Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 85

  • 7 505
  • 266
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 68
На мен ми се струва, че сиво със зелен подтон би послужило като спойка между сиво и кафяво, иначе кафявото остава някак самичко Simple Smile

# 121
  • София
  • Мнения: 44 135
За мен е проблем, че и шкафовете са ти жълтеникави
Аз честно казано бих сменила и плота и гърба.
Мислех и аз за зеленикаво... Ама... Съвсем става шарения. Гледам някакъв горен шкаф това стъкло мат ли е синьозелено? Но дори и то не ми е ок с плота иначе може би може да се търси подобно за стените. ...

# 122
  • Мнения: 5 808
Ето снимка на малка част от кухнята, тъй като останалата вече е с натрупан багаж за местене докато тече ремонтът. Игорирайте сегашния цвят на стените. Joy
Скрит текст:

Долу се вижда и ламинатът, който ще подменим с тъмносиви плочки с размера на вече съществуващите.
Може би някакъв вид "пепел от рози", нещо подобно на това https://bauhaus.bg/interiorna-boya-dulux/p/5176
или от картела долу в дясно цвят "египетски памук". Малк опо-топло ще е от светло сиво, и в същото време го има пепелявия оттенък.

# 123
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 794
Тъмно кафяво, тъмно сиво.
я погледни тази палитра

# 124
  • София
  • Мнения: 44 135
В тази палитра ни сиво има, ни жълтокремаво...
Може би просто цвета на шкафовете?
А колоната защо не е опакована с гръбчето?дали може да се намери и добави?
Всъщност и това е вариант тъмнокафяво от гърба за стените....
Коридорите не бих ги вързала със същия цвят като кухнята. Поне като нюанс бих ги разминала.

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 14:54 от Angel_Dust

# 125
  • Мнения: 23 014
Тези шкафове на тъмнокафяво…не знам.
Последните две от палитрата са са сиви в съответната подкатегория.
А кухнята какъв точно цвят е?

# 126
  • София
  • Мнения: 44 135
Кое е сиво черното и тъмнокафявото или светлите бежави?

# 127
  • София
  • Мнения: 23 098
А кухнята какъв точно цвят е?
Много светла е, ама цветът ми е трудно да го определя, не е жълтеникава, аз бих я оприличила на шампанско.

Гръбчето не е нужно да се връзва с нещо. Природен цвят е, така да се каже, служи ми за акцент, иначе всичко става супер бозаво.

Ейнджъл, колоната ще се опакова, има от същото гръбче. Първоналачно кухнята беше само на едната стена и я продължихме и на другата, затова изглежда така недовършено точно там. И плот ще се монтира в празното пространство където е ъгълът, не знам дали се вижда на снимката. Абсорбаторът също ще го сменям, че този е много демоде.

Коридорите ги мисля да са като в кухнята, защото не искам всяка стая да ми е различна като цвят. Холът е светлосин, дъщерята иска цвят люляк в нейната стая, ще заприличаме на зоологическа градина... А това оранжево като цвят на кухята само като го видя и ми прилошава. Прекалено натрапчиво ми е и затова искам нещо "по-убито" и небиещо на очи.

Благодаря ви!

Може би някакъв вид "пепел от рози", нещо подобно на това https://bauhaus.bg/interiorna-boya-dulux/p/5176
или от картела долу в дясно цвят "египетски памук".
Този цвят никак не е зле. Ще го прегледам. Хареса ми.

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 15:29 от Тонка*

# 128
  • Мнения: 23 014
Кое е сиво черното и тъмнокафявото или светлите бежави?
Понеже скоро боядисвах същия цвят сиво, като предпоследното, то е сиво в зелената гама, като последното почти съм сигурна, че е сиво в бежовата гама, защото за стаите избирах такъв цвят.
Свалих цвета с картел от гардероба:



Поне на моя екран изглеждат еднакви.

Ето цветът как се променя в различните части на помещението:

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 15:31 от ДХ3

# 129
  • Мнения: 6 308
Бих сложила в цвета на шкафовете или бяло, но не “медицинско”.
И без това до момента е - два цвята сиво на пода, шампанско шкафове, кафяво в доста разновидности…

# 130
  • София
  • Мнения: 23 098
Бих сложила в цвета на шкафовете или бяло, но не “медицинско”.
И без това до момента е - два цвята сиво на пода, шампанско шкафове, кафяво в доста разновидности…
Тцъ, старите плочки са като цвета на кухнята.
Новите са сиви. Затова ми се искаше да ги вържа с цвета на стените.

Ще разгледам каталозите и най-вероятно ще избера сиво с някакъв оттенък. Онзи цвят "египетски памук" ми хареса определено, така че седи като опция.

# 131
  • Мнения: 23 014
Тонка, виж горе моите снимки.Има 2 вида сиво на кухнята , а цвета на стените е сивото в зелената гама.Ако можеш си представи твоите шкафове на моята картинка.

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 16:00 от ДХ3

# 132
  • София
  • Мнения: 23 098
ДХЗ, представих си го и ми се връзва и този вариант. Записвам си опциите, за да не пропусна нещо. В събота ще знам какво да прегледам в Практикер.
Благодаря!

# 133
  • София
  • Мнения: 44 135
Аз предлагам да минеш през някой друг строителен магазин, да награбиш така повечко цветни тестерни картончета и да си ги погледаш в къщи в кухнята, на различно осветление (на tikkurila са им по-големки картончетата по лесно е, има в бриколаж).
После като се спреш на 2-3цвята да си платиш да ти ги забъркат в най-малката тест опаковка и да отидеш да си ги мацнеш на стените на по-едричко така... И да решиш.

Кое е сиво черното и тъмнокафявото или светлите бежави?


Ето цветът как се променя в различните части на помещението:

има сивкав оттенък, но не е сив цвят това...
Между другото
Скрит текст:

И разлики според осветеността... На първата снимка направо зелено изглежда. В някои моменти е точно като на твоята снимка.
Обаче не съм сигурна за връзването с кафявото в кухнята.
Ще има гардероб, та не съм се старала на ръба.

https://www.google.com/search?client=ms-android-samsung-ss&sca_e … 670&dpr=2.81#ip=1 най-различни с "моя цвят" и никъде не седи така както в стаята, иначе с картончето си е едно към еедно, за това и препоръчвам да вземе наръч картонки и да си ги носи в къщи.

Мисля че като оправят гръбчето ще е по-добре... Всъщност голия комин мн бърка в момента.
Обаче и светлосиньо.... 🤷‍♀️

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 18:16 от Angel_Dust

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Пак аз с моите несгоди в намиране на калъфи за мебели. Имам котка терминатор и просто съм в задънена улица.
Купила съм най-неподходящи за калъфи столове и фотьойли. Изгубих много време да гледам различни сайтове и така не намирам нищо подходящо, което да покрие ефективно моите покупки.
- столовете са тези -
Скрит текст:
- за фотьойлите вече се оплаках, че седалката е захваната за страниците и гърба и е невъзможно да се ползват еластичните калъфи, които се фиксират с пръчки (ролки).
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт