процес на обмисляне сме действително и трябва да направим и ние добър избор. Виждам, че вече сте питали Stella Maria къде е записала своите пиленца, но тъй като и мен този въпрос ме вълнува ще си позволя и аз да я попитам, за да сподели мнение. Simple Smile Благодаря и хубав ден.

Не искам да пиша реклами за други училища в тази тема, тя си е за ЕСПА. Вижте в темата за частното образование и частните училища. Там си е подробно коментирано за доста училища. Извинявайте, че се въздържам да пиша тук.

# 230
  • Мнения: 2
Привет, хора ! Отдавна гледам темата, но не се престрашавам да пиша, а и основно - нямам достатъчно време. Аз, обаче, имам да споделя впечатления отностно ЕСПА...моето дете учи там от една година и за разлика от вас - съм страшно доволна от подхода на преподавателите. Мога да си позволя да го запиша  хубави частни училища и реших, че именно това място е най-доборо за него. Знаете ли защо ? Защото за разликата от другите училища - в ЕСПА подходът е индивидуален. Аз бях частна ученичка през целия си живот и мога да се похваля със завидни знания, които искам и моето дете да притежава, но най-важното е да притежава и личностно отношение, което в днешният ни забързан свят е страшно важно...

# 231
  • София
  • Мнения: 5 034
SilvetoInTheSky, ако правилно съм разбрала, споделяш мнение,  че в ЕСПА подходът е индивидуален и това на свой ред ще помогне на детето ти да придобие "личностно отношение" ?!
Не зная в коя област знанията ти са завидни, но не ще да е в познаване на българската граматика.

 

# 232
  • Мнения: 1 144
Малиша, не е антиреклама, просто недоволните сме много. На всичкото отгоре аз съм твърде обективна, ако ми прочетеш постовете назад и никой не може да ме обвини в плюене. Има плюсове и минуси ЕСПА като всяко друго училище, тук сме ги обсъждали надълго и нашироко, всеки да си решава. И впрочем, "поръчковите" постове винаги се открояват.

Призма, и аз това щях да кажа на Силвето... май българският не е бил изучаван в частните уроци Simple Smile))

# 233
  • Мнения: 1
Моля Ви се от сърце! ЕСПА трябва да бъде затворена един път за винаги.  Родителите трябва да разберат, че това училище е просто една забавачница, но не и училище, което дава знания, толкова за колкото пари плащаме.  Ясно ми е, че искате някой да ви гледа децата докато вие сте на работа, но заради системата в това училище децата не могат да учат пълноценно. Учителите им пишат високи оценки не защото децата ги заслужават, а заради страха от г-жа НемцОва да не ги уволни.
Програмата е направена така, че  децата ви до 17:00 часа са заети с часове и реално те вечер нямат нито желание нито воля да седнат да учат уроците си по останалите предмети освен английски, математика и български. Справят се наистина природно интелигентните деца с уроците си, но тези, който трябва да полагат повече усилия за да запомнят един урок просто не могат да смогнат на натоварването. Дори индивидуалните уроци не им помагат. Учителите се принуждават и на тях да пишат високи оценки за да защитят уважаемата от всички репутация на Г-жа Немцова без реално децата да имат покритие на оценките си! Съдя по моето дете.  А не, че учителите там не са кадърни. Но заетостта им е съсредоточена не върху преподаването, а върху други куп безсмислени щуротии, които хрумват на главата на директорката им.  Представете си какво качество на работа трябва да се очаква от работник, който трябва да върши два пъти повече работа (която по принцип не е негова работа) и то на заплата, която не е актуализирана от няколко години. Истината е, че 3-те заместник директорки, горките, и те едва я смогват и търпят униженията на Госпожата с главно "Г".  Моето дете до година няма да бъде в ЕСПА, защото разочарованието ми нараства все повече и повече. Децата седяха на студено преди няколко седмици, когато времето се затопли. На една от директорките и е хрумнало, че навън щом пече слънце значи е топло и може да спрат отоплението. На следващата седмица училището излезе дървена ваканция, защото голяма част от децата се разболяха. В момента също няма парно, а децата се отопляват на духалки и сутрин като влязат в класните стаи умират от студ.  Ех, Госпожо Немцова, толкова хора Ви се довериха. Искрено се надявам вашият модел на образование да не се разпространи, защото това означава да обречем децата си на тотален провал. А може би и това е целта...

напълно подкрепям мнението !!!

