Поликистоза

  • 19 929
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • Враца
  • Мнения: 5 206
A какви хормони тогава са ти изследвали?
По принцип прогестерона влиза в тези хормонални, но след като твоя гинеколог не е назначил, занчи не намира причина да го направи предполагам

# 31
  • Мнения: 919
wa-wa, DHEA, DHEAS, LH, FSH,TSH, глюкоза и инсулин този път.

преди TSH, FSH, LH, пролактин и DHEA - sulfate
това DHEA някой знае и що е?

# 32
  • Мнения: 277
Момичета аз съм вече мама на едно малко сладко момченце, въпреки че имах ПКЯ и три години се лекувах. Не съм имала никави проблеми в начална бременност и забременях от първият път в който опитахме. Преди да пробваме бебе съм минала през всичките оплаквания и перипети както и вие, но след три годишно лечение имам резултат. Сега съм на 25г. и 10 мес. след раждането пак имам кисти #Puppy dog
Успех дано и при вас скоро да има добри новини.

# 33
  • Мнения: 507
Jen,
Благодаря ти за успокоението, това наистина дава големи надежди на всички като нас! Поздравявам за този прекрасен бебок!  Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 507
Момичета вчера попаднах на един страхотен и много мил доктор, който ми обясни с подробности какво точно е поликистозата и как на всеки 10 жени поне 2 са с тази диагноза. Каза още, че минимален процент от тях са с трайни и невъзвръщаеми увреждания и не могат да имат деца наистина. Стресът при поставянето на тази диагноза бил голям и това предрасполагало всички бъдещи бременни да се притесняват и да се настройват че нямат шанс.
Изписами Clostilbegyt, с коeто да ми предизвика "лелката" и после малко Duphaston. След което два - три месеца няма да пия нищо и ще си меря температурата. Биях много учудена, защото на вчерашната снимка нямах толко много кисти, като на снимката от 10.03.05, незнам как е станало, но се радвам Simple Smile. Дано радостта ми да не е прибързана, но нали трябвада съм оптимист Wink . Това е единствения доктор, който иска партньора ми също да си направи изследвания.
Надявам се този път да съм попаднала на точното място Praynig и вече всичко да потръгне на добре.
Пожелавам на всички нещата да се оправят и скоро да си пишем по повод други многоооооооо приятни емоции, като  ylinfant

# 35
  • София
  • Мнения: 3 123
Здравей Гери,аз също съм с ПКЯ.Аз имах завишен Пролактин и много,ама много нисък ФСХ.Успях да ги регулирам,но цикъла ми продължаваше да имава през 2-3 месеца и да нямам овулация.Изписаха ми Диане-35 уж да се поизчистят кистите,но освен че качих 7 кг., друго нищо не се получи-даже нвапротив,от както съм го спряла ми дойде 1 и вече 5 месеца не ми идва. Imp На 5.04 ми предстои оперативна лапароскопия,на която ще ми надупчат яйчниците.След това би трябвало да имам редовен цикъл и овулация.Надявам се това да реши проблема за сега и да успея да забременея.
  Аз обаче не мога да разбера нещо-защо никой лекар не ми казва да си изследвам щитовидната жлеза и да направя глюкозо толерантния тест.Баба ми беше инсулинозависим диабетик,а баща ми е на лекарства-това значи,че вероятността и аз да съм с висока кръвна захар е голяма.

