за блоковете - какво е допустимо и какво не

  • 8 816
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 446
Херелина, ако не знаех кой живее над мен щях да си мисля, че си ти.
Аз имам кухня преустроена на спалня. Впрочем точно заради това, че кухнята се ползва денем, а нощем там е тихо. Не ме дразни водата по каналите, това е предвидено и са изолирани, шумът от пералня е монотонен и не ме събужда, дори моята.
Обаче побеснявам, когато денонощно се мият балкони не с една или две кофи и се тупат килими, пътечки, чергички и др. подобни. Единият балкон остъклих точно заради това тупане - сега обаче съседката като не може да ме задуши с прахоляка си, си е поставила за цел да ми избие стъклата - така яко пляска с чергите. Впрочем същата си цепи дървата за печката зиме в коридорчето над дневната ми.
 Не мога да сметна колко пъти съм хвърляла прането от простора пак в пералнята. Бяха ми поляли детето както спеше в количката на терасата, защото, видиш ли, съседката счупила бутилка олио на терасата и как да почисти по друг начин newsm78.
Мога да ти дам и още една идея, ако си решила да подлудяваш съседите отдолу - КЛИМАТИЦИТЕ СЪЩО МОГАТ да се мият - поливаш ги отгоре с кофата, и тече върху стъклата на съседите. После казваш невинно както по-горе "Много интересно, един непокрит климатик как да го изчистиш, ако не го измиеш ".
Без коментар

# 46
  • София
  • Мнения: 12 554
както вече за н-ти път ще кажа, не става въпрос за това да надувам музика, ТВ и т.н.
ми що пък моите права да не са нарушени като не мога да се чувствам комфортно в собствената си кухня и да се чудя "сега дали се чува?" .


Правата ти изобщо не са нарушени. Пускай си, ако искаш всички уреди, но от 22 до 6 часа сутринта си длъжна да не нарушаваш спокойствието и почивката на съседите си.
Виж, ако дойдат преди това време да мрънкат си в правото си да ги отрежеш.

Колкото до балкона. Ами първо погледни това -

ЗА ПОДДЪРЖАНЕ И ОПАЗВАНЕ НА ЧИСТОТАТА И  УПРАВЛЕНИЕ НА ОТПАДЪЦИТЕ НА ТЕРИТОРИЯТА НА СТОЛИЧНА ОБЩИНА
Приета с Решение № 137 по Протокол № 73 от 09.03.2006 г. на Столичния общински съвет


.....
ГЛАВА ШЕСТА
ЗАБРАНИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
1. изхвърлянето на  всякакъв вид отпадъци на местата за обществено ползване;
2. изхвърлянето и натрупването на отпадъци от селскостопанска дейност, оборска тор и трупове на животни и птици в съдовете за битови отпадъци и на местата за обществено ползване, а също и край пътища, пътеки, граници между имоти, кариери, речни корита и дерета и всички комуникации, свързващи отделните имоти;
3. замърсяването на местата за обществено ползване с животински фекалии. След дефекация собственикът на животното е длъжен да почисти замърсеното място;
4. приютяването на бездомни кучета и котки във входовете и прилежащите територии на сградите;
5. транспортирането на строителни материали, земни маси,  селскостопанска продукция, вторични суровини и други в транспортни средства с неуплътнени каросерии и без предпазни мрежи или чергила;
6. струпването на обработен  сняг с луга и/или пясъчно-солни смески в непосредствена близост до стволовете на дърветата;
7. извършването на смяна на отработени моторни масла на места, които не са оборудвани за тази цел;
8. изхвърлянето на отработени моторни масла, отпадъчни нефтопродукти и на употребявани мазнини с хранителен произход в повърхностните води,  в канализационната система и на места за обществено ползване, както и директно върху почвата;
9. промяна на дъждовната канализация и включването в нея на битови отпадъчни води;
10. изхвърлянето на отпадъци и заустването на отпадъчни води в речните корита и дерета;
11. изхвърлянето на отпадъчни води  от изгребни и септични ями извън определените за това места;
12. излизането на транспортните средства на уличните платна с непочистена  от кал ходова част;
13. миенето, гресирането и ремонтирането на моторни превозни средства на улиците, тротоарите, паркингите, площадите, зелените площи, междублоковите пространства, местата за отдих и край поречия и водоеми;
14. тупането и изтърсването, изхвърлянето на  отпадъци  и изливането на вода от балкони и прозорци;

