Домашен картофен чипс

  • 566
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Здравейте. Прочетох рецепти, както и темата в този форум, но това което ме интересува е как да се приготвят за да не омекват след известно време? Някои пишат, че не омеквали. Бих искал да направя по-голямо количество и да ми остане за няколко дни. Как ги приготвяте, за да не омекват на другия ден или без консерванти не става...

# 1
  • София
  • Мнения: 35 138
С домашен не става, овлажнява се.
Ама, така и така ще бастисваш олио, можеш да пържиш всеки ден и да имаш свеж и пресен чипс.
С ренде Бьорнер и подсушаване става страхотен.

# 2
  • Мнения: 59
Интересувам се понеже поради здравословни причини трябва да следя приема на белтъци и в частност на определена аминокиселина. Купешките чипсове имат според мен много високо съдържание на белтълци... 6.1 и нагоре. Спроед моята теория това е прекалено много за картофена филийка (чипс), изпържен в олио и осолен...  и според мен тук оказват влияние консерванти някакви. Според мен обикновения домашен чипс не би следвало да има толкова белтъци .. но ме притеснява омекването. Искаше ми се да си правя по-голямо количество да имам за няколко дни, но очевидно ще я карам когато ми се яде и да се консумира в рамките на няколко часа.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 138
Ъъъъ, в картофен чипс следиш белтък?!

# 4
  • Мнения: 477
Интересувам се понеже поради здравословни причини трябва да следя приема на белтъци и в частност на определена аминокиселина. Купешките чипсове имат според мен много високо съдържание на белтълци... 6.1 и нагоре. Спроед моята теория това е прекалено много за картофена филийка (чипс), изпържен в олио и осолен...  и според мен тук оказват влияние консерванти някакви. Според мен обикновения домашен чипс не би следвало да има толкова белтъци .. но ме притеснява омекването. Искаше ми се да си правя по-голямо количество да имам за няколко дни, но очевидно ще я карам когато ми се яде и да се консумира в рамките на няколко часа.

Няма как една картофена филийка да е с 6 гр. протеин. Обикновено посочените белтъчини на опаковката са за 100гр.

Иначе домашно приготвени картофи за 100гр имат 2гр протеин по спомен. Може да проверите.

# 5
  • Мнения: 19 082
Може би, ако държиш влагоабсорбатор в шкафа, където съхраняваш чипса, няма да омеква толкова бързо?
https://www.emag.bg/absorbator-na-vlaga-10-broja-po-100-gr-91172333/pd/D8L427MBM/

# 6
  • Мнения: 13 822
А защо не опитваш да вакуумираш порции чипс в опаковки? Купувам едни сини сливи, жената домашно  си ги вакуумира. Та ми дойде на ум като идея.

# 7
  • Мнения: 59
Следя за белтък всички храни, тъй като диетата ми го изисква. Ясно ми е, че е за 100 грама, но 6 грама белтък в 100 грама чипс ми се вижда прекалено. И това го отдавам на химиите и консервантите...  сигурен съм че в домашния е по-малко. И аз си мислех за нещо подобно на вакумиране.

Общи условия

Активация на акаунт