# 36
  • Мнения: 507
Здравеи Ангелче,
Това с Диане-35 е доста гадно Imp , аз също сам го пила и качих доста килограми. Но тогава бях на 20г. и успях да ги сваля единствено с неядене и движение. След като ги спрях имах нормален цикъл и дори овулация, но изобщо не можех да си помисля да гледам деца. А ако бях пробвала нямаше да се мача така сега, но просто не бях готова. Cry  
Сега положението е доста сложно, нямам цикъл от 4 месеца и се надявам да ми дойде, за да си направя изследванията и да мога по някакъв начин да започна да се лекувам, отново за незнам кой път #Puppy dog .  Добре, че поне последния гинеколог на когото попаднах е страхотен и ме успой, че имам още време да се оправя. Praynig  
Стискам палци за тази операция  Praynig , от сърце ти пожелавам всичко след това да е наред Flutter . Незнам... няма ли някакъв друг начин..., а не операция. Ужас, аз съм голямо шубе и това ми звучи доста страшно.  #Puppy dog, само като чета настръхвам  #Shocked
Аз си направих изследване на щитовидната жлеза случайно,  /след на годишните прегледи които правят вече от фирмата/  хирургът ме посъветва да си пусна изследване за всеки случай, имала съм малко увеличение на жлезата. Много се бях притеснила, но за щастие се оказа, че жлезата "работи" с пълна пара и всичко е повече от добре дори отлично. Ако искаш мога да ти дам координатите на ендокринолода, той е шев на лабораторията в болницата по ендокринни заболявания в София.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 123
Благодаря ти.Да може да ми дадеш координатите.
 Желая ти успех и дано скоро видиш 2-те чертички. Grinning

# 38
Здрасти Зори,аз съм Оля  261uu ,да не се чудиш коя съм-направи си изследвания на щитовидната жлеза,явно има връзка-мен ме сложиха на диета,аз пък имам увеличена захар newsm45 .Омръзна ми вече-сега пък и тази захар.......

# 39
  • София
  • Мнения: 3 123
Здрасти Grinning !Ами аз преди лапарото ще правя изследвания за кръвна захар така или иначе,а щитовидната ще видим после.

# 40
  • Враца
  • Мнения: 5 206
Оля, разбирам те напълно в момента. Колко ти е кръвната захар? Значи моята преди да започна  лечение беше 6.97, след 1 месец падна на 4.5.
В първия момент като видиш стойностите и се шашкаш много силно, защото имам диабет в семейството, но той е по-ралзичен случай, дядо ми го е развил от стрес и много неприятни преживвания.
Забравих за сладкото, има някои ограничения в плодовете- банани и грозде, трябва движение(ох много болна тема) и да си намериш добър ендокринолог!
Но най-важното е да не се притесняваш, защото има поне при мен зависимост между притеснение и ниво на кръвната захар!

# 41
  • Мнения: 507
Ангелче  Simple Smile ,
Благодаря ти за пожеланието! Heart Eyes
Пожелавам ти от все сърце и при теб нещата да минат добре  Praynig  и скоро след това да си мама!
Това са координатите:
 Доц. Кирилов, Ендокринология, тел: 02 987 72 01 вътр. 264, GSM 0887 43 61 78.
Той е шев на лабораториите и е много добър в разчитането на резултатите. Има поглед и по проблемите с щитовидната жлеза, защото свекърва ми ще ше да се оперира при него. Доста внимателен човек и ако имаш проблем ше ти каже със сиругно. Дано да нямаш  Praynig никакви напушения. На мен двата хормона ми струваха около 20лв., защото не се поемат от здравната каса.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 123
Много ти благодаря и още веднъж ти желая успех. Grinning

# 43
  • София
  • Мнения: 3 123
А я да ви питам за направлението-значи трябваше да взема 3 направления от личния лекар-за хоспитализация,за интернист и за анестезиолог.Успях да взема само за хоспитализация,което всъщност беше по-важното,но сестрата ми написа диагнозата на български,а не на латиница и това ме притесни.Правилно ли е това,при вас как беше и дали могат да не ми го зачетат за това? Embarassed

# 44
  • Мнения: 507
Ангелче,
Аз съм взимала направление за специалис на което диагнозата е с код и е изписана на български. Знаеш ли майка ми е анестезиолог, ще я питам и ще ти пиша пак. Но мисля, че щом имаш направление за хоспитализацуя не ти трябва за анестезиолог, нали този който ще ти дава опайката работи в тази болница, а ти ще си приета там #Puppy dog . Ще питам ей сега, и ше ти пиша  Laughing...

Общи условия

Активация на акаунт