Момче, кръстено на "Елена"

  • 4 554
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 009
Елин и Илия/ан ми звучат най-близко.

# 31
  • Русе
  • Мнения: 2 354
освен Елин друго не виждам  newsm12
и на мен това най-ми допада

# 32
# 33
  • Мнения: 4 520
Мъжкият вариант на Елена е Елен, но едва ли ще ви допадне.
Лени е готино (фенка съм на г-н Кравиц), обаче с нашите балкански нрави ще му се подиграват на детето що има женско име. А и в някои държави наистина си е женско име...

# 34
  • София
  • Мнения: 1 252
Елена е производно на Галина (или обратното  newsm78 - не си спомням) - така че може Галин, ако ти харесва.



Няма начин да е производно. Галина идва от латински и означава КОКОШКА.

По-скоро може да се кръсти Константин, та с баба Елена да имат общ имен ден. Simple Smile

Иначе моя съвет е да го кръсти на някой от дядовците, за да не се главоболи толкова.

Емил ми е фаворит сред мъжките имена с Е (то се и вижда де).

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 328
А какво ще кажете за ЕДУАРД? Знам, че не звучи никак българско, но вече познавам едно момченце на 14-15 години и един мъж на 35г с това име, значи не е толкова рядко... Или ЕРИК... Или пък далеч по-български звучащите: ЕВГЕНИ и ЕВТИМ.

# 36
# 37
  • Мнения: 4 447
Елена е производно на Галина (или обратното  newsm78 - не си спомням) - така че може Галин, ако ти харесва.



Няма начин да е производно. Галина идва от латински и означава КОКОШКА.

По-скоро може да се кръсти Константин, та с баба Елена да имат общ имен ден. Simple Smile

Иначе моя съвет е да го кръсти на някой от дядовците, за да не се главоболи толкова.

Емил ми е фаворит сред мъжките имена с Е (то се и вижда де).

Константин  Peace

# 38
  • Мнения: 1 371
Сега ми дойде в акъла това име, имах познат Елия(а)н
Елеан! Харесва ми! Само, че как ще му викат на галено  newsm78
 Peace

# 39
  • Мнения: 11 607

Първата мисъл на запалянкото - Елин Топузаков - с галено Топчо.....

Да, и аз съм в групата на Елин...... А ако се иска само буква Е да се вземе - има достатъчно хубави посочени имена...

А галено на Елеан - напр. Лео....

Да не забравиш да кажеш как кръстихте Бебо един ден.....

# 40
  • Мнения: 1 101
Лос Rolling Eyes ConfusedВсе пак е производно на името за което питаш.
Joy
Иначе и аз съм за Емил.

# 41
  • Мнения: 1 364
Няма голям избор на имена с Е.
Аз съм за Емил.

# 42
  • Мнения: 6 164
Вземете само буквата. Примерно Емил. Съвсем нормално име. Елена е красиво име за жена, но изкълчиш ли го в мъжки вариант, се съсипва всичко хубаво на името и ще му се смеят на детето.

# 43
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Братовчед ми се казва Елеан и е кръстен на баба си Елена - и петте букви са същите само , че последните две са разместени.Нямам представа как са реагирали на името му като малък , защото той е 12 години по-голям от мен. Аз го харесвам ,  може би защото го свързвам с човека , необичайно е , но може би това му е хубавото.

# 44
  • Мнения: 4 451
Емил, Емилиан..., поне ще вземе първата буквичка. Женат пак ще се зарадва. Peace

Общи условия

Активация на акаунт