Апропо миенето на балкони е разрешено САМО, когато вали дъжд!

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 09:53 от nana77

# 47
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Четох, четох, всичко изчетох и стигнах до едно заключение.
Българина има едно мото: "Аз може да не съм добре, ама и на Вуте да му е зле." Всеки гледа да направи напук на другия, никой с никого не се съобрзява. Много сме лоши едни с други и за това нещята няма да вървят. Авторката нямала да се съобразява кога да си пуска пералнята, комшията и няма да се съобрази и той кога да пръдне. Тя няма да му разпише нещото си, ама и той пък няма да направи еди какво си. Комшията не се съобразява, че има пране и си измива с кеф терасата. И още много и много.
Направо не ми се мисли. И ние се нанасяме в ново жилище и ние правим ремонт сега, и ние избиваме тераси и ще спим в кухнята. Не ми е ясно само едно: Какво пречи това на останалите във входа, че да се стига до злоба, неприязън и правене на мръсни номера?
Останах изумена колко авторката на темата беше горда със себе си, че няма да разпише съгласието си за преустройство. Заради ей такива (няма да казвам какви)хора всеки прави каквото си иска. Защото знае, че няма оправия и разправия с комшии.

# 48
  • Мнения: 14 654
Като чета какви неща чувате имам усещането, че съм полуглуха. Никога не съм чувала пералнята на съседите, а прахосмукачката им се чува толкова тихо, че по никакъв начин не ми пречи да заспя, нито на детето ми. Всички почти си пускат пералнята нощем и никой на никого не пречи с това нерегламентирано пране Simple Smile

# 49
  • Мнения: 4 546
терасата винаги се съобразявам като я мия, особено лятото като са ни отворени на всички вратите няма начин да не се чува. също, понеже се съобразявам, терасата не е плътно преградена откъм съседите. попитах - може ли , отказаха, защото мръсната им вода минава през нашата тераса. и колкото и да ми е неприятно това /защото като минава всичката помия през нея просто няма смисъл да влагаме пари да парвим каквото и да е, а терасата е една обща за всички стаи - т.е. не мога да си приобщя друга тераса/, като е направен така блокът ще се съобразя. но не ми е минавало през ъкъла да им казвам - ми ще си миете терасата с моп, щото аз искам да си я заградя. /е и на мен не са ми казали така де, но искам да кажа просто, че се съобразявам/. климатикът ни е в терасата, нямаме прозорзци без тераса. и отвън да беше, никога не би ми хрумнало да го мия  Shocked чак пък такава чистница не съм  Crazy това с тупането също не ми е понятно, не го практикувам. айде да оставим пералнята на страна , ами аспиратор,  микровълнова или кухненски робот , ако се чуват, пак ли да не ги ползвам, щото някой си решил, че ще спи в кухнята  ooooh! вижда ми се прекалено , честно казано.
Кам, незнам кое точно ти е прозвучало гордо, няма да разпиша, защото това би навредило на моя ритъм на живот, а не защото искам "на Вуте да му е зле". аз пък от всичко прочетено, останах със следното убеждение - всеки си гледа от неговата камбанария - ако решиш да спиш в кухнята, ще искаш да ти пазят тишина. ако си от другата страна - ще искаш да си ползваш кухнята.
Баба Кукуляска, ти можеш и да не чуваш, ама на някои хора даже им се и причува. впрочем, аз мога да викна полиция, щото съседът е алкохолик и всяка вечер се будя от неговото драйфане. какво нахалство - ми да се напива по-рано и до 22 да е приключил вече  Joy
и не мога да разбера как така пък ви се мокрят терасите някой като си мие терасата  newsm78 при нас няма такова нещо. само дето мръсната вода минава, ама то така си е напревно по проект  Confused