# 234
  • Мнения: 2
SilvetoInTheSky, ако правилно съм разбрала, споделяш мнение,  че в ЕСПА подходът е индивидуален и това на свой ред ще помогне на детето ти да придобие "личностно отношение" ?!
Не зная в коя област знанията ти са завидни, но не ще да е в познаване на българската граматика.

 


Привет, Призма. Явно ти лаеш срещу училището и си ме взела на прицел."Личностно" се пише - да те светна, че някой да не си помисли нещо, дето не му е работа.Та, тук не сме се събрали, за да нищим българската граматика, въпреки жалкия ти опит да се хванеш за едно словосъчетание...
ПОД личностно отношение - конкретизирам, че детето ми рисува страхотно и няма нужда от частен учител, тъй като в ЕСПА се стараят да развиват неговите качества по най-добрия начин.Виждаш, че не съм добричка, ако ме бяха подразнили с нещо - щях да бъда първата, която да пише в този форум.Резултатите, което дава обучението в ЕСПА са повече от завидни.Моля да не размиваме темата и да не се хващаме за странични въпроси!Ако някой иска да ме пита нещо лично относно занятията на детето ми - отворена съм за въпроси ! Хубав и слънчев ден и моля без злоба Wink

# 235
  • Мнения: 4 877
Извинявайте, че се намесвам в разговора Ви, но исках да Ви питам нещо, което ми е любопитно.

Какво означава ЕСПА?

Някакво съкращение е вероятно, но не мога да го разшифровам.
Винаги съм се чудела, питала съм, но никой не е можел да ми каже. Дори са ми казвали, че е тайна.

# 236
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 514
Нищо не налага всички описани прекрасности от образователния процес в едно частно училище да се осъществяват в сграда - общинска собственост. Сградата се ползва в нарушение на Закона за общинската собственост. Дворът се ползва без никакво правно основание и без да се заплаща нищо за това ползване. Частното училище следва да освободи сградата и тя да се използва по предназначение, като общинска детско заведение. Отговорните длъжностни лица следва да понесат отговорност за неправомерните си действия и бездействия.

# 237
  • Мнения: 4
Извинявайте, че се намесвам в разговора Ви, но исках да Ви питам нещо, което ми е любопитно.

Какво означава ЕСПА?

Някакво съкращение е вероятно, но не мога да го разшифровам.
Винаги съм се чудела, питала съм, но никой не е можел да ми каже. Дори са ми казвали, че е тайна.


Здравей, не е никаква тайна какво се крие зад съкращението ЕСПА- поразрових се и то отговаря на следния смисъл:Е e естетика,С е свят от възможности, П е потенциал, А е амбиция и всичко това означава ЕСПА, доста оригинално като замисъл и смисъл ми звучи.

# 238
  • Мнения: 8
Привет и от мен хора! Започвам да следя темата за ЕСПА, тъй като се насочвам към избор на училище за детето ми. Абревиатурата на училището звучи доста добре, но сигурно MAlisha вече е блокирана задето си е позволила да изпише кво значи ЕСПА...  Laughing ако е така, няма да е честно от страна на модераторите при условие, че някой е задал подобен въпрос.
Много драго и на мен ми стана за това дете дето се е класирало за олимпиада това говори, че в училището се крие много добър екип. Започвам вече да премислям нещата, ще задавам в този форум въпроси и ще споделям мнения какво евентуално съм чула, искам да се получи градивна комуникация . thanks

# 239
  • Мнения: 7 821
Привет и от мен хора! Започвам да следя темата за ЕСПА, тъй като се насочвам към избор на училище за детето ми. Абревиатурата на училището звучи доста добре, но сигурно MAlisha вече е блокирана задето си е позволила да изпише кво значи ЕСПА...  Laughing ако е така, няма да е честно от страна на модераторите при условие, че някой е задал подобен въпрос.
Много драго и на мен ми стана за това дете дето се е класирало за олимпиада това говори, че в училището се крие много добър екип. Започвам вече да премислям нещата, ще задавам в този форум въпроси и ще споделям мнения какво евентуално съм чула, искам да се получи градивна комуникация . thanks
А вие как разбрахте, че е блокирана MAlisha, направих го преди няма и 15 мин.?

Ако беше блокирана заради горното, то щеше да бъде изтрито. Забранен е достъпа на SilvetoInTheSky , MAlisha , UmnicaHubavica за нарушаване на т.11 от Правилата на форума. Ако имате някакви съмнения в подбудите ми и/или оплаквания от работата ми, обърнете се към администратор.
С това приключваме обсъждането на проблема в тази тема, има си места за оплаквания и въпроси.
Хубав ден!

Последна редакция: чт, 14 мар 2013, 11:46 от .Ели.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт