Овнета и Телета се задават, през АПРИЛ те радост ще създават!

  • 14 225
  • 306
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 268
Здравейте мили  preggo и  baby!
Честито на новообебилите се! smile3525 mamma Hands Clap
Аз почнах вече да се изнервям от чакането Confused. Тази сутрин дори се жалвах на мъжа ми, че съм направила грешка като съм избрала нормално раждане, а не секцио - иначе досега да съм гушнала бебчето... Пък то накрая пак може със секцио да родя, че док все ме предупреждава, че съм с много тесен таз... И тогава сигурно ще се пръсна от яд #Cussing out!
А днес за нервите и лошото ми настроение са виновни най-вече мизерниците от топлофикация. От снощи има някаква авария и нямаме топла вода и още не са я оправили smile3515. Аз аз ако не взема душ няколко пъти на ден направо психясвам newsm61! Както и да е...
Все се каня да питам вече родилите за епидуралната упойка. Много ще съм ви благодарна ако споделите кога точно ви сложиха, какво беше усещането и имахте ли проблеми с напъването (нали някои казват, че майката не напъвала правилно, когато не усещала болката от контракциите newsm78)? Мерси прадварително   bouquet!

# 256
  • Мнения: 2
                    ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАМИ!!!!!
    ВСИЧКИ НАЙ-ДОБРИ ПОЖЕЛАНИЯ!!!!!
Пожелавам на всички останали, които все още са в очакване, лесно раждане и здрави усмихнати бебчета!!!!!



Нашето момче се казва Владимир. Чувстваме се добре.

# 257
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здравейте
С Кико се кърмихме в 3 часа.След това той се беше ококорил и не ще и не ще да заспи.После стана нервен и искаше биба.Накрая не издържах и му направих АМ.
Гърдите ми са доста мекички!И заради това си мисля,че нямам много кърма.А и като се цедих,количеството беше нищожно.
Смут,на теб кога ти тръгна кърмата????Все още надеждата не е умряла и при нас,ама да видим
до скоро

# 258
  • Мнения: 50
Пепа, нормално е да порасне толкова, ние за 7 дни отчетхме +2 см., но май миналия път не го измериха правилно, защото той опика кутията където ги мерят, днес пак я опика Simple Smile
На вас казаха ли ви нещо за преглед при ортопед, на нас ни казаха чак 4-тия месец /на мен ми се струва много късно/, а и знам, че след 20-тия ден се дава витамин Д на капки, но нашата док нищо не спомена, а и аз забравих да питам. И Томи много хълца, ама той си хълца от 6-тия месец по 5-6 пъти на ден. А това бялото къде точно го гледате-в устата или на устничките  newsm78, защото ние имаме на самите устенца....но това е само след хранене

а сега виждам , че са ви казали за вит.Д, какъв е тоя вигантол? Как ви казаха да го давате?

smooth за прегледпри ортопед първия се прави при навършване на 1 месец или малко след това и после в 4ти месец пак. Така беше още със сина ми преди 5 години това ми казаха и сега, но не Джи Пи-то а педито където ходим на частно. Джи пи-то казват само това коетопоема здравната каса.  #2gunfire Поне да казват и другите неща които са добре да бъдат правени а пък ние да си избираме. Ама това е друга тема.

Бялото е върху езика и вътре в устата, спокойно не може да не го забележиш. А това че устничките обеляват лео след сукане е нормално.

Ами вигантола си е витамин Д и се дава притов рахит (то даже на кутийката под името Вигантол пише вит.Д), само че сега ми казаха друго което билопо-добро от вигантола и в момента гледам рецептата пише Deavit но в общи линии било същото просто моя доктор това предпочита повече.  А за приемането и на двете ми казаха- след 20тия ден по 2 капки сутрин на гладно. Това е профилактичната доза ако има проблем се увеличава.

Поздрави  Peace

# 259
  • Мнения: 350
Пепа мерси за инфото, смятам и аз да му давам витамин Д и на ортопед ще го водя, няма да чакам до 4-тия месец.
Хрис, аз до 6-тия ден бях с коластра и после ми дойде зрялото мляко.Пий повече течности и чая на Хип.По-добре, че са ти меки гърдите, такива трябва да са.Когато са твърди работата е болезнена за теб и бебчо не може да захапе.Не е нужно да цедиш, важно е да има за бебо.Направи пробно кърмене с кантар и всичко ще е ОК.Ще ти звънна тези дни да се чуем.

# 260
честито на новоообебелите се!!!!!



за anishka....
защо не пробваш със силиконови зърна ,така бебчо няма да прави разлика дали цока от шишето или от гърдата

# 261
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Аз пробвах със силиконови зърна на Авент,когато имах рагади
Мнооооого съм доволна
Така раничките ми минаха за нула време:)
Препоръчвам ги горещо  bouquet

# 262
На 17.04.2007 сестра ми роди момче 3.600кг 51см Кръсти го Борис.Много е сладък

# 263
  • Мнения: 44
Имам въпрос към родилите мами - горе долу колко време преди и какво е количеството на т.нар тапа. Вчера ме боля както като преди да ми дойде, но без стягане. Днес имах едно такова като кафяво гъсто, и от тогава остава леко розово на превръзката. В понеделник при док ми каза че имам 1,5 разкритие. Да си стягам ли багажа или така може да минат няколко дни. Освен това бебчето не се е спряло да мърдолика.

# 264
  • Пловдив
  • Мнения: 137
Здравейте!!! Аз съм Стилиян - съпруг на hrisi1303! Искам да ви се похваля, че станахме родители на бебе Радослав!!! Раждането мина добре и безпроблемно. Сега бебо и мама се възстановяват. Бебо е с идеални размери 50 см и 3,5 кг. Аз присъствах на раждането и е доста вълнуващо. Да са ми живи и здрави и с нетърпение си ги чакам у дома.

# 265
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
ЧЕСТИТО НА ХРИСИ И НА ТАТКОТО!!!


За епидурала - аз не съм с опит, но едно майче, с което бяхме за малко в една стая, каза че слагат малки дози докато трае разкритието, а след това - за напъните не си обезболена.

Кога изкарахте бебоците на разходка и как ги обличате?
На нас утре ще ни се наложи за малко да излезем. Повечето време ще е в колата, ама все пак...
А пък и май малко сме настинали при къпането... днес имахме зеленки акита, та ще сме си по-сериозно облечени и завити

# 266
  • Мнения: 205
Здравейте,
виждам че доста от вас се интересуват за подробности за МД, затова ще ви напиша някои неща. Пролет ми зададе някои въпроси на лични и аз отговарям, доколкото мога Hug
За багажа: взимайте всичко каквото ви трябва. Примерно един среден сак - вода, нощница, превръзки , памперси, кърпи, лигнин, тоалетни принадлежности, халат, чехли, джапанки и т.н. Не ми правиха проблем за багажа. Слагат ти го в количката и ти го носят с теб в стаята. Стаите са хубави на 12 етаж, ако сте естествено раждане. Виповете са също хубави - 35лв. и си имат всичко. Обикновените стаи са с отделна баня и тоалетна и подвижен душ. Доста е прилично. Да не кажа силна дума, ама персонала е горе-долу дружелюбен, е има и изключения. Важното е, ако ти трябва нещо да питаш и искаш.
Раждда се задължително с тяхна нощница, а после си слагаш и твоя. Гащи си носих от самото начало, само за визитация се махат. Памперсите ги искат веднага, но ако нямаш не е проблем. Може и някой да донесе багажа после. Мъжът ми например още нощта успя да влезе и ми донесе всичко. Свижданията са ограничени, но почти никой не те следи, а храната е ужасна. Шишета можеш да си взетете за ваше удобство иначе те дават, но с много големи биберони.
Засега е това , като имам повече време ще пиша пак Hug

# 267
  • Мнения: 350
Бенита, аз го обличам доста леко-боди, ританки и леко гащеризонче и отгоре с испанското одеалце. Вкъщи е само по боди и ританки. Опитвам се да калявам.А защо те притесняват зелените аки?Аз знам, че е нормално да са зеленикафи, кафеникафи и златисти  newsm78

# 268
  • Мнения: 221
Честито бебче на Хриси и щастливия татко!Да ви е жив и здрав юнака!Честито и на леля Дейзиту!
Като сме подхванали тема за кърменето-и ние се кърмим и се радвам,че засега е успешно,защото  кърма имам доста,но незнам как е при вас,но аз не мога да се цедя с помпа-имам на Чико и още една обикновена-е,..........не става и това е. Изцеждам се под топлия душ,колкото мога,но само така успявам по мъничко.Чувствам гърдите си напрегнати малко преди да дойде ред да кърмя ,но не е болезнено.Споделете при вас как е.

Последна редакция: чт, 19 апр 2007, 19:09 от larsen

# 269
  • Попово
  • Мнения: 687

А пък и май малко сме настинали при къпането... днес имахме зеленки акита, та ще сме си по-сериозно облечени и завити
и при попретопляне акитата са зеленки...

Общи условия

Активация на акаунт