# 50
  • Мнения: 6 029
herelina, след като ти самата не спазваш законите защо очакваш коректност към теб? ето, в закона ясно пише, че е забранено да се мият балконите. защо не спреш?

# 51
  • Мнения: 4 546
herelina, след като ти самата не спазваш законите защо очакваш коректност към теб? ето, в закона ясно пише, че е забранено да се мият балконите. защо не спреш?
е как ще е забранено като така е направен блока  Shocked че аз точно за това не мога да си остъкля терасата - защото се съобразявам с това, че съседите трябва да си мият терасите  #Crazy

# 52
  • Мнения: 6 029
herelina, след като ти самата не спазваш законите защо очакваш коректност към теб? ето, в закона ясно пише, че е забранено да се мият балконите. защо не спреш?
е как ще е забранено като така е направен блока  Shocked че аз точно за това не мога да си остъкля терасата - защото се съобразявам с това, че съседите трябва да си мият терасите  #Crazy

как така ще е направен блока???? за улеите ли говориш?!?!?!

# 53
  • Мнения: 4 546
herelina, след като ти самата не спазваш законите защо очакваш коректност към теб? ето, в закона ясно пише, че е забранено да се мият балконите. защо не спреш?
е как ще е забранено като така е направен блока  Shocked че аз точно за това не мога да си остъкля терасата - защото се съобразявам с това, че съседите трябва да си мият терасите  #Crazy

как така ще е направен блока???? за улеите ли говориш?!?!?!
ами да. имат си улеи терасите и така е направен наклонът, че да се стича в терасите на средните апартаменти - т.е. като нашия. на едните съседи наклона е на една страна, на другите - на другата, за да се оттича водата .улукът е в нашата тераса. ако искам да осктъкля трябва съседите отстрани да са съгласни /или поне от едната страна, за да мога да остъкла 1/3 или 2/3 от терасата. в най-добрия вариант, да са с остъклени тераси. живеем на една ог главните пътни артерии на града и мисля, че ако не е остъклено е немислимо да не се мие терасата. освен ако не минаваш през ден с метла и парцал  Shocked ако искам пък да махна улука, трябва да питам всички съседи във входа  Shocked и затова нищо не правим по терасата. а и писах, вече, че съседите отстрани не са съгласни.

# 54
  • Мнения: 6 029
улука, мила, е за да се изтича вода, ако вали дъжд. не за да си миеш балкона!

# 55
  • София
  • Мнения: 9 878
улука, мила, е за да се изтича вода, ако вали дъжд. не за да си миеш балкона!
Именно. Peace

# 56
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Нееее, мисля, че има тераси, на които като ги миеш чучура е вързан с улук. Ох, дано правилно да съм обяснила. ooooh!

# 57
  • Мнения: 6 029
Нееее, мисля, че има тераси, на които като ги миеш чучура е вързан с улук. Ох, дано правилно да съм обяснила. ooooh!

да, на новото строителство, улука е вътрешен, не се вижда...

# 58
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Нееее, мисля, че има тераси, на които като ги миеш чучура е вързан с улук. Ох, дано правилно да съм обяснила. ooooh!

да, на новото строителство, улука е вътрешен, не се вижда...
Чучура на терасата или улука на блока?

# 59
  • Мнения: 6 029
начи - понеже офиса ми е в нов блок - ще се опитам да го обясня. чучур на самия балкон не се вижда. улук също.все едно баня.. всичко се стича във вътрешни улуци.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт