Египет-Страна на Фараони-6

  • 30 683
  • 308
  •   1
Отговори
# 30
мммм каква темичка.... близка е доста до моитe интереси в момента и въобще!!!!

В момента чета ето тази книга

изчел съм доста книги с такава тематика... включвам се в темата за да изкажа  мнението си относно този кръст


Това, което знам за него е че го наричат още компас, защото сочи четирите посоки на света, където се намират храмовете на древните  хора /атланти/
Това, което е написала ЕлиП е абсолютно вярно и съвпад ас това, коет осъм чел и аз! Peace
Проклятията които са  написани по пирамидите не са написани, зад апазят фараоните, а са написани таз, за да пазят "древните". Пирамидите не са строени преди 4-5000 години пред христа, а преди около 78 000 години....

Ще ви следя,  чрез катя, която не става от компа и тъй като тя не можеда асе включ адекватно по темата /не е проччела нито една книга Whistling/ ще я отсрамвам!! hahaha Mr. Green

# 31
  • Мнения: 341
Ноичка,пускам видео ,което разказва цветно и в картинки живота на Клеопатра.
Нещо сега и за Нефертити...Тя е  принцеса-чужденка от Азиатска държава.Името и означа „Красавицата, която идва от там“.
Сега,за да не създавам дразги между хубавиците ви пускам това.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 043
а преди около 78 000 години....

78000 или 7-8000 newsm78

# 33
  • Мнения: 820
Мърморко, то и аз не съм чела много, но съм попадала на теориите на Мулдашев (само дето не си спомням къде Mr. Green ). Много фантамагорски ми се сториха, той май има и теория за скрит град на някакви свръх същества в Тибет (ако правилно съм запомнила). Въобще е пълен с теории Grinning
Ако може фараонките да ни разкажат за ежедневието в Египет, пазарите, обичаите и нещата които на тях са им направили впечатление Flutter

# 34
  • Мнения: 413
Махраба  и  масаа ал хаир
Първо ще се почерпя с една Шиша, /наргилето/ предпочитам ябълков тютюн да запаля и едно кафе ако имашеее или басбуса..., обаче е голяма мръсотия докато запаля шиша.
  Чета ви от Индия, минах през Кувейт, обаче за Египет се записвам.
Всички около мен са от тази страна, даже догодина лятото пътуваме на сватба там.
  Кръсника ми разказа, че на Сфинкса му падал носа всяка година с около 1 см. Учени от цял свят се опитвали да го реставрират, но безуспешно, а една египетска легенда разказва, че когато носът на Сфинкса падне нацяло ще настъпи края на света.
  Относно балсамирането, вадели им органите и мозъка като бъркали с една тръбичка от носа чак до края на черепа. Ако тялото не било почистено от вътрешните органи, а цяло балсамирано, то не се прераждало.
  Някъде в арабската пустиня имало една много възрастна жена, нещо като баба Ванга, на която никой незнаел годините и за да отидеш до там трябвало да извървиш пеша един ден. Мой познат египтянин е ходил и разказва, че живеела само в една палатка и като се задали гибли не докоснали палатката.
   Ще пиша пак, чао за сега

 

# 35

78 000 години!

Дидка, всичко, което съм изказал по-горе, го знам преди да почна да чета Мулдашев  Wink  Чета книгата, защото ми е интересна и неговата гледна точка за нещата! Peace

# 36
  • Мнения: 1 655
ох най после се добрах обезпокоявана и изчетох!
И на мен ми е мечта да ида в Египет :: :: :: ::
Да била съм на летището всяка седмица да не говорим че и по 2 пъти в седмица но толкова, в самолета на летището и 2 пъти разходка из дюти фи!
Има обещано да ме заведат но Иншалла и това ще стане!
Аз като засека някой филм по дискавъритата за Египет си ги следя, винаги научавам нещо нов и ми е много интересно!
Да не говорим че една от любимите ми компютърни игри е Pharaoh and cleopatra!!! :: :: ::
тази игра я знам от 7 години може би ппревъртала съм я поне 4-5 пъти и преигравал мисий но никога не ми е омръзвала!
това са моите скрити мании! :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: ::
Ели аз съм чувала много добри неща за Александрия, както и че съм прибирала по 150 човека само кувейтци от там!луди са по Египет,като дойде лятото и не искам да стъпя на такъв полет че винаги са full load и аз ставам unserisable :: :: ::

# 37
  • Мнения: 3 461
Мърморко, то и аз не съм чела много, но съм попадала на теориите на Мулдашев (само дето не си спомням къде Mr. Green ). Много фантамагорски ми се сториха,

Той и Мърморко не пада по долу по фантасмагории, не случайно живее с Катиферпатра, която освен, че е ново доказателство за прераждането, е наследила  и най-доброто от двете си предшественички и всяка вечер го къпе във вана с мляко, току виж спрял да мърмори. rotfImbo rotfImbo Mr. Green Heart Eyes

Гале, мерси. Hug Драматичната музика е в дисонанс с финала на ръгби, който гледа моят Тутанкамон  в момента Mr. Green, така че утре пак ще прегледам материалите на спокойствие. Twisted Evil

Последна редакция: сб, 20 окт 2007, 23:06 от Noia

# 38
  • Мнения: 3 461
 Clementina, welcome


  Кръсника ми разказа, че на Сфинкса му падал носа всяка година с около 1 см. Учени от цял свят се опитвали да го реставрират, но безуспешно, а една египетска легенда разказва, че когато носът на Сфинкса падне нацяло ще настъпи края на света.
 


Всъщност има много теории  за носа на Сфинкса, някои твърдят, че войниците на Наполеон са му видели сметката, коя е вярната?

# 39
  • Мнения: 1 294
Здравейте и от мен,
ех, най-после една страна която да ми е по-позната или по специално когато става въпрос за египетското изкуство, което ми е познато от часовете по история на изкуството...
Започвам да следя внимателно Simple Smile

Последна редакция: сб, 20 окт 2007, 23:41 от palachinka

# 40
  • Мнения: 3 461

ех, най-после една страна която да ми е по-позната или по специално когато става въпрос за египедското изкуство, което ми е познато от часовете по история на изкуството...


Сподели с нас  това, което най-силно те е впечатлило.

# 41
  • Мнения: 1 294
Египетско изкуство е характерно с мащаби които са трудно постожими дори в наши дни. Като и изображенията с които са изрисувани гробниците са много специални, стилизирани, а в същото време е ясно кой е изрисуваният. Да не споменаваме златните маски, които са слагали на мумиите, нещто уникално.

Като оставим на страни, че явно няма страна на име ЕгипеД  hahaha Embarassed

До колкото знам за носът на Свинкса, официалната версия е тази с Наполеон.

Последна редакция: сб, 20 окт 2007, 23:46 от palachinka

# 42
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Мен не ме търсете да ви разказвам Египетски легенди и истории, мога само да ви чета  Mr. Green /понетова мога.../ сега обаче съм заета, предвид колко е часа - настъпват малките часове и отивам дапълня ваната на моя мърморко
 Joy Joy hahaha



# 43
  • Мнения: 3 371
Включвам се само да кажа, че темата е ...великолепна  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.
Завършила съм археология и дипломната ми работа беше "Александрийската библиотека".
  Hug  Hug  Hug

# 44
  • Мнения: 1 728
immortel, Clementina, Палмира  welcome

Гале много хубави клипчета, сега ги изгледах, особено това за Клеопатра ме грабна  Peace

Ако решите да има отделна тема за Александрия, no problem Wink стига да има и други желаещи, щом и археолози и изкуствоведи се включиха  Simple Smile

Аз съм чувала че износът на корали от Червено море е забранен, поне от туристите...друг е въпроса доколко се спазва.

Общи условия

Активация на акаунт