Давали ли сте Oscillococccinum?

  • 2 550
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 753
И., да приема ни в кабинета си, при това не плащаме нищо! Преди това сме правили интервю при нея, тя е наясно с цялото ни семейство, педиатър на децата е от самото раждане. Много съм доволна, че съм попаднала на човек като нея. До сега малката ми дъщеря не е пила нито веднъж антибиотик, въпреки, че почти непрекъснато е болна. Голямата е пила антибиотик само 2 пъти, при положение че ходи на ясли и тя също почти непрекъснато е болна! Сега от както сме на хомеопатия, няма и месец, ни предписва САМО хомеопатични лекарства по наше желание. Тя самата се лекува само с хомеопатия от 10 години!

Фактът че децата боледуват след хомеопатично лечение, не е добре. Разбира се, че изобщо не може да се сравнява с вредата от приемане на АБ. Обаче... говорете с нея по този въпрос. Не е нормално. След добре проведено лечение би следвало честотата на заболяванията да намалее.

Проведохме интервюто едва преди месец и засега съм доволна  Grinning Дано да намалеят заболяванията, че вече не се трае...  Confused

# 16
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Няколко пъти съм давала, но никакъв ефект нямаше  Tired Давала съм по точно описаните дозировки, в началото на заболяването, дори профилактично, но тц...

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Давала съм няколко пъти.
Но не смятам, че имаше кой знае какъв ефект.  Peace

Оправяйте се по- бързо!

# 18
  • Мнения: 5
Аз цяла зима редовно му давам 1 път на седмица, а за 6м дете мисля че няма проблем, то е хомеопатично

# 19
  • Мнения: 4 451
Аз вярвам в класическата хомеопатия. Боаронската се опитва да комерсиализира нещата. Взимала съм осцилококцинум много преди да се запозная с хомеопатията и нейната същност. Еми, не ми помогна. В последствие разбрах, че ако искам лечението да има ефект, трябва да си посетя класически хомеопат, който "снема" случая индивидуално в рамките на час и решава кое си е твоето лекарство. На реклами не вярвам, а на Боаронски още по-малко. Naughty

# 20
  • Мнения: 4 392
И., да приема ни в кабинета си, при това не плащаме нищо! Преди това сме правили интервю при нея, тя е наясно с цялото ни семейство, педиатър на децата е от самото раждане. Много съм доволна, че съм попаднала на човек като нея. До сега малката ми дъщеря не е пила нито веднъж антибиотик, въпреки, че почти непрекъснато е болна. Голямата е пила антибиотик само 2 пъти, при положение че ходи на ясли и тя също почти непрекъснато е болна! Сега от както сме на хомеопатия, няма и месец, ни предписва САМО хомеопатични лекарства по наше желание. Тя самата се лекува само с хомеопатия от 10 години!

Фактът че децата боледуват след хомеопатично лечение, не е добре. Разбира се, че изобщо не може да се сравнява с вредата от приемане на АБ. Обаче... говорете с нея по този въпрос. Не е нормално. След добре проведено лечение би следвало честотата на заболяванията да намалее.
А с какъв аршин я мериш тази вреда, при положение, че беше споменато само" непрекъснато е болна", но не от какво, колко дълго и прочие?..
Извинявай, I., нищо лично, но това изказване ми дойде в повече. Confused

По темата:  Не.

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 03:31 от Amarena

# 21
  • Мнения: 1 559
Не, не бих дала което и да е хомеопатично лекарство по самоинициатива.

"Хомеопатично лекарство може да ви изпише само специалист (както и въобще всякакво друго лекарство!). Самолечението, особено с хомеопатия може да навреди! И не се оправдавайте с мита, че ако не помогне няма да навреди! Това е именно мит. Ако сте решили да използвате хомеопатията, отидете при специалист." - от тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=180659.0

# 22
  • Мнения: 341

А с какъв аршин я мериш тази вреда, при положение, че беше споменато само" непрекъснато е болна", но не от какво, колко дълго и прочие?..
Извинявай, I., нищо лично, но това изказване ми дойде в повече. Confused

По темата:  Не.

Малко трудно ще обясня с две думи, но когато лекарството не е индивидуално подбрано и не отговаря максимално на оплакванията на човека, може и да навреди. Както знаете хомеопатията лекува на принципа на подобието, т.е. едно лекарство лекува болест, която то би могло да предизвика у здрав човек. Затова, ако лекарството не е подходящо, не отговаря на симптомите на човека, биха могли да се появят симптоми на лекарството. Или т.нар. симптоми на доказване. Обикновено това става при повтаряне не приемите или при чувствителни пациенти.

Но дори и да няма симптоми на доказване, което също е възможно, симптоматичния начин на лечение не премахва тенденцията на човек да боледува от определени болести.  А това на хомеопатията и е най-хубавото!

# 23
  • Мнения: 1 559
Побутвам темата, за да дам линк към картината на Oscilloc: http://www.vlkomarov.info/sc/323.htm

# 24
  • Мнения: 4 392

А с какъв аршин я мериш тази вреда, при положение, че беше споменато само" непрекъснато е болна", но не от какво, колко дълго и прочие?..
Извинявай, I., нищо лично, но това изказване ми дойде в повече. Confused

По темата:  Не.

 когато лекарството не е индивидуално подбрано и не отговаря максимално на оплакванията на човека, може и да навреди. .... Затова, ако лекарството не е подходящо, не отговаря на симптомите на човека, биха могли да се появят симптоми на лекарството. Или т.нар. симптоми на доказване. Обикновено това става при повтаряне не приемите или при чувствителни пациенти.

Именно. Затова си зададох въпроса, на който не получих отговор. Надявах се, никога повече да не прочета подобно изречение, особено след темата :"Ако не помогне, поне няма да навреди" или както там беше озаглавена. Peace Жалко, че темата беше орязана, но чест му прави на Хамелеон, че се появи там. За да няма неразбрали : И хомеопатията може да навреди, и то много, дори повече от приемането на АБ.

Аз съм привърженичка на хомеопатията и я предпочитам пред традиционната медицина, пак с някои уточнения, но нека да не премълчаваме важни факти!! Peace
I., уважавам мнението ти във форума и си ми симпатична, но не мога да не настоявам за уточнение! Peace

# 25
  • Мнения: 341
Бих казала, че различните хора различно понасят приемането на хомеопатични лекарства. Както всичко друго при нея (хомеопатията), реакцията е индивидуална. Затова на практика хомеопат, при който отивате за пръв път, не би следвало да подхожда много смело. Поне аз не бих.. Нистина има много чувствителни хора, които и от един прием могат да направят доказване. Те така се и правят (доказванията) де, ако трябва да сме откровени, но все пак върху здрави хора. Най-често (дори и при чувствителни пациенти) резултатът отшумява, освен ако не се продължи с приемите. Особено опасно е повтарянето на високи потенции. За това никой хомеопат не би ви препоръчал да взимате лекарство на своя глава.  И разбира се тези картини не биха били пълни, ако няма и добавените клинични изследвания.., които се правят на базата на това какви случаи има излекувани, при какви заболявания, с кои лекарства.

Повечето хора обаче не де доказват толкова лесно - от 2-3 приема, това дето Хамелеон твърди, го има.. но не е толкова често срещано. Бих казала, че е изключение даже. Освен това един опитен хомеопат не би си позволил да повтори лекарство, за което не е сигурен, че е дало положителен ефект.И дори да има някакво доказване, то отшумява бързо.

И пак - не збравяйте, че е възможно доказване. Изключете самолечението и бъдете във връзка с хомеопата си. Така ще избегнете възможните инциденти.

# 26
  • Мнения: 341
Пропуснах май най-основното. При правилно провеждано лечение, хората боледуват много по-рядко и по-скоро от остри заболявания, с които се справят много по-лесно, без чужда помощ. Даже бих казала, че е нормално, защото това един вид тренировка за организма, той има нижда да поддържа реактивността си.

Това мога да потвърдя от личен опит. Дъщеря ми просто престана да боледува по нейния си начин, с бързо слизане на респираторните заболявания в белия дроб. И докато в един период пиеше АБ всеки месец, сега боледува 2 пъти годишно (при някой по-агресивен вирус). Но се справя много по-бързо и леко.

# 27
  • Мнения: 1 380
Моята кума само с хомеопатия си е лекувала детето и до сега (на 6 год.е малкта) не е взимала антибиотици. Мисля, че няма нищо вредно в осцилококцинума, но нещо го спряха от производство. Аптекарка ми каза, че им спрели вноса.

# 28
  • Мнения: 1 559
Сладкишче, и ние (цялото семейство) се лекуваме само с хомеопатия.
Не бих могла да съм против Oscilloc или което и да било друго хомеопатично лекарство (монопрепарат, само тях имам предвид под "хомеопатични лекарства") ей така по принцип. И да, не е вреден Oscilloc, ако "пасва" на индивидуалната конституция на човека, който го пие. А ако "не пасва"?
В един от предишните си постинги дадох линк към тема за приемането на хомеопатични лекарства по самоинициатива от нехомеопати (или даването им на дете). В темата има и някои основни "бележки" (както сам авторът й ги определя), т.е. някой си е направил труда да "отбележи" важни неща, с които всеки пациент трябва да е наясно. 

# 29
  • Мнения: 48
На моето дете много добре му действа Oscillococccinum. Това, че го няма в аптечната мрежа ме притеснява. Моля, ако някой научи защо, нека го сподели с нас.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт