Зачервяване при бебе

  • 416
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Здравейте , мами .Днес докато сменям памперса на дъщеря ми вътре във влагалището и ми се стори доста зачервено ,но не съм забелязала досега дали е било по същия начин.Дали е нормално вътре да е червено на 8 месеца е ?

# 1
  • Мнения: 7 013
Може да е някаква инфекция на пикочните пътища,....стерилна урина  може би, питайте лл или е подсечено.

# 2
  • Мнения: 60
Всяко 3то бебе момиченце прави синехия първата годинка. И е много непознато за съжаление. Ако сте в София може и при детски гинеколог в майчин дом.
Ако е това, минава с кремчета с прогестерон и без да се дърпа.

# 3
  • Мнения: 53
Всяко 3то бебе момиченце прави синехия първата годинка. И е много непознато за съжаление. Ако сте в София може и при детски гинеколог в майчин дом.
Ако е това, минава с кремчета с прогестерон и без да се дърпа.
От Бургас сме Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 783
На мен ми стана интерестно защо сте разтваряли вагината на бебето ?

# 5
  • Мнения: 637
Всяко 3то бебе момиченце прави синехия първата годинка. И е много непознато за съжаление. Ако сте в София може и при детски гинеколог в майчин дом.
Ако е това, минава с кремчета с прогестерон и без да се дърпа.
Тя ако е слепнала майка ѝ едва ли може да види вътре, че е зачервено.

# 6
  • Мнения: 391
Тя вагината си е отвор. Няма какво да се разтваря, за да се види отвора.
И при нас се е получавало понякога. Измивам с хладка вода без сапун и колкото може повече без памперс, не ползвам мокри кърпи. Разбира се ако ви притеснява, консултация с педиатър според мен преди гинеколог.

# 7
  • Мнения: 53
На мен ми стана интерестно защо сте разтваряли вагината на бебето ?
За да почистя ,покрай нея

# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
Кожата в областта е деликатна и се получават зачервявания от запарване, подсичане и най- вече ако ползвате често мокри кърпи.
Сменяйте пелените често и измивайте и подушавайте добре на всяка смяна.

# 9
  • Мнения: 53
Кожата в областта е деликатна и се получават зачервявания от запарване, подсичане и най- вече ако ползвате често мокри кърпи.
Сменяйте пелените често и измивайте и подушавайте добре на всяка смяна.
Благодаря Ви Simple Smile

# 10
  • Мнения: 406
Внимавайте да не попада вътре от кремчето за дупе.
 Много помага за възпаленото баня със смрадлика. Сварявате според указанието на кутийката, охлаждате и топвате бебето да седне вътре за 5-10 минути, колкото можете да я задържите. При нас свърши чудеса.

# 11
  • Мнения: 53
Внимавайте да не попада вътре от кремчето за дупе.
 Много помага за възпаленото баня със смрадлика. Сварявате според указанието на кутийката, охлаждате и топвате бебето да седне вътре за 5-10 минути, колкото можете да я задържите. При нас свърши чудеса.
От два дена я слагам 😊 Дано и при нас има ефект

# 12
  • София
  • Мнения: 13 257
Заради високата чувствителност, в тази област не се препоръчват мокри кърпи, кремчета, сапуни и т.н.
При смяна на памперс измивай с чиста вода и оставяй да постои без памперс, за да не остане после вода по гънките.

# 13
  • Мнения: 46 534
Заради високата чувствителност, в тази област не се препоръчват мокри кърпи, кремчета, сапуни и т.н.
При смяна на памперс измивай с чиста вода и оставяй да постои без памперс, за да не остане после вода по гънките.
Ние също следвахме тези съвети, но се стигна до силно зачервяване от честото мокрене (според педиатъра). По нейна препоръка минахме на миене веднъж дневно с вода, през останалото време с бебешки влажни кърпи. Видимо подобрение имаше още в първите 24 часа, а след седмица кожата се възстанови напълно.

Danielasali, консултирайте се с педиатъра на детето.

# 14
  • Мнения: 53
Заради високата чувствителност, в тази област не се препоръчват мокри кърпи, кремчета, сапуни и т.н.
При смяна на памперс измивай с чиста вода и оставяй да постои без памперс, за да не остане после вода по гънките.
Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт