Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 60

  • 3 482
  • 110
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 105
Може ли някой да ми помогне с разчитане на резултати

# 61
  • Дубай
  • Мнения: 3 733
Изглежда добре резултатът от цитото ви.

# 62
  • Мнения: 8
Или след секс инцидентно…
Контактното кървене изисква проследяване, колпоскопията е много важна.
maxi, в цитонамазката няма нищо стресиращо. Колпоскопът чист ли е?
На 13 ти май съм на колпоскопия и микробиология.

# 63
  • Мнения: 91
Здравейте, на някой след LLETZ да са му слагали като малка марличка (само че по-твърда мисля) ( не е тампонада), която трябва да помогне да не се търка мястото и май за кръвотечение? Доколкото разбрах от топлината би трябвало да омекне и сама да си падне по някое време, но нерзбах кога и дали ако това не стане е проблем?

# 64
  • Мнения: 37
Здравейте, на някой след LLETZ да са му слагали като малка марличка (само че по-твърда мисля) ( не е тампонада), която трябва да помогне да не се търка мястото и май за кръвотечение? Доколкото разбрах от топлината би трябвало да омекне и сама да си падне по някое време, но нерзбах кога и дали ако това не стане е проблем?
здравейте аз бях с марля, но доктора ми я махна вечерта след манипулацията.Аз бях за два дни в болница. Не е болезнено

# 65
  • Мнения: 32
Здравейте, на някой след LLETZ да са му слагали като малка марличка (само че по-твърда мисля) ( не е тампонада), която трябва да помогне да не се търка мястото и май за кръвотечение? Доколкото разбрах от топлината би трябвало да омекне и сама да си падне по някое време, но нерзбах кога и дали ако това не стане е проблем?

На мен ми сложиха такова, ще изпадне само след 3-4 дни, не се притеснявай.

# 66
  • Мнения: 11
Здравейте, четох много във форума, помогнахте ми и ми дадохте кураж, в това което преминах.
Накратко от година имам миома, отидох за мнение при добър онко гинеколог- февруари тази година, пусна ми течно базирана цитонамазка и микробиология резултат ПАП 3В. Миналата година бях втора група. На първи март последва LLETZ конизация и биопсия, доктора взе и от матката.. Резултати Ca in situ на шийката и тежка степен на дисплазия на парчето от матката. При колпоскопа е видял левкоплакия на предна устна с диаметър 1 см. Конизацията НЕ е с чисти резекционни линии и се налагаше или повторна конизация или премахване на матката и шийката. Аз избрах премахване на матка и шийка, заради резултата от биопсията и наличието на миомата. За протокола имам две дечица, на 33 години съм. И така на 24.04 ми бе операцията с робота, в петък ме пуснаха и си почивам вкъщи. Сега чакаме резултатите от хистологията до две седмици. Добре съм, нямам болки, много леко зацапване, което днес дори го няма.
Ако мога да съм полезна на някого на среща съм!
Искам да попитам, какво изследвахте после и какво следите, за да сте спокойни? Аз мисля да мина ендокринолог и мамограф.

# 67
  • Мнения: 167
Здравейте! Аз съм с резултат CIN III от биопсия и утре ми е конизацията. Възможно ли е след това всичко да е наред и да не следва премахване на матката?

# 68
  • Мнения: 23 025
Напълно!Всичко ще е наред!Успех!
Аз бях с Цин 3 от биопсия, което образувание лекарят изчисти като ми я взимаше.В конуса бях с Цин 2 и чисти линии.

# 69
  • Дубай
  • Мнения: 3 733
Преслава, къде правихте операцията?! Само да кажа, че май ви се полага телк за премахване на матката.
Здравейте! Аз съм с резултат CIN III от биопсия и утре ми е конизацията. Възможно ли е след това всичко да е наред и да не следва премахване на матката?
Възможно е, ето две конизации, искаха да махат  матката, но аз не се съгласих и след втората конизация имам чисти резекционните линии. Сега, май, ми е първата цито и колпоскопия след втората конизация...надявам се, че това е било правилното решение.

# 70
  • Мнения: 37
Здравейте! Аз съм с резултат CIN III от биопсия и утре ми е конизацията. Възможно ли е след това всичко да е наред и да не следва премахване на матката?
Да разбира се. Аз бях цин 2 и преди  близо месец ми правиха конизация и биопсиятс излезна че е изрязано до здраво. Сега съм чак края на август на цитонамаска. Успех

# 71
  • Мнения: 11
I. V. оперирана съм в Плевен в Сърце и мозък от д-р Александър Любенов.

# 72
  • Мнения: 34
Здравейте! На 21 години съм. Бях на профилактичен преглед по-рано този месец. При направена колпоскопия се видя “леко изразена ектопия”, за която ми казаха да не се притеснявам.
Днес получих резултатите си от микробиологията (всичко е наред) и цитонамазка (PAP IIA). Казаха ми, че всичко било “перфектно”, но досега винаги резултатите ми са били PAP 1 и леко се притесних заради тази ектопия. Ще прикача снимка на изследването, ще се радвам ако някой ми помогне с разшифроването 😅

Последна редакция: пн, 29 апр 2024, 17:10 от Hanang

# 73
  • Мнения: 23 025
Колпоскопия Simple SmileПроследявайте се, засега не виждам проблем.

# 74
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 309
Привет, момичета. Миналата година трябваше да ми правят криотерапия - за йод негативен участък - това при др Ботев. Отидох при при др Карагьозов за второ мнение за късмет нямаше такъв участък .....на течно базираната намазка ми беше излязъл положителен резултат от 12 те типа. Не е ясно кой е.
Пих ACCH 3 месеца  и сега реших да пусна контролна цитонамазка.
Сега направих контролна цитонамазка и колпоскопия при др Благоева. На колпоскопския преглед всичко е наред. Резултатът от цитонамазката е със забележка "левкоцити". Ще ходя при д-р Благоева на 13.05, но го мисля. Какви изследвания според вас трябва да си пусна и какво може да означават тези левкоцити?

Последна редакция: вт, 30 апр 2024, 16:24 от BlueSky7

Общи условия

Активация на акаунт