Война или мир... със съседите?

  • 2 180
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 133
Обясни на съседката ти, че това колкото е нейно толкова е и на останалите 4 фамилии.
Peace

# 16
  • Мнения: 2 829
с моите съседи живея в пълно безразличие---до скоро до нас имаше едно семейство,с което завъдихме дружески отношения,но се преместиха,, Cry
с др.съседи от блока съм само на добър ден ,и то не със всички,
и то само ако не ми пречат,,в мига който някакви граници се престъпят, както в описания случай--става война---ами в крайна сметка и ти имаш право да ползваш общи части,,тоя апартамент ,,да не ти е дарен от съседите???та трябва да се съобразяваш с тях??
съобразяването трябва според мен да е в разумни граници--като тишината ,в установените часове,,като това --да се поддържа фасадата и тн

# 17
  • София
  • Мнения: 2 530
Все си мисля, че домоуправителя е този, които трябва да организира ремонти, да сплотява съседи и т.н. За жалост е пълно с прости хорица в блоковете ни, които нито искат да помагат, но много пречат.

# 18
  • Мнения: 379
искам да ти кажа, че както започнат, така и ще си останат междусъседските ви отношения; ако не искаш да се държат с вас като към "наематели" в блока, защитавай си правата от самото начало; накои хора не разбират от отстъпки и дипломация ... Crossing Arms
ти не искаш нищо различно от това, което ти се полага!

# 19
  • Мнения: 4 700
искам да ти кажа, че както започнат, така и ще си останат междусъседските ви отношения; ако не искаш да се държат с вас като към "наематели" в блока, защитавай си правата от самото начало; накои хора не разбират от отстъпки и дипломация ... Crossing Arms
ти не искаш нищо различно от това, което ти се полага!


 Peace

Това, че сте нови в блока не им дава правото да ви работят както си искат. Аz бих се борила, zа да получава това, което ми пренадлежи. Успех

# 20
  • Мнения: 512
Много ви благодаря за куража, който ми давате! Знаех си, че тук е мястото да споделя всичко, което ме вълнува.
Интересно "развитие" по темата:
Разхождах си кучето онзи ден с един съсед от друг етаж - той е от "старите" собственици. Разказах му аз за мойта мъка и какво мислите - преди години и негов съсед така си "приобщил" въпросното помещение на техния етаж - направо си го прибавил към апартамента !!! (за информация - 104 кв. м. апартамент, най-големите в блока). Не станало с добро и съседите му сигнализирали по каналния ред в общината. Дошли хората, видели и му съставили акт за 100 лв. След което казали, че "нямат повече ресурс" да се занимават със случая и това е.
Та нарушителят си останал с незаконно придобитото помещение, яде си ток и вода, които са ни общи за входа - и нищо.
За сравнение - апартамента си го купихме по 550 евро за квадратен метър - евтино му е излязло на оня, не мислите ли - само 100 лева... #Cussing out

# 21
  • Мнения: 4 668
Не се е обадил на правилното място . Трябва да се пусне жалба до Столична РДНСК на ул.Алабин № 35 . Те се занимават с незаконното строителство , приобщаване или каквото и да било.

# 22
  • Мнения: 1 111
и ние сме новодомци и имаме същия проблем като ansam
още повече,че общата стаичка за етажа е точно до нашата врата на апартамента и е завладяна еднолично от друго семейство на етажа.Сложили са й желязна врата и винаги когато отварят  и затварят това става с такъв гръм  и трясък ,че все едно някой влиза  у нас с взлом...
И ние с мъжа ми се чудим как да постъпим - дали да сме добри  Heart Eyesили лоши... #2gunfire
Иначе  и ние чуваме думи от сорта "ние сме първи","ние сме в заварево положение" и т.н...Като на състезание е...Имаме проблеми  и за разпределението на мазите - има собственици завладели по 2-3 мази... и препречили със заключена врата пътя към общото помещение с ток  и вода в мазата #Cussing out
Лошото е,че в нашия нот. акт не са отразени в процентно отношение общите части на сградата,както и коя маза се полага за нашия апартамен...Как да си отстояваме правата тогава... newsm78

# 23
  • Мнения: 4 668
Лошото е,че в нашия нот. акт не са отразени в процентно отношение общите части на сградата,както и коя маза се полага за нашия апартамен...Как да си отстояваме правата тогава... newsm78

Странно  Rolling Eyes Не е редно да е така ...
Ако е нов блок поискайте от строителя таблиците за площообразуване . там са дадени идеалните части на всеки апартамент и прилежащите му помещения .
Ако е ЖСК вземете разпределителният протокол .
Ако е ЕПК или панел не може да не описано , просто или Нотариусът е пропуснал или някой друг . Вземете старите документи за собственост и по тях ще стане ясно какво притежавате като общи части и мазе .

В никакъв случай не допускайте такива селски прояви като заграбване на помещения .

# 24
  • Мнения: 512
Не се е обадил на правилното място . Трябва да се пусне жалба до Столична РДНСК на ул.Алабин № 35 . Те се занимават с незаконното строителство , приобщаване или каквото и да било.

Благодаря за информацията! Дано не се наложи да се възползвам от нея, но ако стане нужда - отивам.
Засега продължавам с мирните начини за уреждане на "международното" положение, но търпението ми е на път да се свърши - ще видим..... Twisted Evil

# 25
  • Мнения: 649
И ние имахме подобен проблем със съседите заради покрива. Живущите в два от апартаментите на последния етаж са направили ремонт на покрива, в който останалите съседи от входа не са участвали. След това заключили входа към покрива и в момента там имат басейн, барбекю..и др. Предложихме да покрием сумата, която се полга на апартамент (само да вметна, че по това време ние не сме живели там), за да го ползваме, но те се отнесоха по много непочтен начин (сега не ми се намлиза в подробности - само ще спомена, че беше намесен бившият работодател на мъжа ми).
Моят съвет е първо да проучиш каква е ситуацията с останалите помещения по етажите и тогава да предприемеш нещо,  не  действай прибързано.
Желая ти успех!

# 26
  • Мнения: 1 426
А останалите 3 апартамента? Или те са празни още?
Моят съвет е: опитай с добро, покани я на кафе, например, поинтересувай се от нейните проблеми... Хората обичат да ги оставиш те да говорят. Все пак най-вероятно дълго време ще сте съседи.
tuly , ние имахме подобен проблем: бяха сложили желязна решетка на общото. Някой ни посъветва и от името на останалите на етажа написахме жалба до отдел Незаконно строителство в общината - глобиха ги и ги накараха да я махнат.

# 27
  • Мнения: 505
В много блокове е така - 1 семейство ползва общото помещение като мазе. Но щом вие не сте съгласни, трябва да си отстояваш твоето  Peace

Общи условия

Активация на акаунт