На пазар в Одрин, Лозенград и Чорлу - 47

  • 12 598
  • 167
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 063
На ULUS пазара в петък има ли ги търговците с килими още, купували ли сте голям 2х3м примерно и къде може да се огледа за още килими в Одрин?

# 31
  • Мнения: 8 554
Ще ходим до Одрин в края на месеца, за първи път с колата. Има ли смисъл да тръгваме рано-рано, предвид трафика или да си се наспим и към обяд да сме на капитан Андреево?
Не се наспивайте
Гледайте до 7 да сте на границата
Никога нямаме проблем когато правим така.Рано минаваме,закусваме -бюрек😊
Отиваме на пазара,по магазините обяд и максимум до 13 часа сме отново на  границата,минаваме без проблем,бързо !

# 32
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 869
Ще ходим до Одрин в края на месеца, за първи път с колата. Има ли смисъл да тръгваме рано-рано, предвид трафика или да си се наспим и към обяд да сме на капитан Андреево?
Не се наспивайте
Гледайте до 7 да сте на границата
Никога нямаме проблем когато правим така.Рано минаваме,закусваме -бюрек😊
Отиваме на пазара,по магазините обяд и максимум до 13 часа сме отново на  границата,минаваме без проблем,бързо !
И ние ползвахме подобна схема, като ходехме. Само в съботен ден сме си отвисявали и в двете посоки, въпреки ранния час. Случвало се е да отидем по-късно и е било лудница от коли, макар и в несъботен ден.

# 33
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 478
Синарчеджим,Здраве на ръцете ти!😘
Благодаря за темата!
От Мол Ераста може ли да се стигне пеша до някоя от нашите църкви,и коя е отворена в момента,знаете ли?

# 34
  • Димитровград
  • Мнения: 811
До Св. Св.Константин и Елена е близо, другата Св. Георги е далече за пеша.
https://maps.app.goo.gl/mRRjmjppdjeJDUdC9
Според Гугъл е отворена от 9 до 17, почива в понеделник.

Последна редакция: вт, 07 май 2024, 17:36 от papaone

# 35
  • Мнения: 2 052
Някой пътувал ли е от Малко Търново до Чорлу и Текирдаг и  откъде се минава без този HGS стикер.
Стори ми се сложно регистрирането за този стикер, може ли техен служител на границата да ни го зареди. Парите не са проблем, а самото закупуване къде и как става? Ако изобщо е нужен за маршрут Малко Търново - Чорлу - Текирдаг.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 6 175
Ако карате по стария път, не е нужен. Пътят е много хубав, като магистрала.
Държите път D100, това е старият път. Избягвате Е80, което е магистралата и е платена.
Единият вариант:
https://maps.app.goo.gl/YZsYRCgWTAvbbQqy7
Вторият вариант - през Бабаески:
https://maps.app.goo.gl/a4SfPGb1L6DBMkyW9

# 37
  • София
  • Мнения: 1 183
Съжалявам, но нямах време да споделя повече инфо, сега намерих.
Тръгнах в 4 от София, до 8 минах и двете граници, като пред мен стана смяната на турската.
В 9 бяхме в Мигрос /бившата Кипа/, почакахме 15 мин да отворят. С 4 колички бяхме 😁. Много препарати ама всякакви, сапуни, и хранителни неща. Много набързо и през Кале за един смесител за мивка.
Нямаше 11 бях на центъра, аптеката ме чакаше, кори, баклава, ядки и обяд.
След обяда много бързо магазина за лампи 2 бр и магазина за мебели Севкур. Минах през покрития базар, за 3 определени неща. И 10 златарски магазин, търсех подарък на малката от бяло злато, но тя нищо не си хареса.
И в 15 наобратно на границата, в 20.30 бях в къщи.
Мен ме спасява, че никъде не чакам и много бързо се ориентирам и знам за какво отивам. Не се мотая и не гледам странични неща.
Списъка за Мигрос го правя още тук, разделям го и на всеки по копие и всеки търси и слага.
Аптеката я поръчам предварително по вайбър и само минавам и плащам.
По пътя за аптеката давам поръчка на Мехмед чече, като мина наобратно плащам и продължавам, та така.

# 38
  • Мнения: 1 875
Дидолина, браво! Страхотна организация.

# 39
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 608
Ако карате по стария път, не е нужен. Пътят е много хубав, като магистрала.
Държите път D100, това е старият път. Избягвате Е80, което е магистралата и е платена.
Единият вариант:
https://maps.app.goo.gl/YZsYRCgWTAvbbQqy7
Вторият вариант - през Бабаески:
https://maps.app.goo.gl/a4SfPGb1L6DBMkyW9
Само внимавайте за ограниченията по този път, за да нямате изненади 😀

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 14 105
Обикновено тук се рекламира най-вече Айдън, но ние винаги като отидем в Одрин сядаме в една кръчмичка по пътя за главната и много ни харесва храната там. Не е много, но направо си имаме традиция да хапваме там поне веднъж като отидем. Не знам как се произнася точно на български, ето това е менюто с името на заведението. Старо е, да не си помислите, че цените са актуални:

Скрит текст:

За съжаление миналата седмица като бяхме научихме, че шефът е починал, направо ни стана мъчно, че няма кой да ни приветства със "здрасти пак, комшо!". Човекът ни познаваше от толкова ходене и беше много любезен.

Скрит текст:

# 41
  • у нас
  • Мнения: 5 736
ЗлаВещичке, още като видях менюто на стената, знаех, че е заведението, в което и ние ходим. Но постът ти по-надолу направо ме попари. Много мъчно ми стана. Добряк беше, албанец май, винаги усмихнат. С годините си познаваше редовните български клиенти. Бог да го прости!

# 42
  • Мнения: 8 554
И ние сме като Дидолина

# 43
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 608
Ееех, че лоша новина... И ние винаги там ходим , жалко за човека...винаги беше отпред , усмихнат и сякаш и да не си мислил да седнеш там , ще влезеш и ще останеш доволен от всичко. Така седнахме и ние там, за първи път, привлечени от усмихнатия човек в бели дрехи.И биричка сервираха , тайничко, но все пак угаждаха на жадните клиенти 😀 Да му е светъл вечния път 🙏🏻

# 44
  • Ст.Загора
  • Мнения: 689
Обикновено тук се рекламира най-вече Айдън, но ние винаги като отидем в Одрин сядаме в една кръчмичка по пътя за главната и много ни харесва храната там. Не е много, но направо си имаме традиция да хапваме там поне веднъж като отидем. Не знам как се произнася точно на български, ето това е менюто с името на заведението. Старо е, да не си помислите, че цените са актуални:

Скрит текст:

За съжаление миналата седмица като бяхме научихме, че шефът е починал, направо ни стана мъчно, че няма кой да ни приветства със "здрасти пак, комшо!". Човекът ни познаваше от толкова ходене и беше много любезен.

Скрит текст:
  Колко жалко , Вечна му памет ! Отсядали сме при него , както и при брат му  , който има заведение на 20 метра до неговото и приготвя невероятна дроб сърма .

Общи условия

Активация на акаунт