Форумски цветарки- вече отпускарки. 12

  • 35 394
  • 580
  •   1
Отговори
# 30
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


А, да ви попитам какво друго цвете мога да засадя отвън? До сега имах кълдаръмчета и петунии, но съседите отгоре ми ги унищожиха, та ми трябва нещо цъфтящо, красиво и издръжливо Grinning

едногодишно или многогодишно?

издържливо и цъфтящо:тагетес / турта
аз преди имах висящи мушката и съм доволна, ставаха големи и цъфтяха много, зимата ги режех и ги държах в мазето.
има едни висящи бегонии и те са май многогодишни.

мисля, че е важно с какво изложение си.

има доста варианти

# 31
  • Мнения: 1 492
Многогодишно искам. Южни са ми балконите, от 10-11 сутринта, та до залез, все пече Tired

Това открих като градинска бегония. Него ли имаш предвид?

Уф, съжалявам, че ви досаждам с моите аматьорски въпроси, но засаждам нещо тия дни и спирам с въпросите  Grinning

# 32
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Многогодишно искам. Южни са ми балконите, от 10-11 сутринта, та до залез, все пече Tired

Това открих като градинска бегония. Него ли имаш предвид?


това е, но то няма да издържи на южна тераса.
опитай с мушкато

, вербена, тагетес, евентуално карамфилчета (има едни дребни, растат на туфи)

ако са ти големи сандъчетата засей кученца, шибой (те са саморазсяват)

ох сигурно има още много варианти, не се сещам...

# 33
  • Мнения: 1 492
О, благодаря, тези са достатъчно. Имам само три сандъчета, с размер, малко по-голям от тези, дето ги продават. Записвам си тези и отивам на пазар.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 775
Да се запиша и аз. Имам за украсяване една южна тераса и се чудя с какво? Виждам, че коментирате азалиите, те не са ли два вида градинска и стайна. Доколкото ми казаха градинската можела да стои през зимата на вън, така ли е? При нас е много студено и за това се чудя, дали ще е уместна покупката.

# 35
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Латинки си сложете ...страхотни цветове, бързо растат и ухаят страхотно ... и се саморазсаждат  Hug и аз догодина ще си сложа, че се измъчих с тези петунии

# 36
  • София
  • Мнения: 1 775
Сега късно ли е за засаждане на Латинки и как се саморазсаждат аз ли трябва да събирам семенцата или издържат зимата?

# 37
  • Мнения: 2 591
аз имам негативен опит с латинки на южна тераса  Sick изгоряха от силното слънце!!! не ги препоръчвам!

твърдо съм за мушката, сакъзчета (каскадно мушкато) и петунии!

насяла съм тагетис, но още се кани да цъфти  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 2 591
това е албумът ми. в него може да видите цветята на южния ми балкон  Rolling Eyes

Дечи, ще ги покажеш ли тези еленови рога, че ме заинтригува  newsm78

# 39
  • Мнения: 9 095
преди 2-3 теми някой ги беше пуснал, дали не беше Ламита newsm78, папрат Еленови рога се води Peace

# 40
  • Мнения: 2 591
ееееее, аз или съм ги проспала  hahaha или още не съм била в редиците на опитните цветарки  hahaha

# 41
  • БГ
  • Мнения: 352
schneee,специално за теб показвам моите"еленови рога", нямат нищо общо с тези които има в нета и по цветарниците, но това от което е хванато е около метър високо и на мен ми харесва
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=141425&photo=58

# 42
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 844
Хайде да се запиша в новата тема. Май си стресирах китайската роза, тъй като не иска да цъфти тази година. Променях й няколко пъти мястото и това сигурно не й се отрази добре.

# 43
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 844
За анкетата - поливат ми ги роднините Wink

# 44
  • Мнения: 2 591
Дечи, абе знаеш ли, че тези "еленови рога" свеки ми ги е хванала и все се опитва да ми ги пробута, но на мен ми приличат на домат и й казах, че не ми харесват  hahaha Mr. Green сега като се загледах, те наистина на еленови рога приличат